פסח בטנזניה 2016
מסלולי ספארי בטנזניה לקבוצות ונוסעים עצמאים במאי-אוגוסט
מסלולי ספארי בטנזניה לקבוצות ונוסעים עצמאים בספטמבר (סוכות)
מסלולי ספארי בטנזניה לקבוצות ונוסעים עצמאים בדצמבר (חנוכה)
אודות טיולי הספארי בטנזניה לנוסע העצמאי ולקבוצות סגורות

טיולי ספארי בטנזניה לנוסע העצמאי מיועדים לכל מי שמעוניין בטיול כזה - יחידים, זוגות, משפחות או קבוצות חברים סגורות המעוניינים בטיול לטנזניה.
עולם אחר מתמחה בהתאמה מדויקת של טיולים לפי דרישת הלקוח ומעמידה לרשותו שירות מקצועי, איכותי ונוח לבניית מסלול אישי לטיול ספארי בטנזניה או לחופשה בטנזניה - תוך שמירה על עצמאות ותחושת ביטחון. הייעוץ שהמתעניינים מקבלים נעשה על ידי מיטב המדריכים של עולם אחר.
כל טיול שמוצג באתר יכול לשמש כבסיס נהדר לטיול ספארי בטנזניה אותו תבצעו באופן עצמאי. צוות עולם אחר ישמח לבצע שינויים במסלולים הקיימים על פי הרצונות והדרישות שלכם, או לחילופין להפיק טיול לטנזניה שכל כולו נבנה בעבודה משותפת עם הצוות המקצועי של עולם אחר.


מידע כללי:

טנזניה, השוכנת לחוף האוקיינוס ההודי, היא המדינה הגדולה ביותר במזרח יבשת אפריקה, מה שאומר שמדינת ישראל יכולה להיכנס בה 45 פעמים.
שכנות: טנזניה גובלת במזרח באוקיינוס ההודי, בצפון-מזרח בקניה, בצפון באוגנדה, בצפון-מערב ברואנדה ובבורונדי, במערב בקונגו (זאיר לשעבר), בדרום-מערב בזמביה ובמלאווי, ובדרום במוזמביק.

רוב שטחה של טנזניה הוא רמה גבוהה. לאורך החוף משתרעת שפלה צרה בצפון ההולכת ומתרחבת במרכז. בצפון טנזניה מתנשאים הרים גבוהים, ובהם הפסגה הגבוהה ביותר בטנזניה וביבשת אפריקה בכלל - הר קילימנג'רו (5,895 מטר מעל פני הים). בצפון טנזניה תוכלו לגלות גם כמות עצומה של אגמים. בצפון-מערב גובלת טנזניה בימת ויקטוריה, שמחצית ממנה נמצאת בתחומי המדינה. גם מחצית משטחה של ימת טנגנייקה, השנייה בעומקה בעולם, שבגבולה המערבי של טנזניה נכללת בתחומה. הנהר הגדול ביותר בטנזניה הוא הרופיג'י, הנשפך לאוקיינוס ההודי. בתחומי טנזניה נכללים האיים שמול חופה - זנזיבר, פמבה ומאפיה. טנזניה עשירה ביערות, והם תופסים כ-35 אחוז משטח המדינה. במדרונות ההרים צומחים יערות גשם טרופיים וברמה גדלים שיחים וצומח סוואנה יבשה, עצי שיטים ועצי באובב.
עולם החי של טנזניה כולל עדרים גדולים של גנו, זברות, ג'ירפות, בופלו וצבאים. עם הטורפים של טנזניה נמנים אריה, נמר, צבוע מנומר, זאב טלוא וברדלס. תנינים והיפופוטמים נפוצים בכמויות מרשימות באגמים ובנהרות. 250 קמ"ר משטחה הם שמורות טבע. בפארק הלאומי גוֹמבֶּה, סמוך לימת טנגניקה, חיים בין השאר שימפנזים. בפארק הלאומי סֶרנגֶטִי אפשר לצפות בעדרים נודדים גדולים של גנו, זברות, ואנטילופות. זוהי השמורה שבה מתקיימת מדי שנה נדידת היונקים הגדולה בעולם.


בירה: דודומה היא הבירה האדמיניסטרטיבית והעיר דאר א-סלאם הינה הבירה העסקית.

ממשל: הרפובליקה המאוחדת של טנזניה. טנזניה חוגגת את יום עצמאותה כל שנה בתאריך 26.4.

אוכלוסייה: אוכלוסיית טנזניה מונה כ-45 מיליון תושבים (נכון לשנת 2013), 99% אפריקאים, מתוכם 95% משתייכים לקבוצה האתנית בנטו (המונה כ-130 שבטים), 1% אסייאתים, אירופאים וערבים. פילוג הדתות בטנזניה הוא: 30% נוצרים, 35% מוסלמים, 35% משתייכים לדתות אפריקאיות מסורתיות שונות (באזור החוף והאיים - 99% מוסלמים).

ריבוי טבעי שנתי: כ-2.6%

שפה: השפות הרשמיות בטנזניה הן סוואהילית ואנגלית.

מזג האוויר: באופן כללי, טנזניה מחולקת לשלושה אזורי אקלים: אזור החוף, בו האקלים הוא טרופי וממוצע הטמפרטורות הוא 27 מעלות; אזור הרמה, בו יבש וחם למרות שהטמפרטורות די ממוזגות; והאזור ההררי בו האקלים צונן. בטנזניה יש שתי עונות גשומות עיקריות - מסוף אוקטובר עד תחילת דצמבר ומאפריל עד סוף מאי.

תעשיה: התעשיות העיקריות בטנזניה הן חקלאות, תעשייה זעירה ותיירות.

מטבע ותשלומים: המטבע המקומי בטנזניה הוא שילינג טנזני. ניתן להחליף כסף מזומן והמחאות נוסעים בכל סניפי הבנקים וברשויות, וכרטיסי אשראי מתקבלים ברוב בתי המלון ובבתי עסק נוספים.

חשמל ותקשורת: 220 וולט, קידומת המקום הינה 255.

אשרה: ישראלים נדרשים לאשרת כניסה לביקור בטנזניה ($50, נכון לשנת 2018).

סיכום: ניתן לבקר בשמורות הטבע המופלאות של צפון טנזניה בכל ימות השנה. טיול לטנזניה מאפשר לכל אוהבי הטבע הזדמנות חד פעמית להיות בגן עדן על פני האדמות, בעולם אחר.