אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי

טיול למשולש ויקטוריה הוא טיול הספארי המגוון ביותר. זהו טיול שמשלב את שיאי הטבע שיש לאפריקה להציע; שמורת הטבע וואנגה ובה מגוון היונקים הגדול ביותר מכל שמורה בעולם. השמורה הפרטית סטנלי אנד ליוינגסטון ובה אוכלוסייה ייחודית של קרנף צר-שפה, אחד המינים הנדירים בעולם. שמורת צ'ובה ובה יותר מ-120,000 פילים – ריכוז הפילים הגבוה ביותר על פני כדור הארץ. וכמובן מפגש עם הזאבים הטלואים, הציידים הטובים ביותר בעולם מהם נותרו אלפים בודדים.

נשלים את הביקור המלא במפלי ויקטוריה, שם לא נסתפק בצילומם מרחוק; נצפה בהם מצד זימבבואה ומצד זמביה וגם – נחזה בהם ממעוף המסוק. נערוך מפגש בעיירת כורי פחם, נגיע למוזיאון היהודי בזמביה ונלון בלודג'ים איכותיים.

 

מה כל כך מיוחד בנו:

 • כלכלה מלאה לאורך כל הטיול, כולל ארוחות במסעדות מקומיות ייחודיות
 • לינה בלודג'ים איכותיים במיקומים מצויינים – הסטנדרט של "עולם אחר"
 • ספארי משולב: ג'יפים פתוחים לחלוטין וסירות מהירות
 • אנחנו לא עובדים עם נהגים, אנחנו עובדים עם מדריכים מוסמכים שהם גם נהגים מצוינים, דוברי אנגלית ובעלי ניסיון רב בגישוש ובסיורי ספארי
 • רשת קשר בין הג'יפים
 • ספארי ב-3 שמורות: וואנגה (2 לילות), סטנלי אנד ליוינגסטון (חצי יום) וצ'ובה (2 לילות)
 • ספארי שייט בסירה מהירה בנהר צ'ובה
 • מפגש ומעורבות במרכז לשימור זאבים טלואים, אחד המינים הנדירים בעולם
 • סיור בעיירת כורי פחם בזימבבואה
 • מפלי ויקטוריה – הביקור המלא: החלק המערבי בזימבבואה, החלק המזרחי בזמביה וממעוף המסוק
 • סיור בעיר ליוינגסטון בזמביה כולל ביקור במוזיאון היהודי

לקבוצה המודרכת:
 • מדריך ישראלי מיומן מצוות "עולם אחר"
 • קבוצה קטנה בת 18-12 מטיילים
 • הרצאה מידי ערב על הטבע, הגיאולוגיה, ההיסטוריה והתרבות של אזור משולש ויקטוריה
 • סיור לילי במפלי ויקטוריה על מנת לחזות בתופעת "קשת ירח" – בהתאם לתאריך
 • מפגש קבוצה בתל אביב לפני היציאה

בנוסף:
 • טיסות בינלאומיות לזימבבואה ובחזרה
 • נסיעה בג'יפ פתוח המאפשר צילום הכי קרוב שיש, רכבי טויוטה לנד קרוזר פתוחים 4X4
 • 24/7 מענה טלפוני לחירום וטיפול מיידי במקום - כי אכפת לנו
 • תיק גב איכותי וחולצת דרייפיט של ״עולם אחר״ לכל משתתפ/ת

יום 1 | תל אביב– אדיס אבבה - מפלי ויקטוריה – המרכז להצלה ושימור זאבים טלואים – שמורת וואנגה (חצי יום בזימבבואה)

נגיע אל שדה התעופה ונמריא לפנות בוקר מתל אביב בטיסה דרך אדיס אבבה אל מפלי ויקטוריה שבזימבבואה שבהם ננחת בצהרי היום. ייתכן שנוכל לראות את המפלים כבר מחלון המטוס.

מפלי ויקטוריה (Victoria Falls) נחשבים למפלים הגדולים בעולם ומהמרהיבים בכדור הארץ. המפלים ממוקמים על הגבול בין זימבבואה לזמביה, על גדת נהר זמבזי האדיר החוצץ בין שתי המדינות. הם צונחים מגובה של יותר מ-100 מ', נמשכים לאורך 1.7 קילומטר, ואת הרסס שיוצרים המפלים ניתן לראות ממרחק של כ-50 קילומטר! בשמם המקומי ידועים מפלי ויקטוריה כ"עשן הרועם", Mosi-oa-Tunya, ככל הנראה עקב המראה הערפילי אשר יוצרים נטיפי המים הפוגעים בקרקעית המפל.
שמם המערבי "מפלי ויקטוריה", התקבל ב-1855 ע"י החוקר הסקוטי ד"ר דיוויד לווינגסטון, על שם מלכת אנגליה דאז. כך כתב ביומנו: "איש אינו יכול לדמיין יופי שכזה, שכן לא נראה כמותו בכל אנגליה ולא נגלה קודם לכן לעיניים מערביות. אולם מחזה מרהיב שכזה וודאי נצפה על ידי המלאכים במעופם".

לאחר הנחיתה בעיירת מפלי ויקטוריה, נאכל ארוחת צהריים במסעדה זימבבואית מסורתית המגישה אוכל מותאם לתיירים, המתבשל במדורות פתוחות וסירי פויקה.

עיירת מפלי ויקטוריה היא עיירה רגועה ובטוחה מאד הממוקמת למרגלות המפלים הגבוהים בעולם. בזימבבואה ישנם 85% נוצרים, ואילו השאר מגדירים את עצמם ברובם משויכים לדתות "מסורתיות" או לאף דת כלל.

משם נמשיך לביקור במרכז ההצלה והשימור של הזאבים הטלואים - בעל חיים ייחודי שלא נמצא בשום יבשת אחרת בעולם וחי באזורים מסויימים של קומץ מדינות, בהן גם זימבבואה.

פחות מ-7000 זאבים טלואים (African wild dog) נותרו ברחבי העולם! כ-700 מהם חיים בזימבבואה. הם נקראים גם כלבי הצייד או כלבי הפרא האפריקניים.
סיפורם העצוב מתחיל ביכולת הצייד המופלאה שלהם, שמדורגת במקום הראשון מבין היונקים – הציידים הטובים ביותר בעולם! יכולת זו הביאה אותם לסכנת הכחדה חמורה, הנובעת מזעם מגדלי הבקר והצאן ומיצר ההישרדות של טורפי על המתחרים איתם על מקורות מזון. כעת נעשים מאמצים עילאיים להחזיר את הגלגל אחורה לפני שנאבד את אחד המינים המסקרנים ביותר בעולם החי.

בראש המאמץ ממוקם בשמורת וואנגה ארגון PDC המתחזק מרכז הצלה ומציג בחלוקה נהדרת את אורח חייהם; מהמלטת הדור החדש והחיים במאורה, דרך הקשר המשפחתי, שיטות הצייד והסכנות שבדרך. התצוגה מתקיימת במבנה עגול גדול-מימדים ששלדו מורכב מכבלי נחושת ששימשו להכנת מלכודות והוחרמו על ידי סיירי הארגון. לאחר הביקור במרכז ההסברה, נתקדם אל אזור השיקום בו חיים בתנאים מצויינים הזאבים שנפגעו, חולצו ונמצאים בתהליך שיקום, במטרה לחזור לאיתנם ולשוב אל הטבע. המרכז גם משקיע בחינוך ילדי האזור, במטרה להעלות מודעות בקרב תושבי הכפרים הסובבים.

לאחר הביקור נגיע אל הלודג' שלנו הממוקם בשמורת יער סיקומבי (Sikumbi Forest Reseve) וסביבו אפשר לראות בעלי חיים רבים, בהם פילים. אחרי ארוחת הערב תיפגש הקבוצה המודרכת להרצאה קצרה ולתדריך לקראת היום הבא.
במהלך הלילה נצפה במקווה המים שבלודג', המושך מיני בעלי חיים רבים מרחבי הסוואנה. הלודג' מנהל מעקב אחר ביקורי החיות במאגר, ולעיתים נצפים שם אורחים נדירים כמו פדט דרום אפריקני (South African Springhare) הידוע כקנגורו האפריקני, קרנפים וזאבים טלואים (African Wild Dogs).

זמני נסיעה:
שדה התעופה-שמורת וואנגה: שעתיים

ארוחת צהריים ב-Dusty Road או דומה ברמתו

ארוחת ערב ולינה ב-Hwange Safari Lodge או דומה ברמתו

 

יום 2 |  שמורת וואנגה (יום מלא בזימבבואה)

הבוקר נצא לספארי ראשון בשמורת וואנגה, הפארק הלאומי הגדול ביותר בזימבבואה, שעל אף גודלו נחשב לאחת השמורות הסודיות באפריקה ומאפשר ספארי מעולה וחדש לכל אוהבי הטבע. נתרשם ממגוון החי של השמורה הכולל כ-107 מיני בעלי חיים וכ-400 מיני ציפורים.

עם יותר מ-100 מינים של חיות בר, שמורת הטבע וואנגה (Hwange National Park) מארחת את מגוון היונקים הגדול ביותר מכל שמורה בעולם! הפארק הלאומי נותר אחד המקלטים האחרונים בעולם עבור פיל הסוואנה האפריקני שבסכנת הכחדה, והוא ביתם של יותר מ-40,000 פילים. מקווי המים מהווים מקום נפלא לתצפית על עדרי הפילים המגיעים לכאן להתקרר, לשחק ולהתפלש בבוץ.
ניתן לראות בשמורה את שלושת החתולים הגדולים - אריה, נמר וברדלס וכן אנטילופות רבות, בהן מינים נדירים שגם בוגרי הספארי המושבעים של מזרח אפריקה לא ראו מעולם, דוגמת אנטילופה סוסית שחורה וקודו בכיר. ואם לא די בכך, מדובר באחת השמורות היחידות בעולם בה ניתן לצפות בזאבים טלואים, "רוחות הרפאים של הסוואנה".

אחרי ארוחת הצהריים נעלה על הג'יפים הפתוחים לספארי נוסף ברחבי השמורה.
בסוף היום נחזור אל הלודג' ונתארגן לארוחת הערב. אחריה תיפגש הקבוצה המודרכת להרצאה קצרה ולתדריך לקראת היום הבא.

ארוחת צהריים בלודג'/ארוזה

ארוחת ערב ולינה ב-Hwange Safari Lodge או דומה ברמתו


יום 3 | שמורת וואנגה – עיירת כורי הפחם וואנגה – מפלי ויקטוריה החלק המערבי (יום מלא בזימבבואה)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לספארי בוקר מסכם בשמורת הטבע וואנגה. אחריו נמשיך לביקור בעיירת כורי פחם, בדרכנו למפלי ויקטוריה.

עושר של משאבי טבע גלה באזור מזרח זימבבואה, בו זורם נהר זמבזי ומשתרעת שמורת וואנגה. מתחת לפני השטח שוכן אחד ממרבצי המינרלים הגדולים בעולם, ובו כמות פחם אדירה, שעל פי ההערכות תספיק ל-1000 השנים הקרובות. גילוי מכרה הפחם לפני יותר מ-100 שנה, הפך אותו למקור חשוב לכלכלת זימבבואה, המייצאת אותו לרחבי אפריקה. עיירת כורי הפחם וואנגה בה נבקר, נבנתה סביב המכרה וההתחזקות הכלכלית של התושבים אפשרה פיתוח דיור, בתי ספר ובתי חולים, כמו גם גישה לחשמל, כבישים נוחים ומים נקיים מנהר זמבזי.

בתום הביקור נמשיך בנסיעה אל מפלי ויקטוריה ונאכל ארוחת צהריים במסעדה המגישה אוכל מערבי מצויין ומשקיפה ממרומים על נהר זמבזי. אחריה נצא לסיור רגלי מדהים במפלי ויקטוריה, כשאנו משקיפים עליהם ממערב, מצידה של זימבבואה.

ניתן להתרשם מהחלק המערבי של מפלי ויקטוריה לאורך מסלול הליכה העובר בין 15 נקודות תצפית. ההליכה מתחילה ביער של מפלי ויקטוריה, שנוצר מהרסס התמידי של המפלים. לאורך ההליכה נתרשם מעצמת המפלים, כשמכל עברנו מקיף אותנו רסס עז ובאוזנינו צליל נפילת המים האדיר. מומלץ להצטייד במעיל גשם.

לאחר הסיור נגיע אל הלודג' שלנו ואחרי ארוחת הערב תיפגש הקבוצה המודרכת להרצאה קצרה ולתדריך לקראת היום הבא.
במידה ונגיע בימים סמוכים לליל ירח מלא, נוכל לצאת באישון לילה (בהתאם לתאריך) לסיור במפלים על מנת לחזות בתופעה המכונה "קשת ירח".

קשת ירח נוצרת על ידי "אור" הירח, ולא על ידי אור ישיר מהשמש. היא נוצרת בשל נפיצה של אור הירח, שנשבר בחדירה וביציאה מטיפות מים רבות - כמו אלו שברסס הבלתי פוסק המאפיין את מפלי ויקטוריה. קשת ירח עמומה יותר מקשת רגילה ובעין אנושית נראית לבנה, אך בתמונה בחשיפה ארוכה ניתן ללכוד את הקשת בשלל צבעיה. הזמן הטוב ביותר לחזות בקשת הירח הוא בימים בהם הירח מלא בסטייה של יום לפני ויום אחרי – אז כמות האור המוחזרת מפני הירח היא הגדולה ביותר, אלו הימים היחידים בחודש בהם נפתחים המפלים לסיור לילי.

זמני נסיעה:
וואנגה-מפלי ויקטוריה: שעתיים

ארוחת צהריים ב-The Lookout Café או דומה ברמתו
ארוחת ערב ולינה ב-AZambezi river lodge או דומה ברמתו


יום 4 | עיירת מפלי ויקטוריה - שמורת סטנלי אנד ליוינגסטון - שמורת הטבע צ'ובה (חצי יום בזימבבואה וחצי יום בבוטסואנה)

נאכל ארוחת בוקר בלודג' שבמפלי ויקטוריה ולאחר מכן נצא לסיור בוקר בשמורת הטבע סטנלי אנד ליוינגסטון, ובה אוכלוסייה ברת-קיימא של אחד המינים הנדירים בעולם – קרנף צר-שפה, או קרנף שחור.

סנטלי אנד ליוינגסטון (Stanley & Livingstone Private Game Reserve) היא שמורה פרטית הממוקמת 10 ק"מ מהמפלים. בשמורה חיים כל "חמשת הגדולים", ובשילוב מזל וסבלנות תוכלו לראות את כולם... אריה, נמר, פיל, תאו וגם קרנף צר-שפה, ממנו נותרו על פני כדור הארץ כ-5,000-3,000 פרטים בלבד. המין נתון בסכנת הכחדה חמורה ונמצא במדינות בודדות במזרח ובדרום אפריקה.

משם ניסע ונחצה את הגבול מזימבבואה לבוטסואנה. נאכל ארוחת צהרים בלודג' בשמורת צ'ובה שבצפון בוטסואנה; היומיים הקורבים יוקדמו לסיורי ספארי, בג'יפ ובשייט במרחבי השמורה. אחרי ארוחת הצהרים נצא לספארי שייט על נהר צ'ובה שיימשך לתוך השקיעה ועד אור אחרון – חוויה מרגשת ופראית בלב אחד מנהרותיה המרשימים של אפריקה.

נהר צ'ובה (או נהר קוואנדו) מתחיל באנגולה, עובר בזמביה ובנמיביה ולבסוף מגיע אל בוטסואנה. במהלך שייט בסירת ספארי מהירה, ניתן לתמרן בין גדות הנהר ולחזות בכל המערכת האקולוגית שבאה לשתות ממימיו; תנינים נחים על הגדה במרחק נגיעה, עדרי פילים חוצים את המים, אריות מרווים את צמאונם והיפופוטמים מטיילים ומלכשים עשבים. זהו אחד המקומות היחידים בו ניתן לראות היפופוטמים הפעילים באור יום, בשל התחרות הרבה על המזון בנהר צ'ובה העשיר בבעלי חיים.
באזור הנהר חיים יותר מ-450 מיני ציפורים, ומהסירה ניתן לצפות ברבים מהם; בהם ג'אקנה אפריקנית (Jacana) המתהדרת בצבעים יפיפיים ובוהקים, ומכונה "ציפור ישו" בשל הליכתה המהירה על הנימפאות, המשווה הליכה על המים. נוכל לראות גם חובה אדומת ציצית (Red crested korhaan) המכונה גם "הציפור האבדנית", בזכות מופע החיזור המרהיב של הזכר, שנדמה כקפיצה מגובה רב.

בסוף היום נגיע אל הלודג' שלנו הממוקם על גדת הנהר. בלודג' ישנה גישה ישירה למזח הפרטי המיועד לאורחי המקום. נתארגן לארוחת הערב ואחריה תיפגש הקבוצה המודרכת להרצאה קצרה ולתדריך לקראת היום הבא.

זמני נסיעה:
מפלי ויקטוריה-שמורת צ'ובה: שעה

ארוחת צהריים, ערב ולינה ב-Chobe Safari Lodge או דומה ברמתו

 

יום 5 | שמורת הטבע צ'ובה (יום מלא בבוטסואנה)

נאכל ארוחת בוקר ואחריה נעלה על הג'יפים הפתוחים ונצא לאחד משיאי הטיול – ספארי בג'יפ בשמורת צ'ובה. לאחר הכניסה לפארק יזרום למרגלותינו נהר צ'ובה המרשים, המפריד בין בוטסואנה לזימבבואה.

שמורת הטבע צ'ובה (Chobe National Park) היא השמורה בעלת המגוון הביולוגי הגדול ביותר בבוטסואנה! כאחת השמורות הייחודיות ביבשת אפריקה, צ'ובה מתהדרת בריכוז הפילים הגדול בעולם, והיא ביתם של יותר מ-120,000 (!) פילים. רבים מהם מגיעים לגודל עצום ונוכל ממש להרגיש את האדמה רועדת כשנחזה בעדר פילים גדול חולף על פנינו.
צ'ובה מחולקת לארבעה אזורים גאוגרפיים, שלכל אחד מהם מערכת אקולוגית נפרדת; (א) אזור סרונדלה שבגבולו נהר צ'ובה ולכן הוא מאופיין במישורים מוצפים (ב) אזור הביצות של סבוטי (ג) ביצת לינאטי ובה חורשים ולגונות (ד) בין שני אזורי הביצה נמצא אזור פראי שברובו משטח אדמה באקלים חם ויבש.

אחרי הצהריים נמשיך לספארי שייט לאורך נהר צ'ובה. בחיפושינו אחר בעלי החיים היחודיים במערכת אקולוגית זו, נוכל לראות ממרחק "אפס" תנינים, פילים, תאואים, כח הנילוס, עופות רבים ועוד.

אחרי ארוחת הערב תיפגש הקבוצה המודרכת להרצאה קצרה ולתדריך לקראת היום הבא.

ארוחת צהריים, ערב ולינה ב-Chobe Safari Lodge או דומה ברמתו

 

יום 6 | שמורת הטבע צ'ובה - קאזונגולה - עיירת מפלי ויקטוריה כולל טיסה במסוק מעל המפלים (חצי יום בבטסואנה, חצי יום בזימבבואה)

השכם בבוקר נצא לספארי ג'יפ מסכם במרחבים של שמורת צ'ובה. בצהריים ניסע צפונה ונעבוך דרך עיירת הגבול קאזונגולה (Kazungula), המהווה את נקודת המפגש של בוטסואנה, זימבבואה, זמביה ונמיביה. נחצה את הגבול אל תוך זימבבואה ונגיע אל מפלי ויקטוריה.

בהגיענו לעיירה נבקר בשוק מפלי ויקטוריה (Victoria Falls Market), שוק גדול ובו אומנות מקומית. אחרי ארוחת הצהריים נעלה על מסוק לטיסה מעל מפלי ויקטוריה. נופם עוצר הנשימה של המפלים ממעוף הציפור מאפשר לחזות בעצמתם האדירה מזווית אחרת וליהנות מחווית הטיסה במסוק, במהלכה אולי נצליח לצפות גם בקשת בענן.

נשוב אל הלודג' ואז תיפגש הקבוצה המודרכת להרצאה קצרה ולתדריך לקראת היום הבא.

זמני נסיעה:
שמורת צ'ובה-לודג' במפלי ויקטוריה: שעה

ארוחת ערב ולינה ב-AZambezi river lodge או דומה ברמתו

יום 7 | מפלי ויקטוריה החלק המזרחי - ליוינגסטון (יום מלא בזמביה)

נחצה את גשר מפלי ויקטוריה המחבר בין זמביה לזימבבואה, ואשר תחתיו זורם נהר זמבזי, הנהר הרביעי בגודלו באפריקה. הפעם נוכל לצפות במפלי ויקטוריה המרהיבים כשאנו מהלכים ממש מולם, בצידם המזרחי שבזמביה.

מפלי ויקטוריה משתרכים לאורך 1.7 קילומטרים, ומהחלק המזרחי של המפלים מקבלים נקודת מבט קרובה ביותר עליהם. המסלול כולל טיילת סלולה ומגודרת הנמשכת על דופן המפלים ומאפשרת להשקיף עליהם מלמעלה, במרחק נגיעה, ולראות את זרם המים האדיר נשפך מגובה של מאות מטרים.

לאחר מכן נמשיך לארוחת צהריים ונסייר בעיר ליוינגסטון. נתדווע לאורח החיים של הקהילה המקומית ונבקר במוזיאון היהודי בעיר, החושף את מבקריו להיסטוריה של אחת הקהילות היהודיות העתיקות באפריקה. נבקר גם במוזיאון ליוינגסטון, ובו נשמע על סיפורו של החוקר דיוויד ליוינסגטון.

העיר ליוינגסטון ממוקמת בדרום זמביה, על הגדה הצפונית של נהר זמבזי, סמוך למפלי ויקטוריה. העיר הייתה חלק משטח הקולוניה הבריטית ומכונה על שם ד"ר דיוויד ליוינגסטון, החוקר הסקוטי שבמאה ה-19 היה האירופי הראשון שחקר את האזור.

את היום נסיים במסעדה אתנית, שבכניסה אליה ילבישו אותנו בהתאם לקוד הלבוש המקומי. יוגשו לנו מנות בסירי פויקה ובשר צלוי על האש. נצפה במופע תופים וקלימבה (כלי הקשה אפריקני) ונוכל להצטרף במחולות לרקדנים המסורתיים.

ארוחת ערב ב-The Boma או דומה ברמתו

ארוחת ערב ולינה ב-AZambezi river lodge או דומה ברמתו

יום 8 |  מפלי ויקטוריה - תל-אביב

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מעיירת המפלים ונצא בנסיעה אל נמל התעופה הבינלאומי לקראת הטיסה חזרה ארצה.

יום 9 |  נחיתה לפנות בוקר בתל אביב

12/09/2021
19/09/2021
9
מודרך בעברית
מחיר לאדם בחדר זוגי: 5255  $
תוספת לחדר יחיד: 850  $
מדריך הטיול:  יעודכן בקרוב

19/09/2021
26/09/2021
9
מודרך בעברית
מחיר לאדם בחדר זוגי: 5255  $
תוספת לחדר יחיד: 850  $
מדריך הטיול:  ד"ר דני אפיק

12/10/2021
19/10/2021
9
מודרך בעברית
מחיר לאדם בחדר זוגי: 4855  $
תוספת לחדר יחיד: 850  $
מדריך הטיול:  ד״ר צבי סבר

28/11/2021
05/12/2021
9
מודרך בעברית
מחיר לאדם בחדר זוגי: 4855  $
תוספת לחדר יחיד: 850  $
מדריך הטיול:  ד"ר רוני רדו

אוגוסט 2021
דצמבר 2021
9
טיול פרטי
תוספת לחדר יחיד: 850  $
מדריך הטיול:  טיול פרטי
2 מטיילים:  $4,672
3 מטיילים:  $4,572
4 מטיילים:  $4,372
5 מטיילים:  $4,322
6 מטיילים:  $4,272
הערות:  המחיר לאדם בחדר זוגי, על פי מספר אנשים ברכב

מחיר טיול פרטי מתבסס על מחירי טיסות, נכונים ליום פרסום המסלול ויתעדכן בהתאם למחירי הטיסות בפועל במועד ההרשמה.

 • טיסות בינלאומיות מתל אביב למפלי ויקטוריה ובחזרה
 • מפגש הכנה בת"א בהנחיית מדריך מצוות "עולם אחר" כשבוע לפני היציאה
 • כלכלה מלאה לאורך כל הטיול, כולל ארוחות במסעדות מקומיות ייחודיות
 • לינה בלודג'ים איכותיים
 • ספארי ב-3 שמורות: וואנגה (2 לילות), סטנלי אנד ליוינגסטון (חצי יום) וצ'ובה (2 לילות)
 • מדריך מקומי דובר אנגלית
 • מגדיר בעלי חיים
 • ספארי שייט בסירה מהירה בנהר צ'ובה
 • מפגש ומעורבות במרכז לשיקום ושימור זאבים טלואים, אחד המינים הנדירים בעולם
 • סיורים בשמורות ללא הגבלת ק"מ
 • 2 סיורים במפלי ויקטוריה: בצד המערבי והמזרחי
 • טיסה במסוק מעל מפלי ויקטוריה
 • מפגש עם קהילת כורי פחם בזמביה
 • סיור בעיר ליוינגסטון, כולל כניסה למוזיאון היהודי
 • אשרת כניסה לבוטסואנה – תתקבל ללא עלות לאחר מילוי טפסים במעבר הגבול
 • רשת קשר בין הג'יפים
 • תיק גב איכותי וחולצת דרייפיט של ״עולם אחר״
 • מיסי נמל וביטחון

המחיר בטיול המודרך בעברית כולל בנוסף:
 • מדריך ישראלי מיומן מצוות "עולם אחר"
 • אשרת כניסה לזימבבואה וזמביה - תתקבל בעת ההגעה לזימבבואה
 • טיפים לנותני השירות המקומיים
 • סיור לילי במפלי ויקטוריה על מנת לחזות בתופעת "קשת ירח" – בהתאם לתאריך
 • הרצאות בערבים על מגוון רחב ומרתק של נושאים
 • הוצאות אישיות
 • ביטוח בריאות ומטען
 • מדריך ישראלי מיומן מצוות "עולם אחר" (בטיול פרטי)
 • טיפים לנותני השירות המקומיים (בטיול פרטי)
 • אשרת כניסה לזימבבואה וזמביה (בטיול פרטי)
 • סיור לילי במפלי ויקטוריה על מנת לחזות בתופעת "קשת ירח" – בהתאם לתאריך (בטיול פרטי)
 • הרצאות בערבים על מגוון רחב ומרתק של נושאים (בטיול פרטי)

 • חיסונים – יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • קבוצה מודרכת בעברית, 12 עד 18 משתתפים
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר הנוסע
 • התשלום בשקלים/מט"ח, לפי שער הדולר המחאות והעברות מכירה ביום התשלום ויבוצע לפני מועד היציאה
 • יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים לפחות
 • יש צורך בדרכון בתוקף למעלה מ-6 חודשים מיום היציאה מהארץ ועד פקיעת תוקפו.
 • המסלול מתבסס על טיסות המופעלות ע"י חברת התעופה, הפעלתן ולוחות הזמנים שלהן אינם באחריות של "עולם אחר"
דמי ביטול עבור טיסות - דמי הביטול ייגבו על-פי דרישתה של חברת התעופה המפעילה.

דמי ביטול עבור שירותי קרקע – ייגבו לפי תקנון חברת עולם אחר על פי הפירוט:

 • ממועד ההרשמה ועד 60 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול – ייגבו דמי טיפול על-סך 100 $ למטייל
 • 45-59 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 15% מעלות שרותי הקרקע
 • 30-44 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 25% מעלות שרותי הקרקע
 • 15-29 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 50% מעלות שרותי הקרקע
 • 14-8 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 75% מעלות שרותי הקרקע
 • 7 ימי עבודה לפני תאריך היציאה - ייגבו דמי ביטול בגובה 100% מעלות הטיול
מטיילים יקרים, נשמח לקבל פניות באמצעות הטופס או בטלפון 1-700-708-999

*שדות חובה