אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי

בסוף המאה ה-13, אחרון החיילים של מסדרי הצלבנים עזב את ארץ הקודש והמונרכיות של אירופה איבדו את הרצון וגם את היכולת להתמודד עם האימפריה הממלוכית שבמזרח. הכנסייה הקתולית לא התייאשה וכך נולדו המסורות "החדשות" ונתיב עולי הרגל האירופאים, שעד לפני דור היה מכוון לירושלים, פנה על אתר "חדש - ישן" – סנטיאגו דה קמפוסטלה.

עד היום, דרכו של עולה הרגל (The Camino) שזורה בכנסיות קטנות וקתדרלות ענק. רצועת החוף האטלנטי של ספרד ופורטוגל משמרת זיכרון היסטורי של ימים כבירים של ימאות נועזת ושל המסורות הנוצריות שהפכו לנכס צאן ברזל בתרבות המערב.

יום 1 | תל אביב - סאנטיאגו דה קומפוסטלה (Santiago de Compostela)

נמריא משדה התעופה בן גוריון אל מדריד וממנה אל סנטיאגו דה קמפוסטלה, בירת המחוז הצפון מערבי – גליציה. אם הנחיתה נפגוש את המדריך המקומי שייקח אותנו אל המלון בו נוכל להתרענן ולאכול ארוחת ערב.  עם ייוותר זמן, נצא לסיור רגלי ראשוני בעיר של "יעקב הקדוש".

לינה וארוחת ערב במלון NH Santiago de Compostela או דומה ברמתו.

 

יום 2 | סאנטיאגו דה קומפוסטלה

אחרי ארוחת הבוקר נצא ליום סיור מודרך מלא בעיר. ראשית, נסייר בעיר העתיקה שנרקמה סביב הקתדרלה העצומה שאונסק״ו הכיר כאתר מורשת עולמי. לאורך כמעט 850 השנים האחרונות ועד היום, התכנון האורבני של העיר, החברה והכלכלה מוכתבים על ידי רבבות של עולי הרגל המגיעים אליה מכל הקצוות של העולם הקתולי במסגרת הקמינו (The Camino) – הדרך של עולי הרגל.  נסייר באיזור וכמובן בין כותלי הקתדרלה. נמשיך ונעבור ליד ההריסות של מבצר רוצ׳ה (Rocha Vella).  את סיור הבוקר נסיים בארוחת צהריים בשוק אבסטוס (Mercado de Abastos) המפורסם. כאן נוכל למצוא מסעדות קטנות הנמצאות בבתים הממוקמים בחלקו החיצוני של השוק. האוכל פה טרי ומגיע ישירות מהשוק, מבלי ששהה ולו רגע במקרר. בתום ארוחת הצהריים ניסע אל פרוור של סנטיאגו - פיניסטר (Finisterre) – "סוף היבשה". למעשה כאן, לחופו של האוקיאנוס האטלנטי, מסתיימת דרכם של עולי הרגל, ומכאן גם מקור השם. נסייר במרינה הציורית, נמל הדייג, החופים היפהפיים. בתום הסיורים נחזור למלון לארוחת הערב.

לינה וארוחת ערב במלון NH Santiago de Compostela או דומה ברמתו.

 

יום 3 | סנטאיגו - קורונה - ויגו

בתום ארוחת הבוקר מוקדמת נתחיל את דרכנו אל קורונה (Coruña). נתחיל את הסיור בכיכר האובליסק (Obelisco Millenium) שבמרכז העיר ונחווה את התנועה הערה של המרכז המסחרי. נמשיך אל כיכר מריה פיטה, שם נוכל להתרשם מהעיצוב האורבני של העיר. מכיכר זו נצלול אל העיר העתיקה - כנסיית סנט ג׳יימס מהמאה ה-12, הקולג׳ על שם סנט מרי, שנבנה בין המאות ה-12 ל-15, כיכר סנט ברברה והמנזר שלידה – כולם יוצרים תמהיל ארכיטקטוני מיוחד במינו. לפני שנעזוב את האזור העתיק, נסייר בגני סאן קרלוס המיוחדים. מכאן נמשיך בדרך יפהפייה הודות לנוף האוקיאנוס האטלנטי וחופיו אל מגדל הרקולס (Tower of Hercules) - המגדלור מהתקופה הרומית שהוא "כרטיס הביקור" של העיר. את ארוחת הצהריים נסעד במסעדה במרכז העיר, ובסיומה נמשיך אל ויגו. אם ההגעה אל ויגו, נערוך סיור קצר במרכז ההיסטורי של העיר ואם הזמן יאפשר לנו, נעצור בגבעת קסטרו (Castro Mounto), כדי ליהנות מהנוף עוצר הנשמה של שפך נהר ויגו (Vigo Estuary) וכמובן מנוף השקיעה המפורסם הנשקף מרום הגבעה.

לינה במלון NH Collection Vigo או דומה ברמתו

 

יום 4 | ויגו - אזור מינו (Minho) -  ברגה (Braga) - גימראיייש (Gumaraes) - פורטו

בתום ארוחת הבוקר מחכה לנו יום חדש של טיולים, יום שכולו יין לבן ושטחים מוריקים!  נחצה את הגבול שבין ספרד לפורטוגל, נתפעל מיפי מבני הכנסיות, השטחים הירוקים, מהאזור בו מכינים את יין Vinho Verde - אותו יין רענן, מבעבע שאותו אנו אוהבים. לביקורנו הראשון נעצור בעיירה מונצ'או (Moncao) ונערוך ביקור בארמון ברז׳ואריה (Brejoeira) בו נוכל לפגוש את התרבות, הטבע והיינות המקומיים. משם נמשיך אל העיר בראגה ונסייר רגלית במרכזה.

בראגה היא העיר השלישית בגודלה בפורטוגל היא עיר אלגנטית בה רחובות צרים בהם אין תנועת רכבים. אווירת הבארוק שורה עליהם ממבני הכנסיות. דנדונם התמידי של הפעמונים הוא תזכורת לדבקותה של העיר מאז ומעולם בדת וברוחניות. מרכז העיר עמוס בבתי קפה וחנויות, מסעדות מצוינות וברים צנועים - מהווים בית לסטודנטים הלומדים באוניברסיטת דו מינו. למעשה, רוב תושביה הם צעירים, ובזכותם כך זכתה העיר בשנת 2012 בתואר הבירה הצעירה ביותר באירופה.

בתום הסיור בעיר העתיקה של בראגה, נמשיך אל אחד מאתרי "החובה" של העיר - גרמי המדרגות המובילים אל כנסיית ישו הטוב (Bom Jesus). בתום הפסקת הצהריים נמשיך ישירות אל גימראייש (Guimarães) – עיר הבירה הראשונה של פורטוגל.

גימראייש היא מקום היוולדו של המלך אפונסו הנריקו (Afonso Henriques), השליט  העצמאי הראשון של פורטוגל. העיר משמרת באופן נפלא את עברה המפואר, מרכז העיר מימי הביניים הוא מבוך של רחובות ובניינים, הארמון וכמובן הטירה של העיר, בת 1000 שנים, החולשת ממרומי הגבעה.

בתום הסיורים נמשיך אל פורטו (Porto) – "הבירה הצפונית" של פורטוגל.

לינה במלון Eurostars Heroismo או דומה ברמתו

 

יום 5 |פורטו (Porto)

אחרי ארוחת הבוקר נצא ליום סיורים רגלי בעיר פורטו, העיר בה אי אפשר שלא להתאהב, ברחוב סנטה קטרינה (Rua Santa Caterina), תחנת סאו בנטו (Sao Bento) ואזור ריברה (Ribeira).

נעצור בקפה מג׳סטיק (Majestic Cafe) – מהתחנות החשובות ביותר בחייהם של תושבי העיר, נמשיך אל תחנת סנט בנטו, נקודת המפתח לתחבורת הרכבות במדינה מזה למעלה מ-100 שנים, נעצור לתצפית לצד קתדרלת סא (Se), משם נשקף הנוף המרהיב על נהר הדאורו (Duoro) ואיזור גאייה (Vila Nova de Gaia) שמעבר לנהר.

מכאן נמשיך על הגשר (Dom Luis I Bridge) שתוכנן על ידי סדנאות של גוסטב אייפל הצרפתי, שם נוכל לצפות בנוף יפהפה מעל המרכז ההיסטורי של העיר. נחצה את הנהר אל איזור גאייה ונבקר באחד ממרתפי היין , וכמובן שגם נטעם, ונהנה מניחוח יין פורט המשתלב עם חביות העץ. כדי להשלים את הסיור המוקדש ליין פורט, נסיים בסיור בבארקו ראבלו (Barco Rabelo), באמצעותם הועברו בעבר חביות השיכר מדואורו אל פורט. נעלה על סירה ונצא לשייט על נהר דואורו, במהלכו נראה את העיר הגדולה מזווית אחרת וכן גם את גשריה בהם מתגאה העיר.
בתום השייט נמשיך אל מירגאייה (Miragaia), בעבר עיירה עצמאית, והיום אחת השכונות הציוריות של העיר פורטו. נבקר במוזאון דיסקברי - מוזאון אינטראקטיבי המאפשר לנו ללמוד על המסעות של יורדי הים הפורטוגלים שחצו את האוקיינוסים במשך כמעט 300 שנים החל מהמאה ה-15. נמשיך אל התחנה של הרכבת העלית הTram- המפורסם של העיר פורטו, הרכבת העילית – זהו אמצעי התחבורה מהוותיקים וללא ספק המהפכני בזמנו, היום משמש בעיקר את התיירים. הנסיעה מתחילה בקרבת המוזאון, לאורך נהר הדואורו, עד אל פסאו אלגרה (Passeio Alegre) – השכונה היוקרתית של פורטו המשקיפה על האוקיאנוס.

נסיים את היום במסעדה אופיינית בה נאכל את הדגים הטובים בעולם ונקשר בין יורדי הים של העת העתיקה אל ימנו אלו.
בתום ארוחת הערב נחזור למלון.

לינה במלון Eurostars Heroismo או דומה ברמתו

 

יום 6 | פורטו - עמק דואורו (Duoro Valley) - למגו (Lamego)

בתום ארוחת הבוקר נצא ליום סיורים בעמק הנהר דואורו, שהוכר על ידי אונסק״ו כאתר מורשת עולמי בשנת 1998. זהו יום עשיר בנופי הטבע המרהיבים וסיורים מרתקים. נתחיל בעיירה וילה ריאל (Vila Real). באזור נמצאו ממצאים ארכיאולוגים המעידים על פעילות בני אדם עוד מתקופת האבן הקדומה (לפני כ-2,600,000 שנים) ועד היום. בעיר נוכל למצוא אתרים מסקרנים רבים, כמו וילה ריאל המתגאה באיכויות גסטרונומיות - נבקר בחנות המאפים שבה וניקח חלק בסדנה להכנת Cristas de Galo - ממתק מקומי שמקורם במנזר סנטה קלרה ושמם ניתן להם בשל הצורה בה חותכים את הממתק, כמו סהר ירח. נמשיך אלPinhão , שם נבקר ביקב אוטנטי הממוקם במרכז עמק דואורו ו"נגלה" את סודות הייננות כשנצא לסיור רגלי בכרם, ממנו נשקף נופו של נהר דואורו. בתום הסיור ניסע אל למגו (Lamego) ואל המלון בו נלון הלילה. בתום התארגנות קצרה, נצא לסיור במרכז ההיסטורי של העיר, שם גם נסעד את ארוחת הערב.

לינה בעיר למגו

 

יום 7 | למגו - אבירו (Aveiro) - בוסאקו (Bussaco) - קואימברה (Coimbra)

בתום ארוחת הבוקר נצא אל העיירה אבייירו. אחד האתרים המזוהים ביותר עם עיר זו היא סירת מוליצ׳ריו (Moliceiro), סירה המיועדת לאיסוף והובלת צמחים הגדלים על גדות הנהר. היום זו אטרקציה המיועדת לתיירים, ואנחנו ננצל את ההזדמנות. בסוף השייט הקצר, נבקר במפעל המייצר את הממתק המקומי הידוע - Ovos Moles.
בתום הסיור באביירו, נמשיך אל בוסאקו (Bussaco) ונאכל ארוחת צהריים במלון המיוחד במינו הנושא את אותו השם.
הר בוסאקו תמיד היה מקום מיסטי בעיני המקומיים. בסוף המאה ה-19, הפך המקום ליער בוטני מיוחד, כאשר הובאו אליו צמחים ועצים מכל רחבי העולם. כיום מרוכזים בו יותר מ-700 מיני צמחים, כמו עצי ארז מקסיקני עצומים בגודלם ושרכים שגובהם כעץ, היער הזה קסום כמו השירה לה הוא נתן השראה.
משם נמשיך אל קוימברה, בירתה של פורטוגל בימי הביניים במשך מאות שנים. כמקובל לעיר מרכזית וחשובה באירופה היתה  קוימברה לביתה של האוניברסיטה המפורסמת בפורטוגל במשך חמש מאות שנים.
בתום הסיור נגיע למלון בו נלון הלילה.

לינה במלון Hotel Tivoli או דומה ברמתו

 

יום 8 | טומר (Tomar) - פ׳תימאה (F'atima) - נאזרה (Nazaré) - באתלא׳ה (Batalha)

בתום ארוחת הבוקר נמשיך בטיולנו כשפנינו אל דרומה של פורטוגל. העיר הראשונה בה נבקר היום היא טומר, אדמתם ההיסטורית של אנשי מסדר הטמפלרים. זהו אחד המקומות היפים בפורטוגל ותחנה הכרחית בכל ביקור במדינה. נבקר בטירתם של אבירי הטמפלרים שנבנתה לפני 850 שנה ונתבונן בארכיטקטורה המופלאה ששרדה עד ימינו והיא עדיין שובת לב. בתום הסיור בטומר, נעצור לארוחת צהריים באחת המסעדות שליד העיר פ'תימאה (Fatima). המסעדות המקומיות ידועות במאכלי הבשר, הדגים ובמיוחד בתפוחי האדמה הצלויים שלהן. נמשיך אל הכנסיות של פ'תימאה, שם נוכל לראות להיכן מגיעים מדי שנה מיליוני מאמינים נוצרים המאמינים שב-13.5.1917, הבתולה מריה התגלתה לראשונה לעיני שלושה ילדים. אנו ניקח מעט זמן חופשי כדי לסייר באתר, כל אחד בקצב שלו, כדי לספוג במידת האפשר את האווירה המיוחדת.
מכאן נמשיך אל החוף של נאזרה (Nazaré) הקרויה על שמה של העיר נצרת שבגליל. העיר, לצד ההיסטוריה רבת השנים, מוכרת יותר בזכות רצועת החוף המרהיבה לצידה היא ממוקמת. שם, בשנת 2011, שבר גולש הגלים הנודע מקנמארה (McNamara) את השיא בגלישת הגל הגבוה ביותר (30 מטר!).  נצפה על נאזרה מנקודת תצפית גבוהה על מנת להתרשם מהנוף, הים והגלים. תחנתנו הבאה היא באתלא׳ה (Batalha), בה נלון הלילה. אחרי התרעננות קצרה במלון, מי מאיתנו שירצה יוכל לצאת לסיור קצר בעיר.
לינה במלון Hotel Villa Batalha או דומה ברמתו

יום 9 | באתלא'ה - אובידוש (Obidos) - ליסבון (Lisbon)

היום נצא לכיוון ליסבון. אחרי ארוחת הבוקר, נעמיס את המזוודות על הרכב ונצא לסיור בעיר באתלא׳ה - נבקר במרכז העיר ובמנזר סנטה מריה דה ויטוריה, שאת בנייתו החלו בשנת 1386. זוהי יצירת מופת גותית-פורטוגזית ואנו נתפעל מיפי הבניה המשלבת השפעות ארכיטקטורות שונות מהתקופה בה הוא נבנה. משם נמשיך אל אובידוס (Óbidos), כפר יפהפה בו הבתים לבנים ומקושטים בצמחי בוגנוויליה בשלל צבעים. הכפר נכבש על ידי מלך פורטוגל אלפונסו הנריקס בשנת 1148 שהעביר אותו לאשתו, המלכה סנטה איזבל. מאז ועד לשנת 1883, הכפר וסביבתו היו תמיד שייכים למלכות פורטוגל. המבצר הנמצא בתחומי הכפר הוא דוגמה מושלמת למבצרים מימי הביניים. נסעד כאן את ארוחת הצהריים ונמשיך בדרכנו אל ליסבון הבירה. לכשנגיע לעיר הגדולה, נעבור דרך המלון כדי להשאיר בו את המזוודות ונצא לסיור ראשון ברחובותיה ולארוחת ערב במסעדה.
לינה במלון Hotel White Lisboa או דומה ברמתו

 

יום 10 | ליסבון - סינטרה (Sintra) - קבו דה רוקה (Cabo da Roca) - קשקאיש (Cascais) - ליסבון

אחרי ארוחת הבוקר נצא מליסבון ונפנה אל אתר המורשת העולמי – סיטרה, אחד הכפרים הקטנים והיפים של פורטוגל, בו התאהב הלורד ביירון ועליו הוא כתב:

“Thus far have we pursued our route and seen all sorts of marvelous sights (…) I must just observe, that the village of Sintra, in Estremadura, is the most beautiful perhaps in the world (…)”

נתחיל מביקור בארמון פנה (Pena Palace). ההיסטוריה של הארמון מתחילה בימי הביניים, ככנסיה שהוקדשה ל"מריה מפנה" ונבנתה בראש גבעה מעל סינטרה. מיקומו הנוכחי של הארמון מתוארך לשנת 1828, כאשר המלך פרדיננד השני קנה את חורבות המנזר והחל להשתמש באתר כמקום למפגשים רומנטיים. היום, הארמון הוא דוגמה נהדרת לבניה הרומנטית של המאה ה-19. אחרי ארוחת הצהריים נמשיך לנקודה המערבית ביותר ביבשת אירופה - קאבו דה רוקה (Cabo da Roca), שם נוכל לצלם תמונות פנורמיות מרהיבות. לאחר מכן נבקר בקשקאיש (Cascais), כפר דייגים לשעבר שהתפרסם כמקום מפלט עבור המשפחה המלכותית בסוף המאה 19. היום, זהו מקום נופש פופולארי עבור תושבי פורטוגל ותיירים, בו אפשר לסייר במוזאונים קטנים, גנים יפהפיים, מרינה ומסלולי הליכה לכל אלו שרוצים ליהנות מסיורים באוויר הצח.
בסוף היום נחזור לליסבון בנסיעה לאורך החוף .
לינה במלון Hotel White Lisboa או דומה ברמתו

יום 11 | ליסבון

היום נסייר בליסבון ובאתרים המרכזיים בה – הכיכר המרכזית קרויה על שמו של מרקיז דה פומבל ( Marques de Pombal), ראש העיר שהרים את הבירה מהריסותיה לאחר רעידת האדמה הקטלנית בשנת 1755. כיכר רוסיו (Rossio), שהייתה למקום של מלחמות שוורים מסורתיתו. שדירת העצמאות היוקרתית (Avenida da Liberdade) , מגדל בלם (Torre de Belém), הקרוי על שם עירם של דוד המלך וישו - בית לחם.  נטפס ונסייר בטירת ג'ורג' הקדוש (Sao Jorge), ממנה נשקף נוף פנורמי של העיר, נהר טחו ורובע אלפמה (Alfama) – הרובע היהודי של ימי הביניים. הטירה עומדת על גבעה בתוך האזור העתיק של העיר. את ארוחת הצהריים נאכל במסעדה מקומית ונטעם מהמאכלים המסורתיים שבה.
אחרי ארוחת הצהריים נבקר במנזר ירונימוס הקדוש (Mosteiro dos Jerónimos), אתר שהוקם לכבודו של וסקו דה גמה אחרי שחזר מהודו ושם גם נקבר במותו. נמשיך כדי לטעום את המטעמים המפורסמים של Pastéis de Belé ומשם נמשיך ונסייר בה ובחצרותיה המאוד אופייניות לליסבון. בתום הסיור נחזור למלון להתרעננות. את ארוחת הערב נאכל במסעדה בעיר בליווי הופעת פאדו, שהוא חלק מהמסורת של פורטוגל. 
לינה במלון Hotel White Lisboa או דומה ברמתו

 

יום 12 | ליסבון - תל אביב

אחרי ארוחת הבוקר נעמיס את מזוודותינו על הרכב ונעשה את דרכנו אל שדה התעופה. זה הזמן להגיד תודה ולהיפרד מהמדריך המקומי שליווה אותנו לאורך כל הטיול. בהתאם ללוח הטיסות נחל את דרכנו חזרה הביתה.

בקרוב נפרסם
תאריך נוסף
12
מודרך בעברית
מדריך הטיול:  אלכס זבלודובסקי

 • טיסות בינלאומיות בנתיב תל אביב – מדריד – סנטיאגו דה קמפוסטלה, ליסבון – תל אביב
 • מיסי נמל ובטחון
 • העברות באוטובוס תיירים בהתאם לתוכנית
 • מדריך מקומי דובר אנגלית במהלך כל הטיול
 • מלווה ישראלי מקצועי מצוות עולם אחר
 • שהיה בבתי מלון ברמת תיירות גבוהה לאורך כל המסלול
 • ארוחות בוקר בבתי המלון ועוד 5 ארוחות צהריים ו-4 ארוחות ערב
 • סיורים וביקורים בהתאם למסלול הטיול

 • הוצאות אישיות
 • ביטוח נוסעים בריאות ומטען
 • ארוחות או שירותים שאינם מצויינים במסלול

 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר לנוסע
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים, שאינם בשליטת החברה
 • התשלום בשקלים לפי שער מט"ח/שקלים לפי שער המחאות גבוה ליום התשלום ויבוצע לפני מועד היציאה לטיול
 • הדרכון חייב להיות בתוקף ל-6 חודשים מתאריך הנסיעה, ובו לפחות שלושה דפים ריקים
 • ט.ל.ח.
טיסות בינלאומיות – דמי הביטול ייגבו על-פי דרישתה של חברת התעופה המפעילה

שירותי קרקע:
 • במעמד הרישום יגבה סכום של $1500
 • יתרת התשלום תגבה לא יאוחר מ-30 ימים לפני צאת הטיול
 • ביטול ההשתתפות עד 60 ימים לפני תאריך היציאה – לא ייגבו דמי הביטול
 • 59-30 ימי עבודה לפני תאריך היציאה – ייגבו 25% מעלות הטיול
 • 29-15 ימי עבודה לפני תאריך היציאה – ייגבו 75% מעלות הטיול
 • 14 ימי עבודה לפני תאריך היציאה - יחויב הנוסע ב-100% מעלות הטיול
 • בכל מקרה של ביטול יגבו $50 דמי טיפול שלא יוחזרו בכל מקרה
מטיילים יקרים, נשמח לקבל פניות באמצעות הטופס או בטלפון 1-700-708-999

*שדות חובה