• מסלול הטיול תוכנן בקפידה רבה ומתוך ניסיון מצטבר של שנים רבות באיסלנד.
 • רמת אכסון גבוהה בהתאם למסורת של חברת "עולם אחר". למרות מצוקת המצאי, בטיולנו מתאכסנים ברמה הגבוהה הקיימת, ובכל מקרה בחדרים זוגיים, עם שירותים ומקלחות צמודים וחימום.
 • הגינות במחיר הטיול: למרות שהטיול שלנו ארוך מטיולים רגילים אחרים, עם מסלול מקיף ושירותי קרקע ברמה גבוהה, המחיר הוא הגון, וכולל את המיסים ותשר לנותני השירות.
 • הטיול הוא במסלול טבעתי, מקיף את כל האי האיסלנדי.
 • 12 ימי טיול המנוצלים לטיולים וסיורים בין נפלאות האי האיסלנדי ולא לנסיעות ארוכות ברכב.
 • מדריך ישראלי מנוסה ובעל היכרות עמוקה בתחומי גיאולוגיה וצפרות הרלוונטים במיוחד לטיול באיסלנד כמו גם עם ההיסטוריה, הפולקלור והתרבות העכשווית באי.
 • אנו עושים שימוש ברכב מיוחד המותאם לנסיעות שטח (Highland), המאפשר הגעה אל מקומות נידחים ומיוחדים שאינם על צירי הטיול הרגילים: לנדמנלאוגר אסקיה ונוספים.
 • לאתרים אלה אין דרכים סלולות, וביקור בהם מחייב שימוש ברכב שטח. רכבים מיוחדים אלה מאפשרים לנו לקיים את הסיורים גם במקרים של מזג אויר גרוע ותנאי שטח גרועים.
 • טיול אל אסקיה הר געש בלב האי שדפנותיו התמוטטו ויצרו מכתש ענק.
 • טיול חוויתי על גבי קרחון וטניוקול. את הבחירה בין נהיגה עצמית על אופנועי שלג ובין טיול ברכבי שלג מיוחדים אנו מותירים בידכם.
 • שייט ברכבים אמפיביים בלגונת הקרחונים יוקולסרלון בה צולם בין השאר הסרט "למות ביום אחר" מסדרת סרטי ג'יימס בונד
 • טיול אל תוך השטח ב-Fjallabak Nydra, Eldgja canyon, Landmannalaugar. אלו האזורים היפים ביותר באי, אזורי פרא של חולות צבעוניים, תצורות טוף וריוליט מרהיבים.
 • ביקור בחווה חקלאית איסלנדית כדי ללמוד על גידול וטיפוח סוסים ועל שיטות החקלאות הגיאותרמיות, ובעיקר כדי לנסות ולהבין את אורח החיים האיסלנדי המיוחד של מגורים בחוות מבודדות.
 • באמתחתנו היכרות אינטימית עם מפרצים בהם "משתזפים" כלבי ים ומקננות שחפיות באלפים, נוסף על מצוקי הענק בהם מקננים אלפי עופות ים.
 • ביקור ורחצה ב"לגונה הכחולה", אתר מרחצאות חמים טבעיים וספא מהטובים באיסלנד.

יום 1 | תל אביב - ריקיאוויק

יציאה בטיסה מהארץ דרך אירופה לאיסלנד. עם הנחיתה תבוצע העברה אל ריקיאוויק, "מפרץ העשן" בשפת הנורדים, בירתה של הרפובליקה של איסלנד והמרכז העירוני הגדול והחשוב ביותר על פני האי.
לינה - רקיוויק.

יום 2 | ריקיאוויק - חצי האי סנפלסנס

עם בוקר נצא בנסיעה לאורך החוף המערבי של איסלנד. זו תהיה היכרותנו הראשונה עם הנופים הגעשיים המיוחדים של איסלנד, ובעמק של נהר הויטה נבקר במפלי מים ומעיינות חמים. פנינו מועדות אל חצי האי סנפלסנס, שבמרכזו מזדקר הר געש מרשים המכוסה בקרחון. זהו ההר ששימש לסופר הצרפתי ז'ול ורן השראה לספרו "מסע אל בטן האדמה". נצא לטיול רגלי לאורך מפרצי הים הבזלתיים של קו החוף.
לאורכו של קו החוף מספר תצורות חוף שונות אותן נכיר במהלך הטיול, חלקן חולי, חלקת סלעי-בזלתי וחלק מצוקי עמודים משושים בניהם מקננים עשרות שחפים ועופות מים. במידת האפשר נטפס בנסיעה אל הקרחון הגבוה, המעטר את הפסגה.
לינה - בצפון חצי האי סנפלסנס.

יום 3 | סנפלסנס - סקגהפיורדור - אקוריירי

ניסע לאורך המפרצים של חלקו הצפוני של חצי האי סנפלסנס לאורך עיירות קטנות וכפרי דייגים. נעבור דרך אזור סקגהפיורדור, איזור ארקטי מובהק עם פיורדים ארוכים ועמוקים המאפיינים את צפון איסלנד. הפיורדים הם תוצאה של פעילות קרחונית מאסיבית, שפיסלה וגילפה את הנוף וחרצה בו מפרצים צרים ועמוקים. בסקגהפיורדור ניתן לראות את חיי הכפר המיוחדים של איסלנד, עיירות קטנות ושקטות וכפרים בהם מתגוררות קהילות דייגים בנות אלף שנים. סקגהפיורדור הוא גם אזור חוות גידול הסוסים של איסלנד, אותם סוסי ענק שריריים המצוידים בשכבת שומן בריאה כנגד הקור. נצא לטיול רגלי באזור שלוחת וטנסנס. באזור זה, מתקבצים מאות כלבי ים בשעות השפל, ואנו נצפה בהם מקרוב, אם רק נזכה מצידם למעט שיתוף פעולה. בחלק מחופי סקגהפיורדור נפגוש במושבות קינון סוערות של שחפיות ארקטיות, הממלאות את האוויר בצרחות ומעוף יפהפה.
לינה באזור אקוריירי.

יום 4 | אקוריירי - מפל האלים (גודפוס) - מיווטן - קרפלה

עם בוקר נשים פעמינו אל אזור אגם מיווטן לו נקדיש את היום כולו. בדרכנו נעצור לתצפית על "מפל האלים" גודפוס. זהו מפל מרשים נוסף, אחד מיני רבים באיסלנד, אליו הושלכו האלים הנורדיים לאחר שהפכה איסלנד את הנצרות לדתה הרשמית. אגם מיווטן וסביבתו הם אחד מהפארקים הגיאולוגים המרשימים ביותר על פני כדור הארץ, אם לא המרשים ביותר. האזור הוא מופע וולקני חי, פועם ומבעבע בקילוחי לבה צעירים, מעיינות גופרית בעלי הריח המאפיין, בוץ לוהט ומבעבע ושלל תופעות וולקניות וגיאותרמיות המספקות לנו עדות על המתרחש בתוך קליפתו של כדור הארץ כמו גם ספר פתוח של התהליכים שמעצבים אותו לנגד עינינו. נבקר במוזיאון הציפורים הנמצא לשפת אגם מיוואטן, המוזיאון מוקדש לעופות המים הייחודיים של אזור האגם וממוקם בנקודה המאפשרת תצפית קרובה על אותם עופות. נצא לטיול רגלי באזור האגם, נסייר ב- "ויטי" - לוע געשי קטן ובתוכו אגם מים חמים. אחר הצהריים נטייל באזור קרפלה במהלכו נחזה מקרוב בנופים געשיים ובאגמי הגופרית, נמשיך ונראה תחנת כוח העושה שימוש במי המעיינות החמים להפקת חשמל.
לינה באזור אגם מיווטן.

יום 5 | הוסביק - ג'וקולסרלג'ופר (Jökulsárgljúfur) - מיווטן

היום נצפין לכיוון החופים הצפוניים של האי אל העיירה הוסביק. עיקר היום יוקדש לשמורת ג'וקולסרלג'ופר, "נהר הקרחון", שמורה מגוונת עם נופים געשיים מיוחדים, משושי בזלת בצורות מיוחדות, צמחיה שופעת, קניון דמוי פרסה (אסבירג'י) עם אגם מים בקרקעיתו ומפל המים האדיר – דטיפוס, מהגדולים והמרשימים באיסלנד ובאירופה בכלל. נעצור למספר סיורים רגליים בחלקי השמורה השונים.
לינה באזור אגם מיווטן.

יום 6 | רמות אסקיה - אגילסטדיר

היום נדרים ונעמיק אל לב האי, אל הרמות היבשות של אסקיה, אזור וולקני חצי מדברי הנמצא "בצל הגשם". אלה רמות צחיחות שנבחרו על ידי צוותי נאסא כשטחים המדמים את נופי הירח, וכאן התאמנו האסטרונאוטים האמריקאיים לפני משימות אפולו. במרכז הרמה מתנשא הר הגעש הכבוי אסקיה, שדפנותיו התמוטטו ויצרו מכתש ענק בקוטר כמה עשרות ק"מ. במרכז המכתש נוצר אגם, שנופי הסביבה משתקפים במימיו. נטפס (בקלות) אל שפת המכתש ומשם נוכל לרדת אל ה-"ויטי" - לוע געשי קטן ובתוכו אגם מים חמים שאף ניתן לרחוץ בו.
לינה באזור אגילסטדיר.

יום 7 | אגילסטדיר - הפיורדים המזרחיים - קרחון ווטניוקול - הופן

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לכיוון מזרח, ונחצה את אזור הפיורדים המזרחיים של האי עד לאזור הקרחונים הגדול של מזרח איסלנד. זהו אזור הררי עם תצורות מיוחדות ומעניינות ופיורדים היוצרים מפרצים וחופים שלחופיהם כפרי דייגים. נעצור לביקור בעיירת דייג קטנה לביקור במוזיאון הסלעים והמינרלים הפתוח של פטרה. פטרה היא חובבת מינרלים נלהבת שאוסף הסלעים והמינרלים שלה גדל להיות האוסף הפרטי הגדול בעולם. האוסף מכיל פריטים יפהפיים שעוצבו ויוצרו בטבע והם חלק מסיפור ההתהוות של האי האיסלנדי. נמשיך לאורך קו החוף המזרחי בו קיים סיכוי רב לצפות במינים רבים של בעלי כנף. בהגיענו אל מרגלות קרחון ווטניוקול, נקדיש לו חלק נכבד מהיום. נעלה בדרך עפר תלולה, ברכבי שטח מיוחדים, אל פסגת קרחון ווטניוקול, ונערוך טיול על משטחי הקרח בעזרת רכבים מיוחדים. ווטניוקול הוא אחד הקרחונים הגדולים ביותר באירופה, מלבד העובדה כי נשקף ממנו נוף מרהיב, זוהי הזדמנות נדירה לראות ולחוות מקרוב נוף קרחוני. העליה אל הקרחון באמצעות ג'יפים או אופנועי שלג (על הבחירה יש להודיע מבעוד מועד).
לינה באזור הופן.
  

יום 8 | הופן – לגונת יוקולסרלון - פארק סקפטאפל - קירקיובאיארקלאוסטור

לאחר ארוחת הבוקר נמשיך בסיור. נסע לאורך החוף כאשר לשונות הקרחונים המשתפלות דרך העמקים אל מישור החוף, ישמשו לנו כתפאורה נפלאה. אנחנו בדרכינו אל לגונת יוקולסרלון, הנמצאת בחזית אזור קרחונים ענק. נשוט בלגונה בין גושי קרח גדולים וכחולים הצפים במים. בנוסף, נצפה אל לגונות נוספות, בשולי הקרחון, שבהם צפים גושי קרח גדולים. אחר הצהרים נצא לטיול רגלי בפארק הלאומי סקפטאפל שהוא תצוגה מרהיבה של הנופים המיוחדים באיסלנד. בפארק צומח ייחודי ומפלי מים עם תצורות של משושי בזלת שהמפורסם ביניהם הוא המפל השחור- מפל הסוורטיפוס.
לינה בקירקיובאיארקלאוסטור (כן, יש מקום כזה).

יום 9 |קירקיובאיארקלאוסטור – פייאלבאק – אלדייה – לנדמאנהלאוגר- מרגלות הר הגעש הקלה

היום ננוע בדרך שטח מיוחדת המחברת את החופים המזרחיים של האי עם השמורה הנידחת של לנדמאנהלאוגר – אזור מבודד ועשיר במדרונות של חולות צבעוניים המשווים לאזור אווירה קסומה. את הדרך נעשה לאורך שמורות וקניוני סקוריה (אבני טוף) יפהפיים מעטרים אותם. במרכזו של העמק נטבול במעיין חם שמימיו זורמים באחו ירוק, והתפאורה שלו הם המדרונות הצבעוניים ושדות לבה מהזמן החדש. לאחר יום טיול נהדר דרך שדות הלבה שלמרגלות הר הגעש הקלה ונגיע אל המלון באזור הקלה.
לינה באזור הקלה

יום 10 |מצוקי דירהוליי – גייזר - מפלי גולפוס - רקיוויק

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לכיוון החוף הדרומי אל מצוקי דירהוליי. אם יתמזל מזלנו, נוכל לצפות בעופות ים המקננים על הצוקים התלולים הפונים לכיוון הים. בשמורה מקננת מושבה גדולה של פאפינים - תוכוני ים אטלנטיים, עוף מים בצבעי שחור ולבן ומקור אדום מקומר כשל תוכי. המעוף המהיר והעצבני שלהם, לעיתים עם דגיג בפיהם פשוט מעורר השתאות. נטייל ברגל לאורך ומעל לצוקים ולאתרי הקינון.  לאחר הביקור במצוקים נמשיך בנסיעה לאורך מישור החוף ונבקר בשניים מהמפלים היפים ביותר באיסלנד, המפל העוצמתי סקוגרפוס (Skogarfoss) ומפל זנב הסוס סליינדלפוס (Seljalandsfoss) לאחר הביקור נמשיך צפונה אל מעגל הזהב האיסלנדי. נבקר בחווה חקלאית מקומית. הביקור יאפשר ללמוד על פעילות החווה, מעקב אחר גידול הסוסים האופייני לאיסלנד וגידול ירקות בחממות גיאותרמיות הנשענות על אדי החום העולים מתוך קרום כדור הארץ. מעל לכול זוהי אפשרות להכיר את החוואים האיסלנדים וללמוד על אורח החיים המיוחד בחוות חקלאיות מבודדות. נמשיך ונבקר בגייזר הגדול של איסלנד הפורץ כל כמה דקות באופן מחזורי מדויק, כתוצאה מפעילות גיאותרמית תת-קרקעית. נחזה במחזה המרהיב של מפלי הזהב "גולפוס", מפלים אדירים השוצפים על פני כמה מפלסים בדרכם לקניון ארוך. נרד בשני שבילים אל כל אחד מן המפלסים השונים של מפלי הזהב ומשם נחזור חזרה למלון.
לינה באזור הקלה.

יום 11 | הפארק הלאומי טינגוויליר - ריקיאוויק

עם בוקר נצא צפונה לביקור בפארק הלאומי טינגוויליר, בעל משמעות מיוחדת להיסטוריה האיסלנדית: כאן התכנס הפרלמנט האיסלנדי הראשון בשנת 930, וכאן הוכרזה גם עצמאותה של איסלנד. הפארק טינגוויליר ממוקם מעל  אזור היפרדות הלוחות הטקטונים. תוך כדי הליכה השברים המפרידים בין הלוח האירופי והלוח הצפון אמריקאי בולטים לעין וניכרים בשטח. זהו אחד המקומות היפים ביותר לצפייה ולהבנה של תנועת הלוחות הטקטונים המרכיבים את קרום כדור הארץ.
בתום הסיורים נצא לריקיאויק בירת איסלנד לסיור עירוני קצר. נבקר באתריה הבולטים של העיר - מרכז התרבות הארפה,  מאגרי המים שבתצפית "פרלן", בית הפרלמנט והעירייה ועוד. בתוםו הסיור נמשיך לטבילה במי הלגונה הכחולה – אגם חם-רותח בגווני כחול המוסדר לרחצה במערכת של בריכות. זאת מתנת הפרידה הטובה ביותר מהביקור באיסלנד. מהלגונה נמשיך ישירות אל שדה התעופה, ומשם נטוס דרך אירופה, חזרה הביתה.

יום 12 | ריקיאוויק - תל אביב

נחיתה בתל אביב.

12
מדריך הטיול:  אלי חוטר
שימו לב:  יציאת הטיול מובטחת

 • טיסות סדירות
 • מיסי נמל ובטחון
 • לינה במלונות מדרגת תיירות טובה ומהטובים בנמצא כולם עם שירותים, מקלחת וחימום בחדרים
 • מדריך ישראלי בכיר מצוות "עולם אחר"
 • כלכלה על בסיס חצי פנסיון
 • שימוש באוטובוס תיירים (היילנד) המותאם לנסיעות בדרכי עפר
 • רכבי שטח מיוחדים בפסגת קרחון וונטאג'וקול
 • ניתן לעלות על הקרחון גם עם אופנועי שלג (2 נוסעים על אופנוע) ויש להודיע על הבחירה מבעוד מועד, כשבוע לפני היציאה
 • שייט ללגונת הקרחונים באזור יוקולסרלון
 • ביקור בחווה חקלאית איסלנדית טיפוסית
 • ביקור ורחצה בלגונה הכחולה
 • דמי כניסה לאתרים על פי התכנית
 • טיפים לנותני שירות


 • ארוחות נוספות
 • הוצאות אישיות
 • ביטוח בריאות ומטען
 • שירותי סבלות (אינם קיימים במרבית המלונות באיסלנד)
 • מחיר הטיול מותנה ביציאת 23 משתתפים
 • זוהי הצעת מחיר בלבד טרם נעשתה כל הזמנה
 • לנסיעה על אופנוע שלג נדרש רשיון נהיגה
 • יתכנו שינויים במסלול, זמני יציאה או סדר המסלולים שאינם בשליטת החברה
 • יתכנו שינויים בסדר הביקורים במסלול בעקבות שינויים במצב עבירות הדרכים, שינויי מזג אוויר ושיקולי מדריך הטיול
 • כל שינוי במחירי הטיסות ומיסי הנמל יגרום לשינוי במחיר לנוסע
 • התשלום בשקלים לפי שער אירו העברות והמחאות- מכירה ביום התשלום
 • לתשומת לבכם, יש צורך בלפחות 3 דפים ריקים בדרכון
 • ט.ל.ח.
טיסות בינלאומיות: דמי הביטול ייגבו על-פי דרישתה של חברת התעופה המפעילה.

שירותי קרקע:
 • 60-43 ימי עבודה טרם היציאה לטיול ייגבו 200 €
 • 42-28 ימי עבודה ייגבו 60% מעלות שירותי הקרקע בלבד
 • 27 ימי עבודה ועד אי הופעה ייגבו 100% מעלות שירותי הקרקע בלבד
נשמח לקבל את פנייתך עבורך מסלול טיול פרטי, טיול שכולו שלך
שלח אלינו טופס צור קשר ונחזור אליך בהקדם. או התקשר לטלפון: 1-700-708-999

*שדות חובה