אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי
״דרום אפריקה - המיטב״ הינו מסלול מקיף וייחודי לדרום אפריקה: ארצות רבות בתוך ארץ אחת – ארץ הקשת בענן.
המסלול מתחיל בקייפטאון היפה בערים כולל את הר השולחן שזכה להיות אחד משבעת פלאי הטבע החדשים  של יונסקו, כף התקווה הטובה והשכונות השונות המפוזרות לאורך החופים הפראיים בחצי האי – הפנינסולה. המסלול ממשיך דרך מחוזות היין והגסטרונומיה עטורי הפרסים, לאורך חופים קסומים ודרך מעברי הרים גבוהים, צוקים ולגונות, עיירות קטנות לחופי שני האוקיינוסים ההודי והאטלנטי ואוכלוסיה מגוונת המורכבת משבטי ילידים אפריקאים, צאצאי המתיישבים מאירופה ועבדים מאסיה.
בוטסוואנה, השוכנת מדרום לקו המשווה, בדרומה של אפריקה; היא יעד מסעיר ושונה מיתר הטיולים אל היבשת השחורה. אנו יוצאים טיול ספארי חוויתי, הכי קרוב לטבע ולינה במחנות אוהלים בלב השמורות. זו חוויה לכל למי שמחפש לקחת את הספארי הכי רחוק שאפשר...
את הטיול נסיים במלון מפנק במפלי ויקטוריה המרשימים.

ימים 0-1 | תל אביב - קייפטאון (Cape Town)

נצא בטיסה סדירה מתל אביב דרך אדיס אבבה ישירות לקייפטאון, מהערים היפות בעולם. אין מה שמסמל את העיר הזו כמו הר השולחן (Table Mountain) המתנשא מעליה ומשקיף על המפרץ הרחב שלצידו היא שוכנת. לאחר הנחיתה יחכה לנו נהג-מדריך מקומי שיקח אותנו אל המלון בו נלון. אחרי התארגנות מהירה נצא לסיור הכרות ראשוני עם העיר. נתחיל במוזאון והתאטרון של דרום אפריקה.

המוזאון של דרום אפריקה מארח למעלה מחצי מליון מוצגים הנעים ממאובנים בני כ-700 מיליון שנה, כלי אבן בני כ-120,000 שנה ועד חולצות טריקו שהודפסו ממש עכשיו.
המוזאון נוסד בשנה 1825 ובשנת 1897 עבר למקומו הנוכחי. מדי שנה מתארחים בין כתליו מאות אלפי אנשים במטרה ללמוד ולהכיר טוב יותר את היבשת והטבע בעבר ובהווה כמו גם את האנשים שחיו אז וחיים בה היום.

בתום הסיור ובמידה ומזג האוויר יאפשר זאת, נעלה באמצעות רכבל אל הר השולחן לסיור שקיעה ותצפית מרהיבה על העיר.

הר השולחן (Table Mountain) הינו אחד ההרים המפורסמים בעולם ואחד משבעת פלאי הטבע החדשים. זהו הר שטוח ענק המתנשא מתוך לב ליבה של העיר לגובה רב, ומהווה נקודת ציון בולטת בקייפטאון. ההר משקיף על כל העיר ומכל נקודה בסביבת קיפטאון ניתן להבחין בו. רמתו הינה כ-3 ק"מ מצד לצד ההר הינו חלק מהפארק הלאומי "הר השולחן" כאשר סביבו מספר גבעות ידועות: ממזרח "פסגת השטן" ומצפון "גבעת האיתות" ו"ראש האריה". חלקו העליון מכיל קוורץ ואבן חול, היוצר צוקים תלולים ואפורים. כמו כן הוא בית לצמחייה עשירה ומגוונת (1,234 זנים רק על ההר) שהידועה מבינם היא הפרוטיאה (הפרח הלאומי של דרום אפריקה) ובעלי חיים זעירים כגון שפני סלע, דורבנים, נמיות, נחשים וצבים.

לארוחת הערב תוכלו לבחור בין ארוכה במלון בו אתם לנים או ארוחה במסעדת The City Grill הממוקמת ממש על קו המים. המדריך ישמח לקחת אתכם למסעדה ואת הדרך חזרה תעשו בהליכה רגלית נינוחה למלון הממוקם בסמוך.

יום 2 |  קייפטאון (Cape Town)

את היום נקדיש לסיורים בפנינסולה (Peninsula). נתחיל את הבוקר במסע לכוון כף התקווה הגדולה (Cape of Good Hope), בדרך נעצור ונצא לשייט מהעיירה האטביי(Hout Bay)  כדי לצפות בכלבי הים המצטופפים בהמוניהם על האי הקטן דויקר (Duiker Island).
נמשיך בדרך הפנורמית המתפתלת לאורך ההר של צ'פמנס פיק דרייב (Chapman’s Peak Drive) - כביש אשר נחצב במתלול המצוק וממנו נשקף נוף נפלא. נגיע לכף התקווה הטובה, הנקודה הדרום מערבית ביותר ביבשת אפריקה. אלו שירצו יכולים ללכת אל נקודת התצפית ומי שירצה יכול להשתמש הנקראת Flying Dutchman Funicular ומגיעה עד למגדלור הישן ממנו אפשר לצפות לעבר המקום אליו הגיעו מגלי עולם כברטולומיאו דיאז ווסקו דה גמה. בנקודה זו נפגשים הזרם החם של האוקיינוס ההודי והזרם הקר של האוקינוס האטלנטי. זרמים אלו אחראים להבדלי האקלים והצמחיה בין החוף המערבי לחוף המזרחי של דרום אפריקה.
נמשיך אל Boulders הנמצאת ליד העיירה ההיסטורית סיימונס טאון (Simon’s Town), שם נוכל לראות את מושבת הפינגווינים האפריקנים (כן, יש פינגווינים באפריקה).
משם נמשיך אל הגנים הבוטנים קירסטנבוש (Kirstenbosch Botanical Gardens) לפני שנתחיל לעשות את דרכנו חזרה לקייפ טאון. את ארוחת הערב נאכל במסעדת Gold  המגישה תבשילים אפריקנים מקומיים – כל תבשיל מלווה בהסברים על אופן בישולו והתבלינים בהם נעשה שימוש.

 

יום 3 | קייפטאון (Cape Town) - סטלנבוש (Stellenbosch) - גורדון ביי (Gordons bay)

אחרי ארוחת הבוקר ניסע אל מרכז העיר העתיקה של קייפטאון בו נראה את המוזיאון היהודי, הפרלמנט, מוזיאון העבדים, שכונת צאצאי העבדים הססגונית Bo-Kaap וכיכר העיר ההיסטורית.
בתום הסיור בעיר נצא אל דרך היין, דרך שהיא לא רק יפה אלא גם... טעימה.
תרבות היין בדרום אפריקה החלה במאה ה-17 ותוגברה על ידי ההוגנוטים-פרוטסטנטים הצרפתיים שהגיעו כפליטים מאירופה והביאו איתם את הידע מארץ מולדתם.
משם נמשיך אל Gordon’s Bay, שם נלון במלון הממוקם במעגן יכטות.

 

יום 4 | גורדון ביי (Gordons bay) - אודסהורן (Oudtshoorn) 

היום ניסע בדרך יפהפיה העוברת בין עירות קטנות וכפרים, עד שנגיע ליעדנו – העיר מוסל ביי.
העיר מוסל ביי שוכנת על שפת האוקיינוס. רוב תושביה מתפרנסים מחקלאות ודייג. העיר ידועה בעיקר עקב היות המקום אליו הגיע מגלה הארצות הפורטוגזי ברתלמאו דיאז ב-1488 והיה לאירופאי הראשון שעלה על אדמת דרום אפריקה.
המוזיאון על שמו של דיאז, בו נבקר, הוא קומפלקס גדול הכולל מספר אגפים בהם אפשר ללמוד על ההיסטוריה של האזור, על הצמחיה ובעלי החיים, דגה ועוד.
נסייר במוזאון וב-Post Office Tree. בתום הסיור נמשיך אל אודסהורן. בהתאם ללוח הזמנים נבקר במוזיאון המקומי המייחד אגף להיסטוריה היהודית העשירה בעיר הקרויה גם "ירושלים של דרום אפריקה" ומארח חלק מבית הכנסת המקורי. נעצור לסיור בחוות יענים, שם נשמע על ההיסטוריה של גידול היענים באיזור, נאכיל יענים ועוד ונמשיך אל הלודג' בו נלון הלילה.* ביקור זה מותנה ב-12 איש. במידה והקבוצה מונה פחות מ-12 איש, הביקור יהיה לקראת הצהריים של יום המחרת. הביקור כולל גם BBQ  כארוחת ערב או צהריים.


יום 5 | אודסהורן (Oudtshoorn) - נייזנה (Knysna)

את הבוקר נתחיל בסיור במערות הנטיפים המרהיבות ביופיין, מערות קאנגו (Cango Caves).

מערות קנגו (Cango caves) הינן מערות נטיפים מאבן גיר המקבילות למעבר סווטרברג הידוע. הן נמצאות 29 קמ' מאודסהורן וממוקמות על עמק קנגו הציורי. זהו אחד הפלאים המרהיבים ששוכן בתחתית האדמה היבשה של הקארו.  נוכל לצפות באולמות הנטיפים המרהיבים והתוצרים המתנשאים מהתקרה ועד הרצפה.

בתום הסיורים נצא דרך מעבר ההרים אוטניקווה (Outeniqua) לעיר נייזנה (Knysna), ולדרך הגנים המפורסמת. האקלים הנוח בדרך הגנים עם טמפרטורות שאינן עולות על 28 מעלות בקיץ ואינן יורדות מתחת 10 מעלות בחורף - יצרו תת אקלים מושלם באיזור ירוק להפליא עם עיירות רבות השוכנות לאורך חופי האוקיינוס ההודי, בדרך נוכל נשקיף לעבר נופים מרהיבים בנקודות תצפית שונות, עד הגיענו לנייזנה.

 

יום 6 | נייזנה (Knysna) - ציציקמה (Tsitsikamma)

אחרי ארוחת בוקר עשירה ומפנקת נמשיך אל יעדנו הבא - אזור ציציקמה. לשם כך נלבש נעלי הליכה נוחות ובגדים המתאימים ליום פעילות בשטח ונצא לדרך.

ציציקמה (Tsitsikamma) הינה הפנינה של דרך הגנים. ציציקמה בשפת הקווי משמעותו מקום שופע או מקום של מים זורמים. שמורת ציציקמה נמצאת על רכס של 200 מ', המשתרע מנהר הבלוקרנס במערב עד נהר הציציקמה במזרח. מצפון השמורה גובלת בהרי ציציקמה האימתניים והמרהיבים, ובדרום - באוקינוס ההודי.

נעשה עצירה קצרה בדרך ב-Monkeyland – מקום המוקדש כולו למינים שונים של קופים החיים אפריקה ומסתובבים בו חופשיים. כך נוכל לפגוש מיני לאמורים פוסעים על השבילים וקופיפים אחרים מנתרים בין ענפי עצים. מי שירצה יוכל לבחור לבקר ב-Birds of Eden הנמצא באותו מתחם וממוקם תחת כיפה ענקית. כאן אפשר לראות כ-220 מינים שונים של ציפורים שרובן מאפריקה (אך לא רק).
בתום הסיור נמשיך אל הפארק הלאומי ציציקמה. כאן אפשר לבחור בין פעילויות שונות כמו הליכה רגלית בנופים מרהיבים, שייט קייאקים ופעילויות נוספות המתאימות לכל הגילאים.

 

יום 7 | ציציקמה (Tsitsikamma) - פורט אליזבט - טיסה ליוהנסבורג

בהתאם ללוח זמני הטיסה לפורט אליזבת, נצא אל שדה התעופה. זה הזמן להיפרד מהנהג-מדריך שלנו ולהודות לו על טיול מרתק ומהנה. עם הנחיתה ביוהנסבורג ניקח שאטל אל המלון בו אנו לנים הלילה.

 

ימים 8-9| יוהנסבורג (Johannesburg) – קסאנה – שמורת צ'ובה (Chobe National Park)

בהתאם לשעת הטיסה, נגיע לשדה התעופה ממנו נטוס לקסאנה שבבוטסואנה. את היומיים הקרובים נקדיש לסיורי ספארי מרתקים לאורך נהר הצ'ובה בו מרוכזים אלפי פילים וכמובן טורפים רבים.

שמורת הטבע צ'ובה הממוקמת על גבול נמיביה, היא השמורה השנייה בגודלה בבוטסואנה ובה ריכוז הפילים הגדול בעולם. את הנהר הצ'ובה פוקדים תדיר פילים ותאואים. לשמורה כמות אדירה של עופות ומגוון גדול של בעלי חיים, ביניהם אנטילופות מסוג קובוס המים (Waterbuck), קובוס המשקפיים, אנטילופת פוקו, קודו, אנטילופות סוסיות חומות ושחורות, ג'ירפות,  בבונים כחולים, בבוני צ'קמה, גיריות דבש, צבועים, אריות, נמרים, ברדלסים, זאבים טלואים, תנים ועוד.

ארוחת ערב ולינה (2 לילות) ב-  Mobile Camps  בשמורת הצ'ובה

 

יום 10| שמורת צ׳ובה - סיור במפלי ויקטוריה

לאחר ארוחת הבוקר נצפין לעבר הגבול עם זימבבואה לקראת יום באזור מפלי ויקטוריה.

מפלי ויקטוריה נחשבים למפלים הגדולים בעולם ומהמרהיבים בכדור הארץ. הם ממוקמים בנהר הזמבזי שמפריד בין זימבבואה לזמביה, צונחים מגובה של יותר מ-100 מ' ונמשכים לאורך יותר מקילומטר. בשמם המקומי ידועים המפלים כ"עשן הרועם" (Mosi-oa-Tunya), ככל הנראה עקב המראה הערפילי אשר יוצרים נטיפי המים הפוגעים בקרקעית המפל; את הרסס שיוצרים המפלים ניתן לראות ממרחק של כ-50 קילומטר!
את שמם המערבי, "מפלי ויקטוריה", קיבלו המפלים ב-1855 ע"י החוקר הסקוטי ד"ר דיוויד לווינגסטון, על שם מלכת אנגליה דאז. כך כתב ביומנו: "איש אינו יכול לדמיין יופי שכזה, שכן לא נראה כמותו בכל אנגליה ולא נגלה קודם לכן לעיניים מערביות. אולם מחזה מרהיב שכזה וודאי ונצפה על ידי המלאכים במעופם".

ארוחת ערב ולינה במלון מפנק Ilala Lodge Victoria Falls על בסיס פנסיון מלא (או דומה ברמתו)

 

יום 11 | מפלי ויקטוריה (‪(Victoria Falls) - העברות לשדה התעופה - תל אביב‬‬‬‬‬‬

את שעות הבוקר נקדיש להשלמת הקניות בשווקים המקומיים ולקראת הצהריים נעבור אל שדה התעופה לקראת הטיסה לדרום אפריקה (יוהנסבורג). משם נמשיך אל הטיסה לתל אביב.

 

יום 12 | נחיתה בתל אביב

ננחת בשעות הבוקר בנמל התעופה בן גוריון.

המחירים נעים בין $4,000 ל-$6,000 לאדם בחדר זוגי (לא כולל טיסות, על בסיס כלכלה מלאה, בהתאם למספר האנשים, לעונה ומלונות).

להצעת מחיר מפורטת, יש ליצור איתנו קשר.

מידע אודות תנאים ואחריות >
 • טיסה בינלאומית לדרום אפריקה וחזרה
 • טיסה פנימית ליוהנסבורג
 • טיסה מיוהנסבורג לקאסאנה (בוטסואנה)
 • מיסי נמל וביטחון
 • חצי פנסיון בדרום אפריקה
 • שני לילות בשמורת צ׳ובה על בסיס פנסיון מלא
 • חצי פנסיון במפלי ויקטוריה
 • כניסה לפארק ציציקמה
 • הפלגה לאי כלבי הים
 • סיור במפלי ויקטוריה
 • בנוסף כל הכניסות לאטרקציות המפורטות במסלול


 • הוצאות אישיות
 • ביטוח בריאות ומטען
 • כניסה ופעילויות באתרים אשר אינם מצוינים בתוכנית
 • ארוחות שאינן מצוינות בתוכנית
 • מדריך ישראלי מיומן מצוות "עולם אחר" (מטיילים פרטיים)
 • טיפים לנותני השירות המקומיים בטנזניה (מטיילים פרטיים)
 • אשרת כניסה לזימבבואה בעלות $40 לאדם (מטיילים פרטיים)
 • מספר המקומות מוגבל
 • חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר הנוסע
 • התשלום בשקלים/מט"ח, לפי שער הדולר המחאות והעברות גבוה ביום התשלום ויבוצע לפני מועד היציאה
 • לתשומת לבכם - יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים לפחות
 • יש צורך בדרכון בתוקף למעלה מ 6 חודשים מיום החזרה ארצה ועד פקיעת תוקפו
 • המסלול מתבסס על טיסות ישירות המופעלות ע"י חברת התעופה, הפעלתן ולוחות הזמנים שלהן אינם בתחום האחריות של "עולם אחר"

דמי ביטול עבור טיסות - דמי הביטול ייגבו על-פי דרישתה של חברת התעופה המפעילה.

דמי ביטול עבור שירותי קרקע – ייגבו לפי תקנון חברת עולם אחר על פי הפירוט:

 • ממועד ההרשמה ועד 60 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול – ייגבו דמי טיפול על-סך 100 $ למטייל
 • 45-59 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 15% מעלות שרותי הקרקע
 • 30-44 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 25% מעלות שרותי הקרקע
 • 15-29 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 50% מעלות שרותי הקרקע
 • 14-8 ימי עבודה לפני מועד היציאה לטיול- ייגבו 75% מעלות שרותי הקרקע
 • 7 ימי עבודה לפני תאריך היציאה - ייגבו דמי ביטול בגובה 100% מעלות הטיול
מטיילים יקרים, נשמח לקבל פניות באמצעות הטופס או בטלפון 1-700-708-999

*שדות חובה