ימים 1-2 | תל אביב - בייג'ינג - צ'נגדו (Chengdu) – הר ארבע הבנות (Four Girl Snow Mountain)

נצא בטיסה מנמל התעופה בן גוריון אל בירת סצ'ואן-העיר צ'נגדו דרך עצירת ביניים בבייג'ינג.

כ-11 מיליון תושבים מתגוררים בצ'נגדו, זוהי עיר גדולה המשמשת כמרכז העסקי והאדמיניסטרטיבי של הפרובינציה כולה.

עם הנחיתה נצא בנסיעה מזרחה אל הנופים הדרמטיים של הפסגות בשמורת הטבע הנהדרת "הר ארבע האחיות" על שום רכס עם ארבע פסגות מחודדות. באמצעות רכבי הסעה של השמורה ניסע דרך עמק צ'אנגפינגואי (Changpinggou) היפה ונעצור להליכות קלות בשמורה שואנגקיוגואי (Shuangqiaogou).
לינה במלון Four Girls Snow Mountain Hotel או דומה ברמתו


יום 3 |הר ארבע הבנות (Four Girl Snow Mountain) - כפרי דנבה (Donba)

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל כפרי המיעוטים סביב דאנבה (Danba). נתחיל בסיור בכפר ג'יא ג'ו (Jiaju), המפורסם בשל מגדל השמירה המופלא שנבנה על ידי בני מיעוט הצ'יאנג. נסייר במקום ונתרשם מבתי המגורים הבנויים בצורה מיוחדת– בתי מבצר בעלי שתי קומות וגג שטוח.

לינה בדנבה.

יום 4 | דנבה - טאגונג (Tagong) - שין דו סיאו (Xinduqiao)

נבקר בכפר הוי יויאן גומפה (Huiyuan Gompa), מקום הולדתו של הדלאי למה (Dalai Lama) ונמשיך אל האזור של אני גומפה (Ani Gompa) שם נתרשם מאורח החיים של השבטים של הנוודים שבמקום בהמשך היום נבקר במנזר טאגונג הנחשב לאחד המנזרים החשובים ביותר שהוקמו מחוץ ללהאסה (Lhasa). נמשיך בנסיעה דרך הרמה הטיבטית אל שין דו סיאו (Xinduqiao), עיירה קדושה השוכנת בעמק מוקף כרי מרעה רחבי ידיים מוקפים בהרי ההימלאיה הגבוהים. המקום מפורסם באור הטבעי והעדין שהופך אותו לגן עדן לצלמים. לקראת ערב נגיע אל עיירת ליטנג בגובה 3,954 מ' מעל פני הים. העיירה נמצאת במחוז קאם, מהחשובים שהיו בממלכה הטיבטית. כאן נולדו כמה מן הדלאי לאמות, מנהיגי העם הטיבטי, ומספר דמויות חשובות בהיסטוריה הטיבטית. כאן חיים שבטים חצי-נוודיים רועי סוסים המגיעים בעונה זו אל על מנת לסחור, להתחרות ולחגוג את פסטיבל הסוסים המיוחד המתקיים כאן. חשיבות גדולה מיוחסת לזוכה בתחרויות, הוא ושבטו זוכים ליוקרה וכבוד רב.

לינה בשין דו סיאו.

יום 5 | שין דו סיאו – ליטאנג (Litang)

את היום נקדיש לצילום בפסטיבל הסוסים. זהו אחד האירועים האותנטיים ביותר בסין. רבבות של מקומיים, אין ספור מראות ייחודיים של רוכבים, סוסים, שוכרים באווירה של חג שכולם מצפים לו במשך שנה שלמה. בנוסף, נערוך סיורים באזור וננסה "לתפוס" ולצלם את טקס "קבורת שמים" המפורסם. זהו טקס קבורה טיבטי בו מונחת גופת המת ומושארת כמזון לעופות השמיים, בעיקר לנשרים.

לינה בליטאנג.

יום 6 |פסטיבל הסוסים בליטאנג (Litang)

את היום נקדיש לצילום בפסטיבל הסוסים. זהו אחד האירועים האותנטיים ביותר בסין. רבבות של מקומיים, אין ספור מראות ייחודיים של רוכבים, סוסים, שוכרים באווירה של חג שכולם מצפים לו במשך שנה שלמה. בנוסף, נערוך סיורים באזור וננסה "לתפוס" ולצלם את טקס "קבורת שמים" המפורסם. זהו טקס קבורה טיבטי בו מונחת גופת המת ומושארת כמזון לעופות השמיים, בעיקר לנשרים.

לינה בליטאנג.

יום 7 | ליטאנג – יאדינג (Yading)

בשעות הבוקר נתחיל את הנסיעה שלנו אל דרום של המחוז סצ'ואן. בדרכנו נחלוף בכפרים מקומיים, חלקם עדיין לא נחשפו לתיירים מערביים. נערוך ביקורים ונעצור לתצפיות וצילום. לקראת שעות אחר הצהריים נגיע אל הכפר דאוצ'נג (Daocheng) – "שער הכניסה" אל שמורת הטבע היפה יאדינג.

לינה ביאדינג
 

יום 8| שמורת יאדינג (Yading)

את היום אנחנו נקדיש לנופים הנפלאים בשמורת הטבע יאדינג (Yading). זוהי שמורת הררית יפהפייה, זהו מקום קדוש לבודהיזם הטיבטי מזה מאות שנים. שלושת ההרים בשמורה: הר החכמה, הר החמלה והר הכוח, הם חלק מעלייה מקודשת לרגל הנקראת "קורה" בה מקיפים את הפסגות תוך אמירת תפילות ומזמורים. סביב נופי ההימלאיה, פסגות מושלגות, נהרות ואגמים צלולים, עצי צפצפה מבנים עשויי סלעי צפחה כמיטב הבנייה הטיבטית המקומית.

לינה ביאדינג.

 

יום 9 |  יאדינג - שינינג (Xining)

נמריא מיאדינג אל צ'נגדו ומשם אל שינינג, בירת מחוז צ'ינגחאי.

לינה בשינינג.

 

יום 10| שינינג - זנגייה (Zhangye)

עם בוקר נצא ונמשיך לצפות בטקסים ובחגיגות פסטיבל השמאנים המתקיים במקום. בשעות אחר הצהריים, נצא בנסיעה דרך הנופים היפהפיים של הרמה הטיבטית חזרה אל העיר שינינג ממנה נמשיך ברכבת מהירה מסוג "בולט" ונכנס למדבר גובי אל העיירה לזנגייה בה נלון. זנגייה היא אחת התחנות החשובות על דרך המשי ואבן דרך מרכזית בחדירת הבודהיזם לסין. בשעות הבוקר המוקדמות נצא לפגוש את הזריחה בפארק דאנשיה. בפארק נוכל להתפעל מיופיו של הטבע - שכבות אבן חול צבעוניות המונחות אחת על גבי השנייה בערבוביה של צבעים - פשוט מדהים ויפה! נחזור למלוננו לארוחת הבוקר בזנגייה. בתום הארוחה נצא לסיור בעיר אותו נתחיל בביקור ב״בודהה הגדול״ (Dafo). לאחר ביקורנו בז'נגייה, בשעות הערב, נגיע אל שעת השקיעה  לשמורת טבע יפה אחרת - שמורת בינגאו, שגם בה, הטבע חולל פלאים. ארוחת ערב במסעדה מקומית.

לינה בזנגייה.


יום 11 | זנגייה - טונגרן (Tongren)

נצא לצפות בזריחה בדנשיה (Danxia Red Earth Geo Park), לאחר מכן נחזור לארוחת הבוקר במלון. משם נצא לנסיעת רכבת לטונגרן.

לינה בטונגרן.

 

יום 12 | טונגרן - פסטיבל השמאנים

יום מלא בפסטיבל השמאנים בטונגרן. טונגרן נמצא בדרום מזרח מחוז צ'ינגחאי, במשך שנים היה אזור זה הגבול שבין הקיסרות הסינית לבין הנוודים הטיבטים, קרבות רבים ניטשו ביניהם לאורך השנים. לאחר שנגיע לטונגרן, נתחיל את סיורנו במקדש לונגוו אשר הוקם בשנת 1301. במנזר חיים כיום כ- 500 נזירים. לאחר מכן, ניסע לכפר ווטון שגם בו מקדש בודהיסטי יפהפה. נחזור לעיירה טונגרן לצפות בפסטיבל השאמנים שמתקיים בעיירה.

לינה בטונגרן.

 

יום 13 |  טונגרן - צ'ינגדו - ת"א

ניסע לשיינינג ושם נתחיל את החזרה ארצה דרך עצירה בצ'נגדאו ובבייג'ינג ומשם לטיסת המשך לת"א. ננחת בתל-אביב למחרת.