יום 1 | תל אביב - אנטננריבו (Antananarivo)

נמריא מנמל התעופה בן גוריון (דרך יעד ביניים) אל בירת מדגסקר אנטננריבו (Antananarivo) אליה נגיע בצהריים.

שם העיר אנטננריבו ניתן לה במאה ה-16 ופירושו במלגשית (השפה הרשמית במדגסקר) הוא "עיר אלף החיילים". היום זוהי עיר צפופה וצבעונית שמונה למעל מ-2.5 מיליון תושבים.

עם סיום סידורי הכניסה למדגסקר, יקבלו את פנינו הנציגים המקומיים, ונצא לעבר המלון להרגעות ומנוחה אחרי הטיסה הארוכה.
לינה וארוחת ערב ב-Pavillion de L’Emyrne או דומה ברמתו


יום 2 | אנאלאמאזאטורה (Analamazoatra) - הכפר אנדסיבה (Andasibe) - שמורת ואקונה (Vakona Reserve)

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל אנאלאמאזאטורה (Analamazaotra), שמורת יער גשם טרופי מהמפורסמות במדגסקר. בשמורה מגוון עצום של עצים, שיחים ושרכים, כמו גם מספר מיני למורים, בהם הסיפאקה הזהובה והאינדרי שנחשב לקולה של מדגסקר - קריאותיו הרמות ברחבי יער הגשם הוא מסמליו הווקאליים המפורסמים של האי. נטייל רגלית בשבילי היער שללא הפסקה מזמן הפתעות: ציפורים, נחשי בואה, זוחלים רבים וחרקים, שלמרות היותם במרחק נגיעה מהמטיילים הם ממשיכים את שגרת חייהם בלי סימן לטירדה.

לאחר הסיור בשמורה, ניסע כברת דרך קצרה אל הכפר אנדסיבה. זהו כפר אופייני לחלק המזרחי של האי ובו חיים כ- 5,000 תושבים מסבירי פנים. נטייל בסמטאות הכפר דרך השוק והכיכר הפשוטה בה מצוי ברז מים המשמש את הכפר. בתום הסיור בכפר ולאחר ארוחת הצהריים ניסע קצרות אל השמורה הפרטית "ואקונה" (Vakona private park).

בשמורת ואקונה מגוון גדול של קופי למור שמורגלים בנוכחות האדם ולמדו שעם מעט "התחנפות", תוך ישיבה על כתפי המטיילים וראשיהם, ניתן לזכות בתמורה מזינה. את השמורה חוצים יובלים רבים בהם אפשר לשוט בקאנו מלווים בהמוני למורים.

לפנות ערב נשוב למלון, נצטייד בפנסים וננסה להתבונן ב"חיי הלילה" של שמורת אנדסיבה. אורות הפנסים לוכדים את העיניים הבורקות של הלמורים פעילי הלילה ושאר מיני בעלי חיים שהלילה הוא מפלטם והמסקנה המתקבלת בסוף הסיור הלילי היא שאנדסיבה היא "שמורה ללא הפסקה". בסיום הסיור הלילי נשוב אל המלון לארוחת ערב ולינה.
לינה וארוחת ערב ב-Vakona Lodge או דומה ברמתו


יום 3 |
שמורת אנקניני נופי ( Ankanin'ny Nofy) - פאלמריום (Palmarium)

לאחר ארוחת בוקר נמשיך לסיור משלים בשמורת אנדסיבה ונמשיך במסענו מזרחה אל עבר שמורת אנקניני נופי (Ankanin'ny) שלחופי האוקיאנוס ההודי. בדרכנו נחצה שדות אורז, גבעות עליהם דקל המטיילים, שווקים כפריים שבלפחות אחד מהם נעצור. לכשנגיע  למנמבאטו (Manambato) נעבור לסירה איתה נחצה את אגם רסואב (Rasoabe) בשייט מרהיב שיוביל אותנו אל חוף פאלאמריום (Palmarium), בו שוכן הלודג' שלנו בלבה של השמורה.

שמורת אנקניני נופי היא שמורה פרטית המכונה "קן החלומות". בשמורה קובצו מינים רבים של למורים ויש בה עושר רב של חי וצומח.

לאחר ארוחת הצהריים בלודג' נצא לסיור רגלי ראשון בשמורה. נחצה מטעי וניל וקינמון, נפגוש מינים שונים ומשונים של זיקיות, איגואנות, נחשים, צבים ועוד ועוד. נשוב אל הלודג' להתארגנות מהירה ולקראת חושך נצא בשייט אל האי הסמוך כדי לפגוש ולצפות בהתנהגותו הייחודית של הלמור הנדיר והייחודי - האיי איי (aye-aye).

האיי איי פעיל לילה וניזון בין היתר מחרקים החיים בתוך גזעי עצים. לאיי איי אצבע ארוכה במיוחד אותה הוא מחדיר לחורים קטנים, אותם הוא יוצר בגזעים, ובעזרתה שולה מתוכם זחלים.

לאחר התצפית נשוב אל הלודג' לארוחת ערב ולינה.
ארוחת ערב ולינה (2 לילות) ב-Palmarium או דומה ברמתו

 

יום 4 | טיול רגלי נוסף בשמורה, ביקור בכפר דייגים בין אגם לאוקיאנוס

לאחר ארוחת הבוקר נצא לטיול רגלי לחופי האוקיאנוס. גם כאן שפע מיני החי והצומח בלתי ייאמן: צפרדעים רעילות, עופות דורסים, צמחים טורפים ועוד. נחזור ללודג' לארוחת צהריים ואחה"צ נפליג אל כפר הדייגים אנדרנוקודיטרה (Andranokoditra). נטייל בין בתי הכפר, נפגוש את תושביו ונלמד על חייהם. נפסע על חופי האוקיאנוס הלבנים עד לאגם שבצדו השני של הכפר.
בתום הסיור נחזור למלון בו אנו לנים.

 

יום 5 | פאלמריום (Palmarium) - אנטננריבו (Antananarivo)

לאחר ארוחת הבוקר נחזור בסירה אל מנמבטו ונמשיך בנסיעה לעבר הבירה טנה, כאשר בדרכנו נחלוף על פני ראוינאלה (Ravinala) הקרוייה גם בשמה שדרת מטיילי הדקלים.
לעת ערב נגיע לאנטננריבו.
לינה וארוחת ערב ב-Pavillion de L’Emyrne או דומה ברמתו

 

יום 6 | אנטננריבו - אמבטולמפי (Ambatolampy) - אנטיסרבה (Antsirabe)

בתום ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לעבר שמורת אנטיסרבה, כאשר בדרכנו נחלוף על פני העיירה אמבטולמפי (Ambatolampy), שם מייצרים הנפחים המקומיים את כלי הבישול שלהם ומשם נמשיך לעבר העיר.
אנטיסרבה היתה חלק ממלכת אנדרנטסי שהוקמה ב-1600 עד שהתמזגה עם ממלכת אימרינה בסביבות 1800. זו העיר השניה בגודלה במדגסקר ומזג האוויר בה קריר. האזור הוא אזור חקלאי בו שדות אורז לרוב, כמו גם ירקות ופירות.
בשעות אחר הצהריים נעלה אל גבעות בטאפו (Betafo) ונסעד ארוחת צהריים. לקראת ערב נגיע למלון בו נלון הלילה.
לינה וארוחת ערב ב-Pulumeria או דומה ברמתו

 

יום 7 | שמורת  אנטיסרבה (Antsirabe) - פיאנרנטוסה (Fianarantosa)

בתום ארוחת הבוקר נצא לסיור משלים בשמורת אנטיסרבה אשר ממנה נמשיך לאמבוסטירה (Ambositra).

אמבוסטירה הוא כפר חרשי העץ משבט זפימנירי (Zafimaniry). שבט זה כולל כ-100 שבטים שונים החיים ברמות מעל העיירה ומתמחים בגילוף אומנותי על עץ. צורת עבודתם הייחודית הוכרה בשנת 2003 ע"י אונסק״ו.

נסתובב בין החנויות הרבות בעיירה ונכיר את תושביה. אחה"צ נמשיך משם לפיאנרנטוסה
לינה וארוחת ערב ב-Le Rizere או דומה ברמתו

 

יום 8 | פיאנרנטוסה (Fianarantosa) – שמורת אנג׳ה (Anja reserve) - רנוהירה (Ranohira)

הבוקר נבקר בעיר ההיסטורית פיאנרנטוסה ובחלקו העתיק במעלה העיר, בו שזורים בניינים בצבעים עזים ומרשימים.
נמשיך משם לעיירה אנטמורו (Antemoro) בה מצוי מפעל הנייר הייחודי במדגסקר. בדרכנו נחלוף על פני שמורת אנג'ה (Anja reserve).

שמורת אנג'ה היא פרוייקט מקומי שהוקם באזור מיוער בו אגם מים חיים, הממוקם למרגלות מצוקי ענק. הרושם הראשוני של השמורה הוא מראה סלעי הענק שנפלו מההר ושתי מערות קטנות המהוות בית לעטלפים וינשופים. השמורה הוכרזה בשנת 2001 במטרה לשמר את הסביבה האקולוגית ולספק פרנסה לתושבי המקום. היום השמורה מהווה בית למספר הגדול ביותר של לאמורי זנב-טבעת במדגסקר. בעבר, תושבי המקום נהגו למכור את הלאמורים לתיירים, אולם, משהסתבר ש-95% מהלאמורים מזן זה כבר אינם במדגסקר, המקומיים למדו על שימור הסביבה וכך נוצרה השמורה הגדולה בעולם ללאמורי זנב-טבעת.

לאחר עצירה במסעדה מקומית נמשיך בדרכנו לעיירה רנוהירה אליה נגיע אחר הצהריים המאוחרים.
לינה וארוחת ערב ב-Relais de la reine או דומה ברמתו

 

יום 9 | רנוהירה (Ranohira) - הפארק הלאומי איסלו (Isalo National Park)

בתום ארוחת הבוקר נקדיש את היום לאחת השמורות המיוחדות והיפות במדגסקר, שמורת איסלו (Isalo).

הפארק הלאומי איסלו (Isalo) נוסד בשנת 1962 במטרה לשמרה את מגוון הצמחיה ובעלי החיים שבו. הפארק ידוע בזכות הנוף המגוון וסלעי הענק המצויים בו, צמחייה אנדמית וייחודית וכ-340 בעלי חיים (מהם 82 מיני ציפורים, 33 מיני זוחלים, 15 מיני צפרדעים ו-14 מיני יונקים). חובבי ההליכה ימצאו בו מסלולי הליכה אינסופים, מפלים, קניונים עצומים ובריכות מים.

בסוף היום נחזור למלון.
לינה וארוחת ערב ב-Relais de la reine או דומה ברמתו

 

יום 10 | רנוהירה (Ranohira) - איפטי (Ifaty)

הבוקר נמשיך בדרכנו לטולאר כשבדרכינו נעבור על פני העיירה המפתיעה אילקקה (lIakaka) שם נראה את המקומיים מחפשים אבנים טובות במקומות המיועדים לכך, בנהרות אשר בצידי הדרכים .נבקר בחנויות האבנים הייחודיות למדגסקר, ונמשיך לסיור קצר ב-Arboretum d’Antoskay – גן בוטני יפהפה ובו כ-900 מיני צמחים ועצים – כולם מהצומח במדגסקר, רבים מהם אנדמי לאי. הסיור בגן מסביר את התפתחות הצמחיה המקומית והמיוחדת ומציג צמחים שחלקם כבר נעלם מהנוף המקומי.
לקראת הצוהריים נגיע לטולואר אשר על חוף הים ומשם נמשיך ישירות ל איפטי (Ifaty).
לינה וארוחת ערב ב-Dune d’ifaty או דומה ברמתו

 

יום 11 | איפטי (Ifaty)

את היומיים הבאים נבלה בעיירת החוף איפטי, בין מנוחה לחופי האוקינוס, צלילות, ביקור בכפרי דייגים  או טיול לעבר יער הקוצים המיוחד במיני הסקולנטים, האפורביות והבאובבים האנדמים למדגסקר.
לינה וארוחת ערב ב-Dune d’ifaty או דומה ברמתו

 

יום 12 | איפטי (Ifaty) – טולאר (Tulear) - אנטננריבו (Antananarivo)

בבוקר נצא אל העיר טולאר, שם נבקר בנמל ובשוק הצדפות המיוחד שבו. אחרי ארוחת הצהריים ניסע אל שדה התעופה כדי לקחת טיסה קצרה, בת כשעה, חזרה אל אנטננריבו. רכב יביא אותנו אל המלון בו נלון הלילה.
שימו כי יתכנו שינויים בלוח הזמנים של יום זה עקב שינויים בלוח הטיסות.
לינה וארוחת ערב ב-Pavillion de L’Emyrne או דומה ברמתו

 

יום 13 | אנטננריבו (Antananarivo) - איסטנבול - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר ושווקיה. זה גם הזמן לקניית מזכרות אחרונות ופרידה ממדגסקר. בהתאם לשעת הטיסה חזרה ארצה, נגיע אל שדה התעופה ונמשיך את דרכנו לישראל.

 

יום 14 | נחיתה בתל אביב