הודו היא פסיפס אנושי רב גוני ומיוחד, כמעט מיליארד בני אדם החיים באיזון עדין ומדהים עם הטבע ומשאבי החיים (כמעט ללא עזרה מבחוץ). המפגש הסוער והמרתק בין חיי היום יום העמוסים והקשים והמציאות הרוחנית הדתית המיסטית והממכרת, משאיר בנו, המטיילים, רושם עמוק. החיכוך היום יומי עם קושי החיים, האנשים, אנשי הדת, הביקור במקדשים, בשווקים, הריחות העזים והאירועים הבלתי פוסקים, דורשים מאמץ, ידע ומוכנות נפשית לפני כל ביקור בהודו.
הפעם נצא למפגש עם הודו ששיאו בפסטיבל הגמלים בפושקר וטקס הדלקת נרות על האגם שבעיר. זהו מפגש ייחודי ובלתי אמצעי עם קסמה של הודו, שאינו רק הנוף הגיאוגרפי והאנושי. זוהי תערובת מרשימה של פרצופים ודמויות מרתקות, לבוש צבעוני עז וחיים טוטאליים. כל אלו שזורים בין נוף מרתק של מדבר וערים צבעוניות וססגוניות.

הטיול להודו הוא טיול גיאוגרפי ייחודי, איכותי מסוגו. דרך הטיול מאפשרת לראות את הודו בצורה מעמיקה, רצינית ומקיפה. התחבורה בין עיר לעיר היא באוטובוס תיירים ממוזג, נוח ומרווח מאוד; הרכבות הן רכבות אקספרס נוחות ומרווחות.

ימים 1-2 | ת"א – דלהי - אודייפור העיר הלבנה (Udaipur)

ניפגש בשדה התעופה ונמריא בטיסה לדלהי (נחיתה לפנות בוקר). עם ההגעה נצא להתרעננות וארוחת בוקר בקרבת שדה התעופה ולאחריה נמשיך בטיסה פנימית לאודאיפור. משדה התעופה ניסע למלון למנוחה קלה ומיד לאחר מכן נצא לסיור בעיר.
אודייפור (Udiapur) שבמדינת רג'סטן (Rajasthan), העיר הרומנטית ביותר בראג'סטן ואולי אף בהודו, נחשבת גם לאחת הערים העתיקות והיפות. העיר יושבת על אגם פיצ'ולה ומאכלסת בתוכה אוסף מרשים של מקדשים וארמונות מתקופות שונות. העיר מוקפת חומה ממנה נותרו כיום רק שרידים, ביניהם חמישה שערים דרכם נכנסים לעיר גם כיום.
אודייפור התפרסמה גם בשל אחד מסרטי ג'יימס בונד שצולם בעיר וכמחווה לכך, כמעט בכל מסעדה או בית קפה בעיר מוקרנים סרטי ג'יימס בונד.
את היום נקדיש לביקור באתרי "העיר הלבנה" (כינויה של אודייפור): נצא לשייט באגם פיצ'ולה (Lake Pichula) - ללא ספק אחת האטרקציות העיקריות - בעיר נמצאים שני האיים עם הארמונות המפורסמים שעליהם.
נבקר בארמון המהרג'ה (או ארמון העיר) הנמצא על גדת האגם הצפונית מזרחית והוא בעצם קומפלקס של 11 מקדשים שהופכים אותו לגדול באודייפור וברג'יסטאן בכלל. בסיס הארמון, הבנוי אבנים צהובות, מקושט בצריחים, כיפות ומרפסות שמעניקים לו את מראו הייחודי.
נמשיך לביקור במקדש ג'גדיש (Temple Jagdish). צפונית לארמון העיר נמצא מקדש ג'גדיש - המקדש הגדול ביותר המוקדש לאל ג'אגנת, הוא אחד מהמופעים של האל וישנו. על קירות המקדש החיצוניים מגולפים דמויות של ג'אגנת, סצנות מחיי האלים ועוד. בתוך המקדש עומד פסלו של ג'אגנת.

לינה וארוחת ערב באודייפור ב-Inder Residency או דומה ברמתו
 

יום 3 | אודייפור – קומבאלאגר (Kumbhalgarh) – נרלאי (Narlai)

נצא צפונה בדרך הררית מרתקת רצופת כפרים, שדות חקלאיים ובארות שמימיהם נשאבים ע"י בהמות.
נגיע אל מצודת קומבלגאר החולשת על שמורת טבע מוריקה ורכס ארוך. זו אחת מהמצודות היפות והמרשימות בהודו. המצודה העתיקה מוקפת חומה שנחשבת החומה השנייה באורכה בעולם (לאחר החומה הסינית כמובן). נטפס אל הארמון בראש המצודה ונצפה אל הנוף המרשים מפסגת המבצר.
לאחר ארוחת צהריים נגלוש צפונה אל עבר מדבר טאר אל לב מדינת ראג'יסאן הצבעונית. נמשיך דרך מקדשים מקומיים וכפרים השומרים על אורח חייהם ומנהגם מזה אלפי שנים - נלמד על אופיים השונה במערך החברה ההודית.
נמשיך אל נרלאי (Narlai), כפר קדוש ובו יותר מ-300 מקדשים. נשוטט בין הסמטאות והמקדשים של עיירה ציורית זו הנטועה בין תצורת סלע ייחודיות.
לעת ערב נגיע לארמון שהוסב למלון ונהנה מאירוח מלכותי באווירה יוצאת דופן.
לינה וארוחת ערב בנארלי ב-Hotel Narlai Heritage או דומה ברמתו

 

יום 4 | נרלאי - רנקפור (Ranakpur) - ג'ודפור העיר הכחולה (Jodhpur)

עם שחר נחלץ עצמות בטיפוס אל עבר מקדש הנמצא בסמוך לכפר ונוכל לחזות במישורים רחבי הידיים בין הררי הסלע של נרלאי.
לאחר ארוחת בוקר נצא ליום שהינו חוויה מיוחדת ושונה מטיולים רבים בהודו. נבקר במקדש הג'איני (Jain temple) העצום של רנקפור (Ranakpur). המקדש, הבנוי שיש לבן, הוא אחד ההישגים הגדולים ביותר של אמנות הארכיטקטורה ההודית ומעוטר באלפי פיתוחים בשיש על פני 1,444 עמודיו, ונחשב לחשוב במקדשי הג'אינים.
נצא למסע מרתק בין השבטים החיים באזור - נבקר בכפרים, נתארח בתוך בתי המשפחות, נלגום את משקה הלוחמים - אופיום, ששימש את הלוחמים לפני יציאתם לקרב, נבקר בכפרי האומנים אורגי השטיחים, צובעי הבדים וצורפי הכסף.
בשעות הערב נגיע לג'ודפור (Jodhpur) "העיר הכחולה".
לינה וארוחת ערב בג'ודפור ב-Indana Palace או דומה ברמתו

 

יום 5 | ג'ודפור - אוסיאן (Osian) - קימסר (Khimsar)

נבקר במצודה החולשת על העיר ג'ודפור ונרד ממנה ברגל אל סמטאות העיר ושווקיה. נשוטט בעיר הטיפוסית בין ריחות תבלינים, בתי ברהמינים כחולים, פרות משוטטות וכרך שוקק חיים.
הלאה מג'ודפור, לכיוון צפון, נכנס לים החולות, או ליתר דיוק, לאזור המדבר החולי של ראג'סטן. אופי השטח משתנה, האוכלוסייה, הכפרים, הלבוש וכמובן המנהגים.
נבקר במקדש הג'איני ומקדש דורגא באוסיאן, נצא לסיור גמלים בדיונות של אוסיאן ונתענג על שקיעה מרהיבה.
לעת ערב נגיע לארמוננו בקימסר.
לינה וארוחת ערב בקימסר ב-Khimsar Fort או דומה ברמתו

 

יום 6 | קימסר – פושקר (Pushkar)

נצא מזרחה אל עבר פושקר (Pushkar), עירו של האל ברהמה - האל הבורא. בדרכנו נעצור במקדש מיוחד לקדושה ההינדואית מירבְּהאי (במֶרְטָה). נצפה בנשות הכפרים הצבעוניות הדולות מים בכדי חרס כבדים ממאגרי מים המסייעים לבני המקום להתמודד עם האקלים המדברי.
לעת ערב נגיע לפושקר, אחת הערים הקדושות ביותר בהודו, עיר עם קסם ורוגע המקיפה אגם קטן בלב מדבר ראג'סטאן.

לפי האגדה עף האל ברהמה מעל המדבר השחון ושמע את האנשים מתפללים לגשם. משהחליט להיענות לתפילתם, השליך מידו פרח לוטוס אשר יצר את אגם המים.
בשעות הערב נתנסה בשיעור תופי "נגרה" המאפיינים את הודו וראג'סטאן בפרט.
לינה וארוחת ערב בפושקר במתחם אוהלים יוקרתי Royal Desert Camps. באוהלים שירותים, מקלחת ומיזוג אוויר.

 

יום 7 | פושקר - פסטיבל הגמלים

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך לסייר בפושקר. יום זה יוקדש במלואו לפסטיבל הגמלים.
פושקר מארחת את אחד הפסטיבלים הססגוניים והיפים ביותר בהודו - יריד הגמלים והבקר. למעשה, יריד הגמלים הוא יריד מסחרי שנועד להפגיש בין רוכלים וקוני גמלים. היריד מתרחש בלילות הירח המלא של חודש נובמבר ומזמין אליו מגוון אנושי מיוחד: סוחרים, רוכלים, אנשי רוח, נוודים, סאדהואים, תיירים, מוזיקאים וכמובן גמלים. אנו נצטרף למשפחות ביריד הגמלים ונטייל בין ההמונים הפוקדים אותו.
לינה וארוחת ערב בפושקר במתחם אוהלים יוקרתי Royal Desert Camps. באוהלים שירותים, מקלחת ומיזוג אוויר.

 

יום 8 | פושקר – ג'איפור (Jaipur)

כמנהג אלפי עולי הרגל המגיעים לפושקר, גם אנו נשכים קום ועם שחר נצא לשוטט בגתות (מדרגות היורדות אל האגם) בהם מבצעים המאמינים את טקס הפוג'ה המסורתי (פוג'ה - טקס רחצה). בעזרת ברהמין (כהן דת) נערוך טקס מיוחד לחברי הקבוצה ונמשיך לביקור במקדש ברהמה. זהו המקדש היחיד בכל העולם (!) אשר מוקדש לברהמה.
נשוטט בין גתות קדושות על גדת האגם ודוכני רוכלים רועשים וצבעוניים. לפני אורחת בוקר נחווה שעור יוגה
בחצר מקדש אותו יעביר לנו יוגיסט מומחה.
בשעות אחה"צ, לאחר השלמת הקניות בשווקים הססגוניים, נצא אל העיר ג'איפור (Jaipur). ללא ספק זו אחת הערים החושניות ביותר בהודו ואף בעולם כולו. העיר שוכנת בנוף פראי ומוקפת מצודות ומבצרים.
עם ההגעה (בהתאם לזמן) נצא לסיור ראשוני בעיר.

ג'איפור (Jaipur) ידועה בכינויה "העיר הורודה", בשל בתיה ומבניה הצבועים בצבע ורוד כהה. רחובותיה של ג'איפור בנויים בצורה ישרה וסימטרית ובמרווחים מדויקים זה מזה. רוב מוקדי העניין של ג'איפור מרוכזים בעיר העתיקה המוקפת חומה. כל רובע בעיר העתיקה הוא מרכז עיקרי של פעילות ומסחר. שוק Surajpole הוא שוק למסחר בפילים, שווקי Nehru ו-Bapu הם מרכזי סחר של טקסטיל, בשמים ונעלי עור מקומיות ושוק Johariv הוא שוק תכשיטי כסף ואבנים יקרות הפופולאריות מאוד לקנייה בג'איפור.
לינה וארוחת ערב בג'איפור ב-Lemon Tree או דומה ברמתו
 

יום 9 | ג'איפור (Jaipur)

היום נערוך הכרות עם עולמם העשיר המרתק והמוזר של המהרג'ות.
בבוקר נעלה רכובים על פילים בדרך אל מצודת אמבר (Amber) המפוארת והציורית אשר שימשה בעבר כמשכנן של נסיכות ג'איפור.
לאחר סיור מודרך בתוככי המצודה נמשיך את הסיור בעיר. נשקיף אל עבר ארמון הרוחות אשר נימנה כאחד מסימני ההיכר של ג'איפור ומבנהו משקף את האמנות הראג'פוטית להוויתה.
נמשיך ונבקר ב"אוסף" המבנים המוזרים המהווים את מצפה הכוכבים של ג'יי סינג, השליט חובב האסטרונומיה אשר על שמו נקראת ג'איפור. ככל שיותיר זמננו נמשיך לסיור בין בתיה העתיקים הצבועים בוורוד ונותיר זמן לשוטט בשווקים ההומים והצבעוניים: נשים יפות לבושות בשלל צבעים ומכוסות בתכשיטי כסף כבדים, גמלים נושאי משאות, דוכני פירות, קטורת ותבלינים.
בערב נצא לחוויה מיוחדת - צפייה בסרט הודי בבית קולנוע המפואר ראג' מאן.
לינה וארוחת ערב בג'איפור ב-Lemon Tree או דומה ברמתו
 

יום 10 | בהרטפור - פטיפור סיקרי - אגרה (Agra)

בבוקר פנינו מזרחה בנסיעה אל בהרטפור, שמורת הציפורים הגדולה באסיה, בה נערוך סיור באופניים. מהשמורה נמשיך אל פטיפור סיקרי (Patehpur Sikri) - עיר נטושה במדבר שהינה אחת מנקודות הפאר הארכיטקטוני המוסלמי שבהודו. העיר המרהיבה שיכנה בעבר את חצר ארמונו של השליט המוגולי הזכור לטוב בשל סובלנותו. העיר בנויה מאבן חול אדומה וצהובה ונראית כאילו ננטשה זה עתה.
אחר הצהרים נגיע לאגרה, בה שוכן האתר המפורסם בהודו- הטאג' מאהל.

אגרה (Agra) השוכנת במדינת אוטאר פרדש, הייתה בירת השושלת המוגולית במאות ה-16 וה-17 לפני שהעבירו המונגולים את בירתם לדלהי. העיר בנויה על גדות הנהר הקדוש יאמונה, מיובלי הגאנגס. המוגולים נודעו כארכיטקטים ובנאים מעולים והותירו אחריהם מבנים מונומנטאליים המהווים יצירות אומנות.
אגרה התפרסמה בזכות המבנה שנחשב למדהים ולמושלם בבנייני תבל - הטאג' מאהל (Taj Mahal) (בתרגום מילולי - "ארמון הכתר"), שנבנה כקבר לאשתו האהובה של הקיסר, שהלכה לעולמה בזמן לידת ילדם ה-11.
עם ההגעה נצא לביקור בטאג' מאהל - האנדרטה הגדולה בעולם לאהבה.
לינה וארוחת ערב באגרה ב-Jaypee Palace או דומה ברמתו

 

יום 11 | אגרה - דלהי (Delhi)

נצא בנסיעה אל עבר דלהי בירת הודו. בדרך נבקר בברנדוואן, עיר האלמנות ונחזה בטקס צהרי היום במקדש של הארי קרישנה. לאחר נמשיך בנסיעה לדלהי. עם ההגעה נצא להמשך סיורים בדלהי העתיקה ודלהי החדשה על שלל אתריה.
לינה וארוחת ערב בדלהי ב-Crowne Plaza או דומה ברמתו

 

יום 12 | רישיקש (Rishikesh) עיר החכמים

בשעות הבוקר המוקדמות ניסע ברכבת לעיר המקודשת – הארידוואר (השער לאל) היושבת על גדת נהר הגנגס ומשופעת במקדשים. ממנה נמשיך בנסיעה קצרה של 45 דקות דרך אזור ירוק ומשופע במים עד לרישיקש.
רישיקש (Rishikesh) - עיר החכמים, נחשבת למרכז רוחני ולאחד המקומות הקדושים ביותר לדת ההינדו בהודו.
מיליוני תיירים הודים מגיעים לרישיקש מדי שנה כדי לטהר את עצמם מחטאיהם ע"י טבילה במי הגנגס הקדושים, שברישיקש נמצאת נקודת המפגש שלו עם נהר הצ'נגראבהאג'ה.
רישיקש התפרסמה גם בזכות ביקורם של חברי להקת הביטלס שהגיעו אליה בשנות שישים כדי לפגוש את הגורו שלהם, המהרישי.
העיר השוכנת משני גדותיו של נהר הגנגס היא אחד המקומות האהובים על המטיילים והאווירה שבה שלווה ורוחנית מאד. תמצאו כאן אשרמים רבים לאורך הגנגס ומטיילים רבים המשתתפים בקורסים שונים, כמו יוגה ומדיטציה.
עם ההגעה ולמחרת נצא לסיור בעיר על הגהאטות והמקדשים שבה, לרבות גהאט טריווני (Triveni) - נקודת רחצה מקודשת על גדות הגנגס שבה המאמינים טובלים בנהר, מתפללים ונותנים מנחות. לאחר שקיעת השמש משיטים בנהר פנסים מחימר שמאירים אותו באלומות קטנות ומספקים מראה מרהיב, ותפאורה לאלו היושבים כאן ונהנים מהבריזה הקרירה שבמקום. מקדש מנדיר (Bharat Mandir), המקדש העתיק ביותר ברישיקש שנבנה לכבוד Bharat, אחיו הצעיר של לורד ראמה, נמצא בסמוך לגהאט טריווני.
עם ההגעה נתמקם במלון ונצא לסיור רגלי באשרמים השונים. נלמד את יסודות ההינדואיזם ונבין את משיכת הצעירים הרבים לכאן. לעת-ערב נצפה בטקס הארטי - סיום היום על גדת הנהר בו מודים ונפרדים מן האלים בשירה, בתפילה ובאש. בערב נצא לראות טקס פוג'ה.
פוג'ה (Pooja) היא המילה ההודית לתפילה דתית. בדרך כלל מתרחשות הפוג'ות בכל מקום קדוש בשעת הזריחה ובשעת השקיעה. במקרה הזה, בכל ערב לקראת שקיעה מתכנסים על הגהאט, המדרגות היורדות אל נהר הגנגס בראם ג'ולה, עשרות ילדים לבושים כתום, ומובילים את הטקס הדתי המקסים הזה. הילדים שרים שירי הלל לגנגס ולאלים קרישנה, רמה ושיווה, מדליקים לפידי אש, ומניחים פרחים ונרות שיצופו על מימי הגנגס כמנחה.
הגהאט בה מתקיימת הפוג'ה נמצאת במרכז ראם ג'ולה, חמש דקות הליכה מהגשר של ראם ג'ולה דרך השוק.
לינה וארוחת ערב ברישיקש ב-Devine Resort או דומה ברמתו
 

יום 13 | רישיקש והאזור

נפתח את הבוקר בשיעור יוגה במקום פסטורלי, לאחריו נצא לסיור כפרים למרגלות ההימליה - אל מקורות הגנגס, בשיפולי ההימלאיה הירוקים והמעובדים בטרסות, נסייר בין כפרים ציוריים ואנשים המעבדים את אדמתם בשיטות כאילו הזמן עמד בהם מלכת. אחה"צ נחזור לסיור הארידוואר על מקדשיה ושווקיה ונסיים את היום בטקס הארטי ההמוני שנערך כאן במתחם מיוחד על הנהר.
לינה וארוחת ערב ברישיקש ב-Devine Resort או דומה ברמתו
 

ימים 14-15 | רישיקש - דלהי - תל אביב

את הבוקר נקדיש לפרידה מרישיקש ונצא אל דלהי, הפעם בנסיעה. עם ההגעה נצא לסיור באתריה היפים של דלהי.
נבקר במסגד הגדול והחשוב ביותר בהודו - ג'אמה מאסג'יד - ובשוק המפורסם והמרהיב הצמוד אליו, צ'אדני צ'וק, הנחשב כבזאר הססגוני והצבעוני ביותר בהודו.
נכנס אל ה"מבצר האדום" בינות לחומות העיר האדומות והישנות ונבקר בקברים ומקדשים מוגולים המעידים על גדולתם של שליטי הודו לאורך ההיסטוריה. לא נוותר על מקדש אקשרדם, הנחשב לאחד מפלאי התרבות הגדולים של הודו שנבנו בה אי פעם. המקדש הינו מבנה מודרני עכשווי יוצא דופן הממזג תערובת של סגנונות אדריכלים ואלמנטים מהודו כולה ומציג אלפי שנות תרבות הודו בכל הדרה. הביקור במקדש הינו פתיח להכרות עם התרבות והאומנות ההודית ועוד ככל שיותיר הזמן.
לינה וארוחת ערב בדלהי ב-Crowne Plaza או דומה ברמתו.
בשעות הבוקר המוקדמות של יום המחרת נצא אל שדה התעופה ומשם בטיסה חזרה ארצה.

24/10/17
07/11/17
15
מדריך הטיול:  איתי שביט

 • טיסות בינלאומיות
 • טיסת פנים לאודייפור
 • מפגש קבוצה בת"א בהנחיית מדריך הטיול כשבוע לפני היציאה
 • הדרכה ע"י איתי שביט - מדריך ישראלי בכיר מצוות "עולם אחר"
 • לינה במלונות מורשת, כלכלה על בסיס חצי פנסיון (ארוחת בוקר וערב)
 • מופע ריקוד מסורתי באודייפור
 • שיט בסירה באגם פיצ'ולה (אודייפור)
 • ג'יפ בטיול השבטי בבישנוי
 • השתתפות בטקס פוג'ה
 • רכיבה על גמלים בפושקר
 • שעת יוגה בפושקר וברישיקש
 • נסיעה בריקשה בדלהי
 • צפייה בסרט הודי בג'איפור
 • ביקור בשמורת הציפורים בהארטפור
 • רכבת אקספרס דלהי- הארידוואר
 • רכב תיירים ממוזג
 • כניסה לכל האתרים המפורטים
 • מיסי נמל וביטחון
 • טיפים לנותני השירות המקומיים
 • ארוחות צהרים
 • הוצאות אישיות
 • ביטוח בריאות ומטען
 • הוצאות הנפקת הוויזה (מונפקת עצמאית במערכת אינטרנטית חדישה On-Line)
 • מספר המקומות מוגבל
 • יציאת הטיול מותנית ב-15 משתתפים
 • חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר הנוסע
 • התשלום בשקלים/מט"ח
 • יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים לפחות
דמי ביטול – יגבו רק במידה ולא יימצא מחליף על ידי הלקוח או בסיוע "עולם אחר", על פי הפירוט:
 • עד 60 ימים לפני תאריך היציאה - לא ייגבו דמי ביטול
 • 59-30 יום לפני תאריך היציאה - ייגבו 25% מעלות הטיול
 • 29-15 ימים לפני תאריך היציאה - ייגבו 75% מעלות הטיול
 • 14 ימים לפני תאריך היציאה - יחוייב הנוסע ב-100% מעלות הטיול
נשמח לקבל את פנייתך עבורך מסלול טיול פרטי, טיול שכולו שלך
שלח אלינו טופס צור קשר ונחזור אליך בהקדם. או התקשר לטלפון: 1-700-708-999

*שדות חובה