טיול קונפסט חוצה גבולות המלווה את הנדידה הגדולה בתקופה בה מתרחשת אחת מתופעות הטבע המרשימות - נדידת הגנו ממישורי סרנגטי שם מתרכזת אוכלוסיית בע"ח הגדולה ביותר על פני כדה"א, אל השמורה הלאומית מסאי מארה שבקניה.
במועד זה, מתרכזים עדרי גנו וזברות עצומים סמוך לנהר המארה, אותו הם חוצים בדרכם צפונה לקניה. העדר הענק משרך את דרכו צפונה, ואיתו מאות אלפי עגלים וסייחים צעירים שעבורם זו הנדידה הראשונה במחזור החיים. המישורים הם רקע לדרמה עוצרת נשימה של מעגל חיים ומוות. טורפים רבים, בינהם צבועים, אריות, ברדלסים ונמרים, אורבים לעדרים החולפים עד הגיעם אל המכשול הגדול ביותר הניצב בפניהם - נהר המארה.
צוות המדריכים בטיול זה הינו מטובי המדריכים בישראל ובעלי רקע רלוונטי.

הטיול כולל:
 • טיסה ישירה מהארץ לטנזניה
 • 2 לילות בשמורת מסאי מארה
 •  ביקור בכפר מסאי
 • ביקור באגם נקורו
 • שייט באגם ניוושה
 • יום סיור מלא בקלדרת נגורונגורו
 • שבטים בושמנים -חוויה אנתרופולוגית בשטחו של שבט של ציידים-לקטים, בני שבט ההדזבה
 • ביקור בשמורת טנרגירי
 • נהגי הרכבים הינם מדריכים דוברי אנגלית בעלי ניסיון רב בסיורי ספארי
 • סיורים בשמורות ללא הגבלת קילומטרים

בנוסף:
 • הסיורים יתקיימו ברכבי טיוטה לנד קרוזר 4x4, מהטובים בנמצא. נעשה שימוש ב-6 מושבים (מתוך 8), כדי להבטיח חלון לכל משתתף
 • הלינה בלודג'ים מדהימים ואיכותיים, הממוקמים בלב השמורות
 • האירוח במהלך הטיול הינו על-בסיס כלכלה מלאה, כולל מים מינרליים חופשיים בארוחות ובמהלך ימי הספארי
 • בערבים תתקיימנה התכנסות והרצאות על מגוון רחב ומרתק של נושאים
 • כל משתתף יקבל תיק גב איכותי, מפות, מגדיר בעלי חיים ומגדיר ציפורים וחולצת ״עולם אחר״

יום 1| תל אביב - קילימנג'רו - מעבר הגבול נמנגה (Namanga) - נקורו (Nakuru)

ניפגש בשדה התעופה ונצא בטיסה ישירה לטנזניה. לאחר הנחיתה בנמל התעופה קילימנג'רו, נפגוש את נהגי הספארי המנוסים ונסע אל מעבר הגבול לקניה.

מעבר יבשתי מטנזניה לקניה

משם נמשיך אל מופע העופות היפה בעולם שבשמורת אגם נקורו (Lake Nakuru National Park), הצבוע ורוד וכולל תצפית מרהיבה ממצוק ה"בבנונים".
אגם נקורו (Lake Nakuru) הממוקם על השבר הסורי- אפריקני, הוא אגם סודה רדוד מאוד. ככל אשר מתקרבים אל האגם נדמה כאילו הוא נצבע בוורוד: להקות ענק של אלפי פלמינגו מכסות את פני המים.
אגם נקורו משמש בית גידול לעופות רבים נוספים ובתחומי פארק נקורו חיים בעלי חיים רבים: אריות, נמרים, היפופוטמים, חזירי יבלות, קרנפים, אנטילופות מים, שפני סלע, צבאים ועוד.

עם תום הסיור ניסע אל המלון ונתארגן לארוחת הערב.
ארוחת ערב ולינה ב-Lake Nakuru Lodge או דומה ברמתו

 

ימים 2-3 | נקורו (Nakuru) - מסאי מארה (Maasai Mara)

בשעות הבוקר נפגש במסעדת המלון לארוחת בוקר עשירה ונצא בנסיעה אל שמורת המסאי מרה, שבה נסייר ביומיים הקרובים. השמורה המוכרת כאחת מהשמורות המפורסמות בעולם.
שמורת מסאי מארה (Maasai Mara National Reserve) היא אחת השמורות היפות והמרתקות ביותר בעולם. עם בוא הגשם מגיעים למישורי הסוואנה האינסופיים של השמורה עדריהם העצומים של הפרסתנים הנודדים: מעל שני מיליון פרטים של גנו, זברות וצבאי תומסון. נהר המרה, עם התנינים החיים בו וזרם המים החזק, מהווה מכשול לנודדים, והצפייה בפרסתנים המתאמצים לחצות אותו היא חוויה מיוחדת במינה. במסאי מרה אפשר לצפות גם בברדלסים, אריות, עדרי באפלו, ג‘ירפות, פילים, צבועים, נשרים ועוד...
שמורת המסאי מרה נמצאת בגבול קניה וטנזניה, בשטחו של שבט המסאי. ביקור בכפריהם של המסאים (מאנייטות), המקיימים את אורח חייהם המסורתי, הוא חוויה שלא כדאי להחמיץ.

אחר הצהרים נחזור אל הלודג' ונתארגן לארוחת ערב, שלאחריה ניפגש להרצאה קצרה ותדריך לקראת היום הבא.

ארוחת ערב ולינה ב-Mara Simba Lodge או דומה ברמתו

 

יום 4 | מסאי מארה - כפר מסאי - ניוואשה (Naivasha)

לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור אחרון במסאי מרה ולאחריו, למפגש עם בני שבט המסאי המתגוררים באזור.
שמורת המסאי מרה נמצאת בגבול קניה וטנזניה, בשטחו של שבט המסאי. לאחר סיור אחרון בשמורה, נצא לביקור בכפריהם של המסאים (מאנייטות), המקיימים את אורח חייהם המסורתי, הוא חוויה שלא כדאי להחמיץ.
בני שבט המסאי (Maasai) חיים בקניה ובצפון טנזניה. סימן ההיכר הבולט של בני שבט מסקרן זה, הוא לבושם המסורתי- מעין שמלות אדומות. על פי הערכות, מונה היום שבט המסאי כ-900 אלף איש. הם חיים בכפרים ולא כבודדים, בבקתות עשויות בוץ, עץ וגללי בקר. למרות חדירת תרבות המערב לאזורם, ממשיכים בני שבט המסאי לנהל את חייהם בדרכם המסורתית- חיי נוודים למחצה. רוב בני המסאי עודם מתפרנסים מרעיית בקר, וזאת למרות הקושי להתפרנס מכך הנובע מפיתוח באזורי המחיה שלהם. למרות ששמם יצא למרחקים כציידים מומחים, רוב מזונם של בני המסאי מקורו בבקר שהם מגדלים והם ניזונים בעיקר מדם ומחלב מהבקר. עושרם מוערך במספר ראשי הבקר שיש לכל בעל עדר. בני המסאי משמרים טקסים מסורתיים רבים. אחד הטקסים המוכרים ביותר מכונה ”ריקוד הקפיצות“ אותו מבצעים הנערים הצעירים בטקס התבגרותם.
בטקס זה הם צריכים לזנק מנקודת עמידה לגובה רב, כשהם מפגינים בכך את חוזקם, ובעקבות כך את התבגרותם. בני שבט המסאי חיים במניאטה, כפר קטן המהווה את המרכז הרוחני והחברתי של בני השבט.

עם תום הסיור נצא בנסיעה לעבר אגם ניוואשה ונתמקם במלון, שבו גם נאכל את ארוחת הצהרים. לאחר מנוחה קלה, נצא לסיור באגם וסביבתו הכולל שיט על האגם וסיור רגלי בין בעלי החיים בחצי אי הסהרון.
אגם ניוואשה (Naivasha) הנו אגם מים מתוקים, הגבוה באגמי השבר הסורי אפריקני, 1,884 מטרים מעל פני הים, שטח האגם מושפע רבות מכמות המשקעים ונע בין 114- 991 קמ"ר.
בתחילת המאה ה-20 התייבש האגם ונעלם כליל, אדמותיו שימשו כאדמות חקלאיות. מספר שנים מאוחר יותר, גשמים כבדים שפקדו את האזור החיו את האגם שהציף את האדמות החשופות והחזיר את המצב לקדמותו.
הרוחות העזות בשעות אחר הצהריים גורמות לאגם לעתים להיות סוער וגלי ועל כן נקרא בפי המסאים נייפושה (Ni posha), פירוש המילה הוא מים קשים. השם, שאוית בטעות ע"י הבריטים ניוואשה (Naivasha) הוא השם המזוהה עם האגם עד היום.
האגם מוקף אזורי ביצה, צמחיית גומא עבותה ויערות של עץ הידוע בשם שיטת הקדחת הצהובה. האזור מהווה אוצר טבע אמיתי המפורסם בכל העולם בשל אוכלוסיית הציפורים שבו המונה למעלה מ- 400 מינים, אוכלוסייה גדולה של היפופוטמים שוכני האגם, ג'ירפות בין עצי השיטה, עדרי אנטילופות רועים באחו הירוק וקופי קולובוס המשתעשעים בין צמרות העצים.

עם תום הסיורים ניסע אל הלודג' ולאחר ארוחת הערב ניפגש להרצאה קצרה.
לינה וארוחת ערב ב-Naivasha Simba Lodge או דומה ברמתו

 

יום 5 | ניוואשה - מעבר הגבול נמנגה - נגורונגורו (Ngorongoro)

לאחר ארוחת הבוקר, ניפרד מאגם ניוואשה בסיור משלים וממנו נצא לכיוון מעבר הגבול נמנגה, חזרה לטנזניה.

מעבר יבשתי מקניה לטנזניה
ניסע אל המלון, הממוקם בלב חווה אורגנית ברמת הנגורונגורו.
עם ההגעה למלון נתמקם, נהנה מהנוף הקסום ונתארגן לארוחת הערב. לאחר ארוחת הערב נפגש להרצאה קצרה והסבר לקראת היום הבא.

ארוחת ערב ולינה ברמת נגורונגורו.

 

יום 6 | נגורונגורו - קלדרת הנגורונגורו (Ngorongoro Crater)

בשעות הבוקר ניפגש במסעדת המלון לארוחת בוקר עשירה. עם תום הארוחה נקבל תדריך קצר בנוגע ליום העומד לפנינו, שעיקרו, ביקור בלב ליבה של קלדרת הנגורונגורו.
קלדרת הנגורונגורו (Ngorongoro Crater), המכתש המפורסם ביותר באפריקה, נוצר כתוצאה מקריסתו של הר הגעש נגורורנגורו. כתוצאה מהקריסה נוצר מעין אמפיתיאטרון טבעי עצום, שהקירות התלולים המקיפים אותו מתנשאים לגובה של כ-600 מטרים. במכתש נגורונגורו חיים רוב מיני בעלי החיים של מזרח אפריקה, ביניהם קרנפים, צבועים, תאו, פילים ועדרי גנו וזברות. מכתש נגורונגורו הוא חלק מ"אזור השימור נגורונגורו" הכלול ברשימת אתרי המורשת העולמיים של ארגון אונסק"ו. בנגורונגורו חיי בר מגוונים, נופים עוצרי נשימה והוא ביתם של המסאים, רועי הבקר.
את ארוחת הצהריים נאכל בשטח, בלב השמורה באזור המוגדר לכך, לצד מקווה מים עם מרבדי עשב מדהימים, בקרבה לבעלי החיים תחת משק כנפיהם של העופות הדורסים שמגלים כל פעם מחדש עניין מיוחד בארוחת הפיקניק שלנו במקום והופכים כל ארוחה לחוויה.
עם תום הסיור נעלה באמצעות הג'יפים בדרך תלולה, נצא מהקלדרה וניסע חזרה אל הלודג'.
לאחר ארוחת הערב ניפגש להרצאה והסבר לקראת היום הבא.
ארוחת ערב ולינה ברמת נגורונגורו.

 

יום 7 | שבטי הדזבה ודטוגה (Hadzabe & Datoga) - טרנגירי (Tarangire)

עיקר היום יוקדש למפגש מרגש עם אורחות חייהם של שבטי בושמנים המנהלים אורח חיים מסורתי, שטרם פגעה בו הקדמה. בנסיעה בדרכי עפר משובשות נגיע לאזור בו חיים השבטים הקדומים. עם כניסתנו לאזור יצטרף אלינו אנתרופולוג מקומי שחקר וחי תקופה עם בני השבטים, שילווה אותנו ויהיה החוליה המקשרת בינינו לבין בני השבטים.
שבט הדזבה (Hadzabe) ושבט דטוגה (Datoga) הנם השבטים האותנטיים והמסורתיים האחרונים שנותרו באפריקה ולהם היסטוריה מתמשכת של כ-12 אלפי שנים. כ-1000 איש נותרו משבט הדזבה. שבטים אלו, החיים ליד אגם איאסי בצפון טנזניה, הם שבטים נודדים, ללא בית קבוע - הם חיים בסוכות שהם מקימים מזרדים ועשב בקיץ. בתקופה הגשומה הם מוצאים מסתור מהגשמים במערות ובנבכי הסלע. כל קבוצה בשבט מונה 20-30 איש וחיה בקרבת עדרי חיות - הנשים מלקטות והגברים צדים בעזרת חיצים מורעלים כבימי האדם הקדמון. שבט הדזבה מדבר בשפת קויסן, שפה המשלבת קליקים של עיצורים וציקצוקי לשון.
בני שבט דטוגה ידועים כאויביהם המושבעים של שבט המסאי. הגברים לבושים גלימות אדומות ואילו הנשים מצלקות את עור פניהן בצורות סימטריות מסביב לעיניים ליופי, ולבושות בגדי עור יפהפיים.

בתום הביקור, ניסע אל המלון בשמורת הטרנגירי.
עם ההגעה למלון, נתארגן לארוחת הערב, שלאחריה ניפגש להרצאה ולהסבר לקראת היום הבא.
ארוחת ערב ולינה בשמורת טרנגירי.


יום 8 | טרנגירי (Tarangire) - ארושה - תל אביב

בשעות הבוקר ניפגש במסעדת המלון לארוחת בוקר. עם תום הארוחה נקבל תדריך קצר המתייחס ליום העומד בפנינו שעיקרו ספארי בשמורת טרנגירי, הספארי האחרון בטיול שלנו.
ייחודה של שמורת טרנגירי (Tarangire National Park) הוא הסוואנות רחבות הידיים שלה, המנוקדות במאות עצי באובב, בני מאות שנים, שביניהם משובצים מאות עצי שיטה. עולם החי של טרנגירי עשיר ומגוון: נמנו בה יותר מ-500 מינים שונים של עופות והיא נחשבת לאחד מריכוזי הקינון הגדולים בעולם. ייחוד נוסף של טרנגירי הוא העדרים הגדולים של הפילים, המגיעים אליה בעונת היובש. בנופיה המגוונים של טרנגירי משוטטים גם היפופוטמים, זאבים טלואים, אריות, נמרים וצבועים. בשטחי העשב הנרחבים שלה חיים אלפי צבאים, באפלו, איילנד, גנו, אימפלות, זברות, ג‘ירפות ומיני יונקים רבים נוספים.
עם תום הסיור נצא בנסיעה לנמל התעופה קילימנג'רו לקראת הטיסה לתל אביב.

05/08/2017
12/08/2017
8
מחיר לאדם בחדר זוגי: 4530  $
תוספת לחדר יחיד: 650  $
מדריך הטיול:  יעודכן בקרוב

הנחה לילד עד גיל 11.99 החולק חדר עם מבוגר: 500 $
הנחה לילד מגיל 12 עד 13.99 החולק חדר עם מבוגר:   250 $
בספארי פרטי, ניתן להמיר כל לילה ללינה בקמפינג בזיכוי של
$80 לחדר לכל לילה במניארה


 • טיסה בינלאומית ישירה מהארץ לטנזניה וחזרה
 • מפגש קבוצה בתל-אביב בהנחיית מדריך הטיול, כשבוע לפני היציאה
 • מדריך ישראלי מיומן מצוות "עולם אחר"
 • סיורים בשמורות ללא הגבלת ק"מ
 • שני לילות בשמורת המסאי מארה
 • מגדיר בעלי חיים
 • מפה איכותית לכל זוג/משפחה
 • רכבי שטח- 4X4 טויוטה לנדקרוזר, שמונה מושבים-שישה מטיילים. ביטוח מלא לרכבים
 • לודג’ים מהשורה הראשונה, הממוקמים בלב השמורות
 • כלכלה מלאה
 • מים מינרליים במהלך הספארי
 • מיסי נמל וביטחון
 • אשרת כניסה לטנזניה ולקניה ($100), כולל הנפקת המסמכים הדרושים מראש
 • טיפים לנותני השירות המקומיים • הוצאות אישיות
 • ביטוח בריאות ומטען
 • מספר המקומות מוגבל
 • יציאת הקבוצה מותנית ב-18 משתתפים מינימום
 • חיסונים - יש לפנות ללשכת הבריאות המחוזית לקבלת החיסונים המתאימים
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • כל שינוי במחיר הטיסות יגרום לשינוי במחיר הנוסע
 • התשלום בשקלים/מט"ח, לפי שער הדולר המחאות והעברות גבוה ביום התשלום ויבוצע לפני מועד היציאה
 • יש צורך בשלושה דפי דרכון ריקים לפחות
 • המסלול מתבסס על טיסות ישירות המופעלות ע"י חברת התעופה. הפעלתן ולוחות הזמנים שלהן אינם בתחום האחריות של "עולם אחר"דמי ביטול – יגבו רק במידה ולא יימצא מחליף על ידי הלקוח או בסיוע "עולם אחר", על פי הפירוט:
 • עד 90 ימים לפני תאריך היציאה – לא ייגבו דמי ביטול
 • 89-45 יום לפני תאריך היציאה – ייגבו 25% מעלות הטיול
 • 44-30 יום לפני תאריך היציאה – ייגבו 50% מעלות הטיול
 • 29-15 ימים לפני תאריך היציאה – ייגבו 75% מעלות הטיול
 • 14 ימים לפני תאריך היציאה - יחוייב הנוסע ב-100% מעלות הטיול
נשמח לקבל את פנייתך עבורך מסלול טיול פרטי, טיול שכולו שלך
שלח אלינו טופס צור קשר ונחזור אליך בהקדם. או התקשר לטלפון: 1-700-708-999

*שדות חובה