השילוב בין קרחוני ענק ופעילות וולקנית יוצרים נופים ותופעות טבע בעלי יופי נדיר וכמעט דמיוני, והופכים את האי לאחד המקומות היפים ביותר בעולם.
מרבית המטיילים באיסלנד עושים זאת בדרך השגרתית והמוכרת, אך בטיול זה אנו מציעים לכם להכיר את איסלנד החורפית והמסתורית. זו שמעטים זוכים לראות, ועיצבה את תרבותם של תושבי איסלנד המתמודדים עם איתני הטבע.
החורף באיסלנד מוסיף מימד מרתק לנוף האי, שנבנה מהתפרצויות וולקניות חוזרות ונשנות ופוסל בהמשך ע"י קרחונים ואיתני הטבע. האי משופע בהרי געש פעילים, גייזרים לוהטים, מעיינות חמים ושרידי התפרצויות וולקניות של השנים האחרונות, כל אלה בלב קרחוני ענק התלויים על פסגות ההרים. השלג, אור הדמדומים הקוטבי וזוהר הצפון מתחברים יחד לארץ אגדות מרהיבה.
בטיול זה נבקר ברבות מהאטרקציות המפורסמות של איסלנד, נכיר את אתריה ותרבותה, אותה יסדו הוויקינגים שמצאו באי היפהפה בית חם (וקר), ובה כוננו בשנת 930 את הפרלמנט האירופאי הראשון, שהוא חלק מגאוותם ומורשתם ההיסטורית. בלילות חורף ארוכים הם סיפרו לבני משפחה את הסאגות האיסלנדיות ומכאן יצאו למסעותיהם לגילוי גרינלנד ואמריקה הצפונית, זמן רב לפני מגלי ארצות אחרים.
למרבה הפליאה, איסלנד לא מאוד קרה בחורף. זרם הגולף דואג לכך שהטמפרטורות סבירות ומאפשרות לנו ליהנות מעולם הצפון החורפי והקסום בנוחות רבה. שלל פעילויות ואתרים הזמינים רק בחורף, מציעים למטיילים חוויה ייחודית ומאתגרת. מעל כל אלא מרחף הסיכוי לצפות כל ערב באחד מפלאי תבל, הזוהר הצפוני, המשאיר כל צופה משתאה וחסר מילים.

יום 1 | תל אביב - ריקיאוויק

יציאה בטיסה מהארץ דרך אירופה לאיסלנד. עם הנחיתה נצא לטבול במי הלגונה הכחולה - אגם חם-רותח בגווני כחול המוסדר לרחצה במערכת של בריכות. בחורף השמש שוקעת בשעות מוקדמות והרחצה בלגונה תתבצע בחשיכה באווירה קסומה. אחד היתרונות הנלווים לחורף ולחשיכה המוקדמת, הוא הסיכוי הגדל לצפייה באחת מתופעות הטבע היפות על פני כדור הארץ - הזוהר הצפוני.
לאחר הרחצה בלגונה נמשיך בנסיעה לכיוון החוף הדרומי שם נלון.

לינה באזור סלפוס.

יום 2 |מפל סקוגרפוס - מפל סליינדלפוס - הגייזר - מפלי גולפוס

עם בוקר נצא בנסיעה על קו החוף הדרומי של איסלנד. נבקר תחילה במפל זנב הסוס - סליינדלפוס (Seljalandsfoss). מפל זה נופל מגובה של כ-60 מטרים מהרמה הגעשית ועד קו החוף. מרקם הסלע, המשתנה עם זרם המים, יצר שביל המוביל אל מאחורי זרם המים. נמשיך על קו החוף ונבקר במפל עצמתי נוסף - סקוגרפוס (Skogarfoss).
לאחר הביקור במפל, נמשיך בנסיעה לכיוון מעגל הזהב האיסלנדי. נבקר בגייזר הגדול של איסלנד, הפורץ כל כמה דקות באופן מחזורי מדויק, כתוצאה מפעילות גיאותרמית תת-קרקעית. נחזה במחזה המרהיב של מפלי הזהב "גולפוס", מפלים אדירים השוצפים על פני כמה מפלסים בדרכם לקניון ארוך. נרד בשני שבילים אל כל אחד מן המפלסים השונים של מפלי הזהב.
ארוחת ערב ולינה באזור מפלי גולפוס

יום 3 | פארק הלאומי טינגוויליר - טיול במערת קרח - אזור סקגפיורדור

לאחר ארוחת הבוקר נצא לבקר בפארק הלאומי טינגוויליר. אתר זה הינו בעל משמעות מיוחדת להיסטוריה האיסלנדית: כאן התכנס הפרלמנט האיסלנדי הראשון בשנת 930, וכאן הוכרזה גם עצמאותה של איסלנד. כמו כן, טינגוויליר ממוקמת על קו מפגש הלוחות הטקטונים וניתן לטייל ולראות את הסדקים והשברים הנוצרים כתוצאה מהכוחות האדירים הנלווים לתנועת הלוחות.
מכאן נמשיך מסע מיוחד בעומקו של קרחון לנגיוקול דרך מנהרה מיוחדת שנחצבה לשם כך. הטיול תחת כיפת הקרח הענקית מאפשר נקודת מבט נדירה על התהוות קרחונים. התאורה החודרת מבעד לגוש הקרח האדיר מאירה את המנהרה והבקיעים הטבעיים באור כחול עמוק ויוצרת חוויה מיוחדת מאין כמוה.
לאחר הסיור בלב הקרחון נמשיך צפונה לאזור סקגפיורדור, אחד מאזורי גידול הסוסים האיסלנדיים. הערב נלון במלון חווה כפרי. הלינה במקום ייחודי כזה מאפשרת ללמוד על פעילות החווה ואחר גידול הסוסים האופייני לאיסלנד. מעל לכול זוהי אפשרות להכיר את החוואים האיסלנדים וללמוד על אורח החיים המיוחד בחוות חקלאיות מבודדות.
ארוחת ערב ולינה באזור סקגפיורדור

יום 4 | חצי האי טרוטלסקיי (Trollaskagi) - אקוריירי

היום נצפין לחופה הצפוני של איסלנד, אל חצי האי טרוטלסקיי. אזור זה בצפונה של איסלנד נמצא על סיפו של החוג הארקטי והוא אזור הררי למדי. הרי הבזלת הנישאים כאן מכוסים שמיכה לבנה של שלג וקרח ונחרצו עמוקות ע"י קרחונים בתקופות הקרח האחרונות. הקפה של חצי האי טרוטלסקיי, היא נסיעה לאורך אותם פיורדים תלולים ובאחד מנופיה המשכרים של איסלנד. אזור זה מיושב בדלילות אפילו ביחס לאיסלנד. נעבור בין כפרי דייגים וחוות קטנות ונוכל לחזות באורח החיים באזור נידח זה בזמן החורף. הטיול באזור החוף הצפוני ועל רקע ההרים הרחק מאזורים מיושבים ומוארים מספק לנו סיכוי נוסף לחזות בזוהר הצפוני. נעצור לביקור וסיור במוזיאון ההרינג של איסלנד. להרינג תפקיד משמעותי בהתהוותה של איסלנד המודרנית וענף דיג ההרינג שימש מנוע צמיחה מרכזי לכלכלת המדינה. מספר תצוגות שונות מראות את ההיסטוריה, סיפורי התיישבות, מוצרי הרינג וחשיבות לענף הדיג הזה הנחשב למקבילה האיסלנדית לבהלת הזהב האמריקאית. בסוף היום נחזור אל אקוריירי, בירת הצפון, העיר השניה בגודלה באיסלנד. נסייר מעט במדרחוב החביב ובעיר עצמה ונמשיך מזרחה לאזור אגם מיווטן שם נלון.
בדרכנו נעצור לתצפית על "מפל האלים" גודפוס. זהו מפל מרשים נוסף, אחד מיני רבים באיסלנד, אליו הושלכו האלים הנורדיים לאחר שהפכה איסלנד את הנצרות לדתה הרשמית. בעונת החורף קופאים ונטיפי קרח אדירים מכסים את ראש המפל. הרמה בראש המפל מכוסה על פי ברוב בשמיכת שלג לבנה והאזור כולו נראה כאילו נלקח מהאגדות.
ארוחת ערב ולינה באזור מיווטן.


יום 5 | אקוריירי - מפל האלים (גודפוס) - מיווטן - קרפלה

עם בוקר נשים פעמינו אל אזור אגם מיווטן לו נקדיש את היום כולו. אגם מיווטן וסביבתו הם אחד מהפארקים הגיאולוגים המרשימים ביותר על פני כדור הארץ, אם לא המרשים ביותר. האזור הוא מופע וולקני חי, פועם ומבעבע בקילוחי לבה צעירים, מעיינות גופרית בעלי הריח המאפיין, בוץ לוהט ומבעבע ושלל תופעות וולקניות וגיאותרמיות המספקות לנו עדות על המתרחש בתוך קליפתו של כדור הארץ, כמו גם ספר פתוח של התהליכים שמעצבים אותו לנגד עינינו.
נצא לטיול רגלי באזור האגם, נסייר בין בריכות בוץ וולקני ופומרולות - תלוליות קיטור מעשנות. ניסע ונבקר במפל דטיפוס האדיר, מהגדולים והמרשימים באיסלנד ובאירופה.
לינה וארוחת ערב באזור מיווטן   

יום 6 |מיווטן - חווה חקלאית - חצי האי סנפלסנס

היום נתחיל לנסוע בחזרה דרומה לכיוון מערב האי. נצא מאזור מיווטן על כביש 1 הטבעתי לכיוון מערב עד אזור שלוחת וטנסנס משם נדרים לכיוון חצי האי סנפלסנס. נעצור לביקור באחת מהחוות באזור, בה נוכל לראות את שיטות גידול הפרות המקומית, תחזוקת רפת והכנת מוצרי חלב הפופולריים באיסלנד: גלידה והסקיר, אותו יוגורט מתקתק המיוצר במתכונים איסלנדיים כבר למעלה מאלף שנים. מעבר לרפת והחווה עצמה, הביקור מאפשר שיחה ומבט לאורח החיים של משפחה איסלנדית החיה באזור קשוח שכזה ובמרחק רב מישובים אחרים.
נמשיך אל חצי האי סנפלסנס, שבמרכזו מזדקר הר געש מרשים המכוסה קרחון. זהו ההר ששימש לסופר הצרפתי ז'ול ורן השראה לספרו "מסע אל בטן האדמה". נעצור בעיירת הנמל סטיקישהולמור, בה נלון.
לינה וארוחת ערב בסטיקישהולמור


יום 7 | חצי האי סנפלסנס - ריקיאוויק

עם בוקר נצא בנסיעה לאורך החוף המערבי של איסלנד, על נופיו הגעשיים והמיוחדים. נמשיך בנסיעה בחצי האי סנפלסנס, ובמידה והתנאים יאפשרו, נצא לטיול רגלי לאורך מפרצי הים הבזלתיים של קו החוף. לאורכו של קו החוף מספר תצורות חוף שונות אותן נכיר במהלך הטיול - חלקן חולי, חלקן סלעי-בזלתי וחלק מצוקי עמודים משושים. במידת האפשר נטפס בנסיעה אל הקרחון הגבוה, המעטר את הפסגה. נמשיך לכיוון ריקיאוויק הבירה ועם ההגעה ולאחר הקליטה במלון, נצא לסיור עירוני קצר בבירת איסלנד.
נתחיל בכנסיית הדלגרים המפורסמת שנבנתה בארכיטקטורה מיוחדת המזכירה אולי ספינת ויקינגים, נמשיך במורד המדרחוב העירוני דרך הפאבים והחנויות השונות לכיוון בית הפרלמנט והנמל, ונסיים בפסל "נוסע השמש" הניצב על הטיילת אל מול הים.

  

יום 8 | ריקיאוויק - תל אביב

לאחר ארוחת הבוקר נשים פעמינו אל שדה התעופה בקפלאוויק, שם ניפרד מאיסלנד ונתחיל בטיסות חזרה ארצה.


17/03/17
24/03/17
8
מחיר לאדם בחדר זוגי: 3394  €
תוספת לחדר יחיד: 273  €
מדריך הטיול:  ד"ר דני אפיק

 • טיסות סדירות, דרך אירופה
 • מיסי נמל ובטחון
 • לינה במלונות מדרגת תיירות טובה ומהטובים בנמצא כולם עם שירותים ומקלחת צמודים
 • מדריך ישראלי בכיר מצוות "עולם אחר"
 • כלכלה על בסיס חצי פנסיון
 • שימוש באוטובוס תיירים עם נהג מקומי ומיומן
 • טיול בלב קרחון דרך מערת קרח
 • ביקור במוזיאון ההרינג
 • ביקור בחווה חקלאית איסלנדית
 • ביקור ורחצה בלגונה הכחולה
 • דמי כניסה לאתרים על פי התכנית
 • טיפים לנותני שירות
 • ארוחות נוספות
 • הוצאות אישיות
 • ביטוח בריאות ומטען
 • מחיר הטיול מותנה ביציאת 15 משתתפים
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • יתכנו שינויים בסדר הביקורים במסלול בעקבות שינויים במצב עבירות הדרכים, שינויי מזג אוויר ושיקולי מדריך הטיול
 • כל שינוי במחירי הטיסות ומיסי הנמל יגרום לשינוי במחיר לנוסע
 • התשלום בשקלים לפי שער אירו העברות והמחאות- מכירה ביום התשלום
 • לתשומת לבכם, יש צורך בלפחות 3 דפים ריקים בדרכון
 • ט.ל.ח.
טיסות בינלאומיות: דמי ביטול ייגבו על פי דרישתה של חברת התעופה המפעילה
שירותי קרקע:
 • 
60-43 ימי עבודה טרם היציאה לטיול - ייגבו 200 €
 • 
42-28 ימי עבודה - ייגבו 60% מעלות שירותי הקרקע בלבד
 • 
27 ימי עבודה ועד אי הופעה ייגבו 100% מעלות שירותי הקרקע בלבד
נשמח לקבל את פנייתך עבורך מסלול טיול פרטי, טיול שכולו שלך
שלח אלינו טופס צור קשר ונחזור אליך בהקדם. או התקשר לטלפון: 1-700-708-999

*שדות חובה