אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי

מסע צילום ייחודי למדינה שעדיין שומרת על ייחודה וצביונה.
וויטאנם היא אחת המדינות הקסומות והיא מציעה לצלם ריגוש של ממש. נטייל בין טרסות האורז וגידולי התה אל כפרים חבויים בין הרים ושווקים ססגוניים.
נפגוש דמויות מרתקות השזורות בנוף בראשית.
זהו מסלול שנתפר במיוחד לצלמים, על ידי צלמים מקומיים.
סדנת צילום לקבוצה קטנה אבל ממש קטנה ובהדרכה צמודה ואישית של דורון הורוביץ מבכירי צלמי ישראל ומהמובילים בסדנאות הצילום בארץ ובחו״ל.

ימים 1-2 | תל אביב - האנוי (Hanoi)

נצא בשעות הערב בטיסה מתל אביב להאנוי (עצירה בדרך לפי חברת התעופה).
בשעות הערב ננחת בהאנוי. האנוי בירת וייטנאם (Hanoi), היא שער הכניסה למדינה. העיר היא שילוב מרתק של אדריכלות וייטנאמית מסורתית עם השפעות צרפתיות קולוניאליות בצל השפעות הקדמה והבניה המודרנית. אלפי זוגות אופנים וריקשות מפלסים את דרכם בין רחובות העיר הצפופים. עם ההגעה איסוף מהשדה ונסיעה למלון.
ארוחות כלולות: ערב

לינה במלון Mercure Hanoi La Gare או דומה ברמתו

יום 3 | האנוי (Hanoi) - נגיה לו (Nghia Lo)

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה מהכרך של האנוי ונשים פעמינו לכיוון צפון בדרכינו לפרובינציית ין באי. ״נעזוב״ את הציוויליזציה על מנת לחוש ולצלול אל תוך סגנון החיים הויאטנמי המסורתי ולהתרשם מהטבע המיוחד של האזור הצפוני. לאורך שנים רבות איזור זה שבצפון-מערב המדינה, כמעט ולא היה נגיש לתיירים וגם כיום מרביתם אינם עוברים באזורים אלו. בדרכינו נעבור דרך מטעי תה המשמשים לייצור תה ירוק מקומי וכמובן שנעצור לבקר ולהתרשם מהמטעים הירוקים. עם הגיענו ליעד, נצא לשוק המקומי ונטייל בין דוכני ירקות, דגנים וגרעינים, בשר, בדים ושאר סחורות מקומיות. לאחר הסיור בשוק נמשיך אל המלון לארוחת ערב ולינה.
לינה במלון משפחתי פשוט. עקב המיקום המרוחק מאזורים מתויירים, תנאי הלינה ביום זה בסיסיים.
ארוחות כלולות: בוקר, צהריים

לינה במלון Nghia Lo Hotel או דומה ברמתו

יום 4 | נגיה לו (Nghia Lo) - מו קאנג צ'אי (Mu Cang Chai)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לכיוון מו קאנג צ'אי, עיירה השוכנת באזור טרסות גידול האורז היפות בויאטנם. בדרכנו אל מעבר ההרים הגבוה נעבור ליד שדות אורז המחליפים אחד את השני. ישובים חקלאיים קטנים וחוות קטנות פרושים לצידי הדרך.

גידול האורז הינו החשוב ביותר בכל האיזור, וכמובן וייטנאם בפרט. סביב גידול האורז נרקמו מסורות אתניות המלוות את עמי האיזור עד עצם היום הזה.

בוייטנאם כ-15 מיליון בני מיעוטים מתוך כ-100 מיליון תושבי המדינה. במדינה חיות למעלה מ-50 קבוצות אתניות שונות, רובן ככולן קבוצות המשתייכות לאזורי הספר בקרבת הגבולות של המדינה עם סין, קמבודיה, לאוס ותאילנד.

במהלך היום נעצור בכפרים קטנים בהם מתגוררים בני המיעוטים השונים של אזור צפון ויאטנם. נצא למסלול הליכה רגלי בין כפרי שבט ההמונג. כאן נוכל לראות את אורח החיים הכפרי המקומי: עיבוד שדות האורז, קציר, שאיבת מים, נקיון סביבת הבית, טיפול בבהמות וחיות הבית וילדים משחקים בקרבת הבית.
את מסלול ההליכה נסיים בלודג' אקולוגי קטן בו נלון. עקב המיקום המרוחק מאזורים מתויירים תנאי הלינה ביום זה בסיסיים.
ארוחות כלולות: בוקר, צהריים, ערב

לינה ב-Mu Chang Chai Ecologe או דומה ברמתו

 

יום 5 | מו קאנג צ'אי (Mu Cang Chai)

את היום נקדיש כולו לאזור הכפרי והמיוחד של מו קאנג צ'אי. בתחילת היום נצא לאחד הכפרים הגבוהים באזור ממנו נצא להליכה לאורך טרסות האורז והשבילים המחברים את כפרי האזור הקטנים. בדרכנו במורד העמק הצר נעבור דרך נופי טרסות האורז, השבילים הצרים והמפותלים, פלגי מים כחולים וכל זאת על רקע נופי ההרים המחודדים של האזור. בדרכנו נפגוש בחיי הכפר והחלקאים המקומיים המעבדים, קוצרים, מובילים סחורות ועוסקים בשגרת היום-יום המקומית. אחר הצהריים נמשיך בנסיעה אל אחת מנקודות התצפית והנוף הטובות והיפות ביותר באזור שהיא כמובן גם אחד המקומות הטובים ביותר לצילומים.
בסוף היום נחזור אל הלודג' האקולוגי בו נלון לילה נוסף.
ארוחות כלולות: בוקר, צהריים, ערב

לינה ב-Mu Chang Chai Ecologe או דומה ברמתו

 

יום 6 |מו קאנג צ'אי (Mu Cang Chai) - לאו קאי - סא פה

בתום ארוחת הבוקר נצא אל סא פה.

עיירת סא פה ממקומת בגובה של למעלה מ-1600 מ׳ מעל גובה פני הים. האיזור מוקף טרסות אורז ונמצא במרחק של סך הכל של כ-10 ק״מ מהר פאנסיפן (Fansipan) המתנשא לגובה של מעל 3100 מטר. העיירה, שהוקמה על ידי כוחות של צבא צרפת בתחילת המאה ה-20, מהווה מעין מרכז מסחרי חקלאי של צפון וייטנאם. שתי קבוצות בני המיעוטים הבולטות באיזור הן ה״המונג השחורים״  (black hmong) וה״דאו האדומים״ (red Dzao). במפגש הראשוני, נבדלים בני כל שבט בצבע הלבוש המסורתי שלהם.

בשעות הצהריים, בתום הנסיעה, נגיע אל סא פה ונצא לסיור באיזור הטובל בירוק. בינות פרדסים, מטעי עצי פרי וחורשות של אורנים נגיע אל אחד הכפרים הפחות מוכרים של בני המונג השחור. הכפר, שלאורך דורות היה נטול קשר עם הצוויליזציה, מהווה נקודה מרתקת לסיור אתנוגרפי. תרנגולים, שוורי מים וחיות בית שונות נמצאים בכל מקום. ננצל את ההזדמנות ונכנס לאחד מהבתים במקום. המשק פשוט ביותר ולרוב מתרכז סביב אריגה וצביעה של בדים העשויים מחוטי המפ הנארגים על נולים ביתיים. לכשנחזור אל סא פה, נצא לסיור בעיירה בו נראה את אחד ממבני האבן הבולטים - הלא היא הכנסייה הקתולית שנבנתה במקום ע״י הצרפתים. כמובן שלקראת הערב לא נפספס את האפשרות להיכנס אל השוק הצבעוני של העיירה. בתום הסיורים נגיע למלוננו למנוחה.
ארוחות כלולות: בוקר, צהריים

לינה במלון Azure Sapa Hotel או דומה ברמתו

יום 7 |סא פה - שוק קוק לי - סא פה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור באחד השווקים הגדולים באזור - שוק קוק לי.

אלפי אנשים מכל האיזור מגיעים לשוק קוק לי על מנת להציג מרכולתם: פירות, ירקות, מיני סחלבים, חפצי נוי ולבוש פרי מלאכת יד נסחרים בשוק. הסוחרים הם המקומיים בני המעוטים השונים של צפון וייטנאם. הבולטים כאן הם ה״מארחים״ בני השבט ״המונג הפרחוניים״, אך באים אל השוק גם בני השבט ״יאו השחור״ (Black Zao), טאיי (Tay) ואחרים.

נסייר בשוק, נתרשם מהלבוש והתכשיטים הססגוניים של בנות השבטים השונים, נראה את הדוכנים וכמובן את הסחורות השונות והמשונות ביותר המוצעות כאן. אחד הנושאים המרתקים בטיולי העומק אל המזרח הינו הרפואה המקומית ו״תרופות הסבתא״ הייחודיות לכל תרבות והאיזור. בין ה״תרופות״ הייחודיות שניתן למצוא כאן בשוק גם שומן נחש פיתון המשמש לטיפול ומונע תופעות לוואי מכוויות.
בתום הסיור בשוק נצא לשייט קצר לאורך נהר הצ'אי, במהלכו נוכל לצפות ולצלם את אורח החיים הכפרי הייחודי שהתפתח לאורך גדות הנהר. בתום הסיור בכפר נחזור אל מלוננו שבסא פה.
ארוחות כלולות: בוקר, צהריים

לינה במלון Azure Sapa Hotel או דומה ברמתו

 

יום 8 | סא פה (Sa Pa) - האנוי

עם בוקר נשים פעמינו חזרה לכיוון בירת ויאטנם, האנוי, אליה נגיע בשעות הצהריים.

אוכלוסיית האנוי מונה כיום מעל 7 מיליון אזרחים, אך רק לפני פחות מעשור חיו בה לא יותר מ-4 מילון אזרחים. היום האנוי הינה כרך עצום שמייצג את המדינה שמתפתחת כלכלית וחברתית בצעדי ענק. האנוי היא עיר מודרנית ומתקדמת - גורדי השחקים, אוטוסטרדות, גשרים חדישים.. אך לצד זה עדיין ניכרים שרידי העבר הקולוניאלי מחד וסגנון החיים העירוני ה״ישן״ והמוכר של דרום מזרח אסיה.

מהרגעים הראשונים בעיר נחוש את הקצב המהיר והבילתי פוסק שלה - אלפי זוגות אופניים ואופנועים הנעים לכל עבר, רוכלים ודוכני רחוב, ריקשות ושווקים שכונתיים. על מנת להתרשם מאורח החיים והפן האנושי המיוחד, נערוך סיור בשכונת ״36 הרחובות״ הידוע.
נתחיל בסיור הליכה לצד האגם הואן קים (Hoan Kiem).

כיום איזור האגם מהווה מרכז העיר וסביבו נמצאות שכונות המרכז היוקרתיות בהן נציגויות, שגרירויות והמרכזים הפיננסיים של המדינה. לאורך מאות שנים נרקמו אגדות רבות סביב אזור האגם, החשובה שבהן קשורה למנהיג הויטנאמי חצי-אגדי לה-לוי (Le Loi), שזיכה את עמו בחירות מהשליטה הסינית במאה ה-15. על פי האגדה קיבל הקיסר מצב-מים שחי באגם חרב מיתולוגית ״טואן טיין״ (Thuan Tien) שבעזרתה ניצח את הסינים. בתום הקרבות הקיסר החזיר את החרב לצב שבאגם והאגם קיבל את השם ״האגם של החרב המוחזרת״.

נעלה על הגשר האדום המפורסם, המקשר בין הגדה אל האי הקטן שבאגם, עליו נמצא מאז המאה ה-19 מקדש נוק סון (Ngoc Son) המוקדש לגיבור ההיסטוריה הוייטנאמי הורנג דאו, הנודע בנצחונותיו והידע הפילוסופי של תורת הדאו וקונפוציוס. על מנת להתרשם עוד יותר מהאיזור והשכונה העתיקה שלצידו, נעלה על ריקשות-אופניים שיסיעו אותנו בתוך מבוך הרחובות הישנים דרך השכונה המלאה במסעדות, בתי קפה ומרכולים מקומיים, שנראה כאילו לא שינו את סגנון חייהם כלל.
בתום הסיורים נחזור למלוננו לארוחת ערב ולינה.
ארוחות כלולות: בוקר

לינה במלון Mercure Hanoi La Gare או דומה ברמתו

ימים 9-10 |האנוי - מפרץ האלונג - הו צ'י מין סיטי

אחרי ארוחת הבוקר נצא מהאנוי לכוון מזרח, אל אזור המפרץ הגדול טונקין שלחוף הים הסיני הדרומי. עוד מתקופת הילדות אנחנו מכירים את התמונות של ספינות הסמפן השטוחות עם תרנים מעוטרים במפרשי המשולש בצבע אדום בוהק. היום מצפה לנו מפגש איתם ואם אחד מ״פלאי עולם הטבע״ - דרכנו אל אחד המקומות המפורסמים בתבל, הלא הוא מפרץ הא לונג.

מפרץ הא לונג המפורסם מתפרש על בשטח ימי גדול של כ-1500 קמ״ר ומכיל למעלה מ-3000 איים, אלפי צוקים ומערות מים. לפי האגדה - דרקון ענק פילס את דרכו אל המים והשאיר שובל של סלעים מפוזרים שהתמלאו במי ים, ומכאן שמו של המפרץ ״מקום בו הדרקון ירד אל הים״.
איזור המפרץ מאוכלס בדלילות ורוב התושבים מקימים את בתיהם על רפסודות צפות, אך לאורך ההיסטוריה המפרץ ידע מתקפות סיניות של הקיסר הסיני-מונגולי קובלאי חאן הנודע ותקופת שודדי-ים (שהסתיימה בתחילת המאה ה-20). במלחמת וייטנאם כוחות צבא ארה״ב התקינו שדות מוקשים צפים על מנת למנוע הספקה לצבא צפון וייטנאם.
הייחודיות ומראות ״גן העדן״ תמיד משכו גם את האושיות של וייטנאם. הו צ׳י מין, המנהיג הקומוניסטי של המדינה, בנה את אחת מהלשכות שלו על האי טואן צ׳או - האי המאוכלס ביותר במפרץ. יתרה מזאת, בתקופה הפרו-סובייטית האיים אף ניתנו במתנה ליקירי השלטון הקומוניסטי, וכך אחד האיים נושא את שמו של הקוסמונאוט הסובייטי הרמן טיטוב (Gherman Titov / Герман Титов ) וניתן לו במתנה בזמן ביקורו של האיש בויאטנם בשנת 1962.

במשך היום ועד שעות הצהריים למחרת נערוך שייט (כולל לינה וארוחות) בספינת תיירים מיוחדת (מלון צף) שבמהלכו נשוט ונסייר במי המפרץ. שמורת הטבע הימית של הא לונג תציג לנו לראווה מראות ייחודיים ביותר של פינות ״בתוליות״ ונסתרות לצד שירות, פעילויות, הארחה והחשוב ביותר - נופים מרתקים ושקיעה מרהיבה על גבי הסיפון.
לקראת שעות הצהריים ביום המחרת נחזור אל המעגן. עם החזרה אל היבשה נעלה על האוטובוס שלנו ונצא חזרה אל שדה התעופה בהאנוי משם נמריא בטיסה פנימית אל הו צ'י מין סיטי, העיר הגדולה בדרום ויאטנם המוכרת גם בשמה הקודם – סייגון.

לינה בספינת Athena Elegance Cruise או דומה ברמתו

יום 11 |הו צ'י מין סיטי

את היום נקדיש להו צ'י מין סיטי.

סייגון היתה בירת דרום וייטנאם. במהלך איחוד הצפון והדרום עם סיום המלחמה ב-1975, העיר קיבלה את שמו של הו צ׳י מין, מייסד המפלגה הקומוניסטית ומנהיגה של מדינת צפון וייטנאם. הו צ׳י מין היא העיר הגדולה ביותר בוייטנאם - למעלה מ-10 מיליון תושבים חיים בכרך הענק. זהו המוקד הפיננסי והתעשייתי של המדינה שמתפתחת במהירות בשנים האחרונות. במהלך מלחמת וייטנאם, סייגון (דאז) שימשה למקום המפקדה המרכזית של הכוחות המזויינים של דרום וייטנאם וכמובן של ארה״ב לכשנכנסה למלחמה.

נצא לסיור היכרות בעיר על גדת הנהר - סייגון. עוד מהתקופה הצרפתית העיר מחולקת לרובעים והיום היא מונה למעלה מ-20 לצד עוד איזורי פרברים, שאף הם משולבים בתוך הו צ׳י מין רבתי. לצד השכונות הותיקות ונמוכות הקומה, נבנים גורדי שחקים של משרדים ונציגויות של חברות וייטנאמיות וזרות גדולות. אנו נסייר ברובע הייצוגי של העיר - הרובע הראשון, המהווה את המרכז העירוני. אחת מנקודות המפתח היא הכנסייה הקתולית של ״גבירתנו״ (Notre Dam) שנבנתה ע״י המיסיון הצרפתי עוד בסוף המאה ה-19. נמשיך ונראה את המבנה בסגנון הקולוניאלי של רשות הדואר (City Post Office), שאף הוא תוכנן ונבנה בתקופת השילטון הצרפתי. לסיום סיורינו נמשיך אל השוק הידוע בן תאן (Ben Thanh). בעיר פועלים למעלה מ-170 שווקים איזוריים, כאשר ״בן תאן״ הוא הוותיק והגדול מכולם ופועל באותו האיזור כבר למעלה מ-150 שנים.
בתום הסיורים נגיע אל מלוננו לארוחת הערב ולינה.
ארוחות כלולות: בוקר, צהריים

לינה במלון Cecilia Saigon Hotel או דומה ברמתו

יום 12 | הו צ'י מין סיטי - סיור בדלתת המקונג - קאן תו

אין ספק שהתרבויות של דרום מזרח אסיה צמחו סביב והושפעו מהאקולוגיה של אגן נהר המקונג. כל ביקור בוייטנאם מחייב לא רק ביקור ותצפית על הנהר האדיר, אלא התעמקות וניסיון להתחקות אחר אורח החיים המיוחד של המקומיים מחד ועולם הטבע העשיר והייחודי. במהלך היומיים הקרובים נצא אל לב ליבה של דרום וייטנאם - דלתת נהר המקונג.
לאחר ארוחת הבוקר נצא ממלוננו בהו צ׳י מין סיטי לכיוונה של העיירה בן תרה (Ben Tre). הדרך עוברת דרך מטעים ואיזורי גידול של עצי פרי ונוי שונים. במהלך היומיים הקרובים נראה ואף נטעם (!) ממגוון הפירות של האיזור, חלקם ״ילידי המקום״ אולם ישנם כאלו שהובאו לכאן מאיזורים אחרים של הגלובוס.
איזור הדלתא מורכב מאגן ניקוז של מספר נהרות: נהר הסייגון, שכבר הספקנו להכיר ואף לשוט עליו, נהר הואמ-קו (Vam Co)  וכמובן המקונג, שזורם מאיזור טיבט הגבוה וכעבור 4500 ק״מ נשפך אל הים הסיני הדרומי. עם הגעתנו אל קאי בה, ה״שער״ שלנו אל הדלתא, נעלה על סירות ה״סמפן״ הארוכות והצרות המיוחדות לאיזור ונצא לסיור-שייט בדלתת נהר המקונג. האזור שוקק חיים ונוכל להתרשם מעושר הסחורות של ירקות, פרחים, פירות ועוד.
נערוך שייט בין בתי הקלונסאות (ייתכן שחלק מהשייט בתוך התעלות נערוך בספינות קטנות יותר). נחווה את אווירת השוק הצף עם סירות-דוכנים, נלמד מה כדאי לנו לעשות על מנת ״להטיב״ עם רוחות הנהר.
לקראת ערב נגיע אל העיירה קאו טהו (Cao Tho), הבירה הלא רשמית של איזור הדלתא, בה נתמקם בבית המלון לארוחת הערב ולינה.
ארוחות כלולות: בוקר, צהריים

לינה במלון Muong Thanh Luxury Hotel או דומה ברמתו

יום 13 |קאן תו - השוק הצף בקאי ראנג - הו צ׳י מין - סיאם ריפ

הבוקר נמשיך לחקור ולסייר באיזור דלתת המקונג. ממעגן הסירות נין קיו (Ninh Kieu) נצא בשייט אל השוק הצף קאי ראנג (Cai Rang Floating Market). באיזור הדלתא נמצאים שישה שווקים גדולים שהקאי ראנג הוא הגדול שבהם. שייט קצר מהמעגן יובילנו אל האיזור. מאות ספינות עמוסות כל טוב משייטות באיזור הכפר. על שתי הגדות ממוקמים בתי מסחר קטנים, מסעדות של המקומיים, מפעלים ביתיים להפרדת גרגירי אורז מהמוץ, ייצור אטריות אורז ועוד. נעגון במספר תחנות של השוק על מנת לחוות את האווירה וכמובן ללמוד על התרבות המקומית. בשעות אחר הצהריים נשים פעמינו לשדה התעופה הבינלאומי של הו צ׳י מין. נפרד מחברינו הוייטנאמים ונעלה על מטוס לטיסה קצרה של פחות משעה שבסופה ננחת בסיאם ריפ. להתראות וייטנאם החייכנית - שלום לקמבודיה המסתורית!
עם הנחיתה בסיאם ריפ, נפגוש את הצוות המקומי של ״עולם אחר״ בקמבודיה ונמשיך לארוחת ערב ומנוחה בבית המלון.
ארוחות כלולות: בוקר

לינה במלון Empress Residence Resort או דומה ברמתו

יום 14 |סיאם ריפ - מקדשי אנגקור

נשכים קום ונצא עם הזריחה אל המתחם העצום ונבלה בו יום שלם של הליכה בין המקדשים והארמונות של הקמרים.

כבר למעלה מ-150 שנים שקומפלקס מקדשי אנגקור מוכר לעולם המערבי. לאורך כל השנים האלו חוקרים, הרפתקנים, סופרים ותיירים רבים כמהים להגיע אל האזור. החל מהמאה ה-9 ועד למאה ה-15 היתה אנגקור בירתה של האימפריה הגדולה של העם הקמרי. לקראת סוף קיומה הייתה העיר בגודל של כ-1000 קמ״ר ואוכלסה בכ-750 אלף תושבים - מה שהפך אותה לעיר הגדולה בתבל דאז. בשל מלחמות אזוריות ננטשה אנגקור ונהרסה ע״י צמחיית ג׳ונגל ובלייה טבעית, עד שנתגלתה למערב במחצית השניה של המאה ה-19.
הקומפלקס עצום הממדים מתנשא לגובה של מעל 60 מטר, נבנה בראשית המאה ה-12 והוקדש לאל וישנו ההינדי. במרוצת השנים הפולחן הוסב לבודהיסטי וכך נוספו עיטורים המותאמים לפולחן החדש. הגודל והעוצמה של המתחם מרתקים אליו מליוני מטיילים, חוקרי עתיקות מכל העולם  ומעצימים את המודעות הקמבודית אל עברה המפואר, ובשל כך, על דגלה של המדינה מתנוססת צלמית של מקדש האנגקור.

נסייר בין פסלים וקירות מגולפים, חומות ענק ו״סבכי״ רחובות העיר הם מרהיבים. הקומפלקס של אנגקור מורכב ממספר אתרים ארכיאולוגים, ואנו נערוך סיור מלא הכולל את את מערכת המקדשים והארמונות של אנגקור טום (Angkor Thom) - הבירה הראשונה של הקמרים מוקפת החומות וגילופים המפורסמים של פניה המחוייכות של הבודהסאטווה אבלוקיטשברה  (Bodhisatva Avalokiteshvara), נעבור במקדש באיון (Bayon), המקדש הבודהיסטי, בעל מערכות גילוף על גבי הקירות התומכים, מהם ניתן ללמוד על אורח החיים של האומה הקמרית. נסייר לצד הטרסות של ה״פילים״ של "המלך המצורע״ ( The Elephant and The Lepper King Terraces), ששימשו לטובת הטקסים הרשמיים של המצעדים הצבאיים וקבורת הנזירים. במהלך ביקורינו בקומפלקס נגיע אל המקדש תה פרוהם (Ta Prohm) - אחד המקדשים המוכרים בשל השילוב המיוחד בין הארכיטקטורה האתיקה וצמחיית הג׳ונגל שהשתלטה על המקום. כאן נוכל לראות וכמובן לדבר על הקושי הממשי במלאכת השיחזור והשימור של האתר כולו.
בתום הפסקה שנערוך במתחם, מצפה לנו מקדש גולת הכותרת, המקדש שנתן את שמו לכל המתחם - אנגקור וואט.
במהלך הסיור בקומפלקס המקדשים האדיר נגיע אל פינות שקטות ואזורים צדדיים במטרה לנסות ולחמוק מהמון התיירים המטיילים באזור. בשעות אחר הצהריים נמשיך אל כפרי הדייגים של אגם טונלה סאפ.

מי אגם טונלה סאפ ניזונים ונשפכים אל נהר המקונג. לאורך השנה שטח האגם אינו עולה על כ-2500 קמ״ר, אולם בתקופת הגאות השנתית, בין החודשים יולי -ספטמבר, כמות המשקעים הגדולה של גשמי המונסון, גורמים לנהר המקונג להאט ולהטות את כוון זרימתו באיזור, והאגם גדל למימדים עצומים של כ-16.000 קמ״ר.

נסייר בכפרים הקטנים לגדות האדם ואף נעלה על הספינות ונצא לשייט במי אגם טונלה. התרחבות וצמצום גבולות האגם ״מכתיבים״ אורח וקצב חיים מיוחד במינו המאפשר למקומיים לנהל את חייהם על פני האגם, פשוטו כמשמעו. הכל צף כאן -הבתים, בתי הספר ואפילו בתי התפילה.
בתום יום עמוס נחזור אל המלון לארוחת סיום חגיגית ולינת לילה.
ארוחות כלולות: בוקר, ערב

לינה במלון Empress Residence Resort או דומה ברמתו
 

ימים 15+16 |סיאם ריפ - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום האחרון בטיולנו. במידה והזמן יאפשר נצא לביקור אחרון במנזר בודהיסטי, שם נוכל לפגוש בתרבות הנזורה המקומית ולהכיר מקרוב את אורח החיים הנזירי. לאחר הביקור נמשיך בנסיעה אל שדה התעופה ממנו נטוס, דרך יעד ביניים, חזרה ארצה.
ארוחות כלולות: בוקר

13/10/2019
28/10/2019
16
מודרך בעברית
מחיר לאדם בחדר זוגי: 4745  $
תוספת לחדר יחיד: 690  $
מדריך הטיול:  דורון הורוביץ
שימו לב:  שימו לב, נותרו מקומות אחרונים!
הערות:  הטיול מובטח

 • טיסות בינלאומיות
 • טיסות פנים כמפורט בתוכנית
 • מסי נמל ובטחון (נכון ליום פרסום המסלול)
 • אשרות כניסה לוייטנאם וקמבודיה ומס יציאה מקמבודיה
 • בתי מלון מדרגת תיירות טובה או הטובים בנמצא
 • אוטובוס תיירים ממוזג
 • ארוחות כמפורט בתכנית הטיול
 • שייט במגוון האתרים כמפורט בתוכנית
 • כניסה לכל האתרים כמפורט בתוכנית
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית באתרים
 • מדריך צילום ישראלי בכיר - דורון הורוביץ
 • תשר לנותני השרותים המקומיים
 • פגישת קבוצה לפני הנסיעה
 • הוצאות אשיות
 • בטוח בריאות ומטען - ניתן לרכוש במשרדינו
 • ארוחות נוספות אשר אינן כלולות
 • מחיר הטיול מותנה במינימום של 12 משתתפים
 • נדרשת אשרת כניסה לוייטנאם. אנו מסייעים בהכנת המסמכים הדרושים
 • לתשומת לבכם, יש צורך בלפחות 3 דפים ריקים בדרכון
 • חיסונים: יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • יש להביא בחשבון שלעיתים תהיה רמת בתי המלון בוייטנאם נמוכה יחסית לארצות המערב
 • כל שינוי במחיר הטיסות ומיסי הנמל יגרום לשינוי במחיר הנוסע
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • התשלום בשקלים לפי שער העברות המחאות גבוה ביום התשלום
טיסות בינלאומיות – דמי הביטול ייגבו על-פי דרישתה של חברת התעופה המפעילה

דמי ביטול עבור שירותי קרקע, יגבו במידה ולא ימצא מחליף, על פי הפירוט הבא:
 • החל ממועד ההרשמה לטיול ועד 61 ימי עבודה לפני תאריך היציאה – 100 $ למטייל
 • 60-30 ימי עבודה לפני תאריך היציאה – ייגבו 25% מעלות הטיול
 • 29-15 ימי עבודה לפני תאריך היציאה – ייגבו 50% מעלות הטיול
 • 14-8 ימי עבודה לפני תאריך היציאה – ייגבו 75% מעלות הטיול
 • 7 ימים לפני תאריך היציאה - יחויב הנוסע ב-100% מעלות הטיול

החל ממועד ההרשמה ועד תאריך היציאה לטיול, במידה ויבטל הנוסע את השתתפותו, יחויב בנוסף לדמי הביטול המצוינים מעלה בעלות ביטול טיסות (על פי דרישת חברת התעופה המפעילה), וכן יחויב בעלות אשרות כניסה במידת הנדרש.
ימי עבודה – ימים א'-ה', לא כולל ערבי חג וחגים.


מטיילים יקרים, נשמח לקבל פניות באמצעות הטופס או בטלפון 1-700-708-999

*שדות חובה