הרפובליקה של איסלנד היא אי ענק במרכז האוקיינוס האטלנטי באזור החוג הארקטי של כדור הארץ.
איסלנד היא ללא ספק מן המקומות היפים ביותר על פני תבל. נופיה שמשו השראה לסופרי מדע בדיוני שכן השילוב של קרחוני הענק יחד עם פעילות וולקנית, יוצרים נופים ותופעות טבע בעלי יופי נדיר וכמעט דמיוני.
איסלנד נמצאת על קו התפר שבין פלטות תת-אוקיאניות, והאי נוצר כתוצאה מסדרה של התפרצויות געשיות. פעילות טקטונית זו פוצעת את קרום כדור הארץ ומעלה מגמה לוהטת אל תוך האוקיינוס האטלנטי. התפרצויות חוזרות ונשנות הביאו ליצירת האי, המורכב כולו מסלעים וולקניים. האי כולו משופע בהרי געש פעילים, גייזרים לוהטים, במעיינות חמים ושרידי התפרצויות וולקניות של השנים האחרונות, כל אלה בלב אזור ארקטי עם קרחוני ענק, התלויים על פסגות ההרים. לכן הנופים האיסלנדיים הם מיוחדים, ומשולבים בהם גם מגוון של עופות ויונקים ימיים הבאים לחופי איסלנד בימי הקיץ.
אל האי הגיעו המתיישבים הנורדיים הראשונים במאה התשיעית - הלא הם הוויקינגים שמצאו באי היפהפה בית חם (וקר), וכאן הם כוננו בשנת 930 את הפרלמנט האירופאי הראשון שהוא חלק מגאוותם ומורשתם ההיסטורית. בלילות חורף ארוכים הם סיפרו לבני משפחה את הסאגות האיסלנדיות. מאיסלנד יצאו הוויקינגים למסעותיהם על פני ימים, ואוקיינוסים בדרכם לגילוי גרינלנד ואמריקה הצפונית, זמן רב לפני המשלחות הספרדיות והפורטוגזיות.
היישוב האנושי באיסלנד דליל, ומבוסס על חוות חקלאיות וכפרים היוצרים טלאים המשולבים בשטחים הפתוחים. נראה שתושבי איסלנד מתנהלים מתוך מחשבה לעצב את חייהם ואת עתידם באופן שלא יזיק לסביבתם המיוחדת – ומנסים לנהל חיים ברי- קיימא. איסלנד מציעה לנו, לכן, טיול מופלא מעין כמוהו אל ההווה הגיאולוגי, האקולוגי והאנושי של צפון כדור הארץ שמתהווה ומעוצב באי לנגד עינינו.

יום 1 | תל אביב - ריקיאוויק

נטוס בטיסה ישירה מהארץ לאיסלנד. לאחר הנחיתה נצא בנסיעה קצרה לטבילה במי הלגונה הכחולה – אגם חם-רותח בגווני כחול המוסדר לרחצה במערכת של בריכות. הרפיית הגוף במי מעיינות חמים היא דרך נהדרת לפתוח טיול. לאחר הרחצה נמשיך אל ריקיאוויק, "מפרץ העשן" בשפת הנורדים, בירתה של הרפובליקה של איסלנד והמרכז העירוני הגדול והחשוב ביותר על פני האי. בהתאם לזמן הנותר, נצא לטייל באתריה הבולטים של העיר - הקתדרלה הגדולה, מרכז התרבות הארפה, מאגרי המים שבתצפיות "פרלן", בית העייריה והמדרחוב.  
לינה ברקיאוויק

יום 2 | הגייזר (Geisir) - פארק הלאומי טינגוויליר (Thingvellir NP) - מפלי גולפוס (Gullfoss Waterfall) - חווה חקלאית (Frioheimar) - קפלוויק (Keflavik)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לטייל במסלול המכונה מעגל הזהב של איסלנד. נבקר בפארק הלאומי טינגוויליר, בעל המשמעות המיוחדת להיסטוריה האיסלנדית: כאן התכנס הפרלמנט האיסלנדי הראשון בשנת 930, וכאן הוכרזה גם עצמאותה של איסלנד. נבקר בגייזר הגדול של איסלנד הפורץ כל כמה דקות באופן מחזורי מדויק, כתוצאה מפעילות גיאותרמית תת-קרקעית. נחזה במחזה המרהיב של מפלי הזהב "גולפוס" - מפלים אדירים השוצפים על פני כמה מפלסים בדרכם לקניון ארוך. נרד בשני שבילים אל כל אחד מן המפלסים השונים של מפלי הזהב.

לפני החזרה לרקיוויק נבקר בחווה חקלאית מקומית. הביקור יאפשר ללמוד על פעילות החווה, מעקב אחר גידול הסוסים האופייני לאיסלנד וגידול ירקות בחממות גיאותרמיות הנשענות על אדי החום העולים מתוך קרום כדור הארץ. מעל לכל, זוהי אפשרות להכיר את החוואים האיסלנדים וללמוד על אורח החיים המיוחד בחוות חקלאיות מבודדות.
לינה באיזור סלפוס

יום 3 | איי וסטמן (Westman Island) - מפל סקוגרפוס (Skogafoss) - מפל סליינדלפוס (Selijandlafoss)

עם בוקר נצא בנסיעה דרומה לכיוון רציף לנדיארהופן שם נעלה על מעבורת אל איי ווסטמן.

איי ווסטמן הוא ארכיפלג איים צעיר שנוצר עקב ביעבוע של קילוחי לבה אל פני הקרקע. הלבה התקשתה ויצרה יבשה.

נסייר בגדול מבין קבוצת האיים, האי היימי, שהוא האי היחידי מתוך קבוצת האיים הללו שמיושב ע"י בני אדם. בסיור באי ניתן ללמוד ולהבחין בתופעות הוולקניות שאירעו במאה הקודמת. נצא לשייט בין קבוצת האיים ואם יתמזל מזלנו נוכל לראות בין השאר מושבה גדולה של פאפינים - תוכוני ים אטלנטיים, עוף מים בצבעי שחור ולבן ומקור אדום מקומר כשל תוכי. המעוף המהיר והעצבני של הפאפינים, לעיתים עם דגיג בפיהם פשוט מעורר השתאות, ואיי וסטמן היא אחת הנקודות הטובות ביותר לצפייה בעופות החביבים הללו. בשעות אחר הצהרים נחזור אל המעבורת ונשוט חזרה אל האי. עם ההגעה אל החוף נמשיך בנסיעה על קו החוף לביקור בשניים מהמפלים היפים של איסלנד: המפל העוצמתי סקוגרפוס (Skogarfoss) ומפל זנב הסוס סליינדלפוס (Seljalandsfoss). לאחר הביקור במפלים חזרה למלון.
לינה באיזור סלפוס

יום 4 | חצי האי סנפלסנס (Snaefellsne)

נצא בנסיעה לאורך החוף המערבי של איסלנד. זו תהיה היכרותנו הראשונה עם הנופים הגעשיים המיוחדים של איסלנד, ובעמק של נהר הויטה נבקר במפלי מים ומעיינות חמים. פנינו מועדות אל חצי האי סנפלסנס, שבמרכזו מזדקר הר געש מרשים המכוסה בקרחון. זהו ההר ששימש לסופר הצרפתי ז'ול ורן השראה לספרו "מסע אל בטן האדמה". נצא לטיול רגלי לאורך מפרצי הים הבזלתיים של קו החוף. לאורכו של קו החוף מספר תצורות חוף שונות אותן נכיר במהלך הטיול, חלקן חולי, חלקת סלעי-בזלתי וחלק מצוקי עמודים משושים בניהם מקננים עשרות שחפים ועופות מים. במידת האפשר נטפס בנסיעה אל הקרחון הגבוה, המעטר את הפסגה.
לינה באזור סנפלסנסו

יום 5 | סנפלסנס (Snaefellsne) - סקגהפיורדור - וטסנס - אקוריירי

ניסע לאורך המפרצים של חלקו הצפוני של חצי האי סנפלסנס לאורך עיירות קטנות וכפרי דייגים. נעבור דרך אזור סקגהפיורדור, איזור ארקטי מובהק עם פיורדים ארוכים ועמוקים המאפיינים את צפון איסלנד.

הפיורדים הם תוצאה של פעילות קרחונית מאסיבית, שפיסלה וגילפה את הנוף וחרצה בו מפרצים צרים ועמוקים. בסקגהפיורדור ניתן לראות את חיי הכפר המיוחדים של איסלנד, עיירות קטנות ושקטות וכפרים בהם מתגוררות קהילות דייגים בנות אלף שנים. סקגהפיורדור הוא גם אזור חוות גידול הסוסים של איסלנד, אותם סוסי ענק שריריים המצוידים בשכבת שומן בריאה כנגד הקור.

נצא לטיול רגלי באזור שלוחת וטנסנס. באזור זה, מתקבצים מאות כלבי ים בשעות השפל, ואנו נצפה בהם מקרוב, אם רק נזכה מצידם למעט שיתוף פעולה. בחלק מחופי סקגהפיורדור נפגוש במושבות קינון סוערות של שחפיות ארקטיות, הממלאות את האוויר בצרחות ומעוף יפיפה. בשעות הערב נגיע אל אקוריירי, בירת הצפון האיסלנדית והעיר השנייה בגודלה באיסלנד.
לינה באקוריירי

יום 6 | אקוריירי (Akureyri) - מפל האלים גודפוס (Gooafoss) - אגם מיווטן (Myvatn)

עם בוקר נשים פעמינו אל אזור אגם מיווטן לו נקדיש את היום כולו. בדרכנו נעצור לתצפית על "מפל האלים" גודפוס. זהו מפל מרשים נוסף, אחד מיני רבים באיסלנד, אליו הושלכו האלים הנורדיים לאחר שהפכה איסלנד את הנצרות לדתה הרשמית.

אגם מיווטן וסביבתו הם אחד מהפארקים הגיאולוגים המרשימים ביותר על פני כדור הארץ, אם לא המרשים ביותר. האזור הוא מופע וולקני חי, פועם ומבעבע בקילוחי לבה צעירים, מעיינות גופרית בעלי הריח המאפיין, בוץ לוהט ומבעבע ושלל תופעות וולקניות וגיאותרמיות המספקות לנו עדות על המתרחש בתוך קליפתו של כדור הארץ כמו גם ספר פתוח של התהליכים שמעצבים אותו לנגד עינינו.

נצא לטיול רגלי באזור האגם, נסייר ב- "ויטי" - לוע געשי קטן ובתוכו אגם מים חמים. אחר הצהריים נטייל באזור קרפלה במהלכו נחזה מקרוב בנופים געשיים ובאגמי הגופרית, נמשיך ונראה תחנת כוח העושה שימוש במי המעיינות החמים להפקת חשמל.
לינה באזור אגם מיווטן 

יום 7 | הוסביק (Husavik) - יוקולסרליופר (Jökulsárgljúfur) - מיווטן (Myvatn)

היום נצפין לכיוון החופים הצפוניים של האי אל העיירה הוסביק. עיקר היום יוקדש לשמורת יוקולסרליופר, "נהר הקרחון", שמורה מגוונת עם נופים געשיים מיוחדים, משושי בזלת בצורות מיוחדות, צמחיה שופעת, קניון דמוי פרסה (אסבירג'י) עם אגם מים בקרקעיתו ומפל המים האדיר – דטיפוס, מהגדולים והמרשימים באיסלנד ובאירופה בכלל. נעצור למספר סיורים רגליים בחלקי השמורה השונים.
לינה באזור אגם מיווטן
  

יום 8 | קלדרת אסקיה (Askja) - אגילסטדיר (Egilstadir)

היום נדרים ונעמיק אל לב האי, אל הרמות היבשות של אסקיה, אזור וולקני חצי מדברי הנמצא "בצל הגשם". אלה רמות צחיחות שנבחרו על ידי צוותי נאסא כשטחים המדמים את נופי הירח, וכאן התאמנו האסטרונאוטים האמריקאיים לפני משימות אפולו. במרכז הרמה מתנשא הר הגעש הכבוי אסקיה, שדפנותיו התמוטטו ויצרו מכתש ענק בקוטר כמה עשרות ק"מ. במרכז המכתש נוצר אגם, שנופי הסביבה משתקפים במימיו. נטפס (בקלות) אל שפת המכתש ומשם נוכל לרדת אל ה-"ויטי" - לוע געשי קטן ובתוכו אגם מים חמים שאף ניתן לרחוץ בו.
לינה באזור אגילסטדיר

יום 9 |אגילסטדיר (Egilstadir) - הפיורדים המזרחיים - קרחון ווטניוקול (Vatnajokull glacier) - הופן (Hofn)

לאחר ארוחת הבוקר, נסע לכיוון מזרח, ונחצה את אזור הפיורדים המזרחיים של האי עד לאזור הקרחונים הגדול של מזרח איסלנד. זהו אזור הררי עם תצורות מיוחדות ומעניינות ופיורדים היוצרים מפרצים וחופים שלחופיהם כפרי דייגים. נעצור לביקור בעיירות דייג קטנות ונמשיך לאורך קו החוף המזרחי בו קיים סיכוי רב לצפות במינים רבים של בעלי כנף. בהגיענו אל מרגלות קרחון ווטניוקול, נקדיש לו חלק נכבד מהיום.  נעלה בדרך עפר תלולה, ברכבי שטח מיוחדים, אל פסגת קרחון ווטניוקול, ונערוך טיול על משטחי הקרח בעזרת רכבים מיוחדים. ווטניוקול הוא אחד הקרחונים הגדולים ביותר באירופה, מלבד העובדה כי נשקף ממנו נוף מרהיב, זוהי הזדמנות נדירה לראות ולחוות מקרוב נוף קרחוני. העליה אל הקרחון באמצעות ג'יפים או אופנועי שלג (על הבחירה יש להתריע מבעוד מועד).
לינה באזור הופן

יום 10 |הופן (Hofn) - לגונת יוקולסרלון (jokulsarlon Lagoon) - פארק סקפטאפל (Skaftafell) - קירקיובאיארקלאוסטור (Kirkjubaejark)

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך בסיור. נסע לאורך החוף כאשר לשונות הקרחונים המשתפלות דרך העמקים אל מישור החוף, ישמשו לנו כתפאורה נפלאה. אנחנו בדרכינו אל לגונת יוקולסרלון, הנמצאת בחזית אזור קרחונים ענק. נשוט בלגונה בין גושי קרח גדולים וכחולים הצפים במים. בנוסף, נצפה אל לגונות נוספות, בשולי הקרחון, שבהם צפים גושי קרח גדולים. אחר הצהרים נצא לטיול רגלי בפארק הלאומי סקפטאפל שהוא תצוגה מרהיבה של הנופים המיוחדים באיסלנד. בפארק צומח ייחודי ומפלי מים עם תצורות של משושי בזלת שהמפורסם ביניהם הוא המפל השחור- מפל הסוורטיפוס.
לינה בקירקיובאיארקלאוסטור (כן, יש מקום כזה).

יום 11 | לנדמאנהלאוגר (Landmannalaugar)

היום ננוע בדרך שטח מיוחדת המחברת את החופים המזרחיים של האי עם השמורה הנידחת של לנדמאנהלאוגר – אזור מבודד ועשיר במדרונות של חולות צבעוניים המשווים לאזור אווירה קסומה. את הדרך נעשה לאורך שמורות וקניוני סקוריה (אבני טוף) יפהפיים מעטרים אותם. במרכזו של העמק נטבול במעיין חם שמימיו זורמים באחו ירוק, והתפאורה שלו הם המדרונות הצבעוניים ושדות לבה מהזמן החדש. לאחר יום טיול נהדר דרך שדות הלבה שלמרגלות הר הגעש הקלה ונצא חזרה אל מערכת הכבישים. נסע מערבה חזרה אל קפלוויק, נקודת ההתחלה של טיולנו.
לינה בקפלוויק

יום 12 | קפלוויק - תל אביב

יציאה מקפלוויק בשעות הבוקר בטיסה חזרה ארצה.

12/08/2018
23/08/2018
12
מודרך בעברית
מחיר לאדם בחדר זוגי: 5562  €
תוספת לחדר יחיד: 1124  €
מדריך הטיול:  ד"ר מירי רוזנבוים

 • טיסות סדירות
 • מיסי נמל ובטחון
 • לינה במלונות מדרגת תיירות טובה ומהטובים בנמצא כולם עם שירותים, מקלחת וחימום בחדרים
 • מדריך ישראלי בכיר מצוות "עולם אחר"
 • כלכלה על בסיס חצי פנסיון
 • שימוש באוטובוס תיירים (היילנד) המותאם לנסיעות בדרכי עפר
 • רכבי שטח מיוחדים בפסגת קרחון וונטאג'וקול
 • ניתן לעלות על הקרחון גם עם אופנועי שלג (הנסיעה בזוגות) ויש להתריע על הבחירה כשבוע טרם היציאה
 • שייט ללגונת הקרחונים באזור יוקולסרלון
 • שייט לאיי וסטמן
 • ביקור בחווה חקלאית איסלנדית טיפוסית
 • ביקור ורחצה בלגונה הכחולה
 • דמי כניסה לאתרים על פי התכנית
 • טיפים לנותני שירות
 • ארוחות נוספות
 • הוצאות אישיות
 • ביטוח בריאות ומטען
 • שירותי סבלות (אינם קיימים במרבית המלונות באיסלנד)
 • יציאת הקבוצה מותנית ב-25 משתתפים מינימום
 • לנסיעה על אופנוע שלג נדרש רשיון נהיגה
 • הרכיבה על אופנוע השלג בזוגות. נסיעה ביחיד כרוכה בתוספת תשלום
 • יתכנו שינויים בסדר הביקורים במסלול בעקבות שינויים במצב עבירות הדרכים, שינויי מזג אוויר ושיקולים אחרים
 • כל שינוי במחירי הטיסות ומיסי הנמל יגרום לשינוי במחיר לנוסע
 • התשלום בשקלים לפי שער אירו העברות והמחאות- מכירה ביום התשלום
 • לתשומת לבכם, יש צורך בלפחות 3 דפים ריקים בדרכון
 • ט.ל.ח.

ייגבו רק במידה ולא יימצא מחליף על ידי הלקוח או בסיוע "עולם אחר", על פי הפירוט:
 • עד 90 ימים לפני תאריך היציאה – לא ייגבו דמי ביטול
 • 89-45 יום לפני תאריך היציאה – ייגבו 25% מעלות הטיול
 • 44-30 יום לפני תאריך היציאה – ייגבו 50% מעלות הטיול
 • 29-14 ימים לפני תאריך היציאה – ייגבו 75% מעלות הטיול
 • 14 ימים לפני תאריך היציאה - יחוייב הנוסע ב100% מעלות הטיול

נשמח לקבל את פנייתך עבורך מסלול טיול פרטי, טיול שכולו שלך
שלח אלינו טופס צור קשר ונחזור אליך בהקדם. או התקשר לטלפון: 1-700-708-999

*שדות חובה