חדש! ספארי קיץ למיטיבי לכת.
גשרים תלויים בשמורת אגם מניארה, מסלולי הליכה עוצרי נשימה אל עומק לועות הרי געש רדומים וספארי הליכה על דופן מכתש נגורונגורו - כל אלו מחכים לאלו מכם הרוצים להכיר את צפון טנזניה לאו דווקא דרך חלון הג׳יפ. בנוסף, אנו מבקרים בשמורות הגדולות והיפות של צפון טנזניה ומגיעים עד לצפון הסרנגטי, שם מתרחשת שיאה של הנדידה הגדולה של עדרי הגנו - חציית נהר המארה.

 

הטיול כולל:

 • טיסת ישירה ובלעדית עבור "עולם אחר"
 • לודג'ים/מלונות ברמה גבוהה במיוחד הממוקמים בלב השמורות – הסטנדרט של "עולם אחר"
 • 3 לילות בצפון שמורת סרנגטי
 • יום סיור בשמורת טרנגירי
 • יום סיור מלא בקלדרת נגורונגורו
 • ספארי הליכה בשמורת ארושה
 • ספארי הליכה על דופן קלדרת הנגורונגורו
 • מסלולי הליכה לאולמוטי ואמפקאי
 • ספארי על גשרים תלויים מעל צמרות העצים במניארה
 • ביקור בכפר מסאי
 • נהגי הרכבים הינם גם מדריכים דוברי אנגלית בעלי ניסיון רב בסיורי ספארי
 • סיורים בשמורות ללא הגבלת קילומטרים
 • עד 18 מטיילים בקבוצה (3 ג'יפים)
 
בנוסף:
 • המחיר כולל את אשרת הכניסה לטנזניה והנפקתה
 • הסיורים יתקיימו ברכבי טויוטה לנד קרוזר 4x4, מהטובים בנמצא.
 • בערבים נקיים התכנסות והרצאות על מגוון רחב ומרתק של נושאים
 • האירוח במהלך הטיול הינו על-בסיס כלכלה מלאה, כולל מים מינרלים במהלך ימי הספארי
 • כל משתתף יקבל תיק גב איכותי ובו מידע רב על סיורי הספארי, כולל מגדיר בעלי חיים ומגדיר ציפורים, סט מפות וחולצת ״עולם אחר״

יום 1| תל אביב - נמל התעופה קילימנג'רו - ארושה (Arusha)

ניפגש בשדה התעופה בן-גוריון ונצא בטיסה ישירה לטנזניה. לאחר הנחיתה בנמל התעופה קילימנג'רו, יקבלו את פנינו נהגי הספארי ונצא לספארי ראשון בטנזניה בשמורות ארושה.
למרגלות הר מרו שוכן הפארק הלאומי ארושה (Arusha national Park), המציע למבקר בו מגוון בתי גידול: יער גשם מרהיב עם צמחים מטפסים, שרכים, פרפרים, ציפורים וקופים, ביניהם קופי קולובוס לבן-שחור; מכתש וולקני (מכתש נגורדוטו), ובו סלעים חלקים ומצוקים; בתחתית המכתש אזור ביצה, שבו רועים באפלו ומינים שונים של אנטילופות; בצפון השמורה נמצאים אגמי מומלה, המשמשים בית לאלפי פלמינגו, עיטם קולני ומגוון עופות נוספים, וכן לפרסתנים רבים כמו זברות וג'ירפות.
בכדי להרגיש את הספארי מקרוב, נוסף על הסיור הרכוב בג'יפים, נצא לטיול רגלי בן כשעתיים בשמורת ארושה למרגלות הר מרו (Mount Meru), החמישי בגובהו באפריקה. בליווי פקחי השמורה נפגוש בעדרי הבאפלו, נהנה מנופים ירוקים עוצרי נשימה ונחזה ביופיו המרהיב של מפל טולולוסיה (Tululusia) המתחתר בסלע בזלת.
ניסע לשמורת טרנגירי שבה גם נלון. לאחר ארוחת הערב, ניפגש למפגש היכרות, הרצאה והסבר לקראת היום הבא.
ארוחת ערב ולינה בשמורת טרנגירי.


יום 2 | טרנגירי (Tarangire) - כפר מסאי (Maasai)

היום יוקדש לסיור ספארי בשמורת הטרנגירי.

ייחודה של שמורת טרנגירי (Tarangire National Park) הוא הסוואנות רחבות הידיים שלה, המנוקדות במאות עצי באובב, בני מאות שנים, שביניהם משובצים מאות עצי שיטה. עולם החי של טרנגירי עשיר ומגוון: נמנו בה יותר מ-500 מינים שונים של עופות והיא נחשבת לאחד מריכוזי הקינון הגדולים בעולם. ייחוד נוסף של טרנגירי הוא העדרים הגדולים של הפילים, המגיעים אליה בעונת היובש. בנופיה המגוונים של טרנגירי משוטטים גם היפופוטמים, זאבים טלואים, אריות, נמרים וצבועים. בשטחי העשב הנרחבים שלה חיים אלפי צבאים, באפלו, איילנד, גנו, אימפלות, זברות, ג‘ירפות ומיני יונקים רבים נוספים.

לאחר שנחצה את השער, דרכנו חולפת על פני אגם מאנירה, אחד מאגמי השבר, ודרך הכפר מטו-א-מבו, כפר טנזני טיפוסי השוכן לצידו של נהר, ניכנס לשטח השימור של הנגורונגורו שבו נלון. בדרכנו נעצור לביקור אצל בני שבט המסאי.

סימן ההיכר הבולט של בני שבט מסאי (Maasai), החיים בקניה ובצפון טנזניה, הוא לבושם המסורתי- מעין שמלות אדומות. על פי הערכות, מונה היום השבט כ-900 אלף איש. הם חיים בכפרים ולא כבודדים, בבקתות עשויות בוץ, עץ וגללי בקר. למרות חדירת תרבות המערב לאזורם, ממשיכים בני שבט מסאי לנהל את חייהם בדרכם המסורתית- חיי נוודים למחצה. רוב בני המסאי עודם מתפרנסים מרעיית בקר, וזאת למרות הקושי להתפרנס מכך, הנובע מפיתוח באזורי המחיה שלהם. למרות ששמם יצא למרחקים כציידים מומחים, רוב מזונם של בני המסאי מקורו בבקר שהם מגדלים והם ניזונים בעיקר מדם ומחלב הבקר. עושרם מוערך במספר ראשי הבקר שיש לכל בעל עדר. בני המסאי משמרים טקסים מסורתיים רבים. אחד הטקסים המוכרים ביותר מכונה ”ריקוד הקפיצות“, אותו מבצעים הנערים הצעירים בטקס התבגרותם, ובו הם צריכים לזנק מנקודת עמידה לגובה רב, וכך מפגינים את חוזקם ואת התבגרותם.

עם תום הביקור נסע אל המלון שלנו הממוקם על שפת מכתש קלדרת נגורונגורו. לאחר ארוחת הערב תתקיים הרצאה והסבר לקראת היום הבא.
ארוחת ערב ולינה ברמת נגורונגורו.

יום 3 | נגורונגורו (Ngorongoro) - אולומוטי (Olomoti Crater)

בשעות הבוקר ניפגש במסעדת המלון לארוחת בוקר עשירה. עם תום הארוחה נקבל תדריך קצר בנוגע ליום העומד לפנינו, שעיקרו ביקור בלב ליבה של קלדרת נגורונגורו.

קלדרת נגורונגורו (Ngorongoro Crater), המכתש המפורסם ביותר באפריקה, נוצר כתוצאה מקריסתו של הר הגעש נגורונגורו. כתוצאה מהקריסה נוצר מעין אמפיתיאטרון טבעי עצום, שהקירות התלולים המקיפים אותו מתנשאים לגובה של כ-600 מטרים. במכתש נגורונגורו חיים רוב מיני בעלי החיים של מזרח אפריקה, ביניהם קרנפים, צבועים, תאו, פילים ועדרי גנו וזברות. מכתש נגורונגורו הוא חלק מ"אזור השימור נגורונגורו" הכלול ברשימת אתרי המורשת העולמיים של ארגון אונסק"ו. בנגורונגורו חיי בר מגוונים, נופים עוצרי נשימה והוא ביתם של המסאים, רועי הבקר.

את ארוחת הצהריים נאכל בשטח, בלב השמורה באזור המוגדר לכך, לצד מקווה מים עם מרבדי עשב מדהימים, בקרבה לבעלי החיים, תחת משק כנפיהם של העופות הדורסים שמגלים כל פעם מחדש עניין מיוחד בארוחת הפיקניק שלנו במקום והופכים כל ארוחה לחוויה. עם תום הסיור נעלה באמצעות הג'יפים בדרך תלולה ונמשיך אל אולמוטי למסלול הליכה אל מפלים על דופן הר געש.
אולמוטי (Olomoti Crater) הוא שמו של הר געש רדום הנמצא צפונית לקלדרת הנגורנגורו. למרגלות אולמוטי נמצא הכפר המסאי הגדול נאינוקנוקה (Nainokanoka) המשמש נקודת ההתחלה למסלול ההליכה הרגלי המוביל במעלה ההר. השביל עובר בין יער עצים רחבי עלים, כל הדרך לשפת המכתש הגעשי. בקרקעית המכתש הגעשי, אגם קטן ממנו זורמים פלגי נחל המתלכדים למפל מים היורד לכיוון כפרי המסאים. בקרקעית המכתש כרי עשב רחבי ידיים ומניאטה זמנית אליה נודדים המסאים עם עדריהם בזמן העונה היבשה, כאשר העשב במישורים התחתונים מתדלדל ועולה הצורך בעשב טרי ומים לעדרי הבקר.
לקראת ערב, נשוב אל המלון בנגורונגורו. לאחר ארוחת הערב תתקיים הרצאה והסבר לקראת היום הבא.
ארוחת ערב ולינה ברמת נגורונגורו.

יום 4 | אמפקאי (Emapakaai Crater) - סרנגטי (Serengeti)

לאחר ארוחת הבוקר, נצא למסלול הליכה רגלי אל פנים לוע הר הגעש אמפקאי.

אמפקאי (Empakai crater) הוא הר געש רדום. קוטר המכתש כ-7 ק"מ ושפת המכתש נשאות לגבהים שבין 2,510 מטרים במזרח ו3,260 מ'. משפת המכתש אל קרקעיתו מוביל שביל רגלי בו נצעד העובר דרך צלעות המכתש המיוערות ועד קרקעיתו. תוך כדי הירידה יקיפו אותנו עצים רחבי עלים, שרכים, תחבים וציפורים למכביר. בסוף הירידה נפתח היער ולפנינו אגם סודה אלקלי רחב ידיים, כ-3.2 ק"מ קוטרו ו-80 מ' עומקו. מי האגם האלקלים הם בית לאוכלוסיית סרטנים ירודים ואצות כחוליות, התפריט המועדף על הפלמינגו הזוטר. אגם הלוע של אמפקאי משמש חניית ביניים לאלפי פרטים של פלמינגו זוטר העושים דרכם מאתרי הקינון שלהם באגם נטרון אל אגם מניארה. בדרכם הם עוצרים באמפקאי, וכאן, בגן העדן החבוי הזה, ניתן להתקרב אליהם כמעט עד מרחק נגיעה.
בהמשך היום, נצא אל שמורת סרנגטי, מהשמורות הידועות בעולם. עם ההגעה לשער הכניסה נחוש מיד בשינויי האווירה... אלו הן הסוואנות האין סופיות של שמורת סרנגטי. הסיור בשמורה יחל עוד בדרכינו אל המלון אך זוהי רק הכנה לקראת היומיים הקרובים שיוקדשו במלואם לשמורה.
ארוחת ערב ולינה בשמורת סרנגרטי.

ימים 5-6 | צפון שמורת סרנגטי (Serengeti)

הימים הקרובים יוקדשו במלואם לשמורת סרנגטי שנמצאת בשיא הדרה, כולל ספארי ולינה בצפון השמורה. בעונה זו מתקבצים באזור אלפי גנו וזברות הנעים בשיירות אין סופיות צפונה לעבר השמורה הלאומית מסאי מארה שבקניה. כאן הסיכויים טובים לצפות בעדרים העצומים החוצים את נהר המארה השורץ תנינים.

הפארק הלאומי סרנגטי (Serengeti National Park) הוא שמורת הטבע העשירה והמגוונת ביותר בעולם כולו. בין בעלי החיים הגדולים שבהם אפשר לצפות בשמורה: גנו, זברות, ג‘ירפות, אנטילופות, אריות, נמרים, צבועים ומגוון עצום של ציפורים. בסרנגטי ניתן לראות את האריות והלביאות מטפסים על העצים, במטרה לתצפת וגם לנוח.
מדי שנה, לקראת תחילת העונה היבשה, מתרחשת בסרנגטי אחת מהתופעות המרהיבות ביותר בעולם החי – "הנדידה השנתית גדולה". מעל שני מיליון גנו, זברות וצבאי תומסון נודדים במסלול מעגלי גדול בעקבות העשב המתחדש: משמורת הסרנגטי בטנזניה אל שמורת המסאי מרה שבקניה, וחזרה. במהלך הנדידה, הפרסתנים חוצים נהרות ולעתים נופלים לשיני הטורפים. הצפייה במיליוני הפרטים היא מחזה מרהיב ומרעיש כאחד: קולות געייה של הגנו, צהלות הזברות וקולות הצבאים ממלאים את חלל האוויר, כשלעתים מצטרפים אליהם גם קולות הטורפים: שאגות האריה, צחקוקי הצבועים וקולותיהם של הנשרים הנלחמים על הטרף.
את ארוחת הצהריים נאכל בשטח בשמורת סרנגטי, במיקום שיימצא ראוי ובטוח לפיקניק בלב הטבע העצמתי של השמורה.
בתומו של יום נשוב בצפון השמורה, נהנה מהנוף הקסום ונתארגן לארוחת הערב. לאחר ארוחת הערב נפגש להרצאה קצרה והסבר לקראת היום הבא.
ארוחת ערב ולינה (שני לילות) בצפון שמורת סרנגטי.


יום 7 | סרנגטי - הליכה על-שפת קלדרת נגורונגורו - מניארה (Manyara)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור משלים בשמורת הסרנגטי ונצא מהשמורה. בדרכנו נעצור בנגורונגורו לטיול רגלי על-שפת קלדרת נגורונגורו.

אחת הדרכים הטובות ביותר לחלץ עצמות ולהתרענן היא טיול רגלי על שפת קלדרת הנגורונגורו. מסלול ההליכה עובר בין נופי יער צפוף ועצי שיטה צהובה ורחבי עלים מעוטרי שרכים, ונפתח לפרקים לאזורי עשב גבוהים. ההליכה מלווה בריינג'ר חמוש ומנוסה, המכיר את תוואי השטח בו הולכים ואף מעודכן על הימצאות בעלי-החיים בסביבת מסלול ההליכה. הרחק ממנוע הג'יפ המטרטר, תוכלו להתמסר לנשימתכם העמוקה ולרעש כפות רגליכם הכובשות את הקרקע השחורה, העשירה באפר וולקני. בסביבה השקטה הזו קל יותר להקשיב ולשמוע את ציוץ הציפורים, קריאות בעלי החיים וקולות הטבע, כמו גם תשומת הלב לעקבות ולמינים זעירים מתחדדת.

אחד משיאי הטיול הוא תצפית הצופה לכיוון מערב אל מישורי הסרנגטי האינסופיים. בימי ראות טובה ניתן אף לראות את ערוץ אולדובאי וסלעי גול מזדקרים באופק ומזמינים אותנו לבקרם.

בתום ההליכה ניסע למלון שבאיזור מניארה. לאחר ארוחת הערב במלון, נפגש עם המדריך להרצאה קצרה.
ארוחת ערב ולינה באזור אגם מניארה.

יום 8 | מניארה (Manyara Treetop Walikway) - נמל התעופה קילימנג'רו - תל אביב

היום הינו היום האחרון בטיול שלנו בטנזניה. לאחר ארוחת הבוקר נצא אל שרשרת הגשרים התלויים Manyara Treetop Walikway הראשונה בטזנזיה ומהארוכות שבהן באפריקה, שהוקמה בשמורת מניארה.

בתחתית הבקע הסורי- אפריקני החוצה את טנזניה, שוכנת שמורת אגם מניארה (Lake Manyara National Park): קטנה אך מגוונת בבתי גידול ועשירה במיני בעלי חיים. הכניסה לשמורה עוברת ביער טרופי, המתקיים הודות למי תהום גבוהים במיוחד. ציפורים רבות, ביניהן שקנאים וקורמורנים, ניזונות מדגי האגם. אלפי פלמינגו צובעים לעיתים את האגם בוורוד כשהם מגיעים אליו במסלול נדידתם. חוויה נוספת שמזמנת לעתים בשמורת מניארה היא אריות, הנוהגים לטפס על עצי השיטה הגבוהים כדי להימלט מהחום וממטרד החרקים.

מסלול הגשרים התלויים בן 370 מטרים אוויריים מעל צמרות העצים של יער אגם מניארה. אנו מתחילים מהקרקע בהליכה על משטח העולה בהדרגה עד על לגובה של 18 מטרים מעל פני הקרקע. אנו צועדים על שורת גשרים תלויים שבצידיהם רשתות עבות המגנות עלינו מפני נפילה. כל אחד מהגשרים מסתיים בנקודת תצפית הממוקמת סביב לגזעי עצים. בנקודות אלו תוכלו לצפות בנוחות באלו ההולכים על הקרקע, כמו גם באלו החיים בין הצמרות- ציפורים, קופים ופרפרים.
בשעות הצהרים ניפרד נצא לנמל התעופה קילימנג'רו, לקראת הטיסה לתל אביב.

05/08/2017
12/08/2017
8
מחיר לאדם בחדר זוגי: 4751  $
תוספת לחדר יחיד: 500  $
מדריך הטיול:  יעודכן בקרוב

הנחה לילד עד גיל 11.99 החולק חדר עם מבוגר אחד או שניים: 500 $
הנחה לילד מגיל 12 עד 13.99 החולק חדר עם מבוגר או שניים:   250 $
להנחה לילד עד גיל 16, צרו קשר

 • טיסה בינלאומית ישירה מהארץ לטנזניה וחזרה
 • מפגש הכנה בת"א בהנחיית מדריך מצוות ״עולם אחר״ כשבוע לפני היציאה
 • מדריך ישראלי מיומן מצוות "עולם אחר"
 • טיול רגלי על שפת קלדרת נגורונגורו
 • סיורים בשמורות ללא הגבלת ק"מ
 • שלושה לילות בשמורת הסרנגטי
 • יום טיול מלא בקלדרת הנגורנגורו
 • מסלולי הליכה לאולמוטי ואמפקאי
 • סיור על הגשרים התלויים בשמורת אגם מניארה
 • ביקור בשבט מסאי
 • מגדיר בעלי חיים ומגדיר ציפורים
 • מפה איכותית לכל זוג/משפחה
 • רכבי שטח- 4X4 טויוטה לנדקרוזר, שמונה מושבים-שישה מטיילים. ביטוח מלא לרכבים
 • מכשירי קשר בין הרכבים
 • לודג’ים מהשורה הראשונה, הממוקמים בלב השמורות
 • כלכלה מלאה
 • מים מינרלים במהלך הספארי
 • אשרת כניסה (50 $) כולל הנפקת המסמכים הדרושים מראש
 • טיפים לנותני השירות המקומיים
 • מיסי נמל וביטחון
 • הוצאות אישיות
 • ביטוח בריאות ומטען
 • מספר המקומות מוגבל 
 • יציאת טיול מודרך בעברית מותנית ב-18 משתתפים מינימום
 • חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר הנוסע
 • התשלום בשקלים/מט"ח, לפי שער הדולר המחאות והעברות גבוה ביום התשלום ויבוצע לפני מועד היציאה
 • יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים לפחות
 • המסלול מתבסס על טיסות ישירות המופעלות ע"י חברת התעופה, הפעלתן ולוחות הזמנים שלהן אינם בתחום האחריות של "עולם אחר"


דמי ביטול יגבו רק במידה ולא יימצא מחליף על ידי הלקוח או בסיוע "עולם אחר", על פי הפירוט:
 • עד 90 ימים לפני תאריך היציאה – לא ייגבו דמי ביטול
 • 89-45 יום לפני תאריך היציאה – ייגבו 25% מעלות הטיול
 • 44-30 יום לפני תאריך היציאה – ייגבו 50% מעלות הטיול
 • 29-15 ימים לפני תאריך היציאה – ייגבו 75% מעלות הטיול
 • 14 ימים לפני תאריך היציאה - יחוייב הנוסע ב-100% מעלות הטיול
נשמח לקבל את פנייתך עבורך מסלול טיול פרטי, טיול שכולו שלך
שלח אלינו טופס צור קשר ונחזור אליך בהקדם. או התקשר לטלפון: 1-700-708-999

*שדות חובה