אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי
ארץ של ניגודים ויופי על-זמני -מהדיונות הגבוהות בעולם עד למעמקי הקניונים של אפריקה – זו היא נמיביה.
הרפובליקה המדברית, ארצם של שבטי הסאן (בושמנים), הינה מדינה צעירה יחסית, אך בעלת היסטוריה בת 35,000 שנים. מהדיונות הבלתי נשכחות, המדבר העתיק, ציורי הקירות והמאבק הקולוניאלי; נמיביה היא יעד מרתק ויוצא דופן לכל אלו אשר נפשם יוצאת אל העתיק, המסעיר והבלתי מוכר- לא בכדי היא נקראת על ידי הבושמנים "נשמת העולם"..
 

מה כל כך מיוחד בנו:

 • טיסות פנים ייעודיות במיוחד עבורינו אל הזמבזי ומהזמבזי אל ווינדהוק
 • קבוצות קטנות ואיכותיות, עד 14 מטיילים
 • ספארי בסירת מאקורו (Mokoro) על נהר הזמבזי
 • מפגש עם צ'יטות בעת האכלתן בחווה ייעודית להצלה ושימור
 • ביקור בחוף השלדים אשר לאורך האטלנטי
 • 3 מסלולי הליכה  קלילים, כולל מסלול לעבר שקיעה מרהיבה בגיימסבורג
 • ביקור בכפר שבט Habukushu
 • יומיים של ספארי יוצא דופן ברצועת קפריווי
 • ספארי בשמורת מהנגו (Mahangu) אשר בפארק הלאומי בוואבוואטה

יום 1 | תל אביב - ווינדהוק (Windhoek) - קלהארי (Kalahari Desert)

בשעת ערב נגיע לשדה התעופה בן גוריון ונטוס (דרך אדיס אבבה) אל ווינדהוק, בירת נמיביה. ביציאה מהשדה נפגוש את נהגי הספארי המנוסים ומיד נצא בנסיעה לעבר מדבר קלהארי - עניין פשוט למדי, שכן הוא מכסה את מרבית שטח המדינה.

מדבר הקלהארי (Kalahari Desert) מכסה את חלקה המזרחי של נמיביה ומשתרע אף במדינות השכנות – בוטסואנה ודרום אפריקה. מקור השם הוא במילה בשפה הטסוואנית "Kgala" שמשמעה "הצימאון הגדול".
בקלהארי אשר בנמיביה דיונות קטנות ואדומות ועשב זהוב. חלק זה של המדבר מקבל לעיתים כמויות נאות של מי גשמים ולכן, בעל נוף שונה מהמדבר לו היינו מצפים.
הקלהארי הוא גם מבצרם האחרון של אנשי הסאן (‏San‏), ‏הבושמנים, אשר אורח החיים המודרני תורם לגוויעתה האיטית של תרבותם העתיקה.

נגיע אל הלודג', נתארגן ונצא לפגוש ברדלסים (צ'יטות) בחווה מיוחדת אשר מצילה ומשקמת צ'יטות שאינן יכולות לשוב אל הטבע.

לינה, ארוחת ערב ובוקר ביום המחרת ב-Bagatelle Kalahari Game Lodge או דומה ברמתו

 

יום 2 | מדבר קלהארי (Kalahari Desert) – נמיב (Namib Desert)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור רגלי של כשעה וחצי במדבר יחד עם בני שבט הסאן לצפות בחי והצומח שבו ונתרשם מהאופן בו מצליחים אנשי הסאן לשרוד, למרות תנאי האקלים הקשים שבו.

אנשי הסאן או בושמנים (San or Basarwa) הינם שבט של לקטים-ציידים. הם נחשבים לאחת התרבויות העתיקות בעולם (אם לא העתיקה שבהן) ומתוארכים כמאה אלף שנה אחורנית. ציורי קיר אשר נעשו על ידי אנשי הסאן, הינם בין האטרקציות החשובות והמעניינות ביותר בנמיביה.
במהלך 2000 השנים האחרונות, נדחקו אנשי הסאן על ידי שבטי הבאנטו (Bantu) ושניהם נדחקו על ידי האדם הלבן במהלך המאה ה-18, אשר ביקשו לעצמם את אזורי המרעה העשירים יותר.
השבט ידוע בעיקר בשפתו המעניינת, הקרויה בפינו, "שפת הקליק".

בכפר עצמו נראה איך אוספים מים (בביצי יען), ואיך להכין מלכודות; נלמד באילו צמחים משתמשים כצמחי מרפא ואיך להכין תכשיטים.
נחזור לארוחת צהריים בלודג' ולאחריה נתחיל את נסיעתנו לעבר מדבר נמיב.

לינה, ארוחת ערב ובוקר ביום המחרת ב-Desert Hills Lodge או דומה ברמתו

ימים 3 | ססריאם (Sesriem) - סוסוסוולי (Sossusvlei) - דדוולי (Deadvlei)

היום נגיע אל עיירת ססריאם במדבר נמיב, המדבר העתיק בעולם. ססריאם הנה עיירה קטנה ובה 'שער ססריאם', דרכו נכנסים אל הפארק הלאומי נמיב-נאוקלופט.

הפארק הלאומי נמיב נאוקלופט (Namib-Naukluft National Park) היא שמורת הספארי הגדולה ביותר ביבשת אפריקה (כגודלה של שוויץ) והרביעית בגודלה בעולם.
השמורה כוללת את רכס הרי נאוקלופט ומדבר נמיב, הנחשב למדבר העתיק בעולם וידוע בדיונות שבו, שהנן מהגבוהות בעולם (עד כ-300 מטרים).
משמעות השם "נמיב" בשפת הנאמה הינה "מרחבים פתוחים". שמה של נמיביה ניתן לה בזכות מדבר נמיב.

נבקר בכמה מהאטרקציות של הפארק הלאומי נמיב: קניון ססריאם (Sesriem canyon), סוסוולי (Sossusvlei) ודדוולי (Deadvlei).

קניון ססריאם (Sesriem) הינו ערוץ אשר נחצב על ידי נהר הטסוקאב (Tsauchab) לפני מליוני שנים. אורכו כקילומטר ורוחבו משתנה ונע בין ‏מטר אחד לשלושה מטרים והוא משתטח ככל שמתקרבים אל סוסוולי; עומקו כ-30 מטרים והוא זה שנתן למקום את ‏שמו (‏Ses‎‏ - 6, ‏riem ‎‏– רצועות). היה צורך באורכן של 6 רצועות על מנת להוריד מטה דלי ולמלאו במי ‏הבריכות אשר בתחתית הקניון.‏

סוסוסוולי, על דיונותיה האלמותיות, ממוקמת כ-60 ק"מ משער ססריאם. נעבור בדיונה 45, הממוקמת 45 קילומטרים משער ססריאם ונחשבת לדיונה המצולמת ביותר בעולם. נמשיך אל דיונת 'ביג דדי' (Big daddy dune), הגבוהה ביותר באזור סוסווולי ומתנשאת לגובה 325 מטרים.

לא נפספס את דדוולי - משטח החימר הזה היה בעבר אואזיס יפהפה, עשיר בעצי שיטה אשר שגשגו תודות לנהר, עד אשר זה החליט לשנות את כיוונו ולהשאיר את השטח שומם וצחיח ומכאן שמה - הביצה המתה (Dead marsh).
האקלים כאן נעשה כה יבש, עד כי העצים כלל לא הספיקו להרקיב, אלא סוננו מכל לחות ונותרו במצבם הבלתי משתנה עד היום. 900 שנה עברו והם נותרו כניצבים המנקדים את פני השטח ומוקפים בדיונות האדמדמות-וורדרדות של מדבר הנמיב.

לינה, ארוחת ערב ובוקר ביום המחרת ב-Desert Hills Lodge או דומה ברמתו

 

יום 4 | סוסוסוולי - גיימבסרג (Gamsberg)

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לעבר גיימסבורג. "מעבר גיימסבורג" (The Gamsberg Pass), מתנשא לגובה 2.347 מטרים מעל הים וממוקם במרכז נמיביה; בזכות הנוף, נקראת הדרך גם "דרך הגן" וההר "הר השולחן" (Table Mountain). בדרכנו ללודג', נעבור גם בחוג הגדי.

"חוג הגדי" (The tropic of the Capricorn), הוא אחד מחמשת קווי הרוחב העיקריים המחלקים את כדור הארץ; דרומית לקו זה האקלים ממוזג ואילו צפונית אליו האקלים טרופי יותר, כך שזו הנקודה הדרומית ביותר בו יכולה השמש לזרוח בדיוק מעלינו; נקודה הנקראת זנית (Zenith).
החוג המקביל לחוג הגדי, ומצוי בחצי הכדור הצפוני הוא חוג הסרטן (The tropic of the Cancer).

נגיע ללודג' ולאחר שנתאקלם בו נצא למסלול הליכה כבן חצי שעה בקורונה, אשר בסופו נוכל להביט על הנוף המרהיב בעת השקיעה הנמיבית.

לינה, ארוחת ערב ובוקר ביום המחרת ב-Corona Guestfarm או דומה ברמתו.

 

ימים 6-5|סוואקופמאנד (Swakopmund) & וולביס ביי (Walvis bay)

העיר בעלת הסגנון הקולוניאלי, ממוקמת לחופו של האוקינוס האטלנטי ומהווה את יעד הנופש הפופולרי ביותר של נמיביה.

סוואקופמואנד (Swakopmund) הינה עיר נופש יפהפיה אשר נוסדה בשנת 1892. את שמה קיבלה מהנהר החוצה את מערב נמיביה (נהר ה'סאווקופ') וחובר אל הים בקצה העיר, ועל כן, 'סוואקופמונד - 'פיו של נהר הסוואקופ'.

נסייר בעיר היפה ובשווקים, נראה אתרים דמויי הירח בהם נוכל למצוא את צמחי הוולויטשיה המופלאים.

וולויטשיה מירביליס (Welwitschia Mirabilis) גדלה באופן מבודד במדבר נמיב ברצועה לאורך נהר קויסב (Kuiseb River) המגיע עד אנגולה השכנה. צמיחתם איטית וישנם פרטים המוערכים כבני 2000(!) שנה. הם אינם נדירים או בסכנת הכחדה, אך הם מוגנים בחוק.
בעבר נהוג היה לאכול את הצמח, נאמר כי הוא טעים מאד, נא או אפוי, מכאן קיבל את שמו על ידי בני ההרורו, אשר בשפתם שמו אונייאנגה' ומשמעו – "בצל המדבר".

לא נפספס את מפרץ וולביס, שם נצא לשייט מפנק בחיפוש אחר כלבי ים ודולפינים. הלגונה מאכלסת כ-50 מני ציפורי ים, כולל פלמינגו, שקנאים, קורמורן ועוד. 80% מהפלמינגו של אפריקה עוצרים כאן כדי לאכול, וכשזה קורה ניתן לראותם כאן בקבוצות של אלפים עד מאות אלפים.

לינה, ארוחת ערב ובוקר ביום המחרת ב-Desert Breeze או דומה ברמתו.

 

יום 7 | סוואקופמאונד - חוף השלדים (Skeleton Coast)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לדרך - לפנינו כ-360 קילומטר, של נסיעה לאורך החוף, לעבר הפארק הלאומי חוף השלדים, חופה הצפון מערבי של נמיביה.
החוף קבל את שמו מפאת שלדי הספינות ושלדי הלוויתנים הממלאים את החוף ופזורים לאורכו.

לינה, ארוחת ערב ובוקר ביום המחרת ב-Terrace Bay Resort או דומה ברמתו

 

יום 8 | חוף השלדים - טוויפלפונטיין (Twyfelfontein)

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לעבר הטוויפלפונטיין. לאחר שנתמקם בלודג' נצא לנסיעה בנהר אבה האב (Aba-Huab) היבש, נתפעל מהצמחייה העשירה ונקווה לפגוש פילי מדבר הנוהגים לפקוד את האזור בחודשים מרץ עד אוקטובר.

טוויפלפונטיין (Twyfelfontein) אשר בדאמאראלאנד, הינו אתר עתיק, הידוע בעבור הפטרגוליפים (תחריטים בסלע) שבו. האזור מאוכלס זה 6000 שנה (מאז עידן האבן), תחילה על ידי ציידים לקטים ומאוחר יותר על ידי אנשי החואי-חואי (Khoikhoi). שתי הקבוצות נהגו לבצע טקסיי שאמאניזם, במהלכם נוצרו חריטות הקיר המפורסמת (למעלה מ-2500 חריטות וציורים). האתר הוכרז, כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו בשנת 2007.
שמו העתיק של המקום הינו Ui- Ais, אשר ניתן לתרגם ל"המעיין התמידי" או ל"בור המים המקפץ". אנשי המערב אשר ניסו להגיע אליו מצאו זאת בלתי אפשרי, ולאחר מספר כשלונות ניתן למקום שמו הנוכחי טוויפלפונטיין, אשר משמעותו - 'המעיין הבלתי ידוע'.

לינה, ארוחת ערב ובוקר ביום המחרת ב-Twyfelontein Country Lodge או דומה ברמתו.

 

ימים 9-10| טוויפלפונטיין - הפארק הלאומי אטושה (Etosha National Park)

בבוקר נבקר באתר המורשת העולמית של טוויפלפונטיין ולאחר מכן נמשיך למוזיאון הדאמארה (Damara living museum), נכיר את את המסורת ודרך החיים של אנשי דאמארלנד: הנפחות המקומית (כלים וכלי נשק), עיבוד עור וייצור בגדים מסורתיים, אומנות, תכשיטים, שירה ומשחקים מסורתיים ועוד.
מכאן נמשיך לעבר הפארק הלאומי אטושה. אם הזמן יאפשר זאת, נצא לספארי ראשון בפארק.

הפארק הלאומי אטושה (Etosha National Park) הינו אחד הפארקים הנגישים ביותר לספארי ברחבי אפריקה והוא המזוהה ביותר עם נמיביה. גודלו של הפארק עולה על גודלה של מדינת ישראל וכשליש ממנו הינו זכר לאגם שיבש וקרקעיתו מעותרת בגבישי מלח. הפארק מהווה מקלט עבור חיות הבר של נמיביה - זברות ודלגנים (Springbok) מפוזרים להם לארוך האופק האינסופי וביניהם מלחות קטנות יותר. בעלי החיים נמשכים אל בורות המים אשר בשולי המלחה (המתמלאים ממעיינות תת קרקעיים ומי גשמים) וכך אפשר לראות סביבם קרנפים שחורים, אריות, פילים, נמרים, מגוון אנטילופות, ברדלסים ואף יותר מ-340 מני ציפורים.

לינה ביום 9 ב-Etosha Safari Camp או דומה ברמתו.

לינה ביום 10 ב-Mokuti Etosha Lodge או דומה ברמתו.

 

ימים 11-12| אטושה - אזור הזמבזי (Zambezi region)

לאחר ארוחת הבוקר, נצא בטיסה מעל נופים מרהיבים אל רצועת הזמבזי. נפגוש את המדריכים המקומיים וניסע להתמקם בלודג' בו נלון ביומיים הקרובים.

רצועת הזמבזי (Zambezi) היא אזור טרופי עם טמפרטורה גבוהה וגשם רב השוטף את האזור בין החודשים דצמבר עד מרץ (העונה הגשומה). זהו האזור הרטוב ביותר בנמיביה. פני השטח של הרצועה הם בעיקר ביצה, פֶּשֶׁט וקרקע מיוערת.
האזור ידוע לעיתים גם כ"רצועת האוקוונגו", ואת שמו הנוכחי קיבל בשנת 2013; קודם לכן היה ידוע בעיקר תחת השם "רצועת קפריווי" (Caprivi strip) על שם הנגיד- גנרל גאורג ליאו וון קפריוי, אשר עמד בראש גרמניה לאחר ביסמארק וניהל את המשא ומתן על האזור עם בריטניה בשנת 1980. טרם הכיבוש הקולוניאלי הבריטי, האזור היה ידוע בשם "איטנג" (Itenge).

נצא לספארי בסירת מאקורו מסורתית, בה משתמשים על מנת לנווט במי הדלתא בבוטסואנה השכנה ובזמבזי.
ביום המחרת נצא לספארי ייחודי בשמורת מהונגו (Mahangu game reserve) שהיא חלק מוגן מתוך הפארק הלאומי בוואבוואטה (Bwabwata National Park). השמורה ממוקמת על הגבול עם בוטסואנה, באזור פשט ההצפה (floodplains) של האוקוואנגו (Okavango).

לינה (2 לילות), ארוחת ערב ובוקר ביום המחרת ב-Shametu River Lodge או דומה ברמתו.

יום 13 | טיסה חזרה לתל-אביב

לאחר ארוחת הבוקר ניפרד מנמיבה בטיסת פנים לעבר נמל התעופה הבינלאומי בווינדהוק, לקראת הטיסה חזרה ארצה.

 

יום 14 | נחיתה בתל-אביב

בקרוב נפרסם תאריך חדש
-
13
מודרך בעברית
מחיר לאדם בחדר זוגי: 7955  $
תוספת לחדר יחיד: 450  $
מדריך הטיול:  יעודכן בקרוב

 • טיסות בינלאומיות סדירות של חברת "אתיופיאן איירליינס"
 • טיסות פנים ייעודיות במיוחד עבורינו בנמיביה: אל הזמבזי ומהזמבזי אל ווינדהוק
 • מדריך ישראלי מיומן מצוות "עולם אחר"
 • מפגש הכנה בת"א במשרדי ״עולם אחר״ כ-10 ימים לפני היציאה לטיול
 • אשרת כניסה לנמיביה, מונפקת לפני הנסיעה
 • נהגים/מדריכים דוברי אנגלית ובעלי ניסיון רב
 • כניסה לכל האתרים המפורטים במסלול
 • שייט וספארי על נהר הזמבזי
 • ביקור בחוות צ'יטות
 • לינה בלודג'ים מן השורה הראשונה בנמיביה, באזורים בהם נטייל
 • אירוח על בסיס כלכלה מלאה
 • מים במהלך ימי הסיור
 • סיורים בשמורות ללא הגבלת ק"מ
 • רכב שטח- 4x4 בשמורות
 • מיסי נמל ובטחון
 • תיק נוסעים מקיף הכולל מידע רב וחולצת "עולם אחר"
 • ביטוח בריאות ומטען
 • הוצאות אישיות
 • טיפים לנותני השירות המקומיים

 • הקבוצה מודרכת בעברית 8 עד 14 משתתפים בלבד
 • ייתכנו שינויים בהסדרי הלינה התאם לזמינות הלודג'ים/המלונות
 • חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר לנוסע
 • התשלום בשקלים/מט"ח, לפי שער הדולר המחאות והעברות- מכירה ביום התשלום
 • התשלום יבוצע לפני מועד היציאה
 • יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים ותוקף של חצי שנה לפחות
דמי ביטול עבור טיסות - דמי הביטול ייגבו על-פי דרישתה של חברת התעופה המפעילה.

דמי ביטול עבור שירותי קרקע – ייגבו לפי תקנון חברת עולם אחר על פי הפירוט:

 • ממועד ההרשמה ועד 60 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול – ייגבו דמי טיפול על-סך 100 $ למטייל
 • 45-59 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 15% מעלות שרותי הקרקע
 • 30-44 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 25% מעלות שרותי הקרקע
 • 15-29 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 50% מעלות שרותי הקרקע
 • 14-8 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 75% מעלות שרותי הקרקע
 • 7 ימי עבודה לפני תאריך היציאה - ייגבו דמי ביטול בגובה 100% מעלות הטיול
מטיילים יקרים, נשמח לקבל פניות באמצעות הטופס או בטלפון 1-700-708-999

*שדות חובה