אתיופיה,דת, בירה,שפה, מזג אוויר, ויזה, טיסות-עולם אחר
 
אסיה   אפריקה   אמריקה   אירופה   אוסטרליה   יעדים אקזוטיים
1-700-708-999
 
  טיולים וחופשות
   הצטרפו אלינו
   צפו בערוץ שלנו

 
 
רשימת תפוצה
   להצטרפות לרשימת התפוצה רשום את כתובת הדוא"ל שלך:
 דף הבית >> תעודות זהות מדינות >> תעודות זהות- אפריקה >> אתיופיה - מידע כללי

אתיופיה -  מידע כללי


לרוב הישראלים יש קירבה מיוחדת לאתיופיה יותר מאשר לארצות האחרות במזרח אפריקה. כנראה שתרבות אתיופיה
נוגעת לישראלים בשל הקשר של העם האתיופי עם עמנו לאורך שתי העשורים האחרונים. ומה אנו יודעים על ארץ מוצאם של יהודי אתיופיה- הפלשים: ארץ של מפלים והרים, שווקים ססגוניים, אנימיסטים ומוסלמים.

עיר בירה: בירת אתיופיה נקראת אדיס אבבה והיא נמצאת במרכז הארץ. אתיופיה הינה הארץ היחידה באפריקה שבמשך מעל 2,000 שנה שרדה עם שילטון עצמי (למעת היותה מושבה של איטליה בין 1941-1936). בראשותה עומד משנת 2001 הנשיא גירמה וולדגיורגיס President Girma Woldegiorgis.

אוכלוסיה: אוכלוסיית אתיופיה מונה כ- 68,285,000 נפש, רובם מוסלמים ואורתודוקסים אתיופים.

השפה: באתיופיה יש 76 קבוצות אתניות הדוברות 286 שפות, שהרשמית בהן היא אמהרית. ברוב הערים גם ניתן למצוא אנשים דוברי אנגלית.

תוחלת חיים: בממוצע 45 שנים. 44 שנים לגבר, ו-46 שנים לאישה.

מזג אוויר: מזג האויר באתיופיה מושפע משתי נתונים טופוגרפים: ארץ בלי יציאה לים, הרבה הרים ועמק השבר הסורי-אפריקאי. יש בה עונה מאוד גשומה (מאפריל ועד ספטמבר) עם מונסונים טרופיים ותקופות של צחיחות ובצורת (מאוקטובר עד מאי) המהוות מקור להרבה מחלות ומוות. בנוסף, הבקע הסורי אפריקאי שחוצה את הארץ הוא הגורם המרכזי ברעידות אדמה, הרי געש ובצורת.

מוצרים ליצוא ותעשיות: הן בעיקר טקסטיל, עיבוד מתכות, בטון ותיירות. אתיופיה מייצאת זהב וגם קפה (כבר יותר מ- 1,000 שנה).

מטבע ותשלומים: המטבע המקומי הוא "ביט" אתיופי Bitt. $1 =8.51 ETB. מכיוון שתעשיית התיירות אינה מפותחת, כרטיסי אשראי לא מתקבלים בכל מקום וניתן להחליף דולרים לביטים בבנקים בערים בדלפקי המרת כספים ובשדה התעופה.

חשמל ותקשורת: 220 וולט. ניתן לבצע שיחות בינלאומיות ולשלוח פקסים בערים המרכזיות. באדיס אבבה יש דואר ומשרדים לשיחות בינלאומיות. בדרום הארץ אין שירותים אלו. קידומת לאתיופיה הינה 251.

טיסות: ישירות מת"א.

ויזה: יש להנפיק ויזה לאתיופיה מהארץ.

יש לזכור: להתלבש בצניעות (חולצות עם שרוול ובגדים לא צמודים). מומלץ ללבוש בגדי כותנה ולהביא קרם הגנה מכיוון שהשמש מאד חזקה ביום. הלילות קרירים גם בקיץ ויש להצטייד בסוודר. ממולץ להביא פילם מהארץ ולבקש רשות לפני
שמצלמים את המקומיים.


Go Back  Print  Send Page
כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת עולם-אחר גיאוגרפי בע"מ.