אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי

אנחנו גאים להציג את פורמט הדור הבא - ספארי מוטס בין הלודג׳ים והשמורות.
מהיום כבר לא צריכים נסיעות מנהלתיות של שעות רבות כדי להגיע לשמורות ולספארי. הג׳יפים והמדריכים יחכו לכם במנחתי המטוסים בשמורות ולכם נשאר רק לעבור מהמטוס לג׳יפ ולהתחיל לטייל עם מדריכים שמתמחים כל אחד באזורו, להנות מגישות שונות של הדרכה, להכיר יותר אנשים ומדריכים ולהנות מטיול קל, נח ומדויק יותר.

 

חציית נהר המארה

בחודשי הקיץ מציעה חברת "עולם אחר" טיולים איכותיים בתקופה בה מתרחשת אחת מתופעות הטבע המרשימות - נדידת הגנו ממישורי סרנגטי, שם מתרכזת אוכלוסיית בע"ח הגדולה ביותר על פני כדה"א, לעבר השמורה הלאומית מסאי מארה שבקניה.
במועד זה מתרכזים עדרי גנו וזברות עצומים סמוך לנהר המארה, אותו הם חוצים בדרכם צפונה לקניה. העדר הענק משרך את דרכו צפונה, ואיתו מאות אלפי עגלים וסייחים צעירים שעבורם זו הנדידה הראשונה במחזור החיים. המישורים הם רקע לדרמה עוצרת נשימה של מעגל חיים ומוות. טורפים רבים, בינהם צבועים, אריות, ברדלסים ונמרים, אורבים לעדרים עד הגיעם אל המכשול הגדול ביותר הניצב בפניהם בסרנגטי - נהר המארה שורץ התניניםקונספט

הלודג׳ים - לודג׳י יוקרתיים שנבחרו בקפידה, מתוך הבנה שבסוג הטיול הזה, הזמן שתחסכו בטיסות ינוצל להנאה מהלודג׳ים.

הג׳יפים - כל ג׳יפ יהיה מקושר לאזור בו הוא נמצא וישמש לספארי בלבד ולאיסוף והחזרה ממנחתי המטוסים. בכל ג׳יפ יהיו עד 6 מטיילים בכל סיור.

המטוסים - מטוסים מיוחדים שמותאמים לתנאי השטח ועובדים בסביבת ספארי בסטנדרט תחזוקה בריטי. הם מוטסים על ידי Bush Pilos בין המנחתים בשמורות.

המדריכים המקומיים - הם אלו שנוהגים את הג׳יפים ומתמחים כל אחד באזורו. הם לא עוברים בין הלודג׳ים ובין השמורות (את זה עושים הטייסים) ולכן מכירים כל פיסת אדמה ומים בסביבה בה הם מובילים מטיילים כבר שנים רבות.

המדריכים הישראלים - כל מדריך מרכז את אזור השמורה וידריך במהלך הסיורים. המדריך הישראלי יעביר הרצאות ערב בנושאי טבע מגוונים וירכז את כל הנושאים התיפעוליים באזור עליו הוא אחראי.


מעטפת


 • טיסה ישירה בהפעלה מיוחדת - בתאריכים נבחרים
 • טיסות בין השמורות - 100% ספארי ללא נסיעות מנהלתיות
 • 24/7 מענה טלפוני לחירום ויטפול מידי במקום
 • ויזה מאורגנת ומשולמת מראש ולא עם הנחיתה בטנזניה
 • חוליית תיקון וחילוץ - אם נתקעתם בבוץ או אולי יש תקר
 • חיבור Wi-Fi ברכבים במהלך כל הספארי לתקשורת בכל רגע נתון
 • שקעי חשמל ומקרר בכל ג׳יפ כך שתוכלו לטעון את המצלמה וללגום מים קרים
 • טיסת חילוץ נפרדת למאומתים (קראו עוד על פיקדון ערבות הדדית)
 • כל הארוחות, הלינות ומיסי הכניסה לשמורות כלולים בטיוליום 1 | מנתב״ג לקילימנג׳רו - השבר הסורי-אפריקני

ברוכים הבאים לקילימנג׳רו
שדה התעופה קילימנג׳רו שוכן לצד ההר הגבוה ביותר באפריקה (5985m), אנחנו נבקש ממנו שיפתח לנו את העננים ויראה לנו את הפסגה במלוא הדרה מהמטוס ומהקרקע, רק נזכור שהקילימנג׳רו הוא הר ביישן שנוטה להסתתר בעננים אז לא נלחץ ופשוט נחשוב חיובי.

הבקע הסורי-אפריקני בטיסה
הטיסה הראשונה תצא כבר מהשדה הבינלאומי מיד עם הנחיתה מהארץ, נטוס  לצד הר מרו ולאורך המישורים עד מנחת מאנירה הממוקם על מצוק ההעתקים של הבקע הסורי אפריקני. שם יחכו המדריכים, ומתחילים.

יוצאים לספארי: שמורת אגם מניארה (Lake Manyara National Park)

בתחתית הבקע הסורי - אפריקני, החוצה את טנזניה, שוכנת שמורת אגם מניארה (Lake Manyara National Park): קטנה אך מגוונת בבתי גידול ועשירה במיני בעלי חיים. הכניסה לשמורה עוברת ביער טרופי, המתקיים הודות למי תהום גבוהים במיוחד. ציפורים רבות, ביניהן שקנאים וקורמורנים, ניזונות מדגי האגם. אלפי פלמינגו צובעים לעיתים את האגם בוורוד כשהם מגיעים אליו במסלול נדידתם. חוויה נוספת שמזמנת שמורת מניארה היא צפייה באריות, הנוהגים לטפס על עצי השיטה הגבוהים כדי להימלט מהחום וממטרד החרקים.

ארוחות
עם ההגעה תוגש ארוחת בראנצ׳ בלודג׳ בו נלון.
ארוחת ערב חמה בלודג׳.

ברוכים הבאים ללודג׳ מס׳ 1 - Lake Manyara Kilimamoja

על דופן השבר הסורי אפריקני מול נוף עוצר נשימה ממוקם אחד מהלודג׳ים הכי יוקרתיים בשטח, פרוס על שטח עצום, בנוי בסגנון יוקרה מופלג תוך שימוש בחומרים טבעיים ושילוב כמעט מושלם בסביבה. מהלודג׳ ישנם מספר מסלולי הליכה שניתן לשלב, חדרים עצומים, חדר כושר, מועדון ילדים, ספא ובריכה גדולה ממש מול הנוף העצמתי.

 

יום 2 | החיים האמיתיים של טנזניה - שמורת טרנגירי

בוקר טוב קליממוג׳ה
הבוקר הזה, הוא עוצר נשימה, המלון הזה כל כך יוקרתי  וממוקם מול נוף עוצר נשימה אז אנחנו לא ממהרים, את שמורת הטרנגירי נרצה לתפוס בחלק השני של היום וליהנות מהשקיעה בשמורה בין עצי הבאובב והפילים.

נסיעה בין הקהילות המקומיות לשמורת טרנגירי – Tarqangire National Park
זו ההזדמנות שלנו לעבור בין כפרים, לראות ולחוות את צידי הדרך ולהכיר את האנשים האמיתים של טנזניה; החוואים, התרבויות השבטיות, השווקים המקומיים בסביבה המקיפה את שמורת הטרנגירי.

עדרי הפילים  ועצי הבאובב – שמורת טרנגירי

ייחודה של שמורת טרנגירי (Tarangire National Park) הוא הסוואנות רחבות הידיים שלה, המנוקדות במאות עצי באובב, בני מאות שנים, שביניהם משובצים מאות עצי שיטה. עולם החי של טרנגירי עשיר ומגוון: נמנו בה יותר מ-500 מינים שונים של עופות והיא נחשבת לאחד מריכוזי הקינון הגדולים בעולם. ייחוד נוסף של טרנגירי הוא העדרים הגדולים של הפילים, המגיעים אליה בעונת היובש. בנופיה המגוונים של טרנגירי משוטטים גם היפופוטמים, זאבים טלואים, אריות, נמרים וצבועים. בשטחי העשב הנרחבים שלה חיים אלפי צבאים, באפלו, איילנד, גנו, אימפלות, זברות, ג‘ירפות ומיני יונקים רבים נוספים.

ארוחות

א. בוקר בלודג׳ שלנו
א. צהרים חמה בלודג׳ בטרנגירי
א. 
ערב בלודג׳ שלנו

הלודג׳ - Lake Manyara Kilimamoja (סה״כ 2 לילות)


יום 3 | חוזרים אחורה בזמן

נסיעה לעומק השטח בעקבות תרבויות קדומות
אין כמו זריחה ממצוק הקיליממוג׳ה ואם כבר זריחה אז היום יוצאים מוקדם למפגש בשטח עם שבט הדזבה (Hadzabe) ושבט דטוגה (Datoga), מהשבטים האותנטיים והמסורתיים האחרונים שנותרו באפריקה, להם היסטוריה מתמשכת של כ-12 אלף שנים.

שבט הדזבה (Hadzabe) ושבט דטוגה (Datoga) הנם השבטים האותנטיים והמסורתיים האחרונים שנותרו באפריקה להם היסטוריה מתמשכת של כ-12 אלפי שנים. כ- 1000 איש נותרו מההדזבה. שבטים אלו, החיים ליד אגם איאסי בצפון טנזניה, הם שבטים נודדים, ללא בית קבוע – הם חיים בסוכות שהם מקימים מזרדים ועשב בקיץ.  בתקופה הגשומה, הם מוצאים מסתור מהגשמים במערות ובנבכי הסלע. כל קבוצה בשבט מונה 20-30 איש, חיה בקרבת עדרי חיות - הנשים מלקטות והגברים ציידים בעזרת חיצים מורעלים כבימי האדם הקדמון. שבט ההדזבה, מדבר בשפת קויסן, שפה המשלבת קליקים של עיצורים וציקצוקי לשון.
בני שבט הדטוגה הידועים כאויביהם המושבעים של שבט המסאי. לבושים כשלגופם גלימות אדומות ואילו הנשים מצלקות את עור פניהם בצורות סימטריות מסביב לעיניים ליופי ולבושות בגדי עור יפהפיים.

ארוחות:
א. בוקר בשטח
ב. 
צהרים בלודג׳ מס׳ 2
ג. 
ערב בלודג׳

ברוכים הבאים ללודג׳ מס׳ 2 - Neptune Ngorongoro Luxury Lodge

ממש על שיפולי רמת הנגורונגורו ממוקם לודג׳ הבוטיק היוקרתי הצופה אל עמק מיוער. הלודג׳ שייך לרשת נפטון המחזיקה מלונות טבע יוקרתיים בנקודות ייחודיות באפריקה, בלב הטבע ובחופי איים אקזוטיים ומציעים שירות ואיכות בסטנדרט בינלאומי לא מתפשר. חדרי הלודג׳ חריגים בגודלם ויכולים לארח גם משפחה שלמה, שטח כל חדר מעל 100 מטרים רבועים וכולם צופים לנוף פראי.

בלודג׳ חדר כושר, בריכה, ספא.


יום 4 | אחד משבעת פלאי אפריקה

שטח השימור וקלדרת נגורונגורו - ספארי בעומק קלדרת נגורונגורו - ביקור אצל בני שבט מסאי

קלדרת נגורונגורו (Ngorongoro Crater), המכתש המפורסם ביותר באפריקה, נוצר כתוצאה מקריסתו של הר הגעש נגורונגורו. כתוצאה מהקריסה נוצר מעין אמפיתיאטרון טבעי עצום, שהקירות התלולים המקיפים אותו מתנשאים לגובה של כ-600 מטרים. במכתש נגורונגורו חיים רוב מיני בעלי החיים של מזרח אפריקה, ביניהם קרנפים, צבועים, תאו, פילים ועדרי גנו וזברות. מכתש נגורונגורו הוא חלק מ"אזור השימור נגורונגורו" הכלול ברשימת אתרי המורשת העולמיים של ארגון אונסק"ו. בנגורונגורו חיי בר מגוונים, נופים עוצרי נשימה והוא ביתם של המסאים, רועי הבקר.

סימן ההיכר הבולט של בני שבט מסאי (Maasai), החיים בקניה ובצפון טנזניה, הוא לבושם המסורתי- מעין שמלות אדומות. על פי הערכות, מונה היום שבט המסאי כ-900 אלף איש. הם חיים בכפרים ולא כבודדים, בבקתות עשויות בוץ, עץ וגללי בקר. למרות חדירת תרבות המערב לאזורם, ממשיכים בני שבט המסאי לנהל את חייהם בדרכם המסורתית- חיי נוודים למחצה. רוב בני המסאי עודם מתפרנסים מרעיית בקר, וזאת למרות הקושי להתפרנס מכך הנובע מפיתוח באזורי המחיה שלהם. למרות ששמם יצא למרחקים כציידים מומחים, רוב מזונם של בני המסאי מקורו בבקר שהם מגדלים והם ניזונים בעיקר מדם ומחלב מהבקר. עושרם מוערך במספר ראשי הבקר שיש לכל בעל עדר. בני המסאי משמרים טקסים מסורתיים רבים. אחד הטקסים המוכרים ביותר מכונה ”ריקוד הקפיצות“ אותו מבצעים הנערים הצעירים בטקס התבגרותם.
בטקס זה הם צריכים לזנק מנקודת עמידה לגובה רב, כשהם מפגינים בכך את חוזקם, ובעקבות כך את התבגרותם. בני שבט המסאי חיים במניאטה, כפר קטן המהווה את המרכז הרוחני והחברתי של בני השבט.

ארוחות
א. 
בוקר בלודג׳ שלנו
א. 
צהרים חמה בלודג׳ על שפת קלדרת נגורונגורו
א. 
ערב בלודג׳ שלנו

הלודג׳ - Neptune Ngorongoro Luxury Lodge (סה״כ 2 לילות)


ימים 5-6-7 |עונת ההמלטות בסרנגטי - השיא! והוא ימשיך עד סוף הטיול

טיסת נוף מעל הנגורונגורו והסרנגטי - משדה מאנירה לצפון שמורת הסרנגטי (שדה קוגטנדה) 

הפארק הלאומי סרנגטי (Serengeti National Park) היא שמורת הטבע העשירה והמגוונת ביותר בעולם כולו. בין בעלי החיים הגדולים שבהם אפשר לצפות בשמורה: גנו, זברות, ג‘ירפות, אנטילופות, אריות, נמרים, צבועים ומגוון עצום של ציפורים. מדי שנה, לקראת תחילת העונה היבשה, מתרחשת בסרנגטי אחת מהתופעות המרהיבות ביותר בעולם החי – "הנדידה השנתית גדולה". מעל לשני מיליון גנו, זברות וצבאי תומסון נודדים במסלול מעגלי גדול בעקבות העשב המתחדש: משמורת סרנגטי בטנזניה אל שמורת מסאי מרה שבקניה, וחזרה. במהלך הנדידה, הפרסתנים חוצים נהרות ולעתים נופלים לשיני הטורפים. הצפייה במיליוני הפרטים היא מחזה מרהיב ומרעיש כאחד: קולות הגעייה של הגנו, צהלות הזברות וקולות הצבאים ממלאים את חלל האוויר, כשלעתים מצטרפים אליהם גם קולות הטורפים: שאגות האריה, צחקוקי הצבועים וקולותיהם של הנשרים הנלחמים על הטרף.

ארוחות:
עם ההגעה תוגש ארוחת בראנצ׳ במלון בו נלון
ארוחת ערב חמה במלון

ברוכים הבאים ללודג׳ מס׳ 3 - Ole Serai Kogatende

לודג׳ אוהלים קבוע ויוקרתי בצפון שמורת סרנגטי, סמוך לנהר המארה. מכאן ניתן להגיע במהירות את הנהר עצמו ולצפות בעדרים ובטורפים. האוהלים מאובזרים היטב ורחבים, מצוידים במיטות רחבות, שירותים ומקלחת עם מים זורמים. אוהל המסעדה מאובזר בשולחנות גדולים וכסאות גבוהי מסעד, התפריט עשיר ומגוון ואם לא הייתם רואים את מליוני הכוכבים מעל, הייתם שוכחים שזהו אוהל.

3 לילות בסרנגטי – איך זה עובד

שעות הבוקר המוקדמות ושעות אחר הצהרים עד שקיעה הן השעות הטובות ביותר לצאת לשטח, שעות היום החמות הן הטובות ביותר להינות מהלודג׳ וממה שהוא יכול להציע.

ספארי בוקר 06:00 אחת מהחוויות שיחברו אתכם יותר מכל לרוח הספארי, להתעורר יחד עם השמש ולצאת לסיור בוקר מוקדם ברחבי השמורה, ביום הזה תשתו קפה תוכלו משהו קל ומהיר וכדי לא לבזבז זמן יקר תצאו לשטח, לנצל את שעות הבוקר הקסומות.

חוזרים לריזורט  11:00 - חוזרים לארוחת בראנצ׳ מפנקת בלודג׳ ועד 15:00 תיהנו מכל מה שיש לריזורט להציע ואולי אפילו תתפסו תנומה קלה כדי לגשר על ההשכמה המוקדמת.

ספארי אחה״צ  15:00 – כשהשמש עוזבת את מרכז השמיים זה הזמן לצאת לחלק השני של היום, לסגור מעגל ולראות את השמורה מחשיכה, את הציפורים תופסות עמדת לילה, הטורפים שקמים ממנוחת הצהרים שלהם, יוצאים מאיזור הנוחות, הנטרפים שנכנסים לדריכות, השקט שלפני הסערה מתחיל ואנחנו שם עד שהשמש תשקע.

חוזרים לריזורט 19:00 לאחר השקיעה חוזרים להתארגנות בלודג׳, לארוחת ערב, הרצאה בנושא טבע והמון אווירה בלב הסוואנה


יום 8 | משדה סרונרה לשדה התעופה קילימנג׳רו בטיסה - חוזרים הביתה

היום האחרון ינוצל לספארי פרידה, ובשעות הצהרים תוך כדי ספארי תגיעו לשדה בצפון הסרנגטי לטיסה לשדה הבינלאומי קילימנג׳רו לטיסה חזרה ארצה.

09/08/2022
16/08/2022
8
מודרך | טיסה ישירה
מחיר לאדם בחדר זוגי: 5398  $
תוספת לחדר יחיד: 600  $
מדריך הטיול:  יעודכן בקרוב

16/08/2022
23/08/2022
8
מודרך | טיסה ישירה
מחיר לאדם בחדר זוגי: 5398  $
תוספת לחדר יחיד: 600  $
מדריך הטיול:  יעודכן בקרוב

10/10/2022
17/10/2022
8
מודרך | טיסה ישירה
מחיר לאדם בחדר זוגי: 5398  $
תוספת לחדר יחיד: 600  $
מדריך הטיול:  יעודכן בקרוב

הנחה לילד עד גיל 11.99 החולק חדר עם שני מבוגרים:   500 $
הנחה לילד עד גיל 11.99 החולק חדר עם מבוגר אחד:   250 $
הנחה לילד עד גיל 13.99 החולק חדר עם שני מבוגרים: 250 $
 הנחה לילד עד גיל 13.99 החולק חדר עם מבוגר אחד:$150 
 • טיסה בינלאומית ישירה מהארץ לטנזניה וחזרה
 • טיסות פנימיות: שדה התעופה קילימנג׳רו-מניארה, מניארה-סרנגטי, סרנגטי-שדה התעופה קילימנג׳רו
 • נהג-מדריך מקומי מיומן דובר אנגלית מצוות עולם אחר בטנזניה
 • מפגש הכנה בארץ בהנחיית מדריך מצוות עולם אחר כשבוע לפני היציאה
 • סיורים בשמורות ללא הגבלת ק"מ
 • שלושה לילות בשמורת סרנגטי
 • מגדיר בעלי חיים
 • מפה איכותית לכל זוג/משפחה
 • רכבי שטח- 4X4 טויוטה לנדקרוזר, שמונה מושבים-שישה מטיילים.
  ביטוח מלא לרכבים
 • מכשירי קשר בין הרכבים
 • לינה בלודג׳ים הנבחרים או ברמה גבוהה מהם
 • כלכלה מלאה
 • מים מינרליים במהלך הספארי
 • מיסי נמל וביטחון
 • הנפקת המסמכים הדרושים לויזה
 • תשלום אשרת כניסה לטנזניה ($50)
 • מדריך ישראלי מיומן מצוות עולם אחר
 • הרצאות בערבים על מגוון רחב ומרתק של נושאים
 • הוצאות אישיות
 • ביטוח בריאות ומטען
 • טיפים לנותני השירות המקומיים
 • בדיקות קורונה בארץ ובחו״ל
 • מספר המקומות מוגבל
 • הסיורים בגי׳פים הינם ל-6 מטיילים ויצאו בשעות שנקבעו. ניתן לבחור האם להצטרף לכל הסיורים או רק לחלקם
 • חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר הנוסע
 • ניתן לשדרג למושב עסקים בעלות של $800 למושב - מותנה בזמינות
 • התשלום בשקלים/מט"ח, לפי שער הדולר המחאות והעברות  ביום התשלום ויבוצע לפני מועד היציאה
 • יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים לפחות
 • המסלול מתבסס על טיסות ישירות המופעלות ע"י חברת התעופה, הפעלתן ולוחות הזמנים שלהן אינם בתחום האחריות של "עולם אחר"

דמי ביטול עבור טיסות - דמי הביטול ייגבו על-פי דרישתה של חברת התעופה המפעילה.

דמי ביטול עבור שירותי קרקע – ייגבו לפי תקנון חברת עולם אחר על פי הפירוט:

 • ממועד ההרשמה ועד 60 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול – ייגבו דמי טיפול על-סך 100 $ למטייל.
 • 59-45 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 15% מעלות שרותי הקרקע
 • 44-30 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 25% מעלות שרותי הקרקע
 • 29-15 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 50% מעלות שרותי הקרקע
 • 14-8 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 75% מעלות שרותי הקרקע
 • 7 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 100% מעלות הטיול.
מטיילים יקרים, נשמח לקבל פניות באמצעות הטופס או בטלפון 1-700-708-999

*שדות חובה