יום 1 | תל אביב - קיטו (Quito)

בשעות הבוקר המוקדמות נפגש בנמל התעופה בן-גוריון ונטוס לאחת מערי אירופה, ונמשיך לטיסת המשך לקיטו, בירת אקוודור, אליה נגיע בשעות אחר הצהריים. לאחר העברה למלון ננוח עד לארוחת הערב במלון. כך נקל על ההסתגלות לגובה של קיטו.

קיטו (Quito) היא אחת מערי הבירה הגבוהות בעולם – 2,850 מטרים מעל פני הים. ההיסטוריה הארוכה שלה מגוללת תקופה פרהיסטורית של בני האינקה, 300 שנות כיבוש ספרדי, מלחמת עצמאות בראשות סימון בוליבר, רציחות פוליטיות, שלטון דיקטטורי ומלחמת אזרחים. העיר מוקפת ב-8 מתוך 19 הרי הגעש של אקוודור, ונבנתה על רקע פסגות הרי געש אשר הבולטת בהן היא פסגת הר הגעש הפעיל פיצ’ינצ’ה.

היומיים הקרובים יוקדשו לקיטו וסביבתה; נגלה את ההיסטוריה שלה, נתרשם מהארכיטקטורה המעטרת אותה ונהנה מהטבע והתרבות האופיינית בסביבה.

לינה במלון Hotel Dann Carlton Quito או דומה ברמתו

 

יום 2 | קיטו (Quito)

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום סיור בבירת אקוודור, העיר הראשונה אי פעם שהוכרזה ע"י אונסקו כאתר מורשת עולמית.
במהלך היום נגיע גם אל Mitad del Mundo (או בעברית: "אמצע העולם"), נקודת ציון בה נוכל לעמוד על קו המשווה, בין חצי כדור הארץ הצפוני לחצי כדור הארץ הדרומי.

הארכיטקטורה של קיטו התפתחה במהלך שלטון ספרד בעיר והיא כוללת מבנים מרשימים, שדרות וכנסיות. "הפירנצה של אמריקה" קיבלה כינוי זה הודות לסגנונה האירופי בדמות גגות רעפים ספרדיים וחצרות פנימיות קסומות.

נסתובב בעיר העתיקה, שנחשבת על פי אונסק"ו למרכז ההיסטורי שהשתמר באיכות הגבוהה ביותר בכל אמריקה הלטינית. נבקר מקומות המעניינים ביותר בקיטו כמו כיכר העצמאות Plaza de la Independencia, בה שוכן גם הארמון הנשיאותי והמונומנט לזכר המאבק לעצמאותה, הכנסייה הראשית של העירLa Iglesia de San Francisco , ומבזיליקת del Voto Nacional.

נעלה לגבעת El Panecillo הממוקמת בלב העיר ובפסגתה נמצא Virgen de El Panecillo – אחד הפסלים הגבוהים ביותר באמריקה הדרומית. במהלך הסיור נשלב גם ביקורים בשווקים אוטנטיים בעיר.

לינה במלון Hotel Dann Carlton Quito או דומה ברמתו

 

יום 3 | קיטו - Otavalo, Cuicocha and Cotacachi - קיטו

לאחר ארוחת הבוקר נצא העיירה אוטבלו (Otavalo) הידועה בשוק הטכסטיל הססגוני שלה. נסתובב בין הדוכנים, נקנה מזכרות ונראה את הכפריים בתלבושתם המסורתית הססגונית. לאחר ביקורנו ניסע לימת קויקוצ'ה (Cuicocha) – ימת "חזיר הים" הנמצאת בלוע הר געש שקרס ובה שני איים ציוריים. נלך בשביל מסודר הצופה על הימה הכחולה והאיים ונהנה מהנופים המיוחדים והצמחיה. מכאן ניסע לעיירה היפה קוטאקצ'י (Cotacachi)  הנחשבת לבירת מוצרי העור של אקוודור. נסתובב בסמטאות עיר נעימה זאת ונוכל לקנות מוצרי עור שונים באיכות גבוהה. בתום הסיור נעשה דרכנו דרומה חזרה לקיטו.

לינה במלון Hotel Dann Carlton Quito או דומה ברמתו


יום 4 | קיטו - אל קוקה (El Coca) - סשה לודג׳ (Sacha Lodge)

לאחר ארוחת הבוקר נצא בטיסה אל עבר הרי האנדים וננחת בעיר El Coca, בלב יער הגשם הטרופי המזרחי של אקוודור שהוא חלק מהיער הגדול בעולם – יער האמזונס. מיקומו של סשה לודג' עמוק באגן האמזונס באקוודור הוא ראשון במעלה. הלודג' שוכן על שפת אגם פילצ'יקוקה, אגם מים שחורים עמוק ביער הגשם השופע. הלודג' ממוקם על שטח של 5,000 הדונם שטח שמקיף אותו, ומפעיליו מחויבים לשמירת הסביבה הטבעית. לפני שנתחיל שייט לכיוון הלודג', נאכל ארוחת צהריים בבית סשה בקוקה.

ההגעה לסשה לודג' היא מסע בלתי נשכח בפני עצמו; מקוקה עוברים לנהר הנאפו לשייט עם סירות ממונעות של כשעתיים עד להגעה לאגם פילצ'יקוקה. מכאן, הליכה קצרה ביער ואז צוות של מקומיים לוקחים אתכם על פני האגם בסירת קאנו עד ללודג'.

הרפתקת הג'ונגל מתחילה ברגע שאתה נוחת בקוקה, כאשר המדריך שלכם מצביע על קופים ועצלנים בצמרות העצים, צבי נהר היושבים על סלעים וציפורים צבעוניים סביב גדות הנהר.

הפעילויות המתוארות להלן, הם רק דוגמה של האפשרויות הקיימות. התוכנית הסופית תיקבע על פי התנאים בשטח ובהתייעצות בין צוות בלודג' לבין מדריך הקבוצה.

שחו באגם פילצ'יקוקה, שהוא אגם מים שחורים שבו חיים מינים רבים של דגים ובעלי חיים. שחייה מרעננת לאחר ההגעה עשויה להיות בדיוק מה שאתם צריכים בחום המשווני. צפייה בציפורים ממגדל המיני מציעה לאורחים הזדמנות מצוינת לצפות במספר סוגי ציפורים הנפוצים סביב הלודג'. זה גם מקום נהדר לצפות בשמש השוקעת. בקרו בבית הפרפרים עם מדריך הטבע שלכם כדי לצפות בצבעים היפים של מינים רבים של פרפרים.

לאחר ארוחת הערב, מתלווים למדריך הטבע שלכם לטיול לילי ביערות הגשם כדי לצפות במאות המינים השונים של בעלי החיים שניתן למצוא רק בלילה. או אולי שייט בקאנו על האגם כדי לראות את הקיימנים השחורים והממושקפים עם עיניהם הכתומות הזוהרות כשאתה חותר בשקט על פני האגם כדי לקבל מבט מקרוב.

לינה ב-Sacha Lodge או דומה ברמתו

 

יום 5 | לודג׳ סשה (Sacha Lodge)

את היומיים הבאים נקדיש לחקור ולגלות את יער הגשם הטרופי והבראשיתי של אקוודור.

התחל פעילות בוקר בין השעות 6:00 ו-7:00. התחילו ללכת בשביל "ליאנה צ'יקה "והגיעו לטיול החופה (Canopy Walk), לנופים מרהיבים של חופת יערות הגשם והמינים השונים הרבים של ציפורים צבעוניות.

בין צמרות עצי השמורה נבנתה מערכת שבילים התלויה, אחד הבודדים בעולם! במרחק של כ-3 ק"מ מחופי נהר הנאפו ובמרחק של כ-1.5 ק"מ מהלודג', הוא מעניק לאורחים הזדמנות לקבל מבט מקרוב ואישי על חופת יערות הגשם.

לשניים משלושת המגדלים במערכת יש מרפסות תצפית כל 12 מטר מה שהופך את המגדלים לנגישים לכולם. מסלול ההליכה בגובה 36 מטר ובאורך 275 מטר, מה שמעניק לאורחים "מבט לציפורים" על כל הפלאים והיופי שיש ליער הגשם הטרופי להציע.

אחרי ארוחת הצהריים, תוכלו לבחור לצאת לטיול נינוח לאורך נהר הנאפו, או לבחור טיול קצת יותר מאתגר על השביל לאונסילו כדי לנסות לזהות את קוף הטיטי החמקמק. כך או כך השבילים יובילו אתכם חזרה שביל הראשי הליכה אל האגם ושייט בקאנו חזרה ללודג'.

לינה ב-Sacha Lodge או דומה ברמתו


יום 6| לודג׳ סשה (Sacha Lodge)

נצא לאחר ארוחת הבוקר, לשביל לגארטוצ'ה. שביל זה מציע לך את ההזדמנות ללמוד עוד על הילידים ועל מערכת היחסים שלהם עם היער. למד על העצים שבהם הילידים מאמינים שרוחות אבותיהם חיות, ועל ה"דוואנדה" או שטן היער המסתורי.

לאחר ההגעה לאגם Lagartococha, נעשה שייט קאנו שליו דרך ביצה טבעית, שהיא הבית של אנקונדה, קיימנים, והקפיבארה. לאחר השייט, טיול רגלי בצד השני של האגם עשוי לתת לכם את ההזדמנות לצפות בקופי קפוצ'ין או קופי סנאי קופצים בשובבות בין העצים.

בחזרה בלודג' אפשר להיכנס לטבילה מרעננת באגם, או לעשות תנומה מרגיעה בערסל האישי שלכם במרפסת הפרטית שלכם.

אחרי ארוחת הצהריים, המדריך שלכם ילמד אתכם לדוג את פיראנה הידועה לשמצה. זכור כי פיראנות לעולם לא יתקפו אדם ושחייה בשמיכות אליהם היא בטוחה ומהנה לחלוטין!

אחר הצהריים תתחילו בטיול שנחשב על ידי רבים לטוב ביותר בסשה, שייט שקט בקאנו ביער האמזונס המוצף. שם יש סיכוי טוב להיות מוקף בקבוצות של קופי סנאי, קפוצ'ין ומיילל. תהיו ערניים כדי לצפות בלוטרת הנהר הביישנית והחמקמקה, כמו גם לעצלן שלוש האצבעות המסוות להפליא!

לאחר השייט ביער המוצף, תגיעו למגדל העץ של סשה בגובה 40 מטרים שנבנה סביב עץ קפוק עתיק. יהיה תצפית מעולה על ציפורים צבעוניות בעזרת המשקפות החזקות של סשה, וצפו בשמש שוקעת עם נוף מדהים על הר הגעש סומאקו, ואולי גם נוף של פסגות האנדים המכוסות בשלג!

אנחנו עוזבים את המגדל קצת לפני או אחרי השקיעה וזה תעניק חוויה שלא תישכח במהרה. שייט חזרה דרך היער המוצף בלילה תהיה חוויה מיוחדת. הקשיבו לסימפוניה של צפרדעים וחרקים בעודכם מנווטים דרך היער המוצף, ופקחו את עיניכם לקיימנים. צפו בכמה מינים של עטלפים עפים מעל ראשיכם והקשיבו למינים רבים של ציפורי לילה. לבסוף, לאחר השייט המהפנט באמזונס, תחזרו לאגם פילצ'יקוקה ולאורות המסבירי פנים של לודג' סשה.

לינה ב-Sacha Lodge או דומה ברמתו


יום 7 | לודג׳ סשה - אל קוקה - קיטו

אחרי ארוחת בוקר ניפרד מהלודג'.
נצא לשייט על האגם והליכה אחרונה לכיוון הנהר, ומשם נשוט כשעתיים בחזרה לקוקה לטיסה חזרה לקיטו.
בקיטו נגיע למלון – לזמן חופשי.

לינה במלון Wyndham Airport או דומה ברמתו (בקרבת שדה התעופה, לקראת הטיסה לגלפאגוס למחרת).

 

יום 8 | קיטו - האי בלטרה (Baltra Island) – האי צפון סיימור (North Seymour Island)

לאחר ארוחת הבוקר נצא בטיסה אל איי גלפאגוס וננחת באי בלטרה. נעלה על סיפון Yacht La Pinta, נערוך היכרות עם צוות הספינה, נאכל ארוחת צהרים ואז נשוט לאי צפון סימור.

אחר הצהריים, נרד ונטייל לאורך החוף והאזור הפנימי של האי היפה והשטוח יחסית הזה. במהלך הטיול תוכלו לצפות במושבות ציפורים רבות, כמו גם אריות ים ואיגואנות יבשתיות. יש גם אפשרות לעשות תצפיות על החוף מסיפון סירות זודיאק.

לאחר מכן, נחזור לסיפון לתדרוך ערב, קוקטייל קבלת פנים ואז ארוחת ערב.

לינה בספינת Yacht La Pinta או דומה ברמתה

יום 9 | האיים פרננדינה ואיזבלה (Fernandina & Isabela Island) - Punta Espinoza & Punta Vicente Roca

נשוט אל האי סן כריסטובל, המזרחי מבין איי גלאפגוס ואחד העתיקים גאולוגית. נבקר בבירת מחוז גלאפגוס Puerto Baquerizo Moreno, המונה כ-7,000 תושבים המתפרנסים בעיקר מדיג ומתיירות. נבקר ב-Cerro Colorado, תחנת מקלט ורבייה לצבי הגלפאגוס הענקיים.

נפליג במהלך הלילה אל פונטה ויסנטה רוקה (באי איזבלה): מכיוון שאין אתר ירידה במיקום זה, סיורי החוף נעשים על גבי סירות הזודיאק. מדריכים יסבירו את הגיאולוגיה הדרמטית של האזור המורכב מזרמי לבה ושכבות אבן טוף. יש שפע של חיות בר נוכחים כאן, בהתאם לתנאי מזג האוויר, תוכל לשנורקל לאורך הצוקים, ככל הנראה בחברת צבי ים ירוקים!

במהלך ארוחת הצהריים נפליג אל פונטה אספינוזה (האי פרננדינה): בשעות אחר הצהריים נבקר באי הצעיר והטהור ביותר בארכיפלג – פרננדינה. אי זה מדורג כאחד האיים נחשבים ביותר בגלפאגוס, על ידי תיירים ומדריכים כאחד. כאן, תגלו יחסי גומלין מדהימים בין שטח שומם לחיות בר שופעות. גולות הכותרת כאן כוללות: ניצים, פינגווינים, קורמורנים חסרי מעוף ונופים מדהימים של הנופים הגעשיים שמסביב.

לינה בספינתYacht La Pinta או דומה ברמתה


יום 10 | עוד יום באי איזבלה (Isabela Island) - Tagus Cove & Urbina Bay

לאחר ארוחת הבוקר, ב-Urbina Bay, נעלה לחוף. 

בסיום של טיול רגלי מגיעים לתופעה מוזרה שבה גושי אלמוגים גדולים חשופים לחלוטין לאחר עלייה גיאולוגית דרמטית בשנת 1954. בצד המערבי של הר הגעש אלסדו אנו מקווים לפגוש בכמה איגואנות יבשה מרשימות מאוד, כמו גם כמה צבי גלפגוס ענקיים. במהלך הפלגה בתעלת בוליבאר יש סיכוי גבוה לצפות במינים שונים של לווייתנים.

לאחר ארוחת הצהריים והפלגה קצרה, נגיע ל-Tagus Cove. טאנגוס קוב היה גם אחד האתרים הבודדים בהם ביקר צ'ארלס דרווין בשנת 1835. טיול יפהפה מוביל אותנו לעמדת תצפית של אגם דרווין ומשם לנוף וולקני מדהים החושף את הרי הגעש הצפוניים של איזבלה. ברגע שחוזרים לגובה פני הים הפעילות המושלמת היא לשנרקל לאורך קיר שקוע עם צבים, הרבה דגים, פינגווינים וקורמורנים. ייתכן שניתן להפליג בקיאקים.

לינה בספינתYacht La Pinta או דומה ברמתה


יום 11 | האיים רבידה וסנטה קרוז (Rabida & Santa Cruz Islands)

במהלך הלילה נפליג לאי רבידה. לאחר ארוחת הבוקר, יורדים בחוף האדום של האי. טיול לאורך החוף מאפשר לנו לצפות באיגואנות ימיות, ציפורי שיר, סבכי צהוב וכמה מינים של פרושיים. זהו מקום נהדר לשנורקל מהחוף. מי שאינם מעוניינים לשנורקל, מוזמנים לשוט בסירה שקרקעיתה שקופה לחקר החיים מתחת לגלים.

לאחר הפלגה קצרה וארוחת הצהריים נגיע לאי סנטה קרוז. בחוף הצפוני של סנטה קרוז יש את הנופים המרתקים של סרו דרגון (גבעת הדרקון). ההליכה כאן היא מסביב לגונה מליחת־מים, שלעתים קרובות מבקרים בה ציפורי לגונה. בהמשך לתוך האי, השביל מציע תצפית יפה על המפרץ, כמו גם על האיים המערביים של הארכיפלג. אולי יזדמן לצפות גם כאן באיגואנות יבשתיות!

לינה בספינתYacht La Pinta או דומה ברמתה


יום 12 | האי סנטה קרוז

לאחר ארוחת הבוקר נרד לאי ב-פוארטו איורה (Puerto Ayora).

ביקור הבוקר מגיע לתחנת המחקר צ'ארלס דרווין ובמכלאות של הצבים הענקיים בתוך יער של קקטוסים ענקיים (Opuntia). כאן המטה של מנהלת הפארק הלאומי הגאלאפאגוס והמקום של מחקר מדעי, שימור וניהול. לאחר ביקורנו, אנו נוסעים עד הרמות של סנטה קרוז לארוחת צהריים.

הרמות של האי סנטה קרוז הן עולם אחר לגמרי מהחוף היבש, שופע וירוק בשל הגשמים הכבדים שהם מקבלים. זהו מקום נהדר לחפש את הפרושיים של דרווין ועצי סקלזיה האנדמיים. הרמות מצוינות גם לחקר הצמחייה השופעת שבה צבי ענק משוטטים בטבע. אנו מבקרים בשמורת צבים ענקיים כדי לפגוש אותם מקרוב. יש זמן לצפייה במערכת האקולוגית המרתקת הזו, לפני שנחזור לספינה בסוף היום.

לינה בספינתYacht La Pinta או דומה ברמתה


יום 13 | האי פלוריאנה (Floreana Island)

לאחר ארוחת הבוקר, נרד במפרץ הדואר (האי פלוריאנה) כדי לבקר ב"חבית הדואר "ההיסטורית שתפקדה כסניף דואר בארכיפלג במשך למעלה ממאתיים שנה! ניתן ליהנות גם משייט בזודיאקים לאורך מבוך הערוצים בחוף הצפוני של פלוריאנה. גם התצפיות מלה לובריה ומ-"נקודת המבט של הברונית" (Baroness Viewpoint) מתגמלים למדי. יש כאן הזדמנות נהדרת לשייט קיאקים ושחייה מהחוף. נחזור לספינה להפלגה קצרה וארוחת הצהריים.

איון האלופים וקורמורן פוינט (Champion Islet & Cormorant Point)

לפני הירידה לחוף קורמורן פוינט, נוכל ליהנות משנורקלינג או משייט בסירה שקרקעיתה שקופה, הנוסעת לאורך חופי חרוט מיוחד בשם "איון האלופים". מאוחר יותר, בשעות אחר הצהריים, נבקר בקורמורנט פוינט, שיש בה חוף מדהים ולגונת מים מליחים שבה ניתן להבחין במיני ציפורים כמו פלמינגו אמריקאי. הליכה קצרה לצד השני של האי מתגמלת את האורחים בחוף יפהפה עם חול לבן, שלעתים קרובות הוא המקום לקינון של צבי ים.

לינה בספינתYacht La Pinta או דומה ברמתה


יום 14 | האי בלטרה (Baltra Island) - גויאקיל (Guayaquil)

היום נסיים את השייט שלנו בין איי גלאפגוס. בבוקר נפרד מצוות הספינה שליווה אותנו כאן ומשם ניסע לשדה התעופה באי בלטרה ונמריא אל גויאקיל כדי לתפוס את הטיסה שלנו חזרה לארץ.

 

יום 15 | נחיתת ביניים באמסטרדם - תל-אביב

בהמתנה בין הטיסות באמסטרדם תוכלו לבחור בין:
יציאה למרכז אמסטרדם לארוחת צהרים מפנקת וזמן לסיבוב קצר בעיר

- הישארות בטרקלין בשדה התעופה למנוחה, מקלחת וכיבוד

 

על הספינה:

  • את השייט בספינת Yacht La Pinta מבצעת חברת Metropolitan Touring שזכתה לדירוג 5/5 באתר Trip Advisor ופועלת יותר מ-60 שנה בתחום התיירות באקוודור

  • בספינה חדר אוכל, בר משקאות, עמדת קפה, ספריית טבע, חדר כושר המשקיף אל הים, ג'קוזי

  • המזון המוגש בספינה מתבסס על דגים טריים, פירות וירקות אורגניים ועוד. שף הספינה, יגיש מנות בינלאומיות ומנות מן המטבח המקומי

  • פעילויות ימיות: צלילה עם שנורקל, שייט בקייאקים, שייט בסירה שקרקעיתה שקופה ושייט בסירות זודיאק

  • את השייט ילוו 8-6 מדריכי טבע מקומיים בעלי ידע מעמיק באיי גלאפגוס

  • רופא שוהה בספינה 24/7