״דרום אפריקה - המיטב״ הינו מסלול מקיף וייחודי לדרום אפריקה: ארצות רבות בתוך ארץ אחת – ארץ הקשת בענן.
המסלול מתחיל בקייפטאון היפה בערים כולל את הר השולחן שזכה להיות אחד משבעת פלאי הטבע החדשים  של יונסקו, כף התקווה הטובה והשכונות השונות המפוזרות לאורך החופים הפראיים בחצי האי – הפנינסולה. המסלול ממשיך דרך מחוזות היין והגסטרונומיה עטורי הפרסים, לאורך חופים קסומים ודרך מעברי הרים גבוהים, צוקים ולגונות, עיירות קטנות לחופי שני האוקיינוסים ההודי והאטלנטי ואוכלוסיה מגוונת המורכבת משבטי ילידים אפריקאים, צאצאי המתיישבים מאירופה ועבדים מאסיה.

 • טיסות בינלאומיות סדירות עם אתיופיאן אירלינס
 • טיסות פנים מפורט אליזבת ליוהנסבורג
 • לינה בלודג'ים ומלונות ברמה גבוהה
 • מים מינרלים במהלך כל ימי הסיור
 • פארק ציציקמה
 • שמורת ספארי פרטית
 • קרוגר פארק
 • תחבורה ברכבים ממוזגים
 • נהגים/מדריכים דוברי אנגלית/ עברית ובעלי ניסיון רב
 • תיק מסמכים הכולל מידע וחולצת "עולם אחר"

יום 0-1 | תל אביב - קייפטאון (Cape Town)

נצא בטיסה סדירה מתל אביב דרך אדיס אבבה ישירות לקייפטאון, שם יחכה לנו אוטובוס ממוזג, ונמשיך לעבר Signal Hill ,גבעה הצופה על מפרץ השולחן, איזור המרינה הווטרפרונט, ורובן איילנד.
לאחר התארגנות במלון נצא למרכז הבילויים, האטרקציות והקניות התוסס של קייפטאון - הווטרפרונט על שם ויקטוריה ואלפרד (
V&A Waterfront), שהוקם באיזור הנמל הישן על כל בניניו ששוחזרו בטוב טעם.
לינה ב-Premier Cape Town או דומה ברמתו

 

יום 2 |  קייפטאון (Cape Town)

נתחיל את הבוקר במסע לכוון כף התקווה הגדולה (Cape of Good Hope), נעצור לתצפית על העיירה היפיפיה קמפסביי נצא לשייט בעיירה האטביי(Hout Bay) לצפות בכלבי הים המצטופפים בהמוניהם על אי קטן.
נמשיך בדרך הפנורמית המתפתלת לאורך ההר של צ'פמנס פיק דרייב (Chapman’s Peak Drive) ונגיע לכף התקווה הטובה. נעלה בפוניקולר למגדלור הישן לצפות במקום אליו הגיעו מגלי עולם כברטולומיאו דיאז ווסקו דה גמה. בנקודה זו נפגשים הזרם החם והזרם הקר של האוקינוס, זרמים שונים אלו אחראים להבדלי האקלים וכן הצמחיה בין החוף המערבי לחוף המזרחי של דרום אפריקה.
נמשיך בדרך המפותלת לאורך מפרץ False Bay ודרך העיירה ההיסטורית סיימונס טאון (Simon’s Town). לאחר ארוחת הצהריים נעבור במושבת הפינגווינים, נחלוף על פני העיירות הציוריות פיש הוק (Fish Hoek), קאלק ביי (Kalk Bay) ומיוזנברג (Muizenberg).
 אחה"צ נחזור חזרה למרינה V&A Waterfront מרכז תוסס ומלא אטרקציות שנבנה לאורך הרציפים הישנים.
לינה ב-Premier Cape Town או דומה ברמתו 

 

יום 3 | קייפטאון (Cape Town)

הבוקר הזה הוא בסימן קייפטאון – מהערים היפות בעולם והר השולחן (Table Mountain) ההר המסמל יותר מכל את קייפטאון!
הר השולחן (Table Mountain) הינו הר שטוח ענק המתנשא מתוך לב ליבה של העיר לגובה רב ומהווה נקודת ציון בולטת בקייפטאון. ההר משקיף על כל העיר ומכל נקודה בסביבת קיפטאון ניתן להבחין בו. רמתו הינה כ-3 ק"מ מצד לצד. ההר הינו חלק מפארק הלאומי "הר השולחן" כאשר סביבו מספר גבעות ידועות: ממזרח, "פסגת השטן", ומצפון "גבעת האיתות" ו"ראש האריה". חלקו העליון מכיל קוורץ ואבן חול, היוצר צוקים תלולים ואפורים, כמו כן הוא בית לצמחייה עשירה ומגוונת (1,234 זנים רק על ההר) שהידועה מבינם היא הפרוטיאה (הפרח הלאומי של ד. אפריקה) ובעלי חיים זעירים כגון שפני סלע, דורבנים, נימיות נחשים וצבים.
נעלה להר ברכבל ונצא למסלול רגלי על ההר. הר השולחן הינו אחד ההרים המפורסמים בעולם ואחד משבעת פלאי הטבע החדשים.
מרכז העיר העתיקה עם המוזיאון היהודי, הפרלמנט, מוזיאון העבדים, שכונת צאצאי העבדים הססגונית Bo-Kaap וככר העיר ההיסטורית.
לינה ב-Premier Cape Town או דומה ברמתו

 

יום 4 | קייפטאון - דרך היין (Cape Winelands) - הרמנוס (Hermanus)

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל דרך היין. תרבות היין בדרום אפריקה החלה במאה ה-17 ותוגברה על ידי ההוגנוטים-פרוטסטנטים הצרפתיים שהגיעו כפליטים מאירופה והביאו איתם את הידע מארץ מולדתם. בדרכנו נבקר באנדרטה לשפת האפריקנס בעיר פארל (Paarl) ולתצפית פנורמית ממנה. נראה את פסלו המפורסם של מנדלה בפתח בית הסוהר בו שהה וממנו שוחרר לחופשי. נגיע לעיר היפהפייה פרנצ'הוק (Franschhoek), נעצור לטעימות יין בשילוב שוקולד, נערוך סיור בסטלנבוש (Stellenbosch) - עיר האלונים האוניברסיטאית שהינה גם  העיר השניה בגילה בכל דרום אפריקה. העיר ידועה אף היא ביינות שלה ומכאן יצא הזן הידוע הייחודי לדרום אפריקה - הפינוטאז'. ניסע לכיוון הרמנוס עיר הליוויתנים בדרך פנורמית לאורך המפרץ ונעצור בנמל הציורי קליינמונד (Kleinmond), נגיע לעיר הרמנוס הידועה בפסטיבל הנערך בה בתקופת נדידת הלוויתנים (יוני- נובמבר).
לינה ב-Misty Cliffs Boutique Hotel או Windsor Hotel או דומה ברמתו

 

יום 5 | הרמנוס (Hermanus) - ברידייל (Barrydale) - אודסהורן (Oudtshoorn)

בבוקר נצא לשייט לצפות בלויתנים (בעונה) או לחליפין לסיור בעיר הקסומה. נמשיך בנסיעה דרך עיירות  כסטנפורד (Stanford), נפייר (Napier) ואחרות לכיוון הנקודה הדרומית ביותר ביבשת אפריקה המהווה גם את נקודת המפגש בין האוקיינוס האטלנטי לאוקיינוס ההודי - קייפ אגהלס (Agulhas Cape). משם נמשיך לעיר ברידייל (Barrydale) השוכנת בקארו הקטן (Karoo Klein) . זהו איזור חצי מדברי, ואחד האזורים המגוונים ביותר בקייפ המערבי, עם צוקים ענקיים, נופי מדבר, נחלים צלולים וכן כרמים ועצי פרי בשפע. מוקף בהרי Langeberg לכיוון דרום מערב, ומופרד על-ידי הרי Swartberg צפונה מהקארו הגדול. נצא לעבר מעבר ההרים טרודו ( PassTradouw) - הנשים בשפת קויקוי - בברידייל.
 באם הזמן יאפשר ובאם נרצה, נעצור במעיינות החמים הויקטוריאניים ב-Warmwaterberg, משם נמשיך בדרך הפנורמית (כביש 62) הנחשבת גם לדרך היין הארוכה בעולם - למעלה מ-300 קילומטר! דרך הקארו הקטן לעיר אודסהורן (Oudtshoorn).
לינה ב-Surval Olive Estate או Hlangana או דומה ברמתו

 

יום 6 | אודסהורן (Oudtshoorn)

נבקר בחווה ( Wildlife RanchCango) אשר החיות בה נמצאות בסכנת הכחדה - כגון תנינים, נמרים, אריות  ועוד. 
משם נמשיך לעבר מערות הנטיפים המרהיבות ביופיין, מערות קאנגו (Cango Caves).
מערות קנגו (Cango caves) נמצאות 29 קמ' מאודסהורן וממוקמות על עמק קנגו הציורי. זהו אחד הפלאים המרהיבים ששוכן בתחתית האדמה היבשה של הקארו. מערות קנגו הינן מערות נטיפים מאבן גיר המקבילות למעבר סווטרברג הידוע. נוכל לצפות באולמות הנטיפים המרהיבים והתוצרים המתנשאים מהתקרה ועד הרצפה.
נבקר בחווה לגידול יענים שם נשמע על ההיסטוריה של גידול היענים באיזור, נאכיל יענים וכמה אף יזכו לשבת עליהן.
בעיר אודסהורן נבקר במוזיאון המקומי המייחד אגף להיסטוריה היהודית העשירה בעיר הקרויה גם "ירושלים של דרום אפריקה" ומארח חלק מבית הכנסת המקורי.
לינה ב-Surval Olive Estate או Queens Hotel או דומה ברמתו

 

יום 7 | אודסהורן - נייזנה (Knysna)

נצא דרך מעבר ההרים אוטניקווה (Outeniqua) לעיר נייזנה (Knysna), ולדרך הגנים המפורסמת. האקלים הנוח בדרך הגנים עם טמפרטורות שאינן עולות על 28 מעלות בקיץ ואינן יורדות מתחת 10 מעלות בחורף - יצרו תת אקלים מושלם באיזור ירוק להפליא עם עיירות רבות השוכנות לאורך חופי האוקיינוס ההודי.
בדרך נעבור מערכת ייחודית של אגמים שונים שכולם שייכים לשמורת טבע של ווילדרנס וביניהם מתפתל נחל שנקרא סרפנטיין.
נייזנה הייתה עיר של יערות עד שבמאות ה-18 וה-19 חוטבי העצים ושריפה ממושכת כילו את היערות הללו.
העיר ידועה גם בגידול הצדפות למאכל ויש אף פסטיבל צדפות בעיר כל שנה.
בעיר נייזנה נצא להפלגה בלגונה לכוון שמורה פרטית פדרבד (Reserve Featherbed) השוכנת במקום בו האוקיינוס ההודי חובר ללגונה של נייזנה. נצעד במסלול הליכה המשקיף אל הנוף המופלא של הצוקים בכניסת האוקיינוס ההודי אל הלגונה, ארוחת צהריים בשמורה לחופי הלגונה.
ניסע ל-Knysna Heads, לצפות באותו מקום בו האוקיינוס ההודי חודר ללגונה – אבל מהצד השני, ונלך למרינה התוססת של נייזנה לערב פנוי.
לינה וארוחת ערב ב-Premier Hotel Knysna the Moorings או דומה ברמתו

 

יום 8 | נייזנה (Knysna) - פלטנברג ביי (Bay Plettenberg) - ציציקמה (Tsitsikamma)

בבוקר ניסע לעבר שמורת רוברג (Robberg) השוכנת בעיר פלטנברג ביי (Plettenberg Bay), שם נצא למסלול הליכה בטבע המרתק. נעצור בשמורת הקופים Monkeyland לטיול ביער. נצפה בצפורים ססגוניות ונלך על הגשרים התלויים בגובה העצים. נצפה בקופצי הבאנג'י מגשר בלוקראנץ (Bloukrans) - הגשר הגבוה בעולם - 216 מטרים! נמשיך לעבר שמורת הטבע המפורסמת איזור ציציקאמה הפנינה של דרך הגנים! (בשפת הקוי של הילידים משמעותו מקום עם שפע מים או מקום של מים זורמים). שמורת ציציקאמה נמצאת על רכס של 2000 מ', המשתרע מנהר הבלוקרנס במערב עד נהר הציציקאמה במזרח. מצפון השמורה גובלת בהרי ציציקאמה המרהיבים, ובדרום - באוקינוס ההודי. נחזור ללינה בעיירה סטורמסריבר ליד ציציקאמה.
לינה ב-Tsitsikamma Village Inn או דומה ברמתו

 

יום 9 | ציציקאמה - פורט אליזבט (Port Elizabeth) - יוהנסבורג (Johannesburg)

בבוקר נצא לפארק הלאומי השוכן לשפך נהר הסערות ( RiverStorms) נצעד לאורך צלע ההר בין העצים עד לגשר התלוי בנהר הסערות.
ציציקמה (Tsitsikamma) הינה הפנינה של דרך הגנים. ציציקמה בשפת הקווי משמעותו מקום שופע או מקום של מים זורמים. שמורת ציציקמה נמצאת על רכס של 200 מ', המשתרע מנהר הבלוקרנס במערב עד נהר הציציקמה במזרח. מצפון השמורה גובלת בהרי ציציקמה האימתניים והמרהיבים, ובדרום - באוקינוס ההודי.
נמשיך לעיר פורט אליזבט. בעיר נצא לסיור היסטורי קצר ונתעכב באנדרטת הפירמידה שנבנתה לכבוד אליזבת דונקין (על שמה קרויה העיר). מנמל התעופה של פורט אליזבט נצא לטיסת פנים אל יוהנסבורג ונתמקם במלון הקרוב לשדה התעופה.
לינה ב-Premier O R Tambo או דומה ברמתו

 

יום 10 | יוהנסבורג - מפומלנגה (Mpumalanga) - הייזיויו (Hazyview)

בבוקר נצא  לכיוון מחוז מפומלנגה (נסיעה של כחמש שעות). מחוז מפולנגה (Mpumalanga) - “המקום בו זורחת השמש" - הוא המקום המגוון ביותר מבחינת התצורות הגיאולוגיות' הנוף, וכן אחד היפים והמרתקים בדרום אפריקה. מחוז מפומלנגה נמצא במזרח דרום אפריקה וגובל במדינות  סווזילנד ומוזמביק. בדרך נעבור בעיירות דלסטרום (Dullstroom), ליידנברג (Lydenburg), סאבי (Sabie). זהו איזור ירוק ובו יערות רבים הגדלים למטרות תעשיית העץ. בדרך נעצור במפלי מים בגובה 68 מטרים - מפלי לון קריק (Creek Lone).
נגיע לעיירה הייזיויו
(Hazyview) ללינת לילה.
לינה ב-Rissington Inn או דומה ברמתו

 

יום 11 |הייזיויו - הפארק הלאומי קרוגר (Kruger National Park) - הייזיויו (Hazyview)

בתום ארוחת הבוקר נצא לספארי ראשון בפארק הלאומי קרוגר.
הפארק הלאומי קרוגר (Kruger National Park) הינו אחת משמורות בעלי החיים הגדולה בדרום אפריקה. יש בה כמות עצומה של בעלי חיים ובניהם "חמשת הגדולים" (אריות, נמרים, קרנפים, פילים ובופאלו). הפארק משמש בית למאות של בעלי חיים, כמו כן בית למגוון ציפורים ממינים שונים - ציפורי טרף, חסידות, עופות ונשרים. הנוף כולל הרים נישאים, צמחייה טרופית ומרחבי סוואנה.
לינה ב-Rissington Inn או דומה ברמתו

 

יום 12 | הייזיויו - (Panorama Route) - שמורת ספארי פרטית (Kapama Private Game Reserve)

הדרך הפנורמית מתרכזת סביב נהר  (Blyde River Canyon) שבמחוז מפומלנגה, זהו אחד הקניונים הגדולים והייחודיים בעולם בהיותו ”קניון ירוק" באורך של כעשרים וחמישה קילומטר. הדרך רצופה אטרקציות יפיפיות ואנחנו נחווה את היפות שבהן: חלון האלוהים (God’s Window) משם נשקיף ממרומי הרכס על כל האיזור - ביום עם ראות טובה ניתן לראות את מוזמביק ואיזור הקרוגר! נבקר בבורות המזל של בורק (Bourke’s Luck Potholes) - ערוץ נחל בו חוללו אבנים במשך אלפי שנים חורים בצורת צילינדרים באבן החול הרכה, וכן מפלי ליסבון וברלין. נעצור בשלושת הרונדוולים (Rondawels Three) תצפית על שלוש פסגות הנראות כבקתות השבטים המקומיים - עגולות עם גגות חרוטיים. אחר הצהריים נגיע לשמורה פרטית מפנקת ואקסקלוסיבית שנמצאת במחוז הקטן והצפוני בדרום אפריקה - לימפופו (Limpopo). לאחר ארוחת צהריים נצא לספארי ברכבים פתוחים נהוגים על ידי רנג'רים מקומיים וכן גששים על מנת לאתר את חיות הבר. את ארוחת הערב האפריקאית העשירה נאכל בשטח השמורה הפרטית.
לינה ב-Kapama River Lodge  או דומה ברמתו

 

יום 13 | שמורה ספארי פרטית קפאמה

בתום ארוחת הבוקר נצא לספארי של יום שלם בשמורה הפרטית. כולל הפסקות התרעננות.
ארוחת מזנון אפריקאית עשירה ב"בומה" - מקום התאספות ופגישה אפריקאי.
לינה ב-Kapama River Lodge או דומה ברמתו

 

יום 14 | שמורה פרטית (Private Game Reserve Kapama) - יוהנסבורג (Johannesburg)

מוקדם בבוקר, בהתאם לזמני הטיסות, נצא לספוג את אווירת הספארי פעם נוספת ואחרונה לטיול זה, ומשם נחזור בנסיעה לשדה התעופה ביוהנסבורג, לקראת טיסתנו חזרה לתל אביב.

 

יום 15 | נחיתה בתל-אביב

10/08/2017
24/08/2017
15
מחיר לאדם בחדר זוגי: 4690  $
תוספת לחדר יחיד: 700  $
מדריך הטיול:  יעודכן בקרוב

 • טיסה בינלאומית של חברת "אתיופיאן איירלינס"
 • טיסות פנימיות בדרום אפריקה
 • סיורים ללא הגבלת ק"מ
 • רכבי שטח- 4X4 בספארי, ורכב ממוזג בערים
 • לודג’ים ומלונות בסטנדרט "עולם אחר"
 • דמי כניסה לפארקים/אתרים/אטרקציות
 • אירוח על בסיס חצי פנסיון, כולל מים מינרליים בכל מהלך הטיול
 • מיסי נמל וביטחון
 • טיפים לסבלים, מדריכים נהגים
 • הוצאות אישיות
 • ביטוח בריאות ומטען
 • אשרת כניסה מונפקת בכניסה לד. אפריקה
 • טיפים למעט המצויין לעיל
 • חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • העלות הינה קבוצה של 20 מטיילים ונכונה לתאריכים המפורטים לעיל
 • זוהי הצעת מחיר בלבד, טרם בוצעו הזמנות
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר הנוסע
 • התשלום בשקלים/מט"ח, לפי שער הדולר המחאות והעברות גבוה ביום התשלום ויבוצע לפני מועד היציאה
 • יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים לפחות. תוקף הדרכון לפחות חצי שנה ממועד הנסיעה
 • המסלול מתבסס על טיסות המופעלות ע"י חברת התעופה. הפעלתן ולוחות הזמנים שלהן אינם בתחום האחריות של "עולם אחר"
דמי ביטול עבור טיסות בינלאומיות ייגבו על-פי דרישתה של חברת התעופה המפעילה
דמי ביטול עבור שירותי קרקע – יגבו רק במידה ולא יימצא מחליף על ידי הלקוח או בסיוע "עולם אחר", על פי הפירוט:
 • עד 90 ימים לפני תאריך היציאה – לא ייגבו דמי ביטול
 • 89-45 יום לפני תאריך היציאה – ייגבו 25% מעלות הטיול
 • 44-30 יום לפני תאריך היציאה – ייגבו 50% מעלות הטיול
 • 
29-14 ימים לפני תאריך היציאה – ייגבו 75% מעלות הטיול
 • 14 ימים לפני תאריך היציאה - יחוייב הנוסע ב-100% מעלות הטיול
נשמח לקבל את פנייתך עבורך מסלול טיול פרטי, טיול שכולו שלך
שלח אלינו טופס צור קשר ונחזור אליך בהקדם. או התקשר לטלפון: 1-700-708-999

*שדות חובה