זהו מסלול מקיף וייחודי לדרום אפריקה: ארצות רבות בתוך ארץ אחת – ארץ הקשת בענן.
המסלול מתחיל בקייפטאון היפה בערים וכולל את הר השולחן שזכה להיות אחד משבעת פלאי הטבע החדשים של יונסק״ו, כף התקווה הטובה והשכונות השונות המפוזרות לאורך החופים הפראיים בחצי האי - הפנינסולה.
המסלול ממשיך דרך מחוזות היין והגסטרונומיה עטורי הפרסים, לאורך חופים קסומים ודרך מעברי הרים גבוהים, צוקים ולגונות, עיירות קטנות לחופי שני האוקיינוסים - ההודי והאטלנטי - ואוכלוסיה מגוונת המורכבת משבטי ילידים אפריקאים, צאצאי המתיישבים מאירופה ועבדים מאסיה.
תרבות והיסטוריה מורכבת ומרתקת וכמובן שפע חיות בר בספארי ובשמורות השונות בדרום אפריקה ובוצואנה.
ולבסוף - גולת הכותרת - מפלי ויקטוריה האדירים, חלק מנהר הזמבזי אשר בזימבבואה!

 • טיסות בינלאומיות סדירות עם אתיופיאן אירלינס
 • טיסות פנים מפורט אליזבת ליוהנסבורג ומיוהנסבורג למפלי ויקטוריה
 • לינה בלודג'ים ומלונות ברמה גבוהה
 • מים מינרלים במהלך כל ימי הסיור
 • פארק ציציקמה
 • שמורת ספארי פרטית
 • קרוגר פארק
 • תחבורה ברכבים ממוזגים
 • נהגים/מדריכים דוברי אנגלית/ עברית בעלי ניסיון רב
 • תיק גב איכותי ובו מידע על מסלול הטיול וחולצת "עולם אחר"
יום 0-1 | תל אביב - קייפטאון (Cape Town)

נצא בטיסה סדירה מתל אביב דרך אדיס אבבה ישירות לקייפטאון, שם יחכה לנו אוטובוס ממוזג. משם ניסע אל Signal Hill, גבעה הצופה על מפרץ השולחן, איזור המרינה הווטרפרונט, ורובן איילנד.
לאחר התארגנות במלון נצא למרכז הבילויים, האטרקציות והקניות התוסס של קייפטאון - הווטרפרונט על שם ויקטוריה ואלפרד (
V&A Waterfront), שהוקם באיזור הנמל הישן על כל בניניו ששוחזרו בטוב טעם.
לינה ב-Premier Cape Town או דומה ברמתו

 

יום 2 |  קייפטאון (Cape Town)

נתחיל את הבוקר במסע לכיוון כף התקווה הגדולה (Cape of Good Hope), נעצור לתצפית על העיירה היפהפיה קמפסביי, נצא לשייט בעיירה האטביי (Hout Bay) כדי לצפות בכלבי הים המצטופפים בהמוניהם על אי קטן.
נמשיך בדרך הפנורמית המתפתלת לאורך ההר של צ'פמנס פיק דרייב (Chapman’s Peak Drive) ונגיע לכף התקווה הטובה. נעלה בפוניקולר למגדלור הישן ונצפה במקום אליו הגיעו מגלי עולם כברטולומיאו דיאז ווסקו דה-גמה. בנקודה זו נפגשים הזרם החם של האוקיינוס ההודי והזרם הקר של האוקינוס האטלנטי. זרמים אלו אחראים להבדלי האקלים והצמחיה בין החוף המערבי לחוף המזרחי של דרום אפריקה.
נמשיך בדרך המפותלת לאורך מפרץ False Bay ודרך העיירה ההיסטורית סיימונס טאון (Simon’s Town). לאחר ארוחת הצהריים נעבור במושבת הפינגווינים, נחלוף על פני העיירות הציוריות פיש הוק (Fish Hoek), קאלק ביי (Kalk Bay) ומיוזנברג (Muizenberg).
 אחה"צ נחזור חזרה למרינה V&A Waterfront - מרכז תוסס ומלא אטרקציות שנבנה לאורך הרציפים הישנים.
לינה ב-Premier Cape Town או דומה ברמתו 

 

יום 3 | קייפטאון (Cape Town)

הבוקר הזה הוא בסימן קייפטאון (מהערים היפות בעולם) והר השולחן (Table Mountain) המסמל יותר מכל את קייפטאון.
הר השולחן (Table Mountain) הינו אחד ההרים המפורסמים בעולם ואחד משבעת פלאי הטבע החדשים. זהו הר שטוח ענק המתנשא מתוך לב ליבה של העיר לגובה רב, ומהווה נקודת ציון בולטת בקייפטאון. ההר משקיף על כל העיר ומכל נקודה בסביבת קיפטאון ניתן להבחין בו. רמתו הינה כ-3 ק"מ מצד לצד. ההר הינו חלק מהפארק הלאומי "הר השולחן" כאשר סביבו מספר גבעות ידועות: ממזרח "פסגת השטן" ומצפון "גבעת האיתות" ו"ראש האריה". חלקו העליון מכיל קוורץ ואבן חול, היוצר צוקים תלולים ואפורים. כמו כן הוא בית לצמחייה עשירה ומגוונת (1,234 זנים רק על ההר) שהידועה מבינם היא הפרוטיאה (הפרח הלאומי של ד. אפריקה) ובעלי חיים זעירים כגון שפני סלע, דורבנים, נמיות, נחשים וצבים.
נעלה להר ברכבל ונצא למסלול הליכה קצר ומהנה על ההר.
בסיום ההליכה, נרד אל מרכז העיר העתיקה של קייפטאון בו נראה את המוזיאון היהודי, הפרלמנט, מוזיאון העבדים, שכונת צאצאי העבדים הססגונית Bo-Kaap וכיכר העיר ההיסטורית.
לינה ב-Premier Cape Town או דומה ברמתו

 

יום 4 | קייפטאון - דרך היין (Cape Winelands) - הרמנוס (Hermanus)

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל דרך היין. תרבות היין בדרום אפריקה החלה במאה ה-17 ותוגברה על ידי ההוגנוטים-פרוטסטנטים הצרפתיים שהגיעו כפליטים מאירופה והביאו איתם את הידע מארץ מולדתם. בדרכנו נבקר באנדרטה לשפת האפריקנס בעיר פארל (Paarl) ולתצפית פנורמית ממנה. נראה את פסלו המפורסם של מנדלה בפתח בית הסוהר בו שהה וממנו שוחרר לחופשי. נגיע לעיר היפהפיה פרנצ'הוק (Franschhoek) ונעצור לטעימות יין בשילוב שוקולד.
משם נמשיך לסיור בסטלנבוש (Stellenbosch) - עיר האלונים האוניברסיטאית שהינה גם העיר השניה בגילה בכל דרום אפריקה. העיר ידועה אף היא ביינות שלה ומכאן יצא זן הענבים הידוע והייחודי לדרום אפריקה - הפינוטאז'.
נמשיך בנסיעה לכיוון הרמנוס, עיר הליוויתנים, בדרך פנורמית לאורך המפרץ ונעצור בנמל הציורי קליינמונד (Kleinmond). את היום נסיים בעיר הרמנוס הידועה בפסטיבל הנערך בה בתקופת נדידת הלוויתנים (יוני- נובמבר).
לינה ב-Misty Cliffs Boutique Hotel או Windsor Hotel או דומה ברמתו

 

יום 5 | הרמנוס (Hermanus) - קייפ אגלהס (Cape Agulhas) - ברידייל (Barrydale) - אודסהורן (Oudtshoorn)

בבוקר נצא לשייט צפיה בלויתנים (בעונה) או לחליפין לסיור בעיר הקסומה. נמשיך בנסיעה דרך העיירות סטנפורד (Stanford), נפייר (Napier) ואחרות לכיוון הנקודה הדרומית ביותר ביבשת אפריקה המהווה גם את נקודת המפגש בין האוקיינוס האטלנטי לאוקיינוס ההודי -  קייפ אגהלס (Agulhas Cape).
משם נמשיך לעיר ברידייל (Barrydale) השוכנת בקארו הקטן (Karoo Klein). זהו איזור חצי מדברי, ואחד האזורים המגוונים ביותר בקייפ המערבי, עם צוקים ענקיים, נופי מדבר, נחלים צלולים וכן כרמים ועצי פרי בשפע. מוקף בהרי Langeberg מדרום מערב, ומופרד על-ידי הרי Swartberg צפונה מהקארו הגדול. נצא לעבר מעבר ההרים טרודו (Pass Tradouw) - הנשים בשפת קויקוי – בברידייל.
 באם הזמן יאפשר ובאם נרצה, נעצור במעיינות החמים הויקטוריאניים ב-Warmwaterberg, משם נמשיך בדרך הפנורמית (כביש 62) הנחשבת גם לדרך היין הארוכה בעולם - למעלה מ-300 קילומטר! דרך הקארו הקטן לעיר אודסהורן (Oudtshoorn).

לינה ב-Surval Olive Estate או Hlangana או דומה ברמתו

 

יום 6 | אודסהורן (Oudtshoorn)

נבקר בחווה (Wildlife Ranch Cango) בה נמצאות חיות בסכנת הכחדה כמו תנינים, נמרים, אריות ועוד. 
משם נמשיך לעבר מערות הנטיפים המרהיבות ביופיין - מערות קאנגו (Cango Caves).
מערות קנגו (Cango caves) הינן מערות נטיפים מאבן גיר המקבילות למעבר סווטרברג הידוע. הן נמצאות 29 קמ' מאודסהורן וממוקמות על עמק קנגו הציורי. זהו אחד הפלאים המרהיבים ששוכן בתחתית האדמה היבשה של הקארו.  נוכל לצפות באולמות הנטיפים המרהיבים והתוצרים המתנשאים מהתקרה ועד הרצפה.
נבקר בחווה לגידול יענים שם נשמע על ההיסטוריה של גידול היענים באיזור, נאכיל יענים וכמה אף יזכו לשבת עליהן.
בעיר אודסהורן נבקר במוזיאון המקומי המייחד אגף להיסטוריה היהודית העשירה בעיר הקרויה גם "ירושלים של דרום אפריקה" ומארח חלק מבית הכנסת המקורי.
לינה ב-Surval Olive Estate או Queens Hotel או דומה ברמתו

 

יום 7 | אודסהורן - נייזנה (Knysna)

נצא דרך מעבר ההרים אוטניקווה (Outeniqua) לעיר נייזנה (Knysna), ולדרך הגנים המפורסמת. האקלים הנוח בדרך הגנים, עם טמפרטורות שאינן עולות על 28 מעלות בקיץ ואינן יורדות מתחת 10 מעלות בחורף, יצרו תת-אקלים מושלם באיזור ירוק להפליא עם עיירות רבות השוכנות לאורך חופי האוקיינוס ההודי.
בדרך נעבור מערכת ייחודית של אגמים שונים שכולם שייכים לשמורת טבע של ווילדרנס וביניהם מתפתל נחל שנקרא סרפנטיין.
נייזנה הייתה עיר של יערות עד שבמאות ה-18 וה-19 חוטבי העצים ושריפה ממושכת כילו את היערות הללו.
העיר ידועה גם בגידול הצדפות למאכל ומתקיים בה פסטיבל צדפות כל שנה.
אנו נצא להפלגה בלגונה לכיוון שמורה פרטית פדרבד (Reserve Featherbed) השוכנת במקום בו האוקיינוס ההודי חובר ללגונה של נייזנה. נצעד במסלול הליכה המשקיף אל הנוף המופלא של הצוקים בכניסת האוקיינוס ההודי אל הלגונה ונאכל ארוחת צהריים לחופי הלגונה.
משם נמשיך אל Knysna Heads, שם נצפה באוקיינוס ההודי חודר ללגונה - אבל מהצד השני, ונלך למרינה התוססת של נייזנה לערב פנוי.
לינה וארוחת ערב ב-Premier Hotel Knysna the Moorings או דומה ברמתו

 

יום 8 | נייזנה (Knysna) - פלטנברג ביי (Bay Plettenberg) - ציציקמה (Tsitsikamma)

בבוקר ניסע לעבר שמורת רוברג (Robberg) השוכנת בעיר פלטנברג ביי (Plettenberg Bay), שם נצא למסלול הליכה בטבע. נעצור בשמורת הקופים Monkeyland לטיול ביער. נצפה בציפורים ססגוניות ונלך על גשרים התלויים בגובה העצים. נצפה בקופצי הבאנג'י מגשר בלוקראנץ (Bloukrans) - הגשר הגבוה בעולם - 216 מטרים!
נמשיך לעבר שמורת הטבע המפורסמת באיזור ציציקאמה ההמכונה ״הפנינה של דרך הגנים״ (בשפת הקוי של הילידים משמעותו מקום עם שפע מים או מקום של מים זורמים).
שמורת ציציקאמה נמצאת על רכס של 2000 מ', המשתרע מנהר הבלוקרנס במערב עד נהר הציציקאמה במזרח. מצפון השמורה היא גובלת בהרי ציציקאמה המרהיבים, ובדרום - באוקינוס ההודי.
נחזור ללינה בעיירה סטורמסריבר ליד ציציקאמה.
לינה ב-Tsitsikamma Village Inn או דומה ברמתו

 

יום 9 | ציציקאמה - פורט אליזבט (Port Elizabeth) - יוהנסבורג (Johannesburg)

בבוקר נצא לפארק הלאומי השוכן לשפך נהר הסערות (River Storms). נצעד לאורך צלע ההר בין העצים עד לגשר התלוי בנהר הסערות.
נמשיך לעיר פורט אליזבט. עם הגיענו נצא לסיור היסטורי קצר ונתעכב באנדרטת הפירמידה שנבנתה לכבוד אליזבת דונקין (על שמה קרויה העיר). מנמל התעופה של פורט אליזבט נצא לטיסת פנים אל יוהנסבורג ונתמקם במלון הקרוב לשדה התעופה.
לינה ב-Premier O R Tambo או דומה ברמתו

 

יום 10 | יוהנסבורג - מפומלנגה (Mpumalanga) - הייזיויו (Hazyview)

בבוקר נצא לכיוון מחוז מפומלנגה (נסיעה של כחמש שעות).
מחוז מפולנגה (Mpumalanga) - “המקום בו זורחת השמש" - הוא המקום המגוון ביותר מבחינת התצורות הגיאולוגיות, הנוף, וכן אחד היפים והמרתקים בדרום אפריקה. הוא נמצא במזרח דרום אפריקה וגובל במדינות  סווזילנד ומוזמביק.
בדרך נעבור בעיירות דלסטרום (Dullstroom), ליידנברג (Lydenburg), סאבי (Sabie). זהו איזור ירוק ובו יערות רבים הגדלים למטרות תעשיית העץ. בדרך נעצור במפלי מים שגובהם 68 מטרים - מפלי לון קריק (Creek Lone).
נגיע לעיירה הייזיויו
(Hazyview) ללינת לילה.
לינה ב-Rissington Inn או דומה ברמתו

 

יום 11 |הייזיויו - הפארק הלאומי קרוגר (Kruger National Park) - הייזיויו (Hazyview)

בתום ארוחת הבוקר נצא לספארי ראשון בפארק הלאומי קרוגר.
הפארק הלאומי קרוגר (Kruger National Park) הינו אחת משמורות בעלי החיים הגדולה בדרום אפריקה. יש בה כמות עצומה של בעלי חיים ובניהם "חמשת הגדולים" (אריות, נמרים, קרנפים, פילים ובופאלו). הפארק משמש בית למאות של בעלי חיים, כמו כן בית למגוון ציפורים ממינים שונים - ציפורי טרף, חסידות, עופות ונשרים. הנוף כולל הרים נישאים, צמחייה טרופית ומרחבי סוואנה.
לינה ב-Rissington Inn או דומה ברמתו

 

יום 12 | הייזיויו - (Panorama Route) - שמורת ספארי פרטית (Kapama Private Game Reserve)

הדרך הפנורמית מתרכזת סביב נהר (Blyde River Canyon) שבמחוז מפומלנגה. זהו אחד הקניונים הגדולים והייחודיים בעולם בהיותו ”קניון ירוק" באורך של כעשרים וחמישה קילומטר. הדרך רצופה אטרקציות יפהפיות ואנחנו נחווה את היפות שבהן: חלון האלוהים (God’s Window) שממרומי הרכס נשקיף על כל האיזור - ביום עם ראות טובה ניתן לראות את מוזמביק ואיזור הקרוגר. נבקר בבורות המזל של בורק (Bourke’s Luck Potholes) - ערוץ נחל בו חוללו אבנים במשך אלפי שנים חורים בצורת צילינדרים באבן החול הרכה, וכן מפלי ליסבון וברלין. נעצור בשלושת הרונדוולים (Rondawels Three) - נקודת תצפית על שלוש פסגות הנראות כבקתות השבטים המקומיים - עגולות עם גגות חרוטיים.
אחר הצהריים נגיע לשמורה פרטית מפנקת ואקסקלוסיבית שנמצאת במחוז הקטן והצפוני בדרום אפריקה - לימפופו (Limpopo). לאחר ארוחת צהריים נצא לספארי ברכבים פתוחים נהוגים על ידי רנג'רים מקומיים וכן גששים על מנת לאתר את חיות הבר. את ארוחת הערב האפריקאית העשירה נאכל בשטח השמורה הפרטית.
לינה ב-Kapama River Lodge  או דומה ברמתו

 

יום 13 | שמורה ספארי פרטית קפאמה

בתום ארוחת הבוקר נצא לספארי של יום שלם בשמורה הפרטית. כולל הפסקות התרעננות.
ארוחת מזנון אפריקאית עשירה ב"בומה" - מקום התאספות ופגישה אפריקאי.
לינה ב-Kapama River Lodge או דומה ברמתו

 

יום 14 | שמורה פרטית (Kapama Private Game Reserve) - יוהנסבורג (Johannesburg) - מפלי ויקטוריה (Victoria Falls) בזימבבואה

מוקדם בבוקר נצא לספוג את אוירת הספארי פעם נוספת ואחרונה לטיול זה, ומשם נסע לעבר שדה התעופה ביוהנסבורג לקראת טיסטתנו למפלי ויקטוריה.

מפלי ויקטוריה אשר למרגלות נהר הזמבזי, מתנשאים לגובה של כ-110 מ' ומהווים את אחד מאתרי התיירות המופלאים ביותר שיש לאפריקה להציע. בשמם המקומי ידועים המפלים כ-"העשן אשר רועם" (Mosi-oa-Tunya), ככל הנראה, עקב המראה הערפילי אשר יוצרים נטיפי המים הפוגעים בקרקעית המפל, אותם ניתן לראות ממרחק של 20 ק"מ. את שמם המערבי, "מפלי ויקטוריה", קיבלו המפלים על ידי החוקר הסקוטי, ד"ר דיוויד לווינגסטון, בשנת 1855, על שמה של מלכת אנגליה דאז. על המפלים עצמם, כתב ביומנו:

‏"No one can imagine the beauty of the view from anything witnessed in England. It had never been seen before by European eyes; but scenes so lovely must have been gazed upon by angels in their flight".

"איש אינו יכול לדמיין יופי שכזה, שכן לא נראה כמותו בכל אנגליה ולא נגלה קודם לכן לעיניים מערביות; אולם מחזה מרהיב שכזה וודאי ונצפה על ידי המלאכים במעופם"

לינה ב-Pamusha Lodge או The Kingdom Hotel או דומה ברמתו

 

יום 15 | מפלי ויקטוריה - הפארק הלאומי צ'ובה (בוטסואנה) (Chobe National Park) - מפלי ויקטוריה

שמורת צ'ובה בבוטסואנה היא אחת העשירות באפריקה מבחינת עולם החי - היא ידועה באוכלוסיית הפילים והתאואים שבה וגם בחיות אחרות - אימפלות, ג'ירפות, קודו, קופים ועוד חיות רבות אחרות. בעונת היובש הפילים הצמאים חוצים את הנהר ומגיעים לאיים שבמרכזו, שם העשב רענן.
בשעות הבוקר נגלה את עולם החי בשייט לאורך הנהר אליו מגיעות החיות לשתות מים.
לאחר ארוחת צהריים על שפת הנהר נעלה על רכבי שטח ובעזרת רנג'רים מקצועיים נמשיך לגלות את פלאי השמורה.
נחזור למלון בזימבבואה ונהנה מארוחת ערב אפריקאית עשירה.

 

יום 16 | מפלי ויקטוריה - יוהנסבורג - תל אביב

הבוקר חופשי לביקור נוסף במפלים הקרובים למלון או קניות, בהתאם למועד הטיסה, ניסע לשדה התעופה ומשם נמשיך ליוהנסבורג לטיסת ההמשך חזרה לתל אביב.

 

יום 17 | נחיתה בתל אביב-
-
17
מדריך הטיול:  יעודכן בקרוב

 • טיסה בינלאומית של חברת "אתיופיאן איירלינס"
 • טיסות פנימיות בדרום אפריקה
 • סיורים ללא הגבלת ק"מ
 • רכבי שטח- 4X4 בספארי, ורכב ממוזג בערים
 • לודג’ים ומלונות בסטנדרט "עולם אחר"
 • דמי כניסה לפארקים/אתרים/אטרקציות
 • אירוח על בסיס חצי פנסיון, כולל מים מינרליים בכל מהלך הטיול
 • מיסי נמל וביטחון
 • טיפים לסבלים, מדריכים נהגים
 • הוצאות אישיות
 • ביטוח בריאות ומטען
 • אשרת כניסה מונפקת בכניסה לד. אפריקה
 • טיפים למעט המצויין לעיל
 • חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • העלות הינה קבוצה של 20 מטיילים ונכונה לתאריכים המפורטים לעיל
 • זוהי הצעת מחיר בלבד, טרם בוצעו הזמנות
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר הנוסע
 • התשלום בשקלים/מט"ח, לפי שער הדולר המחאות והעברות גבוה ביום התשלום ויבוצע לפני מועד היציאה
 • יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים לפחות. תוקף הדרכון לפחות חצי שנה ממועד הנסיעה
 • המסלול מתבסס על טיסות המופעלות ע"י חברת התעופה. הפעלתן ולוחות הזמנים שלהן אינם בתחום האחריות של "עולם אחר"
דמי ביטול עבור טיסות בינלאומיות ייגבו על-פי דרישתה של חברת התעופה המפעילה
דמי ביטול עבור שירותי קרקע – יגבו רק במידה ולא יימצא מחליף על ידי הלקוח או בסיוע "עולם אחר", על פי הפירוט:
 • עד 90 ימים לפני תאריך היציאה – לא ייגבו דמי ביטול
 • 89-45 יום לפני תאריך היציאה – ייגבו 25% מעלות הטיול
 • 44-30 יום לפני תאריך היציאה – ייגבו 50% מעלות הטיול
 • 
29-14 ימים לפני תאריך היציאה – ייגבו 75% מעלות הטיול
 • 14 ימים לפני תאריך היציאה - יחוייב הנוסע ב-100% מעלות הטיול
נשמח לקבל את פנייתך עבורך מסלול טיול פרטי, טיול שכולו שלך
שלח אלינו טופס צור קשר ונחזור אליך בהקדם. או התקשר לטלפון: 1-700-708-999

*שדות חובה