יום 1 | ת"א - אדיס אבבה (Addis Ababa) - אנטבה (Entebbe) - פורט פורטל (Fort Portal)

לאחר הנחיתה באנטבה נמשיך בנסיעה אל המלון שלנו בפורט פורטל, לקראת הביקור בפארק הלאומי צ'יבאלה ביום המחרת.
ארוחת ערב ולינה ב-Fort Portal-Mountain Of the Moon או דומה ברמתו

 

יום 2 | הפארק הלאומי צ'יבלה (Kibale Forest National Park)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לטייל ונפגוש את "קרובנו" השימפנזים. כמה קבוצות של שימפנזים החיות ביער צ‘יבלה עברו תהליך הסתגלות לנוכחות אדם, ולכן אפשר להתקרב אליהם עד למרחק של מטרים ספורים ולהתבונן בהם מקרוב, כשהם אוכלים, נחים, מסרקים זה את זה, משחקים או מתקוטטים.

יער צ‘יבלה (Kibale Forest), יער גשם משווני שוקק חיים, הוא ביתם של מינים רבים של צמחים, חרקים (ביניהם פרפרים מדהימים), עופות ויונקים. יער צ‘יבלה הוא גם ביתם של קרובינו השימפנזים.
השימפנזים נחשבים לבעלי החיים הנבונים ביותר אחרי האדם, וצפייה בשימפנזים כשהם מבלים בביתם הטבעי היא חוויה מאלפת.

נבקר בביצת ביגודה (bigodi), בה מגוון גדול של מיני עופות, זוחלים, קופים וצמחייה מגוונת ולאחריה נמשיך בנסיעה אל יער צ‘יבלה, אליו מובילה דרך יפהפייה, המתפתלת בין אגמים ולועות הרי געש, למרגלות רכס הרוונזורי (Ruwenzori) - "הרי הירח".
לאחר ארוחת הערב, ניפגש להרצאה קצרה ותדריך לקראת היום הבא.
ארוחת ערב ולינה ב-Fort Portal-Mountain Of the Moon או דומה ברמתו

 

ימים 3-4 | שמורת המלכה אליזבת' (Queen Elizabeth National Park)

בשעת בוקר מוקדמת נצא בדרכנו אל שמורת המלכה אליזבת. מייד כשנגיע, נצא לסיור בשמורה ובתעלת קזינגה.

שמורת המלכה אליזבת' (Queen Elizabeth National Park) משתרעת בין אגם אדוארד לאגם ג'ורג', שניהם חלק מסעיפו המערבי של השבר הסורי-אפריקני. האגמים מחוברים ביניהם באמצעות תעלת קזינגה (Kazinga Channel), שבה רובצים עשרות היפופוטמים- הריכוז הגדול ביותר של היפופוטמים באפריקה. כאשר שטים לאורך תעלת קזינגה נגלים למבקר עשרות מינים של עופות מים, וכן אריות, בופלו, פילים ובעלי חיים רבים נוספים החיים בשמורה.

לקראת הערב נשוב למלון. לאחר ארוחת הערב, ניפגש להרצאה קצרה ותדריך לקראת היום הבא.
ארוחת ערב ולינה (2 לילות) ב-Mweya Lodge או דומה ברמתו

 

ימים 5-6 | שמורת בווינדי (Bwindi Forest National Park) - מסע אל הגורילות

לאחר ארוחת הבוקר ניסע דרך נופיה המרתקים של אוגנדה, בין כפרים מסורתיים ומטעי בננות לשמורת בווינדי, המשמשת נקודת מוצא לסיורים בשמורת הגורילות (כ-4 שעות נסיעה).
נסייר בין הכפרים המקומיים כדי להכיר את אורח החיים המסורתי של תושבי המקום.
נבקר אצל "רופא אליל", נראה את תהליך הכנת הג'ין המקומי (warage) ואף נוכל לטעום ממנו, ומשם לשיא הביקור: מפגש מרתק עם שבט הפיגמים, ציידים-לקטים שחיו עד לפני כעשור במעבי יער הגשם והתפרנסו מצייד.
בשמורת הגורילות בדרום מערב אוגנדה, בלב יער גשם הררי וסבוך הקרוי בווינדי (Bwindi Forest), חיות כ-300 גורילות הרים. גורילות אלה מהוות כמחצית מכלל האוכלוסייה העולמית של גורילות ההרים.

ההליכה ביער הגשם הסבוך והבלתי חדיר, שבו חיות הגורילות, היא חוויה בפני עצמה. הסבך צפוף מאוד, הקרקע רטובה וחלקלקה ועל כל צעד ושעל נמצאים ענפי המטפסים והשרכים, שכאילו מחכים להוות מכשול לרגלי המטיילים. לכן, מפגש עם הגורילות בלב היער אינו עניין פשוט.
בעזרת ריינג‘רים מקומיים המיטיבים להתחקות אחר עקבותיהן של הגורילות, בעזרת מצ‘טות לפילוס הדרך, סבלנות, אורך רוח, הליכה שקטה והרבה תקווה בלב- נוכל לפגוש את קרובינו השעירים, הענקים והעדינים, מפגש אינטימי המהווה חוויה בלתי נשכחת.

עם תום הסיורים נתמקם במלון ללינה וארוחת ערב. לאחר ארוחת הערב נתכנס להרצאה קצרה ותדריך לקראת היום הבא.
ארוחת ערב ולינה (2 לילות) ב-Bwindi Gorilla Lodge או דומה ברמתו


יום 7 | אגם מבורו (Lake Mburo National Park)

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל אגם מבורו, אחת מאבני החן הבלתי נשכחות של אוגנדה. על אף שהיא הקטנה בסוואנות של אוגנדה היא מהווה בית לכ-350 מיני ציפורים ומגוון רחב של בעלי חיים.

שמורת מבורו היא שמורה ייחודית ומגוונת שבתחומה אגם גדול ושטח ביצות רחב ידיים. זהו אחד המקומות היחידים באוגנדה בהם ניתן לראות מינים מזרח אפריקנים מובהקים כגון זברות, אימפלות, אילנד, טופי, באפלו ועוד. אוכלוסיית העופות המגוונת כוללת את המנעלן הנדיר - זן של חסידה החיה באזור קו המשווה.

ארוחת ערב ולינה  ב-Igongo Cultural Hotel או דומה ברמתו

 

יום 8 | אגם מבורו (Lake Mburo) - קמפלה (Kampala) - אנטבה (Entebbe) - תל-אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לקמפלה ונסייר בעיר.

קמפלה (Kampala) ממוקמת סמוך לאגם ויקטוריה (מקור נהר הנילוס) והינה העיר הגדולה במדינה. העיר משמשת כעיר הבירה הלאומית של אוגנדה משנת 1962, אז קיבלה את התואר במקום אנטבה.
בשנת 1979 ספגה העיר מהלומה קשה בהפיכה שהורידה את אידי אמין מהשלטון, אך עם זאת קיימים בעיר אזורים מפותחים, קברי מלכים, אוניברסיטה ושווקים תוססים.

עם תום הסיור וארוחת הצהרים נצא לאנטבה לטיסה חזרה ארצה דרך אדיס אבבה.

 

יום 9 | נחיתה בתל-אביב

בשעת בוקר מוקדמת ננחת בתל-אביב.