ימים 0-1 | תל אביב (Tel Aviv) – אדיס אבבה (Addis Ababa)

בשעות הבוקר נצא בטיסה לאדיס אבבה, בירת אתיופיה.
לאחר הנחיתה נעבור למנוחה והתרעננות במלון באדיס אבבה
עם הנחיתה נצא לסיור באתרים המעניינים בעיר הבירה והעיר הגדולה ביותר באתיופיה, ממוקמת באזור שופע מים, מוקפת גבעות והרים במרכזה הגאוגרפי של המדינה. העיר הוכרה כבירת המדינה בסוף המאה ה-19 (1887) על ידי הקיסר מנליק השני (Menelik II) שאישתו, טיטו בטול, מצאה את עיר הבירה באותם ימים, אנטוטו (Entoto) קרה מדי בנוסף לכך שלא היו בה מספיק עצי הסקה. טיטו שכנעה את הקיסר לבנות בית ליד מעינות חמים למרגלות ההרים ולהקצות אדמה לאנשי אצולה נוספים.
על מנת לספק עצי הסקה, ניטעו באזור עצי אקליפטוס, להם לא היה שם מקומי. פרוש שמה של העיר הוא "פרח חדש", על שם פרחי האקליפטוס.
מנוחה והתארגנות במלון-Radisson Blu
ארוחת ערב ב-Habesha 2000 Restaurant


ימים 2-4 | אדיס אבבה - יוהנסבורג (Johannesburg) - מאון (Maun) -
דלתת האוקוונגו (Okavango Delta) / קוואי (Khwai) /שמורת מורמי (Moremi Game Reserve)

נצא בטיסת לילה מאדיס ליוהנסבורג ממנה נמשיך בטיסה פנימית למאון בבוטסואנה.
עם הנחיתה במאון (13:15) ניפגש עם נהגי הספארי המנוסים, ונצא בנסיעה אל דלתת האוקוונגו.
הימים הקרובים יוקדשו לאזור הדלתא ושמורותיה. נצא לשייט מוקדם במי הדלתא בספינת הקאנו המסורתית ה- ''מוקורו" (Mokoro) ונבקר בשמורת מורמי – שילוב מופלא של עולם חי וצומח.

נהר אוקוונגו מוזכר באגדות כנהר אשר מעולם לא מצא את הים. מקורו ברמות הגבוהות של אנגולה ובניסיונו לפלס דרכו אל הים יוצר הנהר מבוך של לגונות, ערוצי נהר ואיים – כל אלה מתחברים לדלתא של האוקוונגו, הדלתא היבשתית הגדולה בעולם. הדלתא, המשתרעת על פני כ-15,000 קמ"ר, היא אחת משבעת פלאי התבל של אפריקה ובזכות ייחודה וגודלה הוכרזה כאתר מורשת עולמית. היא מהווה בית עבור פילי סוואנה אפריקניים, היפופוטמים, ברדלסים, אריות, תאואים, קודו בכיר, קרנפים, בבונים ועוד.

אזור הקוואי (Khwai) הוא הענף המזרחי ביותר של דלתת האוקוונגו ומהווה מיזוג הדדי של איי מים מיוערים אליו מצטרפים אלף נתיבי מים.
זהו גבול מגודר המאפשר לבעלי החיים לנוע בחופשיות בין החורשות בעונה הרטובה וחזרה לנהרות בעונה היבשה.
אזור הקוואי מציע את אותה חווית הספארי כמו שמורה עם תוספות: אפשרות לספארי הליכה וספארי לילה.


שמורת הטבע מורמי ממוקמת במזרח הדלתא של האוקוונגו והיא אחת השמורות היפות באפריקה. מורמי היוותה שטח שימור עבור שבטי האזור, אולם בשנת 1960 הוחלט להעתיק את מקום מגוריהם של השבטים מחוץ לשטח השימור והמקום הוכרז כפארק לאומי.
השמורה חולשת על חמישית משטח הדלתא ויוצרת אזורי מחייה רבים, החל בלגונות קסומות ואיים קטנים בין תעלות הנהר, וכלה באזורי סוואנה קוצניים, המאוכלסים על ידי טורפים ונטרפים, ביניהם הזאבים הטלואים - אותם כבר כמעט ולא ניתן לפגוש בשמורות אפריקה.

ארוחת ערב ולינה (לילות 1,2,3) בדלתת האוקוונגו (קוואי)

 

ימים 5-6 | שמורת סבוטי (Savute National Park)

בתום ארוחת הבוקר נצא לשמורת צ'ובה אשר בצפון בוטוסואנה.
היומיים הקרובים יוקדשו לספארי בשמורת סבוטי.

שמורת הטבע סבוטי הייתה יעד אפריקני מבוקש לצייד, עד שנוהג זה נאסר ב-1967, עם הפיכתה לחלק מפארק לאומי. שמורת הטבע מאופיינת בתקופות יובש ארוכות לצד תקופות גשומות ורוויות מים, ומפוזרות בה ביצות רבות – שריד של אגם שמימיו יבשו כתוצאה מפעילות גאולוגית. השמורה עשירה בזאבים טלואים, נמרים, אימפלות, זברות, קודו, חזירי בר וגנו. ניתן למצוא בה להקות אריות, צבועים, זברות ולעיתים אף ברדלסים. אחרי הצהריים אפשר לפגוש מקרוב בקבוצות של עשרות פילים המתגודדים באזור בורות המים בשמורה. בסבוטי ניתן לצפות גם בציורי סלע קדומים של בעלי חיים מעשה ידי הבושמנים, המתארים את חייהם לפני אלפי שנים.

ארוחת ערב ולינה (לילות 4,5) ב-שמורת סבוטי


יום 7 |
שמורת סבוטי (Savute National Park) - קאסנה (Kasane) - צ'ובה פרינסס (Chobe Princess)

הבוקר נצא בנסיעה וספארי לפרידה משמורת צ'ובה עד לקאסאנה, שם ניפרד מנהגי ורכבי הספארי ונחבור על גבי סירות ממונעות קטנות לספינת האם עליה נתארח ב 2 הלילות הקרובים. נהנה מקוקטייל וארוחה קלה ונצא
לסיור שקיעה ראשון בסירות קטנות על הנהר לאיתור בעלי החיים לאור השקיעה האפריקנית המפורסמת.
עם תום הסיור נחבור לסירת האם, נתארגן לארוחת הערב ונהנה מערב קסום ומיוחד במינו על הסיפון.
הצ'ובה פרינסס מציגה ספארי מסוג אחר, לא מדובר בשיט תענוגות לחובבי ארוחות הופעות ובריכות, זהו הדבר האמיתי. שיט לחובבי ספארי והפעם מכיוון המים אל גדות הנהרות. זו אגדה שקמה לתחייה על לודג' אפריקני יוקרתי משייט על נהר הצ'ובה המאפשר ספארי נינוח מהסיפון או ספארי "קרבי" על סירות ממונעות קטנות לחיפוש אחר טורפים פרסתנים וציפורים על גדות הנהר ואפשרויות ספארי הליכה ומפגש עם שבטים נמיביים.
לינה (לילה 6) ב-Chobe Princess

 

יום 8 | יום ספארי מלא על סיפון הצ'ובה פרינסס (Chobe Princess)

היום הבא יוקדש גם הוא  להנאה מהנוף והספארי שיש לאזור המיוחד והקסום הזה להציע
מי מכם שיבחר לפתוח את עיניו בשעות זריחה וללגום את כוס הקפה שלו אל מול הזריחה בוודאי ייהנה מהאור הרך והעדין של בוקר הסוואנה, לאחר זריחת השמש יפתחו שלל אופציות לסיורים והנאה שביניהם,
סיורי ספארי בסירות קטנות,  סיורים רגליים על גדת הנהר, מפגש עם שבטים בצד הנמיבי של הנהר, צפרות או הנאה מנסיכת הצ'ובה ומהפינוקים שיש לה להציע לספארי מפנק ונינוח.
לינה (לילה 7) ב-Chobe Princess  

יום 9 | הצ'ובה פרינסס (Chobe Princess) - קאסאנה (Kasane) - סיור במפלי ויקטוריה (Vic Falls)

לאחר ארוחת הבוקר נצפין לעבר הגבול עם זימבבואה לקראת יום באזור מפלי ויקטוריה.

מפלי ויקטוריה נחשבים למפלים הגדולים בעולם ומהמרהיבים בכדור הארץ. הם ממוקמים בנהר הזמבזי שמפריד בין זימבבואה לזמביה, צונחים מגובה של יותר מ-100 מ' ונמשכים לאורך יותר מקילומטר. בשמם המקומי ידועים המפלים כ"עשן הרועם" (Mosi-oa-Tunya), ככל הנראה עקב המראה הערפילי אשר יוצרים נטיפי המים הפוגעים בקרקעית המפל; את הרסס שיוצרים המפלים ניתן לראות ממרחק של כ-50 קילומטר!
את שמם המערבי, "מפלי ויקטוריה", קיבלו המפלים ב-1855 ע"י החוקר הסקוטי ד"ר דיוויד לווינגסטון, על שם מלכת אנגליה דאז. כך כתב ביומנו: "איש אינו יכול לדמיין יופי שכזה, שכן לא נראה כמותו בכל אנגליה ולא נגלה קודם לכן לעיניים מערביות. אולם מחזה מרהיב שכזה וודאי ונצפה על ידי המלאכים במעופם".

ארוחת ערב ולינה במלון מפנק Ilala Lodge Victoria Falls על בסיס פנסיון מלא (או דומה ברמתו)

 

יום 10 | מפלי ויקטוריה (Victoria Falls) – העברות לשדה התעופה – אדיס אבבה (Addis Ababa) - תל אביב

את שעות הבוקר נקדיש להשלמת הקניות בשווקים המקומיים ולקראת הצהריים נעבור אל שדה התעופה לקראת הטיסה חזרה ארצה.


יום 11 | נחיתה בתל אביב

בשעות הבוקר ננחת בנמל התעופה בן גוריון.