יום 1 | תל אביב - שנחאי

בשעות הצהריים המוקדמות נצא בטיסה אל בירת החוף המזרחי של סין - שנחאי.

ימים 2-5 | שנחאי (Shanghai) – הפתעה...

בשעות הבוקר ננחת בשדה התעופה של שנחאי. משדה התעופה נצא ברכבת המהירה אל אחד היעדים המרתקים ביותר לצילום בסין. יעד מיוחד ולא מוכר זה, נשמר לכם כהפתעה מרגשת. היעד אינו מוכר למטיילים המערביים ונחשב כאחד מהמקומות המרגשים לצילום עבור הצלמים הסינים. נכיר אנשים מדהימים, תרבות מקומית, שיטות דייג מרתקות ועוד.

לינה של ארבעה לילות באזור.

יום 6 |  גווילין (GUILIN) - לונגשן (LONGSHENG)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לשדה התעופה ונעלה על טיסה אל גווילין, בדרום מזרח סין.

גווילין (Guilin) הינו אזור מדהים ביופיו, בעל תצורות טבע ייחודיות שהפכו לדוגמא המייצגת ביותר של הנוף הסיני. הסינים אומרים שעדיף לחיות בגווילין, מאשר להיוולד בגן-עדן. בין העיר גווילין, לעיירה הציורית יאנגשואו, זורם לו נהר לי. משני צדדיו מתנשאים להן פסגות מזדקרות ומחודדות, שלא ניתן לראות בשום מקום אחר בעולם. פסגות ההרים הגיריים אשר יצרו תצורות נוף ייחודיות, ההרים מכוסי צמחיית הבמבוק, הנהר הזורם והערפילים השוררים באזור, העניקו השראה לציירים סיניים במשך מאות שנים.

לאחר הנחיתה, נצא בנסיעה צפונה ללונגשן. בדרכנו נעצור לביקור בעיר העתיקה דאשו. כשנגיע ליעדנו, טרסות האורז של לונגשן, נצפה בקציר האורז, באיסופו ובמראה השדות הזהובים... לקראת שקיעה ועם שחר, מתגלה מחזה מרהיב של המים המחזירים את אור השמש ויוצרים מדרגות דמויות מראה.

לינה בעיר לונגשן.

ימים 7-8 | לונגשן (Longsheng) – יאנגשו (Yangshuo)

נקום השכם בבוקר לצילומי זריחה מאחת התצפיות באזור. נסייר בטרסות האורז ובין המקומיים המעבדים את גידולי האורז. לקראת הצהרים נצא בנסיעה דרומה ליאנגשו, עיירה ציורית שנקדיש לה את היומיים הקרובים.
כשממשיכים דרום מזרחה, הופכים הנופים של מסענו לפסטורליים ובו זמנית, דרמטיים יותר. נבקר בכפרים קטנים הנמצאים מחוץ למסלול התיירות השחוק. נעקוב אחר הדייגים המקומיים העושים שימוש בקורמורנים לשליית דגים מעומק הנהר. נדגיש, שמספר דייגים יצטרפו אלינו לצילומי דיוקן ושקיעה. כך נוכל לקבל את הטוב ביותר בצילומי הדיג. נבקר בשווקים מקומיים, נתור לאורך הנהר אחר אובייקטים מעניינים ונגיע לפינות חמד נסתרות...

לינה של שני לילות בעיר יאנגשו

יום 9 | גווילין (GUILIN) - קונמינג (KUNMING) - יואן יאנג (YUANYANG)

נצא עם שחר למקום נסתר שנמצא לאורך הנהר. בשעה זו משתקפים רכסי ההרים במימיו ומספקים הזדמנות נהדרת לצילום. בתום הסיור, ניסע אל תחנת הרכבת, ממנה נצא אל קונמינג, בירת מחוז יונאן. מחוז יונאן הינו חלקת אלוהים יפה ומיוחדת, שפירוש שמו בסינית: "הארץ שמדרום לעננים".  עם ההגעה לתחנת הרכבת, בשעות הצהרים, נצא דרומה לכיוון יואן יאנג, אזור כפרי חקלאי, גם בו מגדלים אורז בטרסות. אל יואן יאנג נגיע לקראת שעת השקיעה, מהזמנים הטובים ביותר לצילום האזור המופלא הזה.

לינה בעיר יואן יאנג

יום 10 |יואן יאנג (Yuanyang)

נשכים קום ונצא אל הטרסות ליום צילומים מרתק ועמוס. נקדיש את היום כולו לסיור בין השדות, ביקור בכפרים, ולקראת שקיעה נגיע שוב אל הטרסות, אך הפעם מזווית שונה.

לינה בעיר יואן יאנג

  

יום 11 | יואן יאנג - ג'יאנשוי  (Jianshui)

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום המוקדש לתרבות המקומית המשתנה ללא הרף תוך כדי הנסיעה ברחבי יונאן. נבקר בכפרים, נכיר ונצלם מלאכות מקומיות. נבקר בעיר העתיקה של ג'יאנשוי ובמקדש המקומי ובבית מלאכה ליצור טופו.

לינה בעיר ג'יאנשוי

 

יום 12 | ג'יאנשוי - דונהואן (Dongchuan)

הבוקר נצא בנסיעה לדונהואן, אזור מיוחד בו הקרקע נצבעת ע"י תחמוצות מינרלים שונים בגווני אדום-חום-סגלגל. לקראת השקיעה נגיע לעמק לושיה (Luoxia), בו השדות מדורגים בצורה מרהיבה. משמעות שם העמק בסינית הוא "עננים צבעוניים נופלים מן השמים", עם שם כזה לא קשה לדמיין את הנוף המדהים של העמק.

לינה בעיר דונהואן

 

יום 13 | דונהואן - קונמינג  (Kunming)

השכם בבוקר נצא לצילומי זריחה ונמשיך את היום בסיור בין הגבעות והכפרים הסובבים את אזור "האדמה האדומה" של דונהואן. נמשיך לסיור בין גידולי החקלאות המקומיים הפורחים וצובעים את הגבעות בעשרות גוונים שונים וכמובן נקנח את היום בשקיעה יפה. לאחר השקיעה נגיע אל מלוננו בקונמינג.

לינה בעיר קונמינג

 

יום 14 | קונמינג - שנגחאי - תל אביב

היום ניפרד מהנופים הכפריים של יונאן ונחל במסענו חזרה ארצה. נצא בטיסה לשנגחאי ונגיעה אל העיר הגדולה לקראת הצהריים.
עמוסים בחוויות ותובנות על העבר וההווה המרתקים של סין, מסענו מגיע לנקודה בה אפשר להתחיל להבין לאיזה כיוון מתקדמת סין בעתיד. הנחיתה בשנגחאי, העיר השנייה בגודלה בסין, ומרכזה הפיננסי, מלמדת אותנו שסין מעוניינת לחזור למעמדה הטבעי בעולמנו- "ממלכת המרכז". שנגחאי היא העיר בה התמקמו מעצמות המערב לפני כ-100 שנה, והחלו לנצל את חולשתה של סין דאז, כדי לעשות רווחים.
העיר נרדמה לכ-50 שנות קומוניזם אפור, אך כיום לאחר שנים של רפורמות ופתיחות כלכלית בסין, נראה הקומוניזם כהיסטוריה רחוקה. גורדי שחקים נוצצים מזכוכית, אחדים מהם מהגבוהים בעולם, מקשטים את קו הרקיע, ומתחתם ברחוב נאנג'ינג, ה-"golden mile" של שנגחאי, בין חנויות המותגים, צועדים בקדחתנות, ברוקרים סינים צעירים, דוגמניות, איילי הון בחליפות ורוכלים ממולחים. בשנגחאי יזכירו לנו הסינים שוב, שהעבר ההווה והעתיד, תמיד שוכנים יחד.
נסייר במקומות המפתח של העיר, נגיע אל תצפיות אולטימטיביות של עיר החדשה, אך לא נפסח גם על השכונות ההיסטוריות. נסיים את סדנת הצילום במראה מרהיב של שנחאי ממרומי אחד המגדלים הגבוהים בעולם. לקראת שעות הערב נגיע אל שדה התעופה ממנו נמריא בטיסה לתל אביב.

 

יום 15 | נחיתה בתל-אביב