יום 1 | תל אביב - ליסבון

אחר הצהריים נצא בטיסה ישירה לליסבון, בירת פורטוגל, אליה נגיע לאחר כ-4.5 שעות. משדה התעופה ניסע אל המלון בו נלון הלילה.
לינה בליסבון.

 

ימים 2-3 | האי טרייסרה (Terceira Island)

האי של מלחמות השוורים, אתר המורשת העולמי הראשון שהוכרז בפורטוגל והיכרות עמוקה עם "בטן האדמה"

עם בוקר נצא בטיסה בת שעתיים מליסבון אל האי טרייסרה. נבקר בקלדרה הענקית שמשוליה תצפיות מרהיבות על האי כולו. קרקעית הקלדרה הפכה לאחד משדות המרעה המרכזיים באי.

נשוטט בין הכפרים המעניינים של האי ואולי נצליח לחזות באחד מהם בגרסת מלחמת השוורים של האיים האזוריים. באי טרייסרה מתקיימת עדיין המסורת של שחרור מספר שוורים זועמים במרכז הכפר, והם שועטים בעקבות ה"אמיצים" המנסים להימלט מהם.

ניסע אל Gruta Do Akagar Do Carvão - מקום בו קשה שלא להיזכר בסיפורו של ז'ול וורן "מסע אל בטן האדמה". זהו אחד המקומות הבודדים בעולם שמאפשר כניסה אל "צינור ההזנה" - אותו "צינור" דרכו מטפסת הלבה הרותחת מבטן האדמה ופורצת החוצה בפיצוצים עזים.

ניסע אל הר ברזיל ומפסגתו נתרשם מהמצודה הספרדית הענקית שחלשה על עיר הבירה של האי - אנגרה (Angra Do Heriosmo). אנגרה המרשימה היא האתר הראשון בפורטוגל שהוכרז ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמי. נטייל ברגל ביער מיוחד בהר ברזיל ומשם נגלוש אל העיר אנגרה. נטייל בסמטאותיה של העיר ובאתריה היפים.

לינה במלון באי טרייסרה.

 

יום 4| האי פאיאל (Faial Island)

מפגש ראשון עם פרחי ההורטנסיה הענקיים ועם "פרצי הזעם" של האדמה - הרי הגעש האזוריים
עם בוקר נצא בטיסה קצרה מהאי טריסרה אל בירת האי פאיאל. לאחר הנחיתה ניסע אל הקצה המערבי של האי, אל קפלינוש (Capelinhos), שם בשנת 1957 התפרצות געשית סמוך לחוף, יצרה הר געש חדש שהוסיף לשטח האי 2.5 קמ"ר. נראה מקרוב איך כוחות הבלייה (הים והרוח) שוחקים בהתמדה את ההר ומאיימים להעלים אותו מעל פני האדמה.
אחר הצהריים נעפיל עם האוטובוס למרומי הר הגעש החולש על האי כולו, ולו לוע רחב (קלדרה) בעומק של 400 מ'. נטייל רגלית לאורך שולי הקלדרה העמוקה, מוקפים בפרחי ההורטנסיה ובנוף מרהיב.
נחזור דרך אספלמנקה אל העיר הורטה ונבקר באתרים שונים בעיר וסביבותיה.

לינה במלון באי פאיאל.

 

יום 5 | האי פאיאל (Faial Island) - האי פיקו (Pico Island) - האי פאיאל (Faial Island)

פיקו הוא אתר מורשת עולמי. בירת היין של האיים האזוריים, אי שהוא מין מנהרת זמן ויש בו גם "מנהרת לבה"
בבוקר נחצה במעבורת את המיצר שמפריד בין האי פאיאל והאי פיקו. משך כל היום נטייל באי כשברקע משקיף עלינו ההר הגבוה ביותר בפורטוגל- הר הגעש פיקו (2351 מ').
באי נטייל ברגל בין טרסות הבזלת שמגוננות על גידול הגפנים, נלמד על תרבות ייצור היין באי ונראה כפרים שמשמרים אורח חיים מיוחד ומסורת ארוכה של ייצור יין. אונסק"ו הכריז על תהליך ייצור היין באי ועל הכפרים שמקיימים אותו, כאתר מורשת עולמי. האי פיקו היה גם אחד המרכזים החשובים באזוריים לצייד לווייתנים עד שהמסורת הזו הופסקה בשנת 1984. נתחקה אחר מסורת הצייד דרך תחנות שונות שעדיין קיימות באי.
נקנח את היום בביקור באתר יוצא דופן (Gruta Das Torres) - "מנהרת לבה" (Lava Tube). מצוידים בפנסים, נלך ברגל בעקבות קילוח בזלת שהותיר אחריו מעין מנהרה חלולה שבאורח פלא משמרת את תולדותיו של הקילוח.
ניסע בחוף הדרומי של האי אל הנמל, משם נחזור במעבורת להורטה.

לינה במלון באי פאיאל.

 

ימים 6-8 |האי סאו מיגל (São Miguel Island)

"הכי אי" - התצפיות הכי יפות, ה"גלויות" הכי שוות וה"חמין הוולקני" הכי טעים

יום 6 |פונטה דלגדה (Pnta Delgada) וסט סידדש (Sete Cidades) - מערב האי

בבוקר נטוס מהאי טרייסרה לאי סאן-מיגל. ננחת בפונטה דלגדה, בירת האי. דרך נופים הרריים ניסע למערב סאן-מיגל, שם מצוי אחד המקומות הציוריים ביותר באיים האזוריים - סט סידאדש (Sete Cidades). צילום הקלדרה של הר הגעש עם האגם הגדול ובתוכו לועות משנה שגם בהם מצויים אגמים, הוא הגלויה הנפוצה ביותר באיים האזוריים. במהלך היום נצפה מזוויות שונות בקלדרה ובאגמיה. נטייל ברגל לחופי האגמים ושולי הקלדרה ונבקר גם בכפר היפה השוכן לחופי האגם הגדול.
משם ניסע לעבר העיר פונטה דלגדה (Ponta Delgada), בירת האי סאן-מיגל. בדרך נעצור לביקור במקום היחיד בעולם בו מגדלים אננס בחממות. את הערב נקדיש לסיור בסמטאותיה ואתריה של פונטה דלגדה - נבקר בכנסיות בעלות ארכיטקטורה ייחודית ובאתרי העלייה לרגל בעיר; נלמד על תושבי העיר בעבר ובהווה, כולל עברה היהודי של האי, נבקר בכיכרות ובשוק העירוני.

לינה במלון באי סאו מיגל.

 

יום 7 |נורדאשטה (Nordeste) - צפון מזרח האי

בבוקר ניסע דרך צידו הצפוני של האי לכיוון נורדאשטה (Nordeste). בדרך נעצור לתצפיות יפות באתרים מיוחדים. נבקר בנחל שמזין מפלים יפים ומפעיל טחנות קמח.
נבקר בכפר נורדאשטה ובסמוך לכפר, נטייל רגלית בשמורת הטבעSerra da Tronqueira . שמורה יפה זו היא מקום חיותה היחיד בעולם של ציפור בשם "אדמון האזוריים". נעלה לתצפית ממנה נשקפת הקלדרה הגדולה של נורדאשטה.
בדרך חזרה לפונטה דלגדה נעצור בכפר של המתיישבים הראשונים - Provoacão - ובמקומות מרשימים נוספים, כמו Ribeira Grande.

לינה במלון באי סאו מיגל.

 

יום 8 |אזור פורנש (Furnas) - מרכז האי

יום זה יוקדש כולו לאזור פורנש (Furnas) – אחד האזורים היפים ביותר באיים האזוריים.
בדרך לפורנש נעצור בנקודות תצפית מעניינות ונבקר בוילה פרנקה שהייתה הבירה הראשונה של האי ונחרבה ברעידת אדמה חזקה בשנת 1522.
מוילה פרנקה נסע אל קלדרת פורנש, שם נטייל רגלית לחופו של אגם יפה עד שנגיע אל אזור אפוף אדים גיאותרמיים ומעיינות חמים. כאן, בתוך גומות קטנות באדמה הלוהטת, מטמינים המקומיים סירי מתכת בתוכם מתבשל באטיות, במשך שעות, הקוזידו- מין גרסה מקומית של חמין. אחרי שנחזה בתהליך הוצאת הסירים מהבורות הוולקניים, נסעד את ארוחת הצהריים שלנו באחת המסעדות המקומיות שמתמחה בתבשיל הקוזידו.
אחרי ארוחת הצהריים נבקר בגן הבוטני היפה ביותר באיים האזוריים ובמרכזו בריכת מים גיאותרמיים חמים בהם ניתן לטבול. סמוך לגן הבוטני, במרכז הכפר, מצוי ריכוז מדהים של מעיינות חמים, מעיינות סודה, פומרלות (אדי קיטור שיוצאים מבטן האדמה) ועוד. טיול במקום הזה הוא כמעט מחזה סוריאליסטי. נבקר במטע תה ובמפעל שעל ידו ונעקוב אחר כל שלבי התהליך מהמטע ועד השקית.

לינה במלון באי סאו מיגל.

 

יום 9 | סאן מיגל - ליסבון - תל-אביב

בשעות הצהריים על פי לוח הזמנים  נפרד בשלום מהאיים האזוריים. נטוס לליסבון, ומשם בטיסת המשך לעבר תל-אביב.