אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי

פאר פראי בבוטסואנה – חווית הספארי הטהורה והאקסקלוסיבית ביותר בעולם

מילון מושגים:

הלודג׳ים – פרא ופאר היצירה גם יחד, בלוקיישנים כמעט דמיוניים על גדות נהר הצ׳ובה ושלוחות הדלתא של האוקוונגו.

בכל לודג׳ כ-10 חדרי יוקרה פראיים, איזור מרכזי עם מסעדה, בר, בריכה מתחם מדורה ומנחת פרטי למטוסים קלים.

הג׳יפים – מרכב ספארי ייחודי ללא חלונות ודפנות. יכולת עבירות שטח מופלאה בשל משקלם הנמוך, חיבור ישיר לחי והצומח באוויר הפתוח. כל סט ג׳יפים מקושר לסביבת לודג׳ אחד ונשאר ברדיוס הספארי שלו.

הסירות המהירות – סירות אלומיניום מהירות משיטות בקלילות בין שלוחות הדלתא של האוקוונגו ודפנות נהר הצ׳ובה לתצפית בפרספקטיבה אחרת אל בעלי החיים ובין מושבות הקינון. הסירות עוגנות בתא השטח שלהן ונהגי הג׳יפים עוברים מנהיגה לשיט לסירוגין.

המטוסים –Cessna Grand Caravan  בסטנדרט תחזוקה בריטי בהם 12 מושבים מוטסים בידי טייסים כמו שיכלתם לראות בסדרת נשונל ג׳אוגרפיק Bush Pilots, הם יעבירו אתכם בבטחה מלודג׳ ללודג׳ ובכך ״ינקו״ מהטיול זמני נסיעה להנאה מיטבית מ 100% ספארי ללא נסיעות מנהלתיות.

המדריכים המקומיים – נוהגים את הג׳יפים המיוחדים והסירות המהירות ומתמחים כל אחד באיזורו, הם לא עוברים בין הלודג׳ים ובין השמורות (את זה עושים טייסי הבוש)  ומכירים כל פיסת אדמה ומים בסביבה בה הם מובילים מטיילים שנים רבות.

מדריך מסע הצילום - דורון הורוביץ הוא צלם בינלאומי ומורה בכיר לצילום. הוא מוביל את סדנאות הצילום של עולם אחר ברחבי העולם כבר 27 שנים. בעברו היה מדריך ומנהל בחברה להגנת הטבע. היה הצלם הראשי של רשות הטבע והגנים, צלם המערכת של ״ארץ וטבע״, ״מסע אחר״ ועוד. את אהבתו לאפריקה התחיל בשעת 1986 ומאז מקפיד לסייר בכל היבשת מדי שנה.

 

ספארי בבוטוסאנה- הכי בטוח באוויר הפתוח

תו הספארי מאגד את הנהלים שלנו למניעת הדבקה בספארי. התו הוגדר ותוכנן ע״י הרופא הבכיר ד״ר אורי גלנטה, מי שהקים את מחלקת הקורונה בבית החולים סורוקה.
התו ממשיך להיות תחת פיקוחם של רופאי המשלחת בשטח ואלו הנקודות העיקריות שלו, שהביאו אותנו עד היום ל-100% הצלחה ו-0% מאומתים בשטח:

 • מטיילים רק באוויר הפתוח
 • מצמצמים מפגשים עם האוכלוסייה המקומית
 • פרוייקטור קורונה בשטח
 • ליווי רפואי צמוד למטיילים בשטח
 • כל הצוותים המקומיים מחוסנים
 • כל הצוותים המקומיים בדוקים ברמה יומיומית
 • הקפדה ואכיפה של עטיית מסיכות וכפפות (מלצרים וטבחים) של הצוותים המקומיים


פרויקטור קורונה:

לכל טיסה ישירה מצטרף איש צוות רפואי המצוייד בבדיקות קורונה מהירות. הרופא מסייר בין הלודג׳ים בהם תשהו ומתפקד כאחראי הקורונה שלנו.

תפקידו של פרוייקטור הקורונה לחדד ולפקח על הנהלים במקומות אליהם נגיע, לבקר את הפעילות במטבחים ובשטחים הציבוריים ובכך להבטיח את בריאותנו במהלך הטיול.


שלילי הוא החיובי החדש:

אנחנו שמחים להציג מאזן מושלם מיולי 2020 ועד היום. כ-500 מטיילים יצאו עמנו ולא קרה, גם לא מקרה אחד, של תוצאה חיובית לקורונה.

לאחרונה קבענו את "תו הספארי" של עולם אחר ואנחנו פועלים לפיו.


חיסון הצוות המקומי:

כל המדריכים המקומיים שלנו הנוהגים בג'יפים וכל עובדי הלודג׳ים בהם נלון במסלול הטיול שלנו- כולם מחוסנים נגד קורונה.

כך אנו מבטיחים את בריאותם האישית של אלו שבחרו לטייל עם ״עולם אחר״.
מפלים, סוואנות, יערות... ספארי בסירות מהירות, ספארי בג'יפ פתוח... בוטסואנה, זימבבואה.

טיול למשולש ויקטוריה הוא טיול הספארי המגוון ביותר. זהו טיול שמשלב את שיאי הטבע שיש לאפריקה להציע: הדלתא של האוקוונגו (שנבחרה לאחת משבעת פלאי התבל של אפריקה),שמורת הטבע מורמי שבה ניתן לפגוש את הזאבים הטלואים (הציידים הטובים ביותר בעולם שבסכנת הכחדה חמורה), שמורת צ'ובה ובה יותר מ-120,000 פילים – ריכוז הפילים הגבוה ביותר על פני כדור הארץ.

נשלים את מסע הצילום במפלי ויקטוריה, שם נסייר ונחווה את עוצמתם. הלינה בלודג'ים איכותיים ומחנות יוקרה פראיים בלב ליבן של שמורות הטבע בבוטסואנה.

במהלך ימי הצילום נקבל הדרכת צילום צמודה ואישות. ננצל את צהרי היום למפגשים בנושאי הצילום השונים בהם נעסוק. עבודת הצילום תהיה במתכונת צילום מקצועיתף להשגת מיטב האפשרויות הגלומות במרחבי הספארי. ההדרכה תהיה מותאמת לכל צלם והציוד שברשותו.

*מסלול מסע הצילום יתמקד במקומות הטובים ביותר לצלמים, בשתי שמורות בלבדף שבהן נמצא הריכוז הגדול ביות של חיות פרא בבוטסואנה ובאפריקה כולה.

בבוטסואנה נקווה לפגוש בזאבים הטלואים בעל חיים ייחודי שלא נמצא בשום יבשת אחרת בעולם וחי באזורים מסוימים של קומץ מדינותבהן גם בוטסואנה.

ברחבי העולם נותרו כ-5,000 זאבים טלואים (African Wild dog)! כ-4,000 מהם חיים בבוטסואנה. הם נקראים גם כלבי הצייד או כלבי הפרא האפריקניים. סיפורם העצוב מתחיל ביכולת הצייד המופלאה שלהם, שמדורגת במקום הראשון מבין היונקים – הציידים הטובים ביותר בעולם. יכולת זו הביאה אותם לסכנת הכחדה חמורה, הנובעת מזעם מגדלי הבקר והצאן ומיצר ההישרדות של טורפי על המתחרים איתם על מקורות מזון. כעת נעשים מאמצים עילאיים להחזיר את הגלגל אחורה לפני שנאבד את אחד המינים המסקרנים ביותר בעולם החי.

 

מה כל כך מיוחד בנו:

 • כלכלה מלאה לאורך כל הטיול
 • לינה בלודג'ים פראיים יוקרתיים בלב השמורות
 • טיסות פנימיות בין הלודג׳ים
 • ספארי משולב: ג'יפים פתוחים לחלוטין וסירות מהירות
 • אנחנו לא עובדים עם נהגים, אנחנו עובדים עם מדריכים מוסמכים שהם גם נהגים מצוינים, דוברי אנגלית ובעלי ניסיון רב בגישוש ובסיורי ספארי
 • רשת קשר בין הג'יפים
 • סיורי ספארי ב-3 שמורות: דלתת האקוונגו - שמורת מורמי ואזור קוואי (3 לילות), שמורת צ׳ובה (3 לילות)
 • ספארי שייט בסירות מהירות
 • מפלי ויקטוריה - צד זימבבואה

בנוסף:
 • טיסות בינלאומיות ישירות לנמל התעופה הבינלאומי מפלי ויקטוריה (זימבבואה)
 • נסיעה בג'יפ פתוח המאפשר צילום הכי קרוב שיש, רכבי טויוטה לנד קרוזר פתוחים 4X4
 • 24/7 מענה טלפוני לחירום וטיפול מיידי במקום - כי אכפת לנו
 • תיק גב איכותי וחולצת דרייפיט של ״עולם אחר״ לכל משתתפ/ת

ימים 1-3 | תל אביב (Tel-Aviv) - מפלי ויקטוריה (Zimbabwe) - קאזנגולה - הפארק בלאומי צ׳ובה, אזור הנהר (Chobe River)

ניפגש בשדה התעופה בן גוריון, ממנו נמריא בטיסה ישירה אל שדה התעופה במפלי ויקטוריה. לאחר הנחיתה והסדרת הויזה, נחצה את הגבול אל בוטסואנה, שם נפגוש את המדריכים המקומיים, נעלה על הג׳יפים ונצא לסיור ספארי מרתק בשמורת צ׳ובה.

נהר צ'ובה (או נהר קוואנדומתחיל באנגולהעובר בזמביה ובנמיביה ולבסוף מגיע אל בוטסואנהבמהלך שייט בסירת ספארי מהירהניתן לתמרן בין גדות הנהר ולחזות בכל המערכת האקולוגית שבאה לשתות ממימיותנינים נחים על הגדה במרחק נגיעהעדרי פילים חוצים את המיםאריות מרווים את צמאונם והיפופוטמים מטיילים ומלכשים עשביםזהו אחד המקומות היחידים בו ניתן לראות היפופוטמים הפעילים באור יום.

באזור הנהר אפשר לראות למעלה מ-450 מיני ציפוריםומהסירה ניתן לצפות ברבים מהםבהם ג'אקנה אפריקנית (Jacanaהמתהדרת בצבעים יפהפיים ובוהקיםומכונה "ציפור ישובשל הליכתה המהירה על הנימפאותהמשווה הליכה על המים. אם יתמזל מזלנו, אולי נראה גם חובה אדומת ציצית (Red crested korhaanהמכונה גם "הציפור האבדנית", בזכות מופע החיזור המרהיב של הזכרשנדמה כקפיצה מגובה רב.

הימים הקרובים יוקדשו לסיורי ספארי בשמורת צ'ובה.

שמורת הטבע צ'ובה (Chobe National Park) היא השמורה בעלת המגוון הביולוגי הגדול ביותר בבוטסואנהכאחת השמורות הייחודיות ביבשת אפריקהצ'ובה מתהדרת בריכוז הפילים הגדול בעולםוהיא ביתם של יותר מ-120,000 (!) פיליםרבים מהם מגיעים לגודל עצום ונוכל ממש להרגיש את האדמה רועדת כשנחזה בעדר פילים גדול חולף על פנינו. כאן גם נוכל לראות להקות של זאבים טלואים, בעל חיים הנמצא בסכנת הכחדה חמורה.

צ'ובה מחולקת לארבעה אזורים גאוגרפייםשלכל אחד מהם מערכת אקולוגית נפרדת; (אאזור סרונדלה שבגבולו נהר צ'ובה ולכן הוא מאופיין במישורים מוצפים (באזור הביצות של סבוטי (גביצת לינאטי ובה חורשים ולגונות (דבין שני אזורי הביצה נמצא אזור פראי שברובו משטח אדמה באקלים חם ויבש.

לינה בלודג׳ פראי יוקרתי על שפת הנהר.

ארוחת ערב ולינה (3 לילות) ב-Chobe Game Lodge או דומה ברמתו


ימים 4-6 | שמורת צ׳ובה - דלתת האוקוונגו

בתום ארוחת הבוקר ניסע אל המנחת ממנו נמריא לטיסה קצרה אל דלתת האוקוונגו, בה נסייר בשלושת הימים הקרובים.

נהר אוקוונגו מוזכר באגדות כנהר אשר מעולם לא מצא את היםמקורו ברמות הגבוהות של אנגולה ובניסיונו לפלס דרכו אל הים יוצר הנהר מבוך של לגונותערוצי נהר ואיים כל אלה מתחברים לדלתא של האוקוונגוהדלתא הפנים-יבשתית משתרעת על פני כ-18,000 קמ"ר והיא אחת משבעת פלאי התבל של אפריקה ובזכות ייחודה וגודלה הוכרזה כאתר מורשת עולמיתהיא מהווה בית עבור פילי סוואנה אפריקניים, היפופוטמים, ברדלסים, אריות, תאואים, קודו בכיר, קרנפים, בבונים ועוד.

בדלתא של האוקוונגו נעשה ספארי גם בשמורת מורמיהמתפרסת על פני 4,700 קמ"ר במזרח הדלתא

שמורת הטבע מורמי (Moremi) חולשת על חמישית משטח הדלתא של האוקוונגו ונחשבת לאחת השמורות היפות באפריקה. השמורה משלבת בין אזורי מחייה שונים; מרחבי סוואנה המאוכלסים בטורפים ובנטרפים. מישורים מוצפים, לגונות קסומות ואיים קטנים בין תעלות הנהר, שם ניתן לצפות ברבים מכ-500 מיני הציפורים שבשמורה. אזורים מיוערים עם עצי שיטה רבים, המהווים בית לנמרים ולזאבים הטלואים – מין שכמעט ולא ניתן לפגוש בשמורות אפריקה ועליו נספר בהמשך. בין חיות הבר הנוספות שניתן לראות בשמורה: אריות, ברדלס, צבועים, תנים, תאו, ג'ירפות, אימפלות וקובוס המשקפיים.

אזור קוואי (Khwai) הוא הענף המזרחי ביותר בדלתא של האוקוונגו. הוא ממזג בין אלף נתיבי מים, לגונות, איי מים מיוערים וחורשים. האזור מאפשר לבעלי החיים לנוע בחופשיות בין החורשות בעונה הרטובה, לנהרות בעונה היבשה.
שבטי האזור חיו בשמורת מורמי ושמרו על אורח חיים מסורתי של ציידים-לקטים, אולם ב-1960 הפכה מורמי לשמורת טבע והוחלט לפנות את השבטים מחוץ לשטח השימור – לאזור קוואי. בקוואי מתגוררת קהילה בת 400 בני אדם, צאצאי הבושמנים. הקהילה המקומית מנהלת כעת יוזמות אקולוגיות ומנהלת את שימור חיות הבר בשטחה.

את שלושת הלילות הבאים נעביר בלודג׳ פראי יוקרתי בלב שמורת מורמי, הדלתא של האוקוונגו.

ארוחת ערב ולינה (3 לילות) ב-Camp Okavango או דומה ברמתו

 

יום 7 | דלתת האוקוונגו - קאזנגולה - מפלי ויקטוריה

לאחר ארוחת הבוקר נטוס חזרה אל עיירת הגבול קאסאנה, ומשם נמשיך בנסיעה לקאסגולה, המהווה את נקודת המפגש של בוטסואנהזימבבואהזמביה ונמיביהנחצה את הגבול אל תוך זימבבואה ונגיע אל מפלי ויקטוריה. נסייר בסביבת ולמרגלות המפלים ונתרשם מעוצמת זרימת המים, שאון המפלים ויתכן שאף נירטב מעט מהרסס.

מפלי ויקטוריה אשר למרגלות נהר הזמבזי, מתנשאים לגובה של כ-110 מ' ומהווים את אחד מאתרי התיירות המופלאים ביותר שיש לאפריקה להציע. בשמם המקומי, ידועים המפלים כ-"העשן אשר רועם" (Mosi-oa-Tunya), ככל הנראה, עקב המראה הערפילי אשר יוצרים נטיפי המים הפוגעים בקרקעית המפל, אותם ניתן לראות ממרחק של 20 ק"מ. את שמם המערבי, "מפלי ויקטוריה", קיבלו המפלים על ידי החוקר הסקוטי, ד"ר דיוויד לווינגסטון, בשנת 1855, על שמה של מלכת אנגליה דאז. על המפלים עצמם, כתב ביומנו: "איש אינו יכול לדמיין יופי שכזה, שכן לא נראה כמותו בכל אנגליה ולא נגלה קודם לכן לעיניים מערביות; אולם מחזה מרהיב שכזה וודאי ונצפה על ידי המלאכים במעופם"

עיירת מפלי ויקטוריה היא עיירה רגועה ובטוחה מאד הממוקמת למרגלות המפלים הגבוהים בעולםבזימבבואה ישנם 85% נוצריםואילו השאר מגדירים את עצמם כמשויכים לדתות "מסורתיותאו לאף דת כלל.

במידה ונגיע בימים סמוכים לליל ירח מלאנוכל לצאת באישון לילה (בהתאם לתאריךלסיור במפלים על מנת לחזות בתופעה המכונה "קשת ירח".

קשת ירח נוצרת על ידי "אור" הירח, ולא על ידי אור ישיר מהשמש. היא נוצרת בשל נפיצה של אור הירח, שנשבר בחדירה וביציאה מטיפות מים רבות - כמו אלו שברסס הבלתי פוסק המאפיין את מפלי ויקטוריה. קשת ירח עמומה יותר מקשת רגילה ובעין אנושית נראית לבנה, אך בתמונה בחשיפה ארוכה ניתן ללכוד את הקשת בשלל צבעיה. הזמן הטוב ביותר לחזות בקשת הירח הוא בימים בהם הירח מלא בסטייה של יום לפני ויום אחרי – אז כמות האור המוחזרת מפני הירח היא הגדולה ביותר, אלו הימים היחידים בחודש בהם נפתחים המפלים לסיור לילי.

ארוחת ערב ולינה ב- The Victoria Falls Hotel או דומה ברמתו

 

יום 8 | נמל התעופה מפלי ויקטוריה - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר ובהתאם לשעת הטיסה נצא אל שדה התעופה מפלי ויקטוריה לטיסה חזרה ארצה.       

07/03/2022
14/03/2022
8
מודרך בעברית | טיסה ישירה
מחיר לאדם בחדר זוגי: 6195  $
תוספת לחדר יחיד: 1000  $
מדריך הטיול:  דורון הורוביץ
שימו לב:  הקבוצה מלאה
הערות:  כל מטייל מפקיד סכום של $290 לקרן ערבות הדדית המיועדת להטסת מאומתי קורונה חזרה ארצה בטיסה נפרדת משאר המטיילים. סכום זה יוחזר במידה ולא נזדקק לטיסה זו

 • טיסה בינלאומית ישירה מתל-אביב למפלי ויקטוריה וחזרה
 • מדריך צילום ישראלי מיומן מצוות "עולם אחר" – דורון הורוביץ
 • מפגש קבוצה כשבוע לפני היציאה
 • לינה בלודג׳ים יוקרתיים לאורך כל הטיול
 • כלכלה מלאה לאורך כל הטיול
 • ספארי שייט בסירה מהירה בנהר צ׳ובה ובדלתת האוקוונגו
 • סיורים בשמורות ללא הגבלת ק״מ
 • אשרת כניסה לבוטסואנה
 • רשת קשר בין הג׳יפים
 • תיק גב איכותי וחולצת דרייפיט של עולם אחר
 • מיסי נמל וביטחון
 • אשרת כניסה לזימבבואה
 • טיפים לנותני שירות מקומיים
 • ביטוח בריאות ומטען
 • הוצאות אישיות
 • בדיקות קורונה בארץ ובחו״ל
 • משקאות אלכוהוליים בין הארוחות
 • חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • ייתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר לנוסע
 • התשלום בשקלים/מט"ח, לפי שער הדולר המחאות והעברות מכירה ביום התשלום ויבוצע לפני מועד היציאה
 • התשלום יבוצע לפני מועד היציאה
 • יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים ותוקף של חצי שנה לפחות
 • המסלול מתבסס על טיסות המופעלות ע״י חברת התעופה, הפעלתן ולוחות הזמנים שלהן אינם באחריות ״עולם אחר״
 • ט.ל.ח.

דמי ביטול עבור טיסות - דמי הביטול ייגבו על-פי דרישתה של חברת התעופה המפעילה.

דמי ביטול עבור שירותי קרקע – ייגבו לפי תקנון חברת עולם אחר על פי הפירוט:

 • ממועד ההרשמה ועד 60 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול – ייגבו דמי טיפול על-סך 100 $ למטייל.
 • 59-45 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 15% מעלות שרותי הקרקע
 • 44-30 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 25% מעלות שרותי הקרקע
 • 29-15 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 50% מעלות שרותי הקרקע
 • 14-8 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 75% מעלות שרותי הקרקע
 • 7 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 100% מעלות הטיול.

ביטול עקב כוח עליון – מגיפה, מלחמה, צו ממשלתי, מזג אויר,  וכו' – החברה לא תישא בכל אחריות ו/או תשלום עקב כך.

מטיילים יקרים, נשמח לקבל פניות באמצעות הטופס או בטלפון 1-700-708-999

*שדות חובה