אני מאשר לקבל חומרים פרסומיים מ"עולם אחר" לכתובת המייל שלי
הרפובליקה של איסלנד היא אי ענק במרכז האוקיינוס האטלנטי באזור החוג הארקטי של כדור הארץ. איסלנד היא ללא ספק מן המקומות היפים ביותר על פני תבל. נופיה שמשו השראה לסופרי מדע בדיוני שכן השילוב של קרחוני הענק יחד עם פעילות וולקנית, יוצרים נופים ותופעות טבע בעלי יופי נדיר וכמעט דמיוני. איסלנד נמצאת על קו התפר שבין פלטות תת-אוקיאניות, והאי נוצר כתוצאה מסדרה של התפרצויות געשיות. פעילות טקטונית זו פוצעת את קרום כדור הארץ ומעלה מגמה לוהטת אל תוך האוקיינוס האטלנטי. התפרצויות חוזרות ונשנות הביאו ליצירת האי, המורכב כולו מסלעים וולקניים. האי כולו משופע בהרי געש פעילים, גייזרים לוהטים, במעיינות חמים ושרידי התפרצויות וולקניות של השנים האחרונות, כל אלה בלב אזור ארקטי עם קרחוני ענק, התלויים על פסגות ההרים. לכן הנופים האיסלנדיים הם מיוחדים, ומשולבים בהם גם מגוון של עופות ויונקים ימיים הבאים לחופי איסלנד בימי הקיץ. אל האי הגיעו המתיישבים הנורדיים הראשונים במאה התשיעית - הלא הם הוויקינגים שמצאו באי היפהפה בית חם (וקר), וכאן הם כוננו בשנת 930 את הפרלמנט האירופאי הראשון שהוא חלק מגאוותם ומורשתם ההיסטורית. בלילות חורף ארוכים הם סיפרו לבני משפחה את הסאגות האיסלנדיות. מאיסלנד יצאו הוויקינגים למסעותיהם על פני ימים, ואוקיינוסים בדרכם לגילוי גרינלנד ואמריקה הצפונית, זמן רב לפני המשלחות הספרדיות והפורטוגזיות. היישוב האנושי באיסלנד דליל, ומבוסס על חוות חקלאיות וכפרים היוצרים טלאים המשולבים בשטחים הפתוחים. נראה שתושבי איסלנד מתנהלים מתוך מחשבה לעצב את חייהם ואת עתידם באופן שלא יזיק לסביבתם המיוחדת – ומנסים לנהל חיים ברי- קיימא. איסלנד מציעה לנו, לכן, טיול מופלא מעין כמוהו אל ההווה הגיאולוגי, האקולוגי והאנושי של צפון כדור הארץ שמתהווה ומעוצב באי לנגד עינינו.

יום 1 | תל אביב - ריקיאוויק - הלגונה הכחולה (Blue Lagoon)

יציאה בטיסה מהארץ דרך אירופה לאיסלנד. עם הנחיתה נתחיל את ביקורנו באיסלנד בנסיעה ובטבילה במי הלגונה הכחולה – אגם חם-רותח בגווני כחול המוסדר לרחצה במערכת של בריכות. לאחר מכן נמשיך לריקיאויק ולמלון.
ריקיאוויק, "מפרץ העשן" בשפת הנורדים, בירתה של הרפובליקה של איסלנד והמרכז העירוני הגדול והחשוב ביותר על פני האי. במידה והזמן יאפשר, אתריה הבולטים של העיר - מרכז התרבות הארפה, מאגרי המים שבתצפית "פרלן", בית הפרלמנט והעירייה ועוד.
לינה בריקיאוויק

יום 2 | ריקיאוויק - הוורגרדי (Hveragerði) - חוות פרידהימר (Friðheimar) - טינגוויליר (Thingvellir) - הגייזר (Geysir) - מפלי גולפוס (Gullfoss)

מסענו מתחיל לאחר ארוחת הבוקר. נצא בנסיעה אל מעגל הזהב האיסלנדי. ראשית נעצור לביקור בעיירה הוורגרדי – המכונה ""עיירת המעיינות החמים" בשל הפעילות הגיאולוגית - גיאותרמית החזקה. נמשיך בנסיעה אל חוות צמחים וירק פרידהימר. בביקור אנחנו נלמד ונתרשם משיטות החקלאיות הייחודיות של איסלנד מחד וגם מבית גידול של סוסים שקיים כאן למעלה מ- 30 שנים. נמשיך לסיור בפארק הלאומי טינגוויליר.

הפארק הלאומי טינגוויליר הוא המקום בו התכנס הפרלמנט האיסלנדי הראשון בשנת 930, וכאן הוכרזה גם עצמאותה של איסלנד. הפארק טינגוויליר ממוקם מעל  אזור היפרדות הלוחות הטקטונים. תוך כדי הליכה השברים המפרידים בין הלוח האירופי והלוח הצפון אמריקאי בולטים לעין וניכרים בשטח. זהו אחד המקומות היפים ביותר לצפייה ולהבנה של תנועת הלוחות הטקטונים המרכיבים את קרום כדור הארץ.

נמשיך ונבקר בגייזר הגדול של איסלנד הפורץ כל כמה דקות באופן מחזורי מדויק, כתוצאה מפעילות גיאותרמית תת-קרקעית. נחזה במחזה המרהיב של מפלי הזהב "גולפוס" - מפלים אדירים השוצפים על פני כמה מפלסים בדרכם לקניון ארוך. נרד בשני שבילים אל כל אחד מן המפלסים השונים של מפלי הזהב ומשם נמשיך אל מלוננו באזור.

יום 3 | דרך קיולור F-35 - אקוריירי (Akureyri)

היום נצא צפונה בנסיעה באחת מדרכי העפר הנידחות של איסלנד F-35 ונחצה את האי לכיוון צפון. בדרכנו נעבור בין הקרחונים לאנגיוקול (Langjökull ) והופסיוקול (Hofsjökull). נעלה בדרך תלולה, ברכבי שטח מיוחדים, אל פסגת הקרחון, ונערוך טיול על משטחי הקרח בעזרת רכבים מיוחדים. מלבד הנוף הרהיב הנשקף ממנו, הטיול על גבי הקרחון מספק הזדמנות לחוות ולהרגיש את עוצמת הקרחונים. נמשיך צפונה בנסיעה דרך תצורות נוף מרשימות שעוצבו ע"י קרחונים ופעילות וולקנית ונעצור באתר מעיינות חמים טבעיים בשם קוורווטליר (Hveravellir), הזדמנות נהדרת לרחצה בטבע. בהמשך נרד מן הרמה האיסלנדית אל עבר הנופים הפוסט-גלציאלים של צפון איסלנד עד הגיענו לאקוריירי – "בירת הצפון". לאחר סיור, נמשיך למלוננו שבאזור אקוריירי ללינה וארוחת ערב.

יום 4 | אקוריירי (Akureyri) - מפל האלים גודפוס (Gooafoss Waterfall) - אגם מיווטן (Myvaten)

עם בוקר נשים פעמינו אל אזור אגם מיווטן לו נקדיש את היום כולו. בדרכנו נעצור לתצפית על "מפל האלים" גודפוס.

מפל האלים גודפוס הוא מפל מרשים, אחד מיני רבים באיסלנד, אליו הושלכו האלים הנורדיים לאחר שהפכה איסלנד את הנצרות לדתה הרשמית. אגם מיווטן וסביבתו הם אחד מהפארקים הגיאולוגים המרשימים ביותר על פני כדור הארץ, אם לא המרשים ביותר. האזור הוא מופע וולקני חי, פועם ומבעבע בקילוחי לבה צעירים, מעיינות גופרית בעלי הריח המאפיין, בוץ לוהט ומבעבע ושלל תופעות וולקניות וגיאותרמיות המספקות עדות על המתרחש בתוך קליפתו של כדור הארץ המשנה את עיצבו תמידית.

נצא לטיול רגלי באזור האגם, נסייר ב-"ויטי" - לוע געשי קטן ובתוכו אגם מים חמים. לינה באזור.

יום 5 | הכפר הוסביק (Husavik) - שלוחתטיורנס (Tjornes) - הפארק הלאומי יוקולסרליופר (Jökulsárgljúfur) - מפל (Dettifos)

היום ניסע לכיוון החופים הצפוניים של האי האיסלנדי אל העיירה הוסביק. ראשית נגיע אל שלוחת טורנס הממוקת בין שני הפיורדים הגדולים אוקסרפיורד (Öxarfjörður) וסקיאלפנדי (Skjálfandi). בתום התצפית נמשיך ואת עיקר היום נקדיש לשמורת ג'וקולסרלג'ופר, "נהר הקרחון", שמורה מגוונת עם נופים געשיים מיוחדים, משושי בזלת בצורות מיוחדות, צמחיה שופעת, קניון דמוי פרסה (אסבירג'י) עם אגם מים בקרקעיתו ומפל המים האדיר דטיפוס, מהגדולים והמרשימים באיסלנד ובאירופה בכלל. נעצור למספר סיורים רגליים בחלקי השמורה השונים.

יום 6 | אקוריירי (Akureyri) - שלוחת וטנסנס (Vatnsnes) - בורגרנס (Borgrnes)

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה מערבה לאורך המפרצים של חלקו הצפוני של האי האיסלנדי, לאורך עיירות קטנות וכפרי דייגים. נעבור דרך אזור סקגהפיורדור, איזור ארקטי מובהק עם פיורדים ארוכים ועמוקים המאפיינים את צפון איסלנד.
הפיורדים הם תוצאה של פעילות קרחונית מאסיבית, שפיסלה וגילפה את הנוף וחרצה בו מפרצים צרים ועמוקים. בסקגהפיורדור ניתן לראות את חיי הכפר המיוחדים של איסלנד, עיירות קטנות ושקטות וכפרים בהם מתגוררות קהילות דייגים בנות אלף שנים. סקגהפיורדור הוא גם אזור חוות גידול הסוסים של איסלנד, אותם סוסי ענק שריריים המצוידים בשכבת שומן בריאה כנגד הקור.
נצא לטיול רגלי באזור שלוחת וטנסנס. באזור זה מתקבצים מאות כלבי ים בשעות השפל, ואנו נצפה בהם מקרוב, אם רק נזכה מצידם למעט שיתוף פעולה. בחלק מחופי סקגהפיורדור נפגוש במושבות קינון סוערות של שחפיות ארקטיות, הממלאות את האוויר בצרחות ומעוף יפהפה.

 

יום 7 | בורגאנס - בורגרפיור (Borgarfjörður) - המעיינות החמים של Delidatunguhver - מפלי הלבה בברנפוס (Hraunfossar / Barnafoss) - הפארק הלאומי טינגווליר (Thingvellir)

לאחר ארוחת הבוקר נצא מבורגנס לאיזור בורגפיור, אחד מהאזורים הפופולריים ביותר בסיפורי העם האיסלנדי. הנוף האגדי, הטבע הבראשיתי והתרבות האנושית, משקפת את הנכסים התרבותיים של איסלנד לאורך ההיסטוריה. נבקר במעיין החם ביותר באירופה בו חום המים מגיע ל-100 מעלות ונמשיך לביקור במפלי הלבה של ברנפור - תופעת טבע יוצאת דופן ובה זרמי מים קרים מחלחלים דרך הלבה ויוצרים מפלים מעל גושי הבזלת. משם נמשיך ב"דרך הקרה" המפורסמת קלדידלור (Kaldidalur) למקום הלינה בדרום הפארק הלאומי Thingvellir.


יום 8 | אופנועי שלג בקרחון מירדל (Myrdaljokull) - מפלי סליינדלפוס (Selijandlafoss) - מפלי סקורפוס (Skogafoss) - דירהולי (Dyrholaey) - קירקבאוגרקלאוסטור (Kirkjubaejarklaustur)

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לכיוון אחד הקרחונים היבשתיים הגדולים של איסלנד - קרחון מירדל.  נעלה בדרך עפר תלולה, ברכבי שטח מיוחדים, אל פסגת הקרחון ונערוך טיול על משטחי הקרח בעזרת אופנועי שלג.

מירדליוקול הוא אחד הקרחונים הגדולים ביותר באירופה. מלבד העובדה כי נשקף ממנו נוף מרהיב, זוהי הזדמנות נדירה לראות ולחוות מקרוב נוף קרחוני. הטיול על גבי הקרחון מתבצע באמצעות אופנועי שלג.

לאחר הטיול נמשיך אל החוף הדרומי אל מצוקי דירהוליי. אם יתמזל מזלנו, נוכל לצפות בעופות ים המקננים על הצוקים התלולים הפונים לכיוון הים.

בשמורה מקננת מושבה גדולה של פאפינים - תוכוני ים אטלנטיים, עוף מים בצבעי שחור ולבן ומקור אדום מקומר כשל תוכי. המעוף המהיר והעצבני שלהם, לעיתים עם דגיג בפיהם פשוט מעורר השתאות.

נטייל ברגל לאורך ומעל לצוקים ולאתרי הקינון ומשם נמשיך בנסיעה לאורך מישור החוף כדי לבקר בשניים מהמפלים היפים ביותר באיסלנד - המפל העוצמתי סקוגרפוס (Skogarfoss) ומפל זנב הסוס סליינדלפוס (Seljalandsfoss).
בסוף היום נסע אל המלון באזור העיירה קירקבאוגרקלאוסטור
  

יום 9 | לגונת יוקולסרלון (Jokulsarlong Lagoon) - פארק לאומי סקפטאפל (Skaftafell)

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך בדרכנו. נסע לאורך החוף כאשר לשונות הקרחונים המשתפלות דרך העמקים אל מישור החוף ישמשו לנו כתפאורה נפלאה. אנחנו בדרכינו אל לגונת יוקולסרלון, הנמצאת בחזית אזור קרחונים ענק. נשוט בלגונה בין גושי קרח גדולים וכחולים הצפים במים, נצפה אל לגונות נוספות, בשולי הקרחון, שבהן צפים גושי קרח גדולים. אחר הצהרים נצא לטיול רגלי בפארק הלאומי סקפטאפל שהוא תצוגה מרהיבה של הנופים המיוחדים באיסלנד. בפארק צומח ייחודי ומפלי מים עם תצורות של משושי בזלת שהמפורסם ביניהם הוא המפל השחור- מפל הסוורטיפוס.
לינה באיזור החוף הדרומי.

יום 10 | לנדמאנהלאוגר (Landmannalaugar) - קפלוויק (Keflavik)

היום ננוע בדרך שטח מיוחדת המחברת את החופים המזרחיים של האי עם השמורה הנידחת של לנדמאנהלאוגר - אזור מבודד ועשיר במדרונות של חולות צבעוניים המשווים לאזור אווירה קסומה. את הדרך נעשה לאורך שמורות וקניוני סקוריה (אבני טוף) יפהפיים מעטרים אותם. במרכזו של העמק נטבול במעיין חם שמימיו זורמים באחו ירוק, והתפאורה שלו הם המדרונות הצבעוניים ושדות לבה מהזמן החדש. בתום יום טיול נהדר נמשיך מערבה, דרך שדות הלבה שלמרגלות הר הגעש הקלה, בדרך אל קפלוויק.

יום 11 | קפלוויק - תל אביב

הבוקר ניפרד לשלום מאיסלנד ונצא בטיסה חזרה לתל-אביב.

 

יום 12 | תל אביב

בשעת בוקר מוקדמת ננחת בתל אביב.

בקרוב נפרסם תאריך לשנת 2020
12
מודרך בעברית
מדריך הטיול:  יעודכן בקרוב

 • טיסות סדירות
 • מיסי נמל ובטחון
 • לינה במלונות מדרגת תיירות טובה ומהטובים בנמצא כולם עם שירותים, מקלחת וחימום בחדרים
 • מדריך ישראלי בכיר מצוות "עולם אחר"
 • כלכלה על בסיס חצי פנסיון
 • שימוש באוטובוס תיירים (היילנד) המותאם לנסיעות בדרכי עפר
 • טיול אופנועי שלג על פסגת קרחון מירדליוקול – בזוגות
 • שייט ללגונת הקרחונים באזור יוקולסרלון
 • ביקור ורחצה בלגונה הכחולה
 • דמי כניסה לאתרים על פי התכנית
 • טיפים לנותני שירות


 • ארוחות נוספות
 • הוצאות אישיות
 • ביטוח בריאות ומטען
 • שירותי סבלות (אינם קיימים במרבית המלונות באיסלנד)
 • מחיר הטיול מותנה ביציאת 25 משתתפים מינימום
 • לנסיעה על אופנוע שלג נדרש רשיון נהיגה
 • יתכנו שינויים בסדר הביקורים במסלול בעקבות שינויים במצב עבירות הדרכים, שינויי מזג אוויר ושיקולים אחרים
 • כל שינוי במחירי הטיסות ומיסי הנמל יגרום לשינוי במחיר לנוסע
 • התשלום בשקלים לפי שער אירו העברות והמחאות- מכירה ביום התשלום
 • לתשומת לבכם, יש צורך בלפחות 3 דפים ריקים בדרכון
 • ט.ל.ח.

טיסות בינלאומיות - דמי הביטול ייגבו על-פי דרישתה של חברת התעופה המפעילה
שירותי קרקע:
 • 60-43 ימי עבודה טרם היציאה לטיול ייגבו 200 €
 • 42-28 ימי עבודה ייגבו 60% מעלות שירותי הקרקע בלבד
 • 27 ימי עבודה ועד אי הופעה ייגבו 100% מעלות שירותי הקרקע בלבד

מטיילים יקרים, נשמח לקבל פניות באמצעות הטופס או בטלפון 1-700-708-999

*שדות חובה