קובה,דת, בירה,שפה, מזג אוויר, ויזה, טיסות-עולם אחר
 
אסיה   אפריקה   אמריקה   אירופה   אוסטרליה   יעדים אקזוטיים
1-700-708-999
 
  טיולים וחופשות
   הצטרפו אלינו
   צפו בערוץ שלנו

 
 
רשימת תפוצה
   להצטרפות לרשימת התפוצה רשום את כתובת הדוא"ל שלך:
 דף הבית >> תעודות זהות מדינות >> תעודות זהות- דרום ומרכז אמריקה >> קובה - מידע כללי

קובה - מידע כללי


קובה, הגדולה מארצות איי הקריביים, ששטחה כ-110,860קמ"ר, נמצאת בין הים הקריבי לבין האוקינוס האטלנטי, כ-150 ק"מ דרומית לקי ווסט שבפלורידה. האוירה באי הינה ייחודית, זאת בשל שמחת החיים הקיימת ברוב האיים, הנהנים משמש וחופים יפהפיים, בו בזמן שהממשל הקומוניסטי של פידל קסטרו אחראי על מגבלות רבות בחיי התושבים. בהרבה מהערים וכפרים הזמן עומד מלכת ואין כיום מקום בעולם בו אפשר להרגיש את המשטר הקומוניסטי כפי שהוא קיים באי זה. למרות אלפי המעריצים שיש לקסטרו, ישנם אלפי קובנים שמסכנים את חייהם מדי שנה ע"מ לנסות את מזלם בארה"ב. ביקור בקובה אינו דומה לנופש בכל אי אחר בקריבים. החוויה בקובה מותנית בהיכרות המטייל עם ההסטוריה של המקומיים, התרבות והאמונה שלהם. בקובה לא תיראו סופרמרקטים וקניונים כפי שאתם רגילים לראות בעולם המערבי, לעומת זאת, ישנם שירותים מצויינים למטיילים ויש לנצל ביקור באי תחת הממשל הנוכחי מכיוון שלא ידוע מה יהיה לאחר ימיו של קסטרו בשלטון.

קובה: נקראת "לה הואנה" “La Havana”. קובה קיבלה את עצמאותה מארה"ב בשנת 1902, בעקבות פידל קסטרו שהוביל צבא מורדים לנצחון ותחילת הממשל הקומוניסטי באי ב-1959.

אוכלוסייה: אוכלוסיית הרפובליקה מונה כ- 11,500,000 אזרחים, רובם קתולים. ישנם גם קובנים העוסקים ב"סאנטריה" – דת הכוללת אמונות טפלות ומנהגים שמקורם באפריקה.

שפה:השפה המקומית היא ספרדית אך קיימת גם שפה בשם Lucumi שמשוייכת לטקסי "סאנטריה".

תוחלת חיים: 76 שנים בממוצע. 74 לגבר ו - 79 לאישה.

מזג אויר: באי הוא טרופי (22-27ºC). בחורף, נובמבר עד אפריל, יבש ולעיתים יש בצורת. בקיץ חם ולח. עונת הגשמים ממאי ועד אוקטובר ובממוצע של פעם בשנתיים האי נפגע מסופת הוריקן הרסנית. למרות החום, יש לזכור לא ללכת ברחובות עם מכנסיים קצרים - האוכלוסיה שומרת על פורמליות מסויימת ומומלץ להתלבש בהתאם.

עיקר התעשיות: סוכר, נפט, טבק וכימיקלים.

מטבע ותשלומים: המטבע המקומי הוא פסו קובני אבל הדולר האמריקני מתקבל בברכה בכל מקום. ניתן להשתמש בכרטיסי אשראי בתנאי שהם לא תחת חשבון אמריקאי.

חשמל ותקשורת: 110-230 וולט. תקשורת בינלאומית קיימת על האי והיא הכי זולה מהטלפונים הציבוריים הכחולים. ניתן לרכוש כרטיסי חיוג אולם מחיר השיחה מחוץ לאי הנו בסביבות 10 ₪ לדקה. הקידומת לקובה היא: 0053.

טיסות: טיסות סדירות דרך אירופה.

ויזה: תקפה ל-30 ימים והיא חובה לכל מטייל.

הידעתם??? בשנת 1865 החל מנהג בקרב מגלגלי הסיגרים בקובה להקריא רומנים אחד לשני בזמן העבודה - ובזכות זה היו הם הקבוצה הגדולה ביותר של יודעי קרוא וכתוב באי.


Go Back  Print  Send Page
כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת עולם-אחר גיאוגרפי בע"מ.