בשורה אמיתית לז'אנר טיולי הספארי בטנזניה ובאפריקה כולה. טיול קונספט מלא חוויות:
חצית נהר המארה בסרנגטי, ענקי החי והצומח בטרנגירי, גן עדן במעמקי מכתש נגורונגורו, שיאי הספארי ואגם נטרון, השוכן בסביבה נופית יוצאת דופן בשבר הסורי אפריקאי, מוקף לועות הרי געש ומשמש כאתר הרבייה הגדול ביותר במזרח אפריקה לפלמינגו הזוטר, הצובע בוורוד את קו הרקיע, שם הם מתרבים בבטחה בלב האגם, בחסות המים האלקלים המשמשים להם מגן מפני טורפים.

חדש! טיול רגלי על שפת קלדרת נגורונגורו - מסלול ההליכה עובר בין נופי יער צפוף ורחבי עלים מעוטרי שרכים ומשקיף על הקלדרה


הטיול כולל:
 • טיסה ישירה ובלעדית עבור "עולם אחר"
 • לודג'ים/מלונות ברמה גבוהה במיוחד הממוקמים בלב השמורות - הסטנדרט של "עולם אחר"
 • שני לילות באגם נטרון בלודג' אוהלים יוקרתי ובלעדי ל"עולם אחר"
 • שני לילות בשמורת סרנגטי
 • יום סיור בשמורת טרנגירי
 • יום סיור מלא בקלדרת נגורונגורו
 • הליכה על גדת אגם נטרון לצד מושבת הפלמינגו
 • ביקור שבטים מקומיים - בני שבט בושמנים בליווי מדריך מיומן, המכיר את אורח חייהם ושולט בשפתם, בני שבט דטוגה וביקור בכפר מסאי
 • נהגי הרכבים הינם מדריכים דוברי אנגלית בעלי ניסיון רב בסיורי ספארי
 • סיורים בשמורות ללא הגבלת קילומטרים
 • עד 18 מטיילים בקבוצה (3 ג'יפים)
בנוסף:
 • המחיר כולל את אשרת הכניסה לטנזניה והנפקתה
 • הסיורים יתקיימו ברכבי טויוטה לנד קרוזר 4x4, מהטובים בנמצא
 • הלינה בלודג'ים איכותיים, הממוקמים בלב השמורות
 • האירוח במהלך הטיול הינו על-בסיס כלכלה מלאה, כולל מים מינרליים במהלך ימי הספארי
 • כל משתתף יקבל תיק גב איכותי, סט מפות, מגדיר בעלי חיים ומגדיר ציפורים וחולצת ״עולם אחר״

יום 0-1 | תל אביב – נמל התעופה קילימנג'רו - טרנגירי (Tarangire)

ניפגש בשדה התעופה בן-גוריון ונצא בטיסה ישירה לטנזניה. לאחר הנחיתה בנמל התעופה קילימנג'רו, יקבלו את פנינו נהגי הספארי ונצא לספארי ראשון בטנזניה בשמורה המפורסמת בעצי הבאובב שבה - שמורת טרנגירי.

ייחודה של שמורת טרנגירי (Tarangire National Park) הוא הסוואנות רחבות הידיים שלה, המנוקדות במאות עצי באובב בני מאות שנים, שביניהם משובצים מאות עצי שיטה. עולם החי של טרנגירי עשיר ומגוון: נמנו בה יותר מ-500 מינים שונים של עופות והיא נחשבת לאחד מריכוזי הקינון הגדולים בעולם. ייחוד נוסף של טרנגירי הוא העדרים הגדולים של הפילים, המגיעים אליה בעונת היובש. בנופיה המגוונים של טרנגירי משוטטים גם היפופוטמים, זאבים טלואים, אריות, נמרים וצבועים. בשטחי העשב הנרחבים שלה חיים אלפי צבאים, באפלו, איילנד, גנו, אימפלות, זברות, ג‘ירפות ומיני יונקים רבים נוספים.

ארוחת ערב ולינה בשמורת טרנגירי.

 

יום 2 | טרנגירי (Tarangire) – מאסאי (Maasai) - אגם נטרון (Lake Natron)

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לספארי בוקר משלים בשמורת טרנגירי.
לאחר שנחצה את השער, דרכנו חולפת על פני אגם מאנירה, אחד מאגמי השבר, ודרך הכפר מטו-א-מבו, כפר טנזני טיפוסי השוכן לצידו של נהר. מכאן נגמר כביש האספלט והדרך מובילה צפונה, לאורך הסתעפות השבר המזרחית בדרך לאגם נטרון, אחת מפנינות הטבע הנסתרות של טנזניה. בדרכנו נעצור לביקור אצל בני שבט המסאי.

סימן ההיכר הבולט של בני שבט מסאי (Maasai), החיים בקניה ובצפון טנזניה, הוא לבושם המסורתי- מעין שמלות אדומות. על פי הערכות, מונה היום השבט כ-900 אלף איש. הם חיים בכפרים ולא כבודדים, בבקתות עשויות בוץ, עץ וגללי בקר. למרות חדירת תרבות המערב לאזורם, ממשיכים בני שבט מסאי לנהל את חייהם בדרכם המסורתית- חיי נוודים למחצה. רוב בני המסאי עודם מתפרנסים מרעיית בקר, וזאת למרות הקושי להתפרנס מכך, הנובע מפיתוח באזורי המחיה שלהם. למרות ששמם יצא למרחקים כציידים מומחים, רוב מזונם של בני המסאי מקורו בבקר שהם מגדלים והם ניזונים בעיקר מדם ומחלב הבקר. עושרם מוערך במספר ראשי הבקר שיש לכל בעל עדר. בני המסאי משמרים טקסים מסורתיים רבים. אחד הטקסים המוכרים ביותר מכונה ”ריקוד הקפיצות“, אותו מבצעים הנערים הצעירים בטקס התבגרותם, ובו הם צריכים לזנק מנקודת עמידה לגובה רב, וכך מפגיעים את חוזקם ואת התבגרותם.
עם תום הביקור נסע אל ההמלון שלנו באגם נטרון.
ארוחת ערב ולינה באגם נטרון.

** אופציה למיטיבי לכת והרפתקנים – טיפוס לילי לתצפית זריחה ומבט אל לועו המבעבע של הר הגעש הפעיל אולדוניו לאנגאי (2,962m)

 

יום 3 | אגם נטרון (Lake Natron)

יום שיוקדש כולו לאגם נטרון – אחד האזורים היפים והסוריאליסטים במזרח אפריקה, אזור שטרם עלה על מסלולי הטיול השגרתיים בטנזניה. פנינת נוף וטבע נסתרת.

הביקור באיזור אגם נטרון מלא בחוויות, שביניהן סיור בוקר רגלי על גדת האגם, הליכה אל מפלי נגרו סרו, סיור בים המלח האדום, ביקור בשביל עקבות ההומנידים של נטרון - אתר בו נתגלו עקבות הומו-ספייאנס בנות כ-120,000 שנים, שנשתמרו כתוצאה מהתקשחות מצע האפר הוולקני עליו דרכו אבותינו הקדומים - ומעיינות חמים; לצד אוכלוסייה מקומית מסבירת פנים שכמעט ולא נחשפה לתיירות המערבית.
אגם נטרון (Lake Natron) הוא אגם סודה בצפון טנזניה, השוכן בסביבה נופית יוצאת דופן. זהו אחד האגמים הנמצאים בשבר הסורי-אפריקאי ומקורותיו בנהר אווסו נגירו, הנמצא צפונית לאגם במרכז קניה. האגם מוקף לועות הרי געש רדומים, המפורסם בניהם הוא אולדוניו לאנגאי - הר האלוהים - הקדוש לשבט המסאי.
סלעי הסביבה שנוצרו מהסביבה הגעשית הפעילה, עשירים במינרלים בסיסיים המזינים את מי האגם במלחים. המלחים הזורמים אל האגם עם רמת ההתאדות הגבוהה, מעלים את רמת ה-pH במי האגם לרמות גבוהות ביותר ואף נמדדו רמות pH שהגיעו ל-11 (!). רמת האלקליות הגבוהה שבמי האגם מסוכנת למרבית בעלי החיים, שכן היא עלולה לצרוב את עורם. יחד עם זאת, עבור בעלי חיים המורגלים לסביבה קשוחה שכזו, האגם הוא גן-עדן ועל כן האזור כולו שוקק חיים. קצבי האידוי הגבוהים באגם, מעודדים אוכלוסיות מיקרואורגניזמים אוהבי מלח ובין השאר אצות ובקטריות הצובעות את מי האגם באדום עז. אזורי האגם האדומים מכונים בפי המקומיים - הים האדום.
סביבת האגם הייחודית, האצות והיצורים החיים יצרו את אחד ממופעי העופות היפים בעולם החי. זהו אתר הרבייה הגדול ביותר במזרח אפריקה לפלמינגו זוטר. באזור זה הם מתרבים בבטחה בחסות המים האלקלים ששומרים עליהם, וכך כשני מיליון פרטים ורודים צובעים את קו הרקיע.
ארוחת ערב ולינה באגם נטרון.

 

ימים 4-5 | אגם נטרון (Lake Natron) - צפון שמורת סרנגטי (Serengeti)

היום נצא אל שמורת סרנגטי, מהשמורות הידועות בעולם. עם ההגעה לשער הכניסה נחוש מיד בשינויי האווירה... אלו הן הסוואנות האין סופיות של שמורת סרנגטי.
הימים הקרובים יוקדשו במלואם לשמורת סרנגטי שנמצאת בשיא הדרה, כולל ספארי ולינה סמוך לנהר המרה. בעונה זו מתקבצים באזור אלפי גנו וזברות הנעים בשיירות אין סופיות צפונה לעבר השמורה הלאומית מסאי מרה שבקניה. כאן הסיכויים טובים לצפות בעדרים העצומים החוצים את נהר המרה השורץ תנינים.

הפארק הלאומי סרנגטי (Serengeti National Park) הוא שמורת הטבע העשירה והמגוונת ביותר בעולם כולו. בין בעלי החיים הגדולים שבהם אפשר לצפות בשמורה: גנו, זברות, ג‘ירפות, אנטילופות, אריות, נמרים, צבועים ומגוון עצום של ציפורים. מדי שנה, לקראת תחילת העונה היבשה, מתרחשת בסרנגטי אחת מהתופעות המרהיבות ביותר בעולם החי – "הנדידה השנתית גדולה". מעל לשני מיליון גנו, זברות וצבאי תומסון נודדים במסלול מעגלי גדול בעקבות העשב המתחדש: משמורת סרנגטי בטנזניה אל שמורת מסאי מרה שבקניה, וחזרה. במהלך הנדידה, הפרסתנים חוצים נהרות ולעתים נופלים לשיני הטורפים. הצפייה במיליוני הפרטים היא מחזה מרהיב ומרעיש כאחד: קולות הגעייה של הגנו, צהלות הזברות וקולות הצבאים ממלאים את חלל האוויר, כשלעתים מצטרפים אליהם גם קולות הטורפים: שאגות האריה, צחקוקי הצבועים וקולותיהם של הנשרים הנלחמים על הטרף.

את ארוחת הצהריים נאכל בשטח בשמורת סרנגטי, במיקום שיימצא ראוי ובטוח לפיקניק בלב הטבע העצמתי של השמורה.
בתומו של יום נשוב למלון הטבע, נהנה מהנוף הקסום ונתארגן לארוחת הערב.
ארוחת ערב ולינה (שתי לילות) בצפון שמורת סרנגטי.

 

יום 6 | סרנגטי - נדוטו

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור משלים בשמורת הסרנגטי.
בתום הספארי, נצא מהשמורה וניסע אל אזור השימור של נגורונגורו, שבו נלון.
ארוחת ערב ולינה באזור נדוטו.

 

יום 7 | נגורונגורו - מניארה (Manyara)

בשעות הבוקר ניפגש במסעדת המלון לארוחת בוקר, נקבל תדריך קצר ונצא לשטח לספארי מרשים בקלדרת נגורונגורו.
קלדרת נגורונגורו (Ngorongoro Crater), המכתש המפורסם ביותר באפריקה, נוצר כתוצאה מקריסתו של הר הגעש נגורונגורו. כתוצאה מהקריסה נוצר מעין אמפיתיאטרון טבעי עצום, שהקירות התלולים המקיפים אותו מתנשאים לגובה של כ-600 מטרים. במכתש נגורונגורו חיים רוב מיני בעלי החיים של מזרח אפריקה, ביניהם קרנפים, צבועים, תאו, פילים ועדרי גנו וזברות. מכתש נגורונגורו הוא חלק מ"אזור השימור נגורונגורו" הכלול ברשימת אתרי המורשת העולמיים של ארגון אונסק"ו. בנגורונגורו חיי בר מגוונים, נופים עוצרי נשימה והוא ביתם של המסאים, רועי הבקר.

לאחר ארוחת הצהריים נצא לטיול רגלי על-שפת קלדרת הנגורונגורו.
אחת הדרכים הטובות ביותר לחלץ עצמות ולהתרענן היא טיול רגלי על שפת קלדרת הנגורונגורו. מסלול ההליכה עובר בין נופי יער צפוף ועצי שיטה צהובה ורחבי עלים מעוטרי שרכים, ונפתח לפרקים לאזורי עשב גבוהים. ההליכה מלווה בריינג'ר חמוש ומנוסה, המכיר את תוואי השטח בו הולכים ואף מעודכן על הימצאות בעלי-החיים בסביבת מסלול ההליכה. הרחק ממנוע הג'יפ המטרטר, תוכלו להתמסר לנשימתכם העמוקה ולרעש כפות רגליכם הכובשות את הקרקע השחורה, העשירה באפר וולקני. בסביבה השקטה הזו קל יותר להקשיב ולשמוע את ציוץ הציפורים, קריאות בעלי החיים וקולות הטבע, כמו גם תשומת הלב לעקבות ולמינים זעירים מתחדדת.
אחד משיאי הטיול הוא תצפית הצופה לכיוון מערב אל מישורי הסרנגטי האינסופיים. בימי ראות טובה ניתן אף לראות את ערוץ אולדובאי וסלעי גול מזדקרים באופק ומזמינים אותנו לבקרם.
בתום ההליכה ניסע למלון שבאיזור מניארה.
ארוחת ערב ולינה באזור אגם מניארה.

יום 8 |מניארה (Manyara) – נמל התעופה קילימנג'רו - תל אביב

היום הינו היום האחרון בטיול שלנו בטנזניה. לאחר ארוחת הבוקר נצא לבקר את השבטים.
שבט הדזבה (Hadzabe) ושבט דטוגה (Datoga) הנם השבטים האותנטיים והמסורתיים האחרונים שנותרו באפריקה ולהם היסטוריה מתמשכת של כ-12 אלפי שנים. כ-1000 איש נותרו משבט הדזבה. שבטים אלו, החיים ליד אגם איאסי בצפון טנזניה, הם שבטים נודדים, ללא בית קבוע - הם חיים בסוכות שהם מקימים מזרדים ועשב בקיץ. בתקופה הגשומה הם מוצאים מסתור מהגשמים במערות ובנבכי הסלע. כל קבוצה בשבט מונה 20-30 איש וחיה בקרבת עדרי חיות - הנשים מלקטות והגברים צדים בעזרת חיצים מורעלים כבימי האדם הקדמון. שבט הדזבה מדבר בשפת קויסן, שפה המשלבת קליקים של עיצורים וציקצוקי לשון.
בני שבט דטוגה ידועים כאויביהם המושבעים של שבט המסאי. הגברים לבושים גלימות אדומות ואילו הנשים מצלקות את עור פניהן בצורות סימטריות מסביב לעיניים ליופי, ולבושות בגדי עור יפהפיים.
בשעות הצהרים ניפרד נצא לנמל התעופה קילימנג'רו, לקראת הטיסה לתל אביב.

05/10/2017
12/10/2017
8
מחיר לאדם בחדר זוגי: 4946  $
תוספת לחדר יחיד: 500  $
מדריך הטיול:  יעודכן בקרוב

05/10/2017
12/10/2017
8
מחיר לאדם בחדר זוגי: 4518  $
תוספת לחדר יחיד: 500  $
מדריך הטיול:  הדרכה באנגלית

05/10/2016
12/10/2017
8
תוספת לחדר יחיד: 500  $
2 מטיילים:  $5,233
3 מטיילים:  $4,852
4 מטיילים:  $4,662
5 מטיילים:  $4,547
6 מטיילים:  $4,472
7 מטיילים:  $4,417
שימו לב:  מחיר למבוגר בחדר זוגי, על פי מספר האנשים
הערות:  טיול פרטי

הנחה לילד עד גיל 11.99 החולק חדר עם שני מבוגרים: 500 $
הנחה לילד עד גיל 12-13.99 החולק חדר עם מבוגר:   250 $
להנחה לילד עד גיל 16, צור קשר
 
בספארי פרטי, ניתן להמיר כל לילה ללינה בקמפינג בזיכוי של
$80 לחדר לכל לילה במניארה
$140 לחדר לכל לילה בסרנגטי


 • טיסה בינלאומית ישירה מהארץ לטנזניה וחזרה מזנזיבר לארץ
 • מפגש הכנה בת"א בהנחיית מדריך מצוות ״עולם אחר״
 • שני לילות בצפון שמורת הסרנגטי
 • סיורים בשמורות ללא הגבלת ק"מ
 • מגדיר בעלי חיים
 • מפה איכותית לכל זוג/משפחה
 • רכבי שטח- 4x4 טויוטה לנדקרוזר. ביטוח מלא לרכבים
 • לודג’ים מהשורה הראשונה, הממוקמים בלב השמורות
 • כלכלה מלאה
 • מים מינרליים במהלך הספארי
 • מסי נמל וביטחון

בנוסף, מחיר טיול מודרך בעברית כולל:
 • מדריך ישראלי מיומן מצוות ״עולם אחר״
 • הרצאות ותדרוכים מדי ערב
 • אשרת כניסה ($50) כולל הנפקת המסמכים הדרושים מראש
 • טיפים לנותני השירות המקומיים
 • הוצאות אישיות
 • ביטוח בריאות ומטען 

בנוסף, המחיר אינו כולל עבור טיול מודרך באנגלית וטיול פרטי:

 •  מדריך ישראלי מיומן מצוות "עולם אחר"
 • אשרת כניסה (בעלות של 50 $)
 • טיפים לנותני השירות המקומיים בטנזניה
 • מספר המקומות מוגבל
 • יציאת הקבוצה מותנית ב-12-18 משתתפים
 • הטיפוס אל אולדוניו לנגיי כרוך בתוספת תשלום ($100) ומיועד אך ורק למיטיבי לכת
 • חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר הנוסע
 • התשלום בשקלים/מט"ח, לפי שער הדולר המחאות והעברות גבוה ביום התשלום ויבוצע לפני מועד היציאה
 • יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים לפחות
 • המסלול מתבסס על טיסות ישירות המופעלות ע"י חברת התעופה, הפעלתן ולוחות הזמנים שלהן אינם בתחום האחריות של "עולם אחר".
ייגבו רק במידה ולא יימצא מחליף על ידי הלקוח או בסיוע "עולם אחר", על פי הפירוט:
 • עד 90 ימים לפני תאריך היציאה – לא ייגבו דמי ביטול
 • 89-45 יום לפני תאריך היציאה – ייגבו 25% מעלות הטיול
 • 44-30 יום לפני תאריך היציאה – ייגבו 50% מעלות הטיול
 • 29-14 ימים לפני תאריך היציאה – ייגבו 75% מעלות הטיול
 • 14 ימים לפני תאריך היציאה - יחוייב הנוסע ב100% מעלות הטיול
נשמח לקבל את פנייתך עבורך מסלול טיול פרטי, טיול שכולו שלך
שלח אלינו טופס צור קשר ונחזור אליך בהקדם. או התקשר לטלפון: 1-700-708-999

*שדות חובה