פסח בטנזניה 2016
מסלולים לקבוצות ונוסעים עצמאיים בחודשים מרץ ואפריל (פסח)
מסלולים לקבוצות ונוסעים עצמאיים בחודשים מאי-אוגוסט
מסלולים לקבוצות ונוסעים עצמאיים בחודש ספטמבר (סוכות)
אודות טנזניה לנוסע העצמאי וקבוצות סגורות

טיולים לנוסע העצמאי הינם טיולים המיועדים ליחידים, זוגות, משפחות או קבוצות חברים סגורות, המעוניינים בטיול פרטי.
חברת עולם אחר מתמחה בהתאמה של טיולים לפי דרישת הלקוח ומעמידה לרשותו שירות מקצועי, איכותי ונוח לבניית מסלול אישי לטיול או חופשה בטנזניה, תוך שמירה על עצמאות ותחושת בטחון.
הייעוץ נעשה על-ידי המדריכים המנוסים של החברה.

כל טיול המוצג באתר יכול לשמש כבסיס לטיול אותו תבצעו בצורה עצמאית. צוות עולם אחר ישמח לעשות שינויים במסלולים הקיימים על- פי דרישתכם או לחילופין להפיק טיול שכל כולו נוצר בעבודה משותפת יחד עם הצוות המקצועי של "עולם-אחר".


מידע כללי:

טנזניה, השוכנת לחוף האוקיינוס ההודי, היא מהיפות והמגוונות בארצות אפריקה. היא מציעה למבקר בה נופים מרהיבים, פסגות הרי געש ואגמים חבויים, שמורות טבע מהיפות, המפורסמות, המגוונות והעשירות ביותר בעולם ומפגש מרתק עם תרבויות אקזוטיות. טנזניה היא המדינה הגדולה במזרח יבשת אפריקה (פי 45 מישראל). היא גובלת במזרח באוקיינוס ההודי, בצפון-מזרח בקניה, בצפון באוגנדה, בצפון-מערב ברואנדה ובבורונדי, במערב בקונגו (זאיר לשעבר), בדרום-מערב בזמביה ובמלאווי, ובדרום במוזמביק. רוב שטחה של טנזניה הוא רמה גבוהה. לאורך החוף משתרעת שפלה - צרה בצפון והולכת ומתרחבת במרכז. בצפון המדינה מתנשאים הרים גבוהים, ובהם הפסגה הגבוהה ביותר בטנזניה וביבשת אפריקה בכלל, הר קילימנג'רו (5,895 מטר מעל פני הים). צפון המדינה משופע באגמים. בצפון-מערב גובלת טנזניה בימת ויקטוריה, שמחצית ממנה נמצאת בתחומי המדינה. גם מחצית משטחה של ימת טנגנייקה, השנייה בעומקה בעולם, שבגבולה המערבי של טנזניה נכללת בתחומה. הנהר הגדול ביותר בטנזניה הוא הרופיג'י, הנשפך לאוקיינוס ההודי. בתחומי טנזניה נכללים האיים שמול חופה - זנזיבר, פמבה ומאפיה. היערות תופסים כ-35 אחוז משטח המדינה. במדרונות ההרים צומחים יערות גשם טרופיים. ברמה גדלים שיחים וצומח סוואנה יבשה, עצי שיטים ועצי באובב.
עולם החי של טנזניה כולל עדרים גדולים של גנו, זברות, ג'ירפות, בופלו וצבאים. עם הטורפים של טנזניה נמנים אריה, נמר, צבוע מנומר, זאב טלוא וברדלס. תנינים והיפופוטמים נפוצים בכמויות מרשימות באגמים ובנהרות. 250 קמ"ר משטחה הם שמורות טבע. בפארק הלאומי גוֹמבֶּה, סמוך לימת טנגניקה, חיים בין השאר שימפנזים. בפארק הלאומי סֶרנגֶטִי אפשר לצפות בעדרים נודדים גדולים של גנו, זברות, ואנטילופות. זוהי השמורה שבה מתקיימת  מידי שנה נדידת היונקים הגדולה בעולם. 

בירה: דודומה היא הבירה האדמיניסטרטיבית והעיר דאר א-סלאם הינה הבירה העסקית.

ממשל: הרפוליקה המאוחדת של טנזניה. טנזניה חוגגת את יום עצמאותה כל שנה בתאריך 26.4.

אוכלוסייה: אוכלוסיית טנזניה מונה כ-45 מיליון תושבים (נכון לשנת 2013), 99% הם אפריקאים, מתוכם 95% משתייכים לקבוצה האתנית בנטו (המונה כ-130 שבטים), 1% הם אסייאתים, אירופאים וערבים. פלוג הדתות במדינה הוא: 30% נוצרים, 35% מוסלמים, 35% משתייכים לדתות אפריקאיות מסורתיות שונות (באזור החוף והאיים - 99% מוסלמים).

ריבוי טבעי שנתי: כ-2.6%

שפה: השפות הרשמיות בטנזניה הן סוואהילית ואנגלית.

מזג האוויר: כללית, טנזניה מחולקת לשלושה אזורי אקלים: אזור החוף, בו האקלים הוא טרופי וממוצע הטמפרטורות הוא 27 מעלות; אזור הרמה, יבש וחם למרות שהטמפרטורות די ממוזגות; והאזור ההררי בו האקלים צונן. בטנזניה שתי עונות גשומות עיקריות - מסוף אוקטובר עד תחילת דצמבר ומאפריל עד סוף מאי.

תעשיה: התעשיות העיקריות בטנזניה הן חקלאות, תעשייה זעירה ותיירות.

מטבע ותשלומים: המטבע המקומי הוא שילינג טנזני. ניתן להחליף כסף מזומן והמחאות נוסעים בכל סניפי הבנקים וברשויות וכרטיסי אשראי מתקבלים ברוב בתי המלון ובבתי עסק נוספים.

חשמל ותקשורת: 220 וולט, קידומת המקום הינה 255.

אשרה: ישראלים נדרשים לאשרת כניסה לביקור בטנזניה ($50, נכון לשנת 2017).

סיכום: ניתן לבקר בשמורות הטבע המופלאות של צפון טנזניה בכל ימות השנה. טנזניה היא גן עדן ועולם אחר לכל אוהבי הטבע.