חדש! ספארי קיץ למיטיבי לכת.
מסלולי הליכה עוצרי נשימה אל עומק לועות הרי געש רדומים ואגם נטרון המהווה את אתר הרביה הגדול במזרח אפריקה לפלמינגו הזוטר - כל אלו מחכים לאלו מכם הרוצים להכיר את צפון טנזניה לאו דווקא דרך חלון הג׳יפ. בנוסף, אנו מסיירים בשמורות הגדולות והיפות של צפון טנזניה - הפארק הלאומי ארושהֿ, קלדרת נגורונגורו, אגם מניארה ועד לצפון הסרנגטי, שם מתרחשת שיאה של הנדידה הגדולה של עדרי הגנו - חציית נהר המארה.

 

הטיול כולל:

 • טיסת ישירה ובלעדית עבור "עולם אחר"
 • לודג'ים/מלונות ברמה גבוהה במיוחד הממוקמים בלב השמורות – הסטנדרט של "עולם אחר"
 • 2לילות בצפון שמורת סרנגטי
 • יום סיור בקלדרת נגורונגורו
 • ספארי הליכה בשמורת ארושה
 • מסלולי הליכה לאולמוטי ואמפקאי 
 • נהגי הרכבים הינם גם מדריכים דוברי אנגלית בעלי ניסיון רב בסיורי ספארי
 • סיורים בשמורות ללא הגבלת קילומטרים
 • עד 18 מטיילים בקבוצה (3 ג'יפים)
 
בנוסף:
 • המחיר כולל את אשרת הכניסה לטנזניה והנפקתה
 • הסיורים יתקיימו ברכבי טויוטה לנד קרוזר 4x4, מהטובים בנמצא.
 • בערבים נקיים התכנסות והרצאות על מגוון רחב ומרתק של נושאים
 • האירוח במהלך הטיול הינו על-בסיס כלכלה מלאה, כולל מים מינרלים במהלך ימי הספארי
 • כל משתתף יקבל תיק גב איכותי ובו מידע רב על סיורי הספארי, כולל מגדיר בעלי חיים ומגדיר ציפורים, סט מפות וחולצת ״עולם אחר״

יום 1| תל אביב - נמל התעופה קילימנג'רו - ארושה (Arusha)

ניפגש בשדה התעופה בן-גוריון ונצא בטיסה ישירה לטנזניה. לאחר הנחיתה בנמל התעופה קילימנג'רו, יקבלו את פנינו נהגי הספארי ונצא לספארי ראשון בטנזניה בשמורות ארושה.
למרגלות הר מרו שוכן הפארק הלאומי ארושה (Arusha national Park), המציע למבקר בו מגוון בתי גידול: יער גשם מרהיב עם צמחים מטפסים, שרכים, פרפרים, ציפורים וקופים, ביניהם קופי קולובוס לבן-שחור; מכתש וולקני (מכתש נגורדוטו), ובו סלעים חלקים ומצוקים; בתחתית המכתש אזור ביצה, שבו רועים באפלו ומינים שונים של אנטילופות; בצפון השמורה נמצאים אגמי מומלה, המשמשים בית לאלפי פלמינגו, עיטם קולני ומגוון עופות נוספים, וכן לפרסתנים רבים כמו זברות וג'ירפות.
בכדי להרגיש את הספארי מקרוב, נוסף על הסיור הרכוב בג'יפים, נצא לטיול רגלי בן כשעתיים בשמורת ארושה למרגלות הר מרו (Mount Meru), החמישי בגובהו באפריקה. בליווי פקחי השמורה נפגוש בעדרי הבאפלו, נהנה מנופים ירוקים עוצרי נשימה ונחזה ביופיו המרהיב של מפל טולולוסיה (Tululusia) המתחתר בסלע בזלת.
ניסע לשטח השימור נגורונגורו שבו נלון. לאחר ארוחת הערב, ניפגש למפגש היכרות, הרצאה והסבר לקראת היום הבא.
ארוחת ערב ולינה בנגורונגורו.


יום 2 | נגורונגורו (Ngorongoro) - אולומוטי (Olomoti Crater)

בשעות הבוקר ניפגש לארוחת בוקר, נקבל תדריך קצר ונצא לשטח לספארי מרשים בלב ליבה של קלדרת נגורונגורו.

קלדרת נגורונגורו (Ngorongoro Crater), המכתש המפורסם ביותר באפריקה, נוצר כתוצאה מקריסתו של הר הגעש נגורונגורו. כך נוצר מעין אמפיתיאטרון טבעי עצום, שהקירות התלולים המקיפים אותו מתנשאים לגובה של כ-600 מטרים. במכתש נגורונגורו חיים רוב מיני בעלי החיים של מזרח אפריקה, ביניהם קרנפים, צבועים, תאו, פילים ועדרי גנו וזברות. מכתש נגורונגורו הוא חלק מ"אזור השימור נגורונגורו" הכלול ברשימת אתרי המורשת העולמיים של ארגון אונסק"ו. בנגורונגורו חיי בר מגוונים, נופים עוצרי נשימה והוא ביתם של המסאים, רועי הבקר.

את ארוחת הצהריים נאכל בשטח, בלב השמורה באזור המוגדר לכך, לצד מקווה מים עם מרבדי עשב מדהימים, בקרבה לבעלי החיים, תחת משק כנפיהם של העופות הדורסים שמגלים כל פעם מחדש עניין מיוחד בארוחת הפיקניק שלנו במקום והופכים כל ארוחה לחוויה.
עם תום הסיור נעלה באמצעות הג'יפים בדרך תלולה ונמשיך אל אולמוטי למסלול הליכה אל מפלים על דופן הר געש.

אולמוטי (Olomoti Crater) הוא שמו של הר געש רדום הנמצא צפונית לקלדרת הנגורנגורו. למרגלות אולמוטי נמצא הכפר המסאי הגדול נאינוקנוקה (Nainokanoka) המשמש נקודת ההתחלה למסלול ההליכה הרגלי המוביל במעלה ההר. השביל עובר בין יער עצים רחבי עלים, כל הדרך לשפת המכתש הגעשי. בקרקעית המכתש הגעשי, אגם קטן ממנו זורמים פלגי נחל המתלכדים למפל מים היורד לכיוון כפרי המסאים. בקרקעית המכתש כרי עשב רחבי ידיים ומניאטה זמנית אליה נודדים המסאים עם עדריהם בזמן העונה היבשה, כאשר העשב במישורים התחתונים מתדלדל ועולה הצורך בעשב טרי ומים לעדרי הבקר.

לקראת ערב, נגיע אל המאהל ללינה. לאחר ארוחת הערב תתקיים הרצאה והסבר לקראת היום הבא.
ארוחת ערב ולינה במחנה אמפקאי

יום 3 | אמפקאי (Emapakaai Crater)

לאחר ארוחת הבוקר, נצא למסלול הליכה רגלי אל פנים לוע הר הגעש אמפקאי.

שפת המכתש הגעשי אמפקאי (Empakai crater) - הר געש רדום. קוטר המכתש כ-7 ק"מ ושפת המכתש נשאות לגבהים שבין 2,510 מטרים במזרח ו3,260 מ'. משפת המכתש אל קרקעיתו מוביל שביל רגלי בו נצעד העובר דרך צלעות המכתש המיוערות ועד קרקעיתו. תוך כדי הירידה יקיפו אותנו עצים רחבי עלים, שרכים, תחבים וציפורים למכביר. בסוף הירידה נפתח היער ולפנינו אגם סודה אלקלי רחב ידיים, כ-3.2 ק"מ קוטרו ו-80 מ' עומקו. מי האגם האלקלים הם בית לאוכלוסיית סרטנים ירודים ואצות כחוליות, התפריט המועדף על הפלמינגו הזוטר. אגם הלוע של אמפקאי משמש חניית ביניים לאלפי פרטים של פלמינגו זוטר העושים דרכם מאתרי הקינון שלהם באגם נטרון אל אגם מניארה. בדרכם הם עוצרים באמפקאי, וכאן, בגן העדן החבוי הזה, ניתן להתקרב אליהם כמעט עד מרחק נגיעה.

את היום נסיים בהליכה אל מחנה אוהלים אקציה (Acacia) ונתארגן לארוחת הערב.
ארוחת ערב ולינה במחנה אקציה

יום 4 | אגם נטרון (Lake Natron)

יום שיוקדש כולו לאגם נטרון - אחד האזורים היפים והסוריאליסטים במזרח אפריקה, אזור שטרם עלה על מסלולי הטיול השגרתיים בטנזניה. זו פנינת נוף וטבע נסתרת. הביקור באיזור אגם נטרון מלא בחוויות שביניהן סיור בוקר רגלי על גדת האגם, הליכה אל מפלי נגרו סרו, סיור בים המלח האדום, ביקור בשביל עקבות ההומנידים של נטרון - אתר בו נתגלו עקבות הומו-ספייאנס בנות כ-120,000 שנים, שנשתמרו כתוצאה מהתקשחות מצע האפר הוולקני עליו דרכו אבותינו הקדומים, ומעיינות חמים לצד אוכלוסייה מקומית מסבירת פנים שכמעט ולא נחשפה לתיירות המערבית.

אגם נטרון (Lake Natron) הוא אגם סודה בצפון טנזניה, השוכן בסביבה נופית יוצאת דופן. זהו אחד האגמים הנמצאים בשבר הסורי-אפריקאי ומקורותיו בנהר אווסו נגירו, הנמצא צפונית לאגם במרכז קניה. האגם מוקף לועות הרי געש רדומים, המפורסם בניהם הוא אולדוניו לאנגאי - הר האלוהים - הקדוש לשבט המסאי.
סלעי הסביבה שנוצרו מהסביבה הגעשית הפעילה, עשירים במינרלים בסיסיים המזינים את מי האגם במלחים. המלחים הזורמים אל האגם עם רמת ההתאדות הגבוהה, מעלים את רמת ה-pH במי האגם לרמות גבוהות ביותר ואף נמדדו רמות pH שהגיעו ל-11 (!). רמת האלקליות הגבוהה שבמי האגם מסוכנת למרבית בעלי החיים, שכן היא עלולה לצרוב את עורם. יחד עם זאת, עבור בעלי חיים המורגלים לסביבה קשוחה שכזו, האגם הוא גן-עדן ועל כן האזור כולו שוקק חיים. קצבי האידוי הגבוהים באגם, מעודדים אוכלוסיות מיקרואורגניזמים אוהבי מלח ובין השאר אצות ובקטריות הצובעות את מי האגם באדום עז. אזורי האגם האדומים מכונים בפי המקומיים - הים האדום.
סביבת האגם הייחודית, האצות והיצורים החיים יצרו את אחד ממופעי העופות היפים בעולם החי. זהו אתר הרבייה הגדול ביותר במזרח אפריקה לפלמינגו זוטר. באזור זה הם מתרבים בבטחה בחסות המים האלקלים ששומרים עליהם, וכך כשני מיליון פרטים ורודים צובעים את קו הרקיע.

נגיע מוקדם למקום הלינה בנטרון ונתרענן לפקראת הפעילות המוקדמת. נצא לטיול לילי אל אול דוניו לנגאי. בשעות הלילה הטמפרטורות על מדרונות החרוט נמוכות בהרבה דבר המקל על הטיפוס.

בליבו של השבר הסורי אפריקני נמצא הר געש חרוטי פעיל ויחיד במינו בעולם כולו. "הר האלוהים" – זהו שמו של הר הגעש אולדוניו לנגאי (Ol Doinyo Lengai) המקודש לשבט המסאי. ייחודו של הר הגעש הוא בהרכב הלבה הנפלטת ממנו. בעוד שבהרי געש אחרים בעולם הלבה עשירה בסיליקון, הלבה באולדוניו לנדאי עשירה בנתרן, אשלגן וקרבונט. הרכבה השונה בתכלית של הלבה משווה לה צבע כהה יותר מאשר בהרי געש אחרים. האדום העז מתחלף בצבע חום כהה במהלך היום וכמו כן הזרימה מהירה יותר עקב הצמיגות הנמוכה יותר של הלבה. ההתקררת המהירה של הלבה יוצרת תצורות סלע יוצאות דופן בצבעי אפור-לבן.
כאן בגובה של כ-2,878 מ' מעל לפני הים, נשקף נוף הקדומים של השבר כולו: אגמי סודה רחבי ידיים, מישורי עשב אינסופיים, וחרוטים נוספים של הרי הגעש המנקדים את קרקעית השבר.

במהלך הטיפוס ניתן לראות את קילוחי הלבה זורמים במורד הר הגעש. הטיפוס קשה ובסופו, בשעת זריחה, נשקיף על מכתש געשי יחיד במינו, ממנו זורמים קילוחי לבה טריים.
ארוחת ערב ולינה בלודג' אוהלים בנטרון

ימים 5-7 | אגם נטרון (Lake Natron) - צפון שמורת סרנגטי (Serengeti)

היום לאחר סיור הבוקר בנטרון, נצא אל שמורת סרנגטי, מהשמורות הידועות בעולם. עם ההגעה לשער הכניסה נחוש מיד בשינויי האווירה... אלו הן הסוואנות האין סופיות של שמורת סרנגטי.
הימים הקרובים יוקדשו במלואם לצפון שמורת סרנגטי שנמצאת בשיא הדרה, כולל ספארי ולינה סמוך לנהר המרה. בעונה זו מתקבצים באזור אלפי גנו וזברות הנעים בשיירות אין סופיות צפונה לעבר השמורה הלאומית מסאי מרה שבקניה. כאן הסיכויים טובים לצפות בעדרים העצומים החוצים את נהר המרה השורץ תנינים.

הפארק הלאומי סרנגטי (Serengeti National Park) הוא שמורת הטבע העשירה והמגוונת ביותר בעולם כולו. בין בעלי החיים הגדולים שבהם אפשר לצפות בשמורה: גנו, זברות, ג‘ירפות, אנטילופות, אריות, נמרים, צבועים ומגוון עצום של ציפורים. בסרנגטי ניתן לראות את האריות והלביאות מטפסים על העצים, במטרה לתצפת וגם לנוח.
מדי שנה, לקראת תחילת העונה היבשה, מתרחשת בסרנגטי אחת מהתופעות המרהיבות ביותר בעולם החי – "הנדידה השנתית גדולה". מעל שני מיליון גנו, זברות וצבאי תומסון נודדים במסלול מעגלי גדול בעקבות העשב המתחדש: משמורת הסרנגטי בטנזניה אל שמורת המסאי מרה שבקניה, וחזרה. במהלך הנדידה, הפרסתנים חוצים נהרות ולעתים נופלים לשיני הטורפים. הצפייה במיליוני הפרטים היא מחזה מרהיב ומרעיש כאחד: קולות געייה של הגנו, צהלות הזברות וקולות הצבאים ממלאים את חלל האוויר, כשלעתים מצטרפים אליהם גם קולות הטורפים: שאגות האריה, צחקוקי הצבועים וקולותיהם של הנשרים הנלחמים על הטרף.
את ארוחת הצהריים נאכל בשטח בשמורת סרנגטי, במיקום שיימצא ראוי ובטוח לפיקניק בלב הטבע העצמתי של השמורה.
בתומו של יום נשוב אל הלודג' בצפון השמורה, נהנה מהנוף הקסום ונתארגן לארוחת הערב. לאחר ארוחת הערב נפגש להרצאה קצרה והסבר לקראת היום הבא.
ארוחת ערב ולינה (לילות 5,6) בצפון הסרנגטי
ארוחת ערב ולינה (לילה 7) באיזור מניארה


יום 8 | מניארה (Manyara) – נמל התעופה קילימנג'רו - תל אביב

היום הינו היום האחרון בטיול שלנו בטנזניה. לאחר ארוחת הבוקר נצא לספארי האחרון בטנזניה בשמורת מניארה.

בתחתית הבקע הסורי- אפריקני החוצה את טנזניה, שוכנת שמורת אגם מניארה (Lake Manyara National Park): קטנה אך מגוונת בבתי גידול ועשירה במיני בעלי חיים. הכניסה לשמורה עוברת ביער טרופי, המתקיים הודות למי תהום גבוהים במיוחד. ציפורים רבות, ביניהן שקנאים וקורמורנים, ניזונות מדגי האגם. אלפי פלמינגו צובעים לעיתים את האגם בוורוד כשהם מגיעים אליו במסלול נדידתם. חוויה נוספת שמזמנת לעתים בשמורת מניארה היא אריות, הנוהגים לטפס על עצי השיטה הגבוהים כדי להימלט מהחום וממטרד החרקים.

בשעות הצהרים ניפרד מהשמורה ונצא לנמל התעופה קילימנג'רו, לקראת הטיסה לתל אביב.

05/08/2017
12/08/2017
8
מחיר לאדם בחדר זוגי: 4397  $
תוספת לחדר יחיד: 500  $
מדריך הטיול:  יעודכן בקרוב

הנחה לילד עד גיל 11.99 החולק חדר עם מבוגר אחד או שניים: 500 $
הנחה לילד מגיל 12 עד 13.99 החולק חדר עם מבוגר או שניים:   250 $
להנחה לילד עד גיל 16, צרו קשר

 • טיסה בינלאומית ישירה מהארץ לטנזניה וחזרה
 • מפגש הכנה בת"א בהנחיית מדריך מצוות ״עולם אחר״ כשבוע לפני היציאה 
 • שני לילות בשמורת הסרנגטי
 • ספארי בקלדרת הנגורנגורו
 • ספארי בפארק הלאומי ארושה
 • ספארי בשמורת אגם מניארה
 • מסלולי הליכה לאולמוטי, אמפקאי ואגם נטרון
 • ביקור בשבט מסאי
 • מגדיר בעלי חיים ומגדיר ציפורים
 • מפה איכותית לכל זוג/משפחה
 • רכבי שטח- 4X4 טויוטה לנדקרוזר, שמונה מושבים-שישה מטיילים. ביטוח מלא לרכבים
 • מכשירי קשר בין הרכבים
 • לודג’ים מהשורה הראשונה, הממוקמים בלב השמורות
 • כלכלה מלאה
 • מים מינרלים במהלך הספארי
 • אשרת כניסה (50 $) כולל הנפקת המסמכים הדרושים מראש
 • טיפים לנותני השירות המקומיים
 • מיסי נמל וביטחון
 • הוצאות אישיות
 • ביטוח בריאות ומטען
 • מספר המקומות מוגבל 
 • יציאת טיול מודרך בעברית מותנית ב-18 משתתפים מינימום
 • חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר הנוסע
 • התשלום בשקלים/מט"ח, לפי שער הדולר המחאות והעברות גבוה ביום התשלום ויבוצע לפני מועד היציאה
 • יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים לפחות
 • המסלול מתבסס על טיסות ישירות המופעלות ע"י חברת התעופה, הפעלתן ולוחות הזמנים שלהן אינם בתחום האחריות של "עולם אחר"


דמי ביטול יגבו רק במידה ולא יימצא מחליף על ידי הלקוח או בסיוע "עולם אחר", על פי הפירוט:
 • עד 90 ימים לפני תאריך היציאה – לא ייגבו דמי ביטול
 • 89-45 יום לפני תאריך היציאה – ייגבו 25% מעלות הטיול
 • 44-30 יום לפני תאריך היציאה – ייגבו 50% מעלות הטיול
 • 29-15 ימים לפני תאריך היציאה – ייגבו 75% מעלות הטיול
 • 14 ימים לפני תאריך היציאה - יחוייב הנוסע ב-100% מעלות הטיול
נשמח לקבל את פנייתך עבורך מסלול טיול פרטי, טיול שכולו שלך
שלח אלינו טופס צור קשר ונחזור אליך בהקדם. או התקשר לטלפון: 1-700-708-999

*שדות חובה