אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי
טיול ייחודי, חדשני ומגוון שלוקח את המיטב של הספארי הקנייתי, המדינה ששלטה בשוק הספארי עד תחילת שנות ה-90, ומשלב עם טנזניה שלמדה במרוצת השנים (בעיקר מקניה ומבוטסואנה) איך עושים את זה. היא עשתה את זה מצוין ובשילוב עם משאבי הטבע הפכה למלכה הבלתי מעורערת של הספארי העולמי.
החלטנו לחזור אחורה בזמן לקניה שמארחת בשטחה שמורות שהן מהיפות והמגוונות בעולם, בחרנו בנקודות החשובות ובעיקר אלו שאין לטנזניה להציע, כמו אגמים צבועים ורוד, שייט ספארי פראי בינות היפופטמים, ציפורי מים שיר וטרף ולא וויתרנו על ספארי למרגלות הקילימנג'רו. על האייקונים של טנזניה גם כן שמרנו והחלטנו להתרכז בסרנגטי באיזורי הנדידה הגדולה וקלדרת הנגורונגורו.

איך עשינו זאת?
פתיחת מעבר גבול נמנגה החדש למעבר כמעט חופשי מקניה לטנזניה והתמקמות כמעט מידית ממנו בשמורת אמבוסלי, השוכנת למרגלות הקילימנג'רו הוכיחה לנו שבזמן קצר מאוד אנחנו יכולים לגלות עולם אחר, לראות את הקילימנג'רו טוב יותר דווקא מצידו השני של הגבול.
אגמי השבר החשובים והשמורה הפרטית סוויט ווטרז, בה חיים כל חמשת הגדולים וגם שימפנזים שהובאו אליה מרחבי מזרח אפריקה. האופציות לסיורי לילה וצפייה בבעלי חיים שמבקרים את בור המים המואר באישון לילה.
השיט על אגם ניוואשה והביקור בנקודת קו המשווה לא השאירו ספק, זה היה חייב לקרות!
הוספנו קצת טיסות, אחת מקניה לטנזניה והשניה מארושה ישירות לסרנגטי וקיבלנו מסלול המשלב את נפלאות מזרח אפריקה בטיסה ישירה מישראל.

 

למה הוספנו את קניה לטיול:
1. שמורת סוויטווטרז (Sweet waters): שימפנזים, קרנפים, גם לבנים וגם שחורים, בור מים מואר וספארי לילה.
2. אגמים צבועים וורוד – ריכוזי הפלמינגו באגמי השבר נקורו ואלמנטייטה
3. שייט באגם ניוואשה – גן עדן לצפרים וחובבי שיט בין ריכוזי היפופוטמים
4. ספארי רגלי בחצי אי הסהרון
5. שמורת אמבוסלי – ספארי לרקע הקילימנג'רו כמו שבחיים לא תראו אותו מהצד הטנזני
6. מודים...התגעגנו


על מה לא ויתרנו בטנזניה:
1. הנדידה הגדולה בשמורת הסרנגטי שנמצאת בשיאה בעונה זו של השנה
2. מישורי נדוטו, איזורי ההמלטת הגנו ורביית הברדלסים
3. ספארי בתחתית קלדרת (מכתש)  הנגורונגורו
4. טיסה במטוס קל מעל רמת הנגורונגורו ושמורת הסרנגטי


מה כל כך מיוחד בנו:

 • טיסת אל על ישירה ובלעדית רק עבורנו
 • 24/7 מענה טלפוני לחירום וטיפול מיידי במקום - כי אכפת לנו
 • ג'יפ חלופי ב-Stand By - כי לפעמים עלולים לקרות דברים לא צפויים
 • נהג/מדריך חלופי ב-Stand By (לבוקר היום הבא) - כי לפעמים אין כימיה
 • בחרו בעזרתנו/המלצותינו את המדריך המקומי שלכם לפני היציאה לטיול - גם בפייסבוק או בוואטס-אפ
 • חוליית תיקון וחילוץ - שקיעה בבוץ איתנו זו עוד חוויה
 • שקעי חשמל ומקרר בג'יפ – מים קרים, אולי משקה קל או בירה? אולי יוגורט לארוחת הצהרים?
 • לא תמצאו אצלנו טריקים להוזלת הטיול
 • סיורים בשמורות ללא הגבלת קילומטרים
 • מים מינרלים בג'יפים – ללא הגבלה!

בנוסף:
 • הסיורים יתקיימו ברכבי טויוטה לנד קרוזר 4x4, מהטובים בנמצא.
 • הלינה בלודג'ים איכותיים, הממוקמים בלב השמורות
 • האירוח במהלך הטיול הינו על-בסיס כלכלה מלאה
 • כל משתתף יקבל תיק גב איכותי הכולל מידע רב לסיורי ספארי, מגדיר בעלי חיים, מגדיר ציפורים, סט מפות וחולצת ״עולם אחר״

יום 1| תל אביב – קילימנג'רו - מעבר הגבול נמנגה (Namanga) - שמורת אמבוסלי (Amboseli National Park)

בלילה נצא בטיסה ישירה מתל אביב לשדה התעופה קילימנג'רו שבצפון טנזניה. משם נמשיך בנסיעה אל מעבר הגבול בין קניה לטנזניה – מעבר נמנגה. אם הגיענו לנמנגה, נחתים את הדרכונים פעם נוספת, נחצה את הגבול ונכיר את מדריכינו הקנייתים איתם נטייל בארבעת הימים הקרובים.
השמורה הראשונה אליה ניסע היא שמורת אמבוסלי, השוכנת קרוב למעבר הגבול. בשמורה זו הפילים הם גולת הכותרת. נוכל לראות אותם פוסעים באיטיות – אמהות וצאצאיהן – בשמורה, מעלים ענני אבק עם כל פסיעה.
במרכז השמורה יש אזור ביצה גדול בו מוצאים הפילים מקלט מהיובש. במים נוכל לראות גם היפופוטמים וציפורי מים המחפשים מזון על גדות הביצה. עדרי באפלו, זברות, ג'ירפות ואף ראמים, הם מראה מרהיב באור השמש השוקעת.

הפארק הלאומי אמבוסלי (Amboseli National Park) נחשב לפארק השני בחשיבותו בקניה אחרי שמורת מסאי מרה ולמרות היותו קטן באופן יחסי לפארקים האחרים בקניה הוא נחשב לאחד מהפופולאריים שבהם. הפארק ממוקם בסמוך לגבול עם טנזניה ופסגת הקילימנג'רו נראית מכל חלקי הפארק ומוסיפה לו רקע נפלא. בעלי החיים הנצפים בשמורה הינם רבים ומגוונים וכוללים מלחכי עשב גדולים, טופרים, עופות קרקע ודורסים. אוכלוסיית הפילים בפארק היא גדולה והמראה של הפילים הצועדים בשמורה או מתרחצים במי הביצה, הוא מרהיב ומרתק כאחד.

ארוחת ערב ולינה ב-Amboseli Serena Safari Lodge או דומה ברמתו

יום 2 | שמורת אמבוסלי (Amboseli National Park) - אגם ניוואשה (Lake Naivasha)

אחרי ארוחת בוקר מוקדמת נצא לכיוון עיר הבירה נירובי, שבסמוך אליה נמצא אגם ניוואשה (Lake Naivasha). לכשנגיע, נצא לשוט במי האגם אל חצי האי, בו נוכל להמשיך ולסייר רגלית ולהנות מקרבתנו אל בעלי חיים כמו זברות וג'ירפות, כמו גם עופות וציפורי מים.

אגם ניוואשה (Naivasha) הנו אגם מים מתוקים, הגבוה באגמי השבר הסורי אפריקני, 1,884 מטרים מעל פני הים, שטח האגם מושפע רבות מכמות המשקעים ונע בין 114- 991 קמ"ר.
בתחילת המאה ה-20 התייבש האגם ונעלם כליל, אדמותיו שימשו כאדמות חקלאיות. מספר שנים מאוחר יותר, גשמים כבדים שפקדו את האזור החיו את האגם שהציף את האדמות החשופות והחזיר את המצב לקדמותו.
הרוחות העזות בשעות אחר הצהריים גורמות לאגם לעתים להיות סוער וגלי ועל כן נקרא בפי המסאים נייפושה (Ni posha), פירוש המילה הוא מים קשים. השם, שאוית בטעות ע"י הבריטים ניוואשה (Naivasha) הוא השם המזוהה עם האגם עד היום.
האגם מוקף אזורי ביצה, צמחיית גומא עבותה ויערות של עץ הידוע בשם שיטת הקדחת הצהובה. האזור מהווה אוצר טבע אמיתי המפורסם בכל העולם בשל אוכלוסיית הציפורים שבו המונה למעלה מ- 400 מינים, אוכלוסייה גדולה של היפופוטמים שוכני האגם, ג'ירפות בין עצי השיטה, עדרי אנטילופות רועים באחו הירוק וקופי קולובוס המשתעשעים בין צמרות העצים.

בתום הסיור ולאחר ארוחת צהריים, נצא לנסיעה קצרה אל אגם שבר קטן נוסף – אגם אלמנטייטה (Lake Elementaita), שם נלון הלילה. האגם וסביבתו הם שטח פרטי בו נוכל לראות תאו אפריקני לצד קובוס מים, אימפלות ועוד. במי האגם אפשר לראות פלמינגו זוטר ובכיר, שקנאי ועוד, בהתאם לעונת הקינון. זהו גן עדן קסום ושליו.

ארוחת ערב ולינה ב-Lake Elemntaita Serena Camp או דומה ברמתו

יום 3 | אגם אלמנטייטה - אגם נקורו (Lake Nakuru) - אזור שימור סוויטווטרז (Sweetwaters)

מאגם אלמנטייטה אל אחד האגמים היפים בקניה – אגם נקורו. אחרי ארוחת הבוקר נצא לנסיעה קצרה אל אגם נקורו - אגם לא גדול שלגדותיו יער ומישורי עשב בהם רועים עדרי אימפלות לצד ג'ירפות רוטשילד יפהפיות שהובאו לכאן במיוחד על מנת להרבות את המין שכמעט נכחד. לחופי האגם נוכל לראות מגוון גדול של ציפורי ועופות מים.

אגם נקורו (Lake Nakuru) שממוקם על השבר הסורי- אפריקני, הוא אגם סודה רדוד מאוד. ככל אשר מתקרבים אל האגם נדמה כאילו הוא נצבע בוורוד: להקות ענק של אלפי פלמינגו מכסות את פני המים. אגם נקורו משמש בית גידול לעופות רבים נוספים ובתחומי פארק נקורו חיים בעלי חיים רבים: אריות, נמרים, היפופוטמים, חזירי יבלות, קרנפים, אנטילופות מים, שפני סלע, צבאים ועוד.

בתום הסיור נמשיך אל אזור השימור סוויטווטרז, שם נלון בלודג' אוהלים שלצידו בור מים המואר כל הלילה, ומאפשר לנו לראות בעלי חיים שונים, כמו פילים, באפלו, זברות ואפילו אריות ונמרים, הבאים להרוות את צימאונם.
ארוחת ערב ולינה ב-Sweetwaters Serena Camp או דומה ברמתו

יום 4 | אזור שימור סוויטווטרז (Sweetwaters) - קילימנג'רו טנזניה (Kilimanjaro)

אחרי ארוחת הבוקר נצא לסיור באחת השמורות המסקרנות בקניה – סוויטווטרז. זוהי שמורה פרטית שהוקמה על מנת להגן על קרנפים לבנים ושחורים. הנוף בשמורה הוא חצי-מדברי וסביבנו כפרים שבסמוך אליהם אפשר לראות בעלי חיים כמו זברות ופילים, העושים את דרכם אל אזורי מרעה. על מנת ליצור סביבה אקולוגית מאוזנת, הובאו למקום בעלי חיים נוספים, כמו צ'יטות, יענים, אריות, זברות ועוד. חלק מבעלי החיים נודדים דרך השמורה (כמו פילים) אולם רובם נמצאים בה רוב השנה.

אזור שימור סוויטווטרז (Sweetwaters Game Reserve) הנו אזור שימור פרטי סגור המקיים יחס של מספר בעלי החיים לתא שטח, גדול אף יותר מאשר השמורות הגדולות של קניה.
באזור השימור של סביבת הבור חיים כל "חמשת הגדולים": פיל, קרנף, אריה, בופאלו ונמר. כולם מגיעים בשעות היום או הלילה השונות אל בור המים.
בשטח השימור הפרטי נבנה בית מחסה לשימפנזים שהובאו לכאן מרחבי אפריקה וחיים בסביבה מוגנת על מנת לעזור ולשמר את קופי האדם הקרוב אלינו ביותר.

לקראת אחר הצהריים ניפרד משמורת סוויטווטרז ונחל את דרכנו חזרה לנירובי, אליה נגיע לקראת הערב. נאכל ארוחת ערב עשירה במסעדה, ניפרד ממדריכנו הקנייתים, נודה להם על ספארי מרתק ומגוון ונצא בטיסה קצרה לנמל התעופה קילימנג'רו בטנזניה.
הלילה נלון בטנזניה.
ארוחת ערב ולינה ב-Mount Meru Hotel או דומה ברמתו

יום 5 | שדה התעופה ארושה - מנחת למטוסים קלים מרכז הסרנגטי (Seronera airstrip) - שמורת סרנגטי (Serengeti National Park)

בתום ארוחת הבוקר נצא אל המנחת בארושה, משם תצא טיסתנו אל לב ליבה של שמורת הסרנגטי, לה יוקדשו הימים הקרובים.
היומיים הקרובים יוקדשו במלואם למרכז ודרום שמורת הסרנגטי.

הפארק הלאומי סרנגטי (Serengeti National Park) הוא שמורת הטבע העשירה והמגוונת ביותר בעולם כולו. בין בעלי החיים הגדולים שבהם אפשר לצפות בשמורה: גנו, זברות, ג‘ירפות, אנטילופות, אריות, נמרים, צבועים ומגוון עצום של ציפורים. בתקופה זו, עדרי הגנו, נמצאים בדרום ומרכז שמורת סרנגטי. הגשמים שהחלו לרדת מצמיחים עשב טרי, בורות המים והנחלים שופעים והמרחבים משובצים בפריחה בצבעי לבן, צהוב וסגול. בתקופה זו האוויר הצלול מלא בקריאות עגלי הגנו הרצים לצד אמהותיהם, גורי האריות צעירים משחקים בזנבה של אימם ולהקות של אורגים בצבעי צהוב ושחור מזכירות לנו שאנחנו בעיצומה של עונת החיזור. הטבע שוקק חיים חדשים ונמצא בשיא תפארתו.

את ארוחות הצהריים נאכל בשטח בשמורת הסרנגטי במיקום שיימצא ראוי ובטוח לפיקניק בלב הטבע העוצמתי.
בתומו של יום נגיע אל המלון, נהנה מהנוף הקסום ונתארגן לארוחת הערב. לאחר ארוחת הערב נפגש להרצאה קצרה והסבר לקראת היום הבא.
ארוחת ערב ולינה ב-Serengeti Serena Lodge או דומה ברמתו

 

יום 6 | מישורי נדוטו (Ndutu) - כפר מסאי (Maasai)

היום נתרכז בדרום שמורת הסרנגטי, מישורי נדוטו , איזורי ההמלטות שבתקופה זו מלאים מאופק לאופק בעדרי הגנו ועגליהם הצעירים שאך נולדו.

מישורי נדוטו נמצאים בצפון אזור השימור נגורונגורו, על הגבול הדרומי של שמורת סרנגטי.
המישורים מהווים חלק מאזור הנדידה הגדולה השנתית של עדרי גנו, זברות ומינים שונים של אנטילופות, המגיעים לאזור זה בין החודשים נובמבר למרץ ואפילו אפריל (תלוי בגשמים) על מנת להנות משפע של עשב טרי ומזין ומאזור נח להמלטות. היערות הסבוכים סביב אגם נדוטו וסלעי הקופי המקיפים אותו הם ביתם של האריות, המוצאים שפע של מזון באזור זה בכל ימות השנה.
בעונה היבשה אפשר לראות סביב האגם פילים, ג׳ירפות וחתולים גדולים כמו נמרים, צ׳יטות, קראקלים, אריות וחתולי בר אפריקנים. חובבי הציפורים יהנו ממגוון אדיר של מיני ציפורים - החל מציפורי שיר קטנות, עופות מים, עופות דורסים למינהם וגם יענים. סמוך למישורי נדוטו נמצא עמק אולדובי, הידוע בזכות ממצאי הארכיאולוגיה שהתגלו בו.

בנוסף מבקר במאניאטה (כפר אותנטי) מסאית וניהנה מביקור מרתק באורח חייהם של שבט המסאי.

סימן ההיכר הבולט של בני שבט המסאי (Maasai), החיים בקניה ובצפון טנזניה, הוא לבושם המסורתי- מעין שמלות אדומות. על פי הערכות, מונה היום שבט המסאי כ-900 אלף איש. הם חיים בכפרים ולא כבודדים, בבקתות עשויות בוץ, עץ וגללי בקר. למרות חדירת תרבות המערב לאזורם, ממשיכים בני שבט המסאי לנהל את חייהם בדרכם המסורתית- חיי נוודים למחצה. רוב בני המסאי עודם מתפרנסים מרעיית בקר, וזאת למרות הקושי להתפרנס מכך הנובע מפיתוח באזורי המחיה שלהם. למרות ששמם יצא למרחקים כציידים מומחים, רוב מזונם של בני המסאי מקורו בבקר שהם מגדלים והם ניזונים בעיקר מדם ומחלב מהבקר. עושרם מוערך במספר ראשי הבקר שיש לכל בעל עדר. בני המסאי משמרים טקסים מסורתיים רבים. אחד הטקסים המוכרים ביותר מכונה ”ריקוד הקפיצות“ אותו מבצעים הנערים הצעירים בטקס התבגרותם.
בטקס זה הם צריכים לזנק מנקודת עמידה לגובה רב, כשהם מפגינים בכך את חוזקם, ובעקבות כך את התבגרותם. בני שבט המסאי חיים במניאטה, כפר קטן המהווה את המרכז הרוחני והחברתי של בני השבט.

ארוחת ערב ולינה ב-Lake Ndutu Tented Lodge או דומה ברמתו

 

יום 7 | מישורי נדוטו - קלדרת הנגורונגורו (Ngorongoro Crater)

בשעות הבוקר נקבל תדריך קצר בנוגע ליום העומד לפנינו, שעיקרו, ביקור בלב ליבה של קלדרת הנגורונגורו.

קלדרת נגורונגורו (Ngorongoro Crater), המכתש המפורסם ביותר באפריקה נוצר כתוצאה מקריסתו של הר הגעש נגורונגורו. כתוצאה מהקריסה נוצר מעין אמפיתיאטרון טבעי עצום, שהקירות התלולים המקיפים אותו מתנשאים לגובה של כ-600 מטרים. במכתש נגורונגורו חיים רוב מיני בעלי החיים של מזרח אפריקה, ביניהם קרנפים, צבועים, תאו, פילים ועדרי גנו וזברות. מכתש נגורונגורו הוא חלק מ"אזור השימור נגורונגורו" הכלול ברשימת אתרי המורשת העולמיים של ארגון אונסק"ו. בנגורונגורו חיי בר מגוונים, נופים עוצרי נשימה והוא ביתם של המסאים, רועי הבקר.

את ארוחת הצהריים נאכל בשטח, בלב השמורה באזור המוגדר לכך, לצד מקווה מים עם מרבדי עשב מדהימים, בקרבה לבעלי החיים תחת משק כנפיהם של העופות הדורסים שמגלים כל פעם מחדש עניין מיוחד בארוחת הפיקניק שלנו במקום והופכים כל ארוחה לחוויה.

בתום היום נגיע אל הלודג' הממוקם על דופן מכתש הנגורונגורו- שם נלון.
ארוחת ערב ולינה ב-Ngorongoro Serena Lodge או דומה ברמתו

 

יום 8| שמורת אגם מניארה (Manyara National Park) - נמל התעופה קילימנג'רו (Kilimanjaro) - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לספארי אחרון בטנזניה, בשמורת מניארה.

בתחתית הבקע הסורי - אפריקני, החוצה את טנזניה, שוכנת שמורת אגם מניארה (Lake Manyara National Park): קטנה אך מגוונת בבתי גידול ועשירה במיני בעלי חיים. הכניסה לשמורה עוברת ביער טרופי, המתקיים הודות למי תהום גבוהים במיוחד. ציפורים רבות, ביניהן שקנאים וקורמורנים, ניזונות מדגי האגם. אלפי פלמינגו צובעים לעיתים את האגם בוורוד כשהם מגיעים אליו במסלול נדידתם. חוויה נוספת שמזמנת שמורת מניארה היא צפייה באריות, הנוהגים לטפס על עצי השיטה הגבוהים כדי להימלט מהחום וממטרד החרקים.

עם תום הסיור ניפרד מטנזניה וניסע לכיוון שדה התעופה קילימנג’רו, משם תצא טיסתנו חזרה הביתה.

24/02/2020
03/03/2020
8
מודרך בעברית
מחיר לאדם בחדר זוגי: 5599  $
תוספת לחדר יחיד: 500  $

24/02/2020
03/03/2020
8
מודרך באנגלית
מחיר לאדם בחדר זוגי: 4997  $
תוספת לחדר יחיד: 500  $
מדריך הטיול:  הדרכה באנגלית

24/02/2020
03/03/2020
8
טיול פרטי
תוספת לחדר יחיד: 500  $
2 מטיילים:  $5,796
3 מטיילים:  $5,380
4 מטיילים:  $5,179
5 מטיילים:  $4,997
6 מטיילים:  $4,914
7 מטיילים:  $4,849
שימו לב:  מחיר למבוגר בחדר זוגי, על פי מספר האנשים

04/04/2020
11/04/2020
8
הדרכה בעברית
מחיר לאדם בחדר זוגי: 5451  $
תוספת לחדר יחיד: 500  $

04/04/2020
11/04/2020
8
מודרך באנגלית
מחיר לאדם בחדר זוגי: 4853  $
תוספת לחדר יחיד: 500  $
מדריך הטיול:  הדרכה באנגלית

04/04/2020
11/04/2020
8
טיול פרטי
תוספת לחדר יחיד: 500  $
מדריך הטיול:  טיול פרטי
2 מטיילים:  $5,592
3 מטיילים:  $5,176
4 מטיילים:  $4,976
5 מטיילים:  $4,853
6 מטיילים:  $4,770
7 מטיילים:  $4,705
שימו לב:  המחיר הוא לאדם בחדר זוגי, בהתאם למספר המטיילים ברכב

11/04/2020
18/04/2020
8
מודרך בעברית
מחיר לאדם בחדר זוגי: 5541  $
תוספת לחדר יחיד: 500  $

11/04/2020
18/04/2020
8
מודרך באנגלית
מחיר לאדם בחדר זוגי: 4943  $
תוספת לחדר יחיד: 500  $
מדריך הטיול:  הדרכה באנגלית

11/04/2020
18/04/2020
8
טיול פרטי
תוספת לחדר יחיד: 500  $
מדריך הטיול:  טיול פרטי
2 מטיילים:  $5,682
3 מטיילים:  $5,266
4 מטיילים:  $5,066
5 מטיילים:  $4,943
6 מטיילים:  $4,860
7 מטיילים:  $4,795
שימו לב:  מחיר למבוגר בחדר זוגי, על פי מספר האנשים

הנחה לילד עד גיל 11.99 החולק חדר עם שני מבוגרים: 
500 $
הנחה לילד עד גיל 11.99 החולק חדר עם מבוגר אחד:   250 $
הנחה לילד עד גיל 13.99 החולק חדר עם שני מבוגרים: 250 $
 הנחה לילד עד גיל 13.99 החולק חדר עם מבוגר אחד:150 $

 

 

מידע אודות תנאים ואחריות >

  • טיסה בינלאומית ישירה מהארץ לטנזניה וחזרה
  • נהג/מדריך מיומן דובר אנגלית מצוות "Another World" בטנזניה
  • מפגש הכנה בת"א בהנחיית מדריך מצוות עולם אחר כשבוע לפני היציאה
  • שני לילות בשמורת הסרנגטי - מרכז ודרום
  • סיורים בשמורות ללא הגבלת ק"מ  
  • מגדיר בעלי חיים ומגדיר ציפורים
  • מפה איכותית לכל זוג/משפחה
  • רכבי שטח- 4X4 טויוטה לנדקרוזר, שמונה מושבים-שישה מטיילים. ביטוח מלא לרכבים
  • לינה בלודג'ים הנבחרים או ברמה גבוהה מהם
  • כלכלה מלאה
  • מים מינרליים במהלך הספארי
  • מיסי נמל וביטחון
  • הנפקת המסמכים הדרושים לויזה מראש

  המחיר בטיול המודרך בעברית כולל בנוסף:
  • אשרת כניסה לטנזניה ($100)
  • אשרת כניסה לקניה ($50)
  • מדריך ישראלי מיומן מצוות "עולם אחר"
  • טיפים לנותני השירות המקומיים
  • הרצאות בערבים על מגוון רחב ומרתק של נושאים
 • הוצאות אישיות
 • ביטוח בריאות ומטען
 • מדריך ישראלי מיומן מצוות "עולם אחר" (בטיולים מודרכים באנגלית וטיולים פרטיים)
 • אשרת כניסה לטנזניה וקניה (בעלות של 150 $) (בטיולים מודרכים באנגלית וטיולים פרטיים)
 • טיפים לנותני השירות המקומיים בטנזניה (בטיולים מודרכים באנגלית וטיולים פרטיים)

 • מספר המקומות מוגבל
 • קבוצה מודרכת בעברית, 12 עד 18 משתתפים
 • חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר הנוסע
 • ניתן לשדרג למושב עסקים בעלות של 800 $ למושב – מותנה בזמינות
 • התשלום בשקלים/מט"ח, לפי שער הדולר המחאות והעברות גבוה ביום התשלום ויבוצע לפני מועד היציאה
 • יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים לפחות
 • המסלול מתבסס על טיסות ישירות המופעלות ע"י חברת התעופה, הפעלתן ולוחות הזמנים שלהן אינם באחריות של "עולם אחר"
דמי ביטול - יגבו רק במידה ולא יימצא מחליף על ידי הלקוח או בסיוע "עולם אחר", על פי הפירוט:
 • מרגע ההרשמה ועד 60 ימים לפני תאריך היציאה - ייגבו $100 דמי טיפול
 • 59-30 יום לפני תאריך היציאה – ייגבו $1,000 לאדם
 • 29-14 ימים לפני תאריך היציאה – ייגבו 60% מעלות הטיול
 • 14 ימים לפני תאריך היציאה - יחוייב הנוסע ב-100% מעלות הטיול
מטיילים יקרים, נשמח לקבל פניות באמצעות הטופס או בטלפון 1-700-708-999

*שדות חובה