אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי
מדגסקר עם ״עולם אחר״
הרושם החזק ביותר שנותר אצל המטיילים במדגסקר, בעיקר כאלה שכבר טיילו במקומות רבים בעולם, הוא שמדובר במקום שונה מהרגיל, אחר ומיוחד! נדמה שהאבולוציה "בחרה" את מדגסקר כשדה הניסויים שלה ועבדה שם שעות נוספות. העבודה המאומצת לא הייתה לשווא והניבה תוצאה יוצאת דופן: למעלה מ-80% ממיני החי והצומח באי, התפתחו ומתקיימים רק כאן (אנדמיים). עושר המינים בלתי נתפס: 14,000 מיני צמחים שונים בהם כ-1,000 מיני סחלבים ש-90% מהם צומחים רק במדגסקר. למעלה מ-100 מיני למורים (קופיפים שחיים רק במדגסקר) מתרוצצים בכל פיסת טבע באי, קופצים בלוליינות מדהימה מעץ לעץ, להנאתם הרבה של הצופים בהם. למגוון מיני החי והצומח באי אין אח ורע, די אם נציין שמספר המינים הידועים באי מגיע ל-250,000 ומינים חדשים ממשיכים להתגלות ללא הפסקה.

לא פחות מלהיבים הם תושבי האי ותרבותם. גל המתיישבים הראשון הגיע לאי לפני כ-2,000 שנים מאזור מלזיה ואינדונזיה. מאוחר יותר הגיעו למדגסקר מתיישבים מיבשת אפריקה. המפגש בין התרבויות השונות יצר תרבות חדשה ומרתקת. משולבים בה מנהגים וטקסים מיוחדים, אמונות שבאות לידי ביטוי בהתנהגות היומיומית, צבעונית שמשמחת את העין ומאור פנים שמשמח את הלב. המפגש הבלתי אמצעי עם תושבי האי הלבביים הוא חלק חשוב במהלך הטיול. זהו ללא ספק טיול המיועד לאוהבי אדם וטבע.

*התשתיות במדגסקר אינן מפותחות ולכן חלק מהנסיעות אורכות זמן רב ואינן נוחות. במקומות בהן ניתן, בחרנו לשלב טיסות פנימיות לטובת הנוחות וכדי להספיק ולבקר בכמה שיותר אתרים.
**הטיול במדגסקר מורכב מתחומי ידע רבים. כדי לספק תמונה מקיפה של מדגסקר, תתקיים במרבית הערבים הרצאת עומק בנושא או תופעה אותם פגשנו במהלך הטיול.

יום 1 | תל אביב - אדיס אבבה - אנטננריבו (Antananarivo) - טמטבה (Tamtave)

לפנות בוקר נמריא מנמל התעופה בן גוריון ונטוס (דרך אדיס אבבה) אל בירת מדגסקר אנטננריבו (Antananarivo), אליה נגיע בצהריים. משם נמשיך בטיסת פנים ראשונה אל טמטבה (Tamtave). עם הגעתנו נאסף על ידי האוטובוס שלנו ונמשיך אל המלון לארוחת ערב ולינה.
לינה וארוחת ערב במלון Calypso או דומה ברמתו

 

יום 2 | טמטבה (Tamtave) - פאלמריום (Palmarium)

הבוקר נצא מנמל טמטבה ונחצה את תעלת פנגאלנס (Pangalaes). בדרכנו נחצה את האגמים נוסיב (Nosive), סארופקינה (Saropakina), ואמפיטאדבה (Ampitabe), לפני שנגיע אל אנקנוני נופי, השמורה הפרטית בה נלון. 

שמורת אנקניני נופי היא שמורה פרטית ובה קובצו מינים רבים של למורים ויש בה עושר רב של חי וצומח. לקראת חשכה נצא בשייט אל האי הסמוך כדי לפגוש ולצפות בהתנהגותו הייחודית של הלמור הנדיר והמוזר ביותר בעולם – האיי איי (aye-aye ). האיי איי פעיל בלילה וניזון, בין היתר, מחרקים החיים בתוך גזעי עצים. לאיי איי אצבע ארוכה במיוחד אותה הוא מחדיר לחורים קטנים אותם הוא יוצר בגזעים, ובעזרתה הוא שולה זחלים.

לאחר התצפית נשוב אל הלודג' לארוחת ערב ולינה.
לינה וארוחת ערב במלון Palmarium או דומה ברמתו

 

יום 3 | שמורת אנקניני נופי ( Ankanin'ny Nofy)

היום יוקדש לסיורים בשמורת פלמריום, הידועה יותר בכינויה אנקנוני ניפי ("קן החלומות"), אליה ניתן להגיע בסירה בלבד. נצא לסיור רגלי ראשון בשמורה לאור יום - נחצה מטעי וניל וקינמון, נפגוש מגוון נהדר של בעלי חיים אדנמיים לאי: כעשרה סוגים של לאמורים, מינים שונים ומשונים של זיקיות, נחשים, צבים ועוד ועוד. הצמחייה אף היא מיוחדת במינה וכוללת סחלבים, עצי הָבְנֶה (אבוני), מהגוני, דקלים ומגוון מפעים של צמחייה נדירה. בסוף הסיורים נחזור למלון בו אנו לנים.
לינה וארוחת ערב במלון Palmarium או דומה ברמתו

 

יום 4 | שמורת אנקניני נופי (Ankanin’ny Nofy) - הכפר אנדסיבה (Andasibe)

נצא בסירה דרך תעלות פנגלאנס אל נהר המנמבאטו (Manambato), בין הלאגונות לאוקיינוס. כפרים רבים פזורים לאורך הדרך, נעצור בכפר הציורי מנמבוטו לסיור קצר שבסיומו נמשיך בנסיעה אל אנדסיבה.
ממש מחוץ לכפר אנדסיבה שוכן לו אי הלאמורים. זהו פרוייקט של Vakona forest Lodge. הלודג', מוקף ביער גשם, מספק מקלט ללמורים אשר היו בשבי וניצלו. הלאמורים, שהורגלו לנוכחותם של בני אדם, לא יכלו להתאקלם לגמרי בסביבתם הטבעית ומצאו מקלט כאן על האי הקטן. לא ניכר כי נוכחות המבקרים  מטרידה אותם, שכן הם מורגלים בבני אדם וממשיכים ביומם כרגיל; עם קצת מזל, אולי אחד מהם גם ישב לך על הראש. המקלט מאכלס 4 סוגי לאמורים שונים: Bamboo lemur, Black & White ruffed lemur, Brown lemur & Diademed sifaka.
לינה וארוחת ערב ב-Vakona Lodge או דומה ברמתו

 

יום 5 | הכפר אנדסיבה (Andasibe) - אנטננריבו (Antananrivo)

לאחר ארוחת הבוקר  נצא לסיור בן שעתיים-שלוש באזור המוגן של שמורת אנדסיב. מרבית האזור מכוסה יער גשם ומינים אנדמיים ונדירים רבים ניתן למצוא כאן, כולל מספר מיני למורים, ביניהם האינדרי אינדירי, הלמור הגדול ביותר. נעלה על האוטובוס שממתין לנו וניסע לעבר עיר הבירה, אליה נגיע לקראת ערב. באם הזמן יאפשר, נעצור בדרך לביקור בחוות פרפרים המפורסמת בעשרות סוגים של פרפרים צבעוניים האופיינים לאי.
לינה וארוחת ערב במלון Bois vert hotel או דומה ברמתו

 

יום 6 | אנטננריבו (Antananrivo) - פורט דופין (Fort Dauphin) - שמורת ברנטי (Berenty)

מוקדם בבוקר נצא אל שדה התעופה לטיסה פנימית שתיקח אותנו לפורט דופין (Fort dauphin) - בירתם של בני שבט אנוסי (Anosy), עיר נמל שנבנתה בראשית ההתיישבות הצרפתית במדגסקר. הרכב שימתין לנו בשדה יסיע אותנו בדרך משובשת אך מעניינת אל שמורת ברנטי (Berenty). בדרך נחצה את נחלות שבט אנטנדרוי (Antendroy) אשר משובצות באנדרטאות קבורה בולטות לזכר האבות הקדומים. ככל שנתקדם דרומה, תשתנה הצמחייה עד שתהפוך כולה לצמחיית "יער קוצני" – יער הקיים אך ורק בדרום מדגסקר.

צורת היער משונה וקוצנית עם ענפים דמויי זרועות תמנון והיא תפאורה הולמת לאזור היוצא דופן הזה. פה ושם משובצים בו עצי באובב שמעצימים עוד יותר את יופיו של היער.

בצהריים נגיע ללודג' בברנטי ולאחר ארוחת הצהריים נצא להיכרות ראשונה עם היער הקוצני ובעלי החיים השוכנים בו. לפנות ערב נצא לסיור נוסף כדי לצפות בפעילות הערב ביער ונפגוש בעלי חיים פעילי לילה כגון שעיר מלגשי, תחמס, למור עכברי אפור (ששוקל כ-30 גרם בלבד), למור לבן רגל ועוד. בתום הסיור הלילי נחזור ללודג' לארוחת ערב ולינה.
לינה וארוחת ערב ב-Berenti Lodge או דומה ברמתו


יום 7 | ברנטי (Berenty) - הפארק הלאומי אנדוההלה (Andohahela National Park)

הבוקר נצא לאחד הפארקים היפים ביותר שיש למדגסקר להציע, הפארק הלאומי אנדוההלה (Andohahela). לפנינו נסיעה קצת ארוכה, אך ללא ספק שווה את המאמץ. הפארק חולש על כ-760 קמ"ר של רכס הרי אנוסי (Anosy) העשירים ביערות גשם, והינו אזור מוגן משנת 1939 ואף הוכרז כאתר מורשת עולמית בשנת 2007. לפנינו הליכה קלה של כ-4 שעות, במהלכן נתחקה אחר העושר אשר יש לשמורה להציע, שכן היא עתירה בחיים; כ-15 מיני לאמורים תועדו כאן, ביניהם ה-Ring tailed  וה-Verreaucx. יש כאן גם צבים, נחשים, מינים רבים של זוחלים, יותר מ-100 מיני ציפורים וכ-50 מיני אמפיביים.
לינה וארוחת ערב ב-Berenti Lodge או דומה ברמתו

 

יום 8 | תצפית בוקר בציפורים, המופע של ה"סיפאקה הרוקדת" וחזרה לפורט דופין

מוקדם בבוקר נצא לצפות בציפורים. באזור ברנטי מינים רבים של ציפורים אנדמיות לאזור הדרומי של מדגסקר והן פעילות בשעות המוקדמות של הבוקר. בנוסף, נשתדל לאתר להקות של למורי סיפאקה. למורים אלה, מבלים את מרבית זמנם על עצים ובהזדמנויות המעטות בהן הם יורדים אל הקרקע, תנועתם דומה למופע ריקודים סוער. היום עוד נספיק לבקר במוזיאון בכפר אנטונדורי (Anandory village). במוזיאון נוכל ללמוד על המסורות, התרבות, התעשייה, הכלים, המוזיקה וחיי היום-יום במדגסקר. אחר הצהריים נתחיל בנסיעה חזרה אל פורט דופין. נגיע אל המלון לפנות ערב לארוחת ערב ולינה.
לינה וארוחת ערב ב-Croix Du Sud או דומה ברמתו


יום 9 | פורט דופין (Fort Dauphin) - אנטננריבו (Antananarivo)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לשדה התעופה בדרכנו חזרה לאנטננריבו. משדה התעופה נסע למלון שלנו בבירה. אחר הצהריים נסייר בין הרחובות, הפאסז'ים ופינות החמד של אנטננירבו.
אנטננריבו, בירת מדגסקר, קבלה את שמה במאה ה-16 ופירושה ממלגשית (השפה הרשמית במדגסקר) הוא "עירם של ה-1000", קרי, עירם של אלף הלוחמים, אשר הגנו על העיר, בעת כהונתו של המלך הנערץ, אנדריאן (Andrianjaka). היום זוהי עיר צפופה וצבעונית, המונה למעל מ-2.5 מיליון תושבים.
נצא לסיור מודרך בעיר העתיקה ומסביב לארמון המלכה.
לינה וארוחת ערב ב-Bois vert hotel או דומה ברמתו


יום 10 | אנטננריבו (Antananarivo) - דייגו סוארז (Diego Suarez) - הפארק הלאומי "הר הענבר" (Montagne D'Ambre)

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת נצא לשדה התעופה לטיסה פנימית אל דיאגו סוארז (Diego Suarez), בקצה הצפוני של מדגסקר. עם הנחיתה, ניסע אל הפארק הלאומי מונטאן ד'אמבר - "הר הענבר" (Montagne D'Ambre), יער גשם טרופי הממוקם בלב אזור וולקני. בפארק שבעה מיני למורים בהם למור הכתר הנדיר. יש בפארק נחלים זורמים, מפלים וביניהם שבילי טיולים. בפארק צמחייה האופיינית ליערות הגשם של צפון מדגסקר, סחלבים רבים ומינים רבים של בעלי חיים. בתום הטיול בפארק ניסע אל המלון לארוחת ערב ולינה.
לינה וארוחת ערב ב-Nature Lodge או דומה ברמתו


ימים 11-12 | הר הענבר - שמורת אנקאראנה (Ankarana)

לאחר ארוחת בוקר מוקדמת מאוד ניסע בדרך נופית יפה אל שמורת אנקאראנה (Ankarana).

אנקאראנה היא שמורה מיוחדת בה ניתן לראות תופעת טבע יוצאת דופן ביופיה המיוחדת למדגסקר – "צינגי". השטח כולו מכוסה בנציבי אבן משוננים ומחודדים, חלקם בצבע וורוד וחלקם בצבע אפור. נציבי הסלע המיוחדים הללו עוצבו בכוח גשמי המונסון העזים. מתחת לפני השטח מערות קארסטיות רבות ונהרות תת קרקעיים. הצמחייה בשמורה היא טרופית וכוללת עצי באובב רבים. השטח כולו נחשב קדוש בעיני בני שבט אנטקאראנה (Antakarana) ושימש עבורם כמקלט בזמן המלחמה בין השבטים.

זהו יום של טיול בנופים יוצאי דופן. עם ערב נגיע למלון לארוחת ערב ולינה.
לינה וארוחת ערב ב-Ankarana Lodge או דומה ברמתו


ימים 13-14 | אנקאראנה (Ankarana) - האי נוסי בה (Nosy be)

לאחר ארוחת הבוקר נשלים את סיורנו באנקאראנה וניסע אל אנקיפי (Ankify) ממנה ניקח את הסירה שתיקח אותנו אל ה"אי הגדול" – נוסי בה (Nosy Be). זהו אי יפה המשמש אתר נופש פופולארי והוא ידוע בין היתר בזכות תעשיית השמנים הארומטיים המשגשגת בו ובהם שמן ילנג-ילנג הריחני. זוהי הפוגה נפלאה לאחר ימי טיול עמוסים.

במהלך שהותינו באי, נבקר אף באיים הסמוכים - טנינקלי & קומבה (Tanin'kely Island & Komba Island). נוסי כאמור, הינו ה"אי הגדול", האי טנקילי, העשיר בחיים ימיים וידוע בעיקר כ -"האי הקטן" (כה קטן, עד שלא ניתן לגור בו) ונוסי קומבה – "אי הלאמורים", בו נפגוש, מעבר לפלורה ופאונה אופייניים, אף את נשות הסאקאלבה.

אנשי הסקאלבה הינם הקבוצה האתנית הדומיננטית ביותר באי ומהווים את מרבית סוחרי האי.

בתום הסיורים נחזור למלון לארוחת ערב ולינה.
לינה וארוחת ערב ב-Vanila Hotel & Spa או דומה ברמתו (2 לילות)


יום 15 | נוסי בה (Nosy Be) – תל-אביב

לאחר ארוחת הבוקר נצא  לסיור בעיר. בהתאם לשעת הטיסה, ניסע אל נמל התעופה לטיסתנו חזרה ארצה.

 

יום 16 | נחיתה בתל-אביב

 

ד״ר רוני רדו מספר על מדגסקר - האי הקסום

13/08/2020
28/08/2020
19
מודרך בעברית
מחיר לאדם בחדר זוגי: 6072  €
תוספת לחדר יחיד: 652  €
מדריך הטיול:  ד"ר דני אפיק

03/09/2020
18/09/2020
16
מודרך בעברית
מחיר לאדם בחדר זוגי: 5715  €
תוספת לחדר יחיד: 652  €
מדריך הטיול:  ד"ר רוני רדו

 • טיסות בינלאומיות עם חברת אתיופיאן איירליינס
 • 4 טיסות פנים במדגסקר
 • מפגש קבוצה בת"א בהנחיית מדריכי הטיול לפני היציאה
 • מדריך מיומן מצוות "עולם אחר".
 • כל הנסיעות הדרושות
 • כניסה לכל האתרים המפורטים במסלול
 • מיסי נמל וביטחון
 • מים מינלרים ברכב במהלך כל הטיול
 • לודג'ים הטובים בנמצא (שימו לב, התיירות במדגסקר בראשית דרכה, רמת המלונות אינה גבוהה)
 • כלכלה מלאה במדגסקר
 • מדריך מקומי דובר אנגלית
 • טיפים לנותני השירות המקומיים

 • ביטוח בריאות ומטען
 • הוצאות אישיות
 • שתיה נוספת
 • אשרת כניסה המונפקת במקום - כ-35 יורו

 • ייתכנו שינויים בהסדרי הלינה התאם לזמינות הלודג'ים / המלונות
 • הקבוצה מונה 10 מטיילים לפחות 
 • חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר לנוסע
 • התשלום בשקלים לפי שער האירו המחאות והעברות- מכירה ביום התשלום
 • התשלום יבוצע לפני מועד היציאה
 • לתשומת לבכם! יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים לפחות ותוקף של חצי שנה
 • "עולם אחר" לא תישא באחריות כלשהי בגין נזקים שעלולים להיגרם במהלך הטיול. באחריות המטייל לדאוג לביטוח רפואי ו/או ביטוח רכוש מתאים אחר לשביעות רצונו, אם ברצונו בכךדמי ביטול עבור טיסות - דמי הביטול ייגבו על-פי דרישתה של חברת התעופה המפעילה.

דמי ביטול עבור שירותי קרקע – ייגבו לפי תקנון חברת עולם אחר על פי הפירוט:

 • ממועד ההרשמה ועד 60 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול – ייגבו דמי טיפול על-סך 100 $ למטייל
 • 45-59 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 15% מעלות שרותי הקרקע
 • 30-44 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 25% מעלות שרותי הקרקע
 • 15-29 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 50% מעלות שרותי הקרקע
 • 14-8 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 75% מעלות שרותי הקרקע
 • 7 ימי עבודה לפני תאריך היציאה - ייגבו דמי ביטול בגובה 100% מעלות הטיול
מטיילים יקרים, נשמח לקבל פניות באמצעות הטופס או בטלפון 1-700-708-999

*שדות חובה