טנזניה - טיול מאורגן לטנזניה בטיסה ישירה - עולם אחר
 
אסיה   אפריקה   אמריקה   אירופה   אוסטרליה   יעדים אקזוטיים
1-700-708-999
 
  טיולים וחופשות
   הצטרפו אלינו
   צפו בערוץ שלנו

 
 
רשימת תפוצה
   להצטרפות לרשימת התפוצה רשום את כתובת הדוא"ל שלך:
 עולם אחר - פורצים ממסלול התיירות
ספארי ומפגש אנושי ייחודי בטיסת אל-על ישירה
הדבר הגדול הבא!!!

 
יוצאים לאַתֵּר ולצפּוֹת ב"חמשת הגדולים", לעקוב אחר העדרים העצומים בצפון הסרנגטי לקראת חצייתם את נהר ה'מרה', המכשול המאיים ביותר במסלול הנדידה. נצא לבקר ב"מכתש" ה'נגורונגורו', ול"מסעות מעקב" הרפתקניים בשמורת 'טרנגירי' ובשמורת 'ארושה'.
הג'יפים פתוחים, המרחבים אינסופיים, הטבע ה'בראשיתי' יופיע בפנינו במלא הדרו.
בספארי מיוחד זה נשלב גם מפגשים אישיים עם האוכלוסייה המקומית, נכיר מקרוב את אורח החיים של בני ובנות השבטים ('מסאי', 'מרו' ו'ווה-ארושה') ונשתלב בעבודה בקהילה החקלאית. נבקר בחוות מבודדות ונערוך קניית מוצרי יסוד בשווקים צבעוניים, ונחווה עם בני הנוער את ההוויה המקומית.
לא נהיה רק תיירים, "נגלה" גם את הצד האנושי של ממלכת הספארי ונאפשר גם להם "לגלות" אותנו.

 

   
 
 מה בתוכנית?

 
 

הטיול כולל:
- טיסה ישירה מהארץ לטנזניה
- 2 לילות בשמורת הסרנגטי (מרכז וצפון בקרבת נהר ה'מרה')
- ביקור אצל בני שבט ה'הדז'בה' (בושמנים) וה'דטוגה' בליווי מדריך מיומן, המכיר
  את אורח חייהם ושולט בשפתם.
- יום ספארי מלא בלב קלדרת ה'נגורונגורו'.
- יום בחיי שבט ה'מסאי': ביקור מעורבות חוויתי ויוצא דופן בכפר מסורתי של שבט
  המסאי (מחוץ למסלול התיירות).
- יום ספארי בשמורת ה'טרנגירי'.
- חצי יום ספארי בשמורת 'ארושה'.
- חוויה חקלאית ומעורבות בקהילת 'טנגרו' (Tengeru)
- קניית מצרכים חווייתית בשוק 'טנגרו' (Tengeru Market) והכנת ארוחה
  מסורתית עם ילדי בית הספר היסודי.

בנוסף:

- הסיורים יתקיימו ברכבי 'טויוטה לנד-קרוזר' 4x4, מהטובים שבנמצא. נעשה שימוש
  ב-6 מושבים (מתוך 8), כדי להבטיח נוחות מרבית וחלון לכל משתתף.
- הלינה ב'לודג'ים' איכותיים, הממוקמים בלב השמורות או בקרבה לאזורי עניין.
- האירוח במהלך הטיול הנו על-בסיס כלכלה מלאה, כולל מים מינרלים חופשיים
  בארוחות ובמהלך כל ימי הספארי.
- בערבים תתקיימנה התכנסויות והרצאות על מגוון רחב של נושאי הטיול.
- כל משתתף יקבל תיק מסמכים מקיף הכולל מידע רב לסיורי ספארי כולל מגדיר בעלי
  חיים, סט מפות וחולצה.

 
 


יום 1: תל אביב - ארושה (Arusha)  - טרנגירי (Tarangire)
21:30 (יום שישי) – הגעה לנמל התעופה ע"ש בן-גוריון.
00:30 המראה עם טיסה ישירה לטנזניה.
06:30 נחיתה בשדה התעופה קילמנג'רו.

לאחר הנחיתה בנמל התעופה קילמנג'רו, נפגוש את נהגי הספארי המנוסים ונצא אל השטח.
נחל את הטיול בספארי ראשוני בשמורת הטרנגירי.

ייחודה של שמורת טרנגירי (Tarangire National Park) הוא הסוואנות רחבות הידיים שלה, המנוקדות במאות עצי באובב, בני מאות שנים, שביניהם משובצים מאות עצי שיטה. עולם החי של טרנגירי עשיר ומגוון: נמנו בה יותר מ-500 מינים שונים של עופות והיא נחשבת לאחד מריכוזי הקינון הגדולים בעולם. ייחוד נוסף של טרנגירי הוא העדרים הגדולים של הפילים, המגיעים אליה בעונת היובש. בנופיה המגוונים של טרנגירי משוטטים גם היפופוטמים, זאבים טלואים, אריות, נמרים וצבועים. בשטחי העשב הנרחבים שלה חיים אלפי צבאים, באפלו, איילנד, גנו, אימפלות, זברות, ג‘ירפות ומיני יונקים רבים נוספים.

עם תום הסיור ניסע אל המלון.
ארוחת ערב ולינה באזור הטרנגירי


יום 2: טרנגירי (Tarangire) - יום בחיי שבט המסאי - נגורונגורו (Ngorongoro)
בשעות הבוקר ניפגש במסעדת המלון לארוחת בוקר ולאחריה נצא לחצי יום נוסף בשמורת הטרנגירי.

לאחר ארוחת הצהרים נצטרף לאורח החיים בכפר מסורתי של בני שבט המסאי, נחווה את אורח חייו המסורתי של השבט על פי חלוקת התפקידים המסורתית, הגברים/ילדים יצטרפו למשימות הלוחמים המסאים מחוץ לכפר והנשים/ילדות ייקחו חלק במשימותיהן של הנשים בתחומי הכפר.


סימן ההיכר הבולט של בני שבט המסאי (Maasai), החיים בקניה ובצפון טנזניה, הוא לבושם המסורתי- מעין שמלות אדומות. על פי הערכות, מונה היום שבט המסאי כ-900 אלף איש. הם חיים בכפרים ולא כבודדים, בבקתות עשויות בוץ, עץ וגללי בקר. למרות חדירת תרבות המערב לאזורם, ממשיכים בני שבט המסאי לנהל את חייהם בדרכם המסורתית- חיי נוודים למחצה. רוב בני המסאי עודם מתפרנסים מרעיית בקר, וזאת למרות הקושי להתפרנס מכך הנובע מפיתוח באזורי המחיה שלהם. למרות ששמם יצא למרחקים כציידים מומחים, רוב מזונם של בני המסאי מקורו בבקר שהם מגדלים והם ניזונים בעיקר מדם ומחלב מהבקר. עושרם מוערך במספר ראשי הבקר שיש לכל בעל עדר. בני המסאי משמרים טקסים מסורתיים רבים. אחד הטקסים המוכרים ביותר מכונה ”ריקוד הקפיצות“ אותו מבצעים הנערים הצעירים בטקס התבגרותם.
בטקס זה הם צריכים לזנק מנקודת עמידה לגובה רב, כשהם מפגינים בכך את חוזקם, ובעקבות כך את התבגרותם. בני שבט המסאי חיים במניאטה, כפר קטן המהווה את המרכז הרוחני והחברתי של בני השבט.

בתום הביקור נמשיך בנסיעה לאזור שטח השימור של הנגורונגורו שם נלון.


יום 3: נגורונגורו - קלדרת הנגורונגורו (Ngorongoro Crater) - מרכז שמורת הסרנגטי (Serengeti)
לאחר ארוחת הבוקר נרד בירידה תלולה אל לב ליבה של קלדרת הנגורונגורו ליום ספארי מרתק באחת משמורות הטבע המפורסמות בעולם.

קלדרת הנגורונגורו (Ngorongoro Crater), המכתש המפורסם ביותר באפריקה, נוצר כתוצאה מקריסתו של הר הגעש נגורורנגורו. כתוצאה מהקריסה נוצר מעין אמפיתיאטרון טבעי עצום, שהקירות התלולים המקיפים אותו מתנשאים לגובה של כ-600 מטרים. במכתש נגורונגורו חיים רוב מיני בעלי החיים של מזרח אפריקה, ביניהם קרנפים, צבועים, תאו, פילים ועדרי גנו וזברות. מכתש נגורונגורו הוא חלק מ"אזור השימור נגורונגורו" הכלול ברשימת אתרי המורשת העולמיים של ארגון אונסק"ו. בנגורונגורו חיי בר מגוונים, נופים עוצרי נשימה והוא ביתם של המסאים, רועי הבקר.

את ארוחת הצהריים נאכל בשטח, בלב השמורה באזור המוגדר לכך, לצד מקווה מים עם מרבדי עשב מדהימים, בקרבה לבעלי החיים תחת משק כנפיהם של העופות הדורסים שמגלים כל פעם מחדש עניין מיוחד בארוחת הפיקניק שלנו במקום והופכים כל ארוחה לחוויה.
עם תום הסיור ניסע אל המלון בשמורת הסרנגטי.

עם ההגעה למלון, נתארגן לארוחת הערב, אחריה ניפגש להרצאה ולהסבר לקראת היום הבא.
ארוחת ערב ולינה במרכז שמורת הסרנגטי.


יום 4: מרכז שמורת הסרנגטי (Seronera Serengeti) - צפון שמורת הסרנגטי (Mara Region Serengeti)
לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום ספארי מלא בשמורת הסרנגטי בדרכינו אל נהר המרה, בעונה זו מתקבצים באזור אלפי גנו וזברות הנעים בשיירות אין סופיות צפונה לעבר השמורה הלאומית מסאי מרה שבקניה, כאן הסיכויים טובים לצפות בעדרים העצומים החוצים את נהר המרה השורץ תנינים. 

הפארק הלאומי סרנגטי (Serengeti National Park) הוא שמורת הטבע העשירה והמגוונת ביותר בעולם כולו. בין בעלי החיים הגדולים שבהם אפשר לצפות בשמורה: גנו, זברות, ג‘ירפות, אנטילופות, אריות, נמרים, צבועים ומגוון עצום של ציפורים. מדי שנה, לקראת תחילת העונה היבשה, מתרחשת בסרנגטי אחת מהתופעות המרהיבות ביותר בעולם החי – "הנדידה השנתית גדולה". מעל שני מיליון גנו, זברות וצבאי תומסון נודדים במסלול מעגלי גדול בעקבות העשב המתחדש: משמורת הסרנגטי בטנזניה אל שמורת המסאי מרה שבקניה, וחזרה. במהלך הנדידה, הפרסתנים חוצים נהרות ולעתים נופלים לשיני הטורפים. הצפייה במיליוני הפרטים היא מחזה מרהיב ומרעיש כאחד: קולות געייה של הגנו, צהלות הזברות וקולות הצבאים ממלאים את חלל האוויר, כשלעתים מצטרפים אליהם גם קולות הטורפים: שאגות האריה, צחקוקי הצבועים וקולותיהם של הנשרים הנלחמים על הטרף. 

את ארוחת הצהריים נאכל בשטח בשמורת הסרנגטי במיקום שיימצא ראוי ובטוח לפיקניק בלב הטבע העצמתי של שמורת הסרנגטי.
בתומו של יום נשוב למלון הטבע נהנה מהנוף הקסום ונתארגן לארוחת הערב.
לאחר ארוחת הערב נפגש להרצאה קצרה והסבר לקראת היום הבא.

ארוחת ערב ולינה בצפון שמורת הסרנגטי.

 
יום 5: שמורת הסרנגטי (Serengeti) - רמת הנגורונגורו (Ngorongoro)
לאחר ארוחת הבוקר, נצא לעוד יום של חוויות בשמורת הסרנגטי.
את ארוחת הצהריים נאכל בשטח בשמורת הסרנגטי במיקום שיימצא ראוי ובטוח לפיקניק בלב הטבע העצמתי של שמורת הסרנגטי. 
בתומו של יום נצא מהשמורה וניסע אל המלון באזור רמת הנגורונגורו.

עם ההגעה למלון, נתארגן לארוחת הערב, אחריה ניפגש להרצאה ולהסבר לקראת היום הבא.
ארוחת ערב ולינה באזור שטח השימור של הנגורונגורו שם נלון.
 

יום 6: רמת הנגורונגורו - שבטי ההדזבה והדטוגה (Hadzabe & Datoga) - ארושה (Arusha)
לאחר ארוחת בוקר נצא ליום שיוקדש למפגש מרגש עם אורחות חייהם של שבטי הבושמנים המנהלים אורח חיים מסורתי, שטרם פגעה בו הקדמה. בנסיעה בדרכי עפר משובשות נגיע לאזור בו חיים השבטים הקדומים, עם כניסתנו לאזור יצטרף אלינו אנתרופולוג מקומי שחקר וחי תקופה עם בני השבטים, שילווה אותנו ויהיה החוליה המקשרת בינינו לבין בני השבטים.

שבט ההדזבה (Hadzabe) ושבט הדטוגה (Datoga) השבטים האותנטיים והמסורתיים האחרונים שנותרו באפריקה להם היסטוריה מתמשכת של כ-12 אלפי שנים. כ- 1000 איש נותרו מההדזבה. שבטים אלו, החיים ליד אגם איאסי בצפון טנזניה, הם שבטים נודדים, ללא בית קבוע – הם חיים בסוכות שהם מקימים מזרדים ועשב בקיץ. בתקופה הגשומה, הם מוצאים מסתור מהגשמים במערות ובנבכי הסלע. כל קבוצה בשבט מונה 20-30 איש, חיה בקרבת עדרי חיות - הנשים מלקטות והגברים ציידים בעזרת חיצים מורעלים כבימי האדם הקדמון. שבט ההדזבה, מדבר בשפת קויסן, שפה המשלבת קליקים של עיצורים וציקצוקי לשון.
בני שבט הדטוגה הידועים כאויביהם המושבעים של שבט המסאי. לבושים כשלגופם גלימות אדומות ואילו הנשים מצלקות את עור פניהם בצורות סימטריות מסביב לעיניים ליופי ולבושות בגדי עור יפיפיים.

בתום הסיור ניסע אל המלון באזור ארושה. לאחר ארוחת הערב נפגש להרצאה קצרה והסבר לקראת היום הבא.

ארוחת ערב ולינה באיזור ארושה.


יום 7: חוויה חקלאית ומעורבות בקהילת טנגרו (Tengeru) - ספארי בפארק הלאומי ארושה (Arusha Nt Park)

לאחר ארוחת הבוקר נצא ליום חוויתי ומרגש למרגלות הר מרו, נחלתם של בני שבט מרו ,חגורה של חקלאות אינטנסיבית, שהגידול העיקרי שבה הוא תה, קפה ובננות לצד חקלאות לכל תא משפחתי בשטחים קטנים ומגוונים המשובצים זה בזה כפסיפס צבעוני ריחני ומגוון.
נצטרף לחקלאים והחקלאיות המקומיים, ננעל מגפיים, נלבש כפפות, נצטייד בכלי העבודה המקומיים וניקח חלק בעיבוד האדמות. נקטוף ונזרע, נקצור ונחרוש את השדות הקטנים על רקע הר מרו המתנשא לגובה של 4,566 מטרים.
נאכיל את הפרות בעשב שקצרנו, נשתה תה מקומי ונהנה מההווי החקלאי בתום יום עמל מספק.את ארוחת הצהרים נאכל במלון ונצא לחצי יום ספארי בשמורת ארושה 
 
למרגלות הר מרו שוכן הפארק הלאומי ארושה (Arusha national Park), המציע למבקר בו מגוון בתי גידול: יער גשם מרהיב עם צמחים מטפסים, שרכים, פרפרים, ציפורים וקופים, ביניהם קופי קולובוס לבן- שחור; מכתש וולקני (מכתש נגורדוטו), ובו סלעים חלקים ומצוקים; בתחתית המכתש אזור ביצה, שבו רועים באפלו ומינים שונים של אנטילופות; אגמי מומלה; בצפון השמורה, משמשים בית לאלפי פלמינגו, עיטם קולני ומגוון עופות נוספים, וכן לפרסתנים רבים כמו זברות וג'ירפות.


בכדי להרגיש את הספארי מקרוב, נוסף על הסיור הרכוב בג'יפים, נצא לטיול רגלי בן כשעתיים בשמורת ארושה למרגלות הר מרו (Mount Meru), החמישי בגובהו באפריקה. בליווי פקחי השמורה נפגוש בעדרי הבאפלו, נהנה מנופים ירוקים עוצרי נשימה ונחזה ביופיו המרהיב של מפל טולולוסיה (tululusia) המתחתר בסלע בזלת.


עם תום הסיור נשוב למלון
ארוחת ערב ולינה באיזור ארושה.


יום 8: שוק טנגרו (Tengeru Market) ובית הספר היסודי - ת"א (Tel Aviv)
בשעות הבוקר ניפגש במסעדת המלון לארוחת בוקר, נקבל כסף מקומי ורשימת משימות ונצא לקניות בשוק המקומי הצבעוני. נתמקח, נשתלב באוכלוסיית הסוחרים המקומית ונצטייד במצרכים הדרושים לנו כדי להכין ארוחה מקומית מסורתית אותה נבשל בעצמינו ונפתיע את ילדי בית הספר המקומי הציורי בארוחה חמה פרי עמלינו.

בשעות הצהרים, ניפרד נצא לנמל התעופה קילימנג'רו לקראת הטיסה לתל אביב.

16:55 המראה מנמל התעופה קילמנג'רו עם טיסה ישירה לתל-אביב.
22:55 נחיתה בנמל התעופה ע"ש בן גוריון.
רוצים לשמוע חוות דעת על הטיולים שלנו באפריקה? כנסו עכשיו לספר מטיילים
 

הטיולים הקרובים

תאריך
יציאה
תאריך
חזרה
מס' ימים מחיר למבוגר בחדר זוגי תוספת לסינגל מדריך הטיול
יעודכן בקרוב          
         
הנחה לילד עד גיל 11.99 בחדר עם מבוגר  500 $
הנחה לילד מגיל 12 עד 13.99בחדר עם מבוגר 250 $
להנחה לילד עד גיל 16, צור קשר  
 
 


המחיר כולל:
- טיסה בינלאומית ישירה המופעלת ע"י סאן דור מקבוצת אלעל בלעדית עבור "עולם אחר"
- מפגש קבוצה בת"א בהנחיית מדריך הטיול כשבוע לפני היציאה.
- מדריך ישראלי מיומן מצוות "עולם אחר".
- סיורים בשמורות ללא הגבלת ק"מ.
- שני לילות בשמורת הסרנגטי (מרכז וצפון השמורה).
- יום טיול מלא בקלדרת הנגורנגורו.
- ביקור שבטים מקומיים: בני שבט ההדזבה, דטוגה ומסאי.
- משקפת שדה מקצועית Bushnell לכל זוג/משפחה, לשימוש במהלך הטיול.
- מגדיר בעלי חיים.
- מפה איכותית לכל זוג/משפחה.
- רכבי שטח- 4X4 טויוטה לנדקרוזר, שמונה מושבים-שישה מטיילים. ביטוח מלא לרכבים.
- מכשירי קשר בין הרכבים.
- לודג’ים מהשורה הראשונה, הממוקמים בלב השמורות.
- כלכלה מלאה.
- מים מינרליים במהלך הספארי.
- מסי נמל וביטחון.
- אשרת כניסה (50 $) כולל הנפקת המסמכים הדרושים מראש.
- כסף מקומי לקניית המצרכים לארוחה בשוק המקומי.
- עשייה תורמת לקהילה החקלאית של Tengeru.
- טיפים לנותני השירות המקומיים.

המחיר אינו כולל:
- הוצאות אישיות.
- ביטוח בריאות ומטען.

הערות:
- מספר המקומות מוגבל.
- יציאת הטיול מותנית ב-16 משתתפים.
- חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים.
- יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה.
- כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר הנוסע.
- התשלום בשקלים / מט"ח, לפי שער הדולר המחאות והעברות גבוה ביום התשלום ויבוצע לפני מועד היציאה.
- יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים לפחות.
- המסלול מתבסס על טיסות ישירות המופעלות ע"י חברת התעופה, הפעלתן ולוחות הזמנים שלהן אינם בתחום
  האחריות של "עולם אחר".

דמי ביטול – יגבו רק במידה ולא יימצא מחליף על ידי הלקוח או בסיוע "עולם אחר", על פי הפירוט:
עד 90 ימים לפני תאריך היציאה – לא ייגבו דמי ביטול.
89-44 יום לפני תאריך היציאה – ייגבו 25% מעלות הטיול.
45-30 יום לפני תאריך היציאה – ייגבו 50% מעלות הטיול.
29-14 ימים לפני תאריך היציאה – ייגבו 75% מעלות הטיול
14 ימים לפני תאריך היציאה - יחוייב הנוסע ב100% מעלות הטיול.

אפריקה זה עולם אחר!!!

נשמח לקבל את פנייתך ולבנות עבורך מסלול טיול פרטי, טיול שכולו שלך  לפרטים צור קשר עם משרדינו 

בטלפון 1700-708-999 

לפרטים צרו קשר
 
 
 

Go Back  Print  Send Page
כל הזכויות באתר זה שמורות לחברת עולם-אחר גיאוגרפי בע"מ.